PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناخته نشدن دی ویوی رایتر اکسترنال هنگام بوت

omid-p30
04-11-2011, 15:27
سلام.

من لپتاپ دل ایسنپایرون 1520 دارم که دی وی دی رایترش تقریبا خراب شد و یک اکسترنال براش خریدم.

مشکلی که هست اینه که هنگام بوت ، این دی وی دی رایتر اکسترنال رو نمیشناسه، یعنی وقتی در بایوس میزنم که از روی سی دی بیاد بالا، این کار رو نمیکنه و از روی همون هارد میاد بالا. در صورتی که با همون سی دی از طریق دی وی وی رایتر خود لپ تاپ از روی سی دی بالا میاد.

ضمنا در حالت عادی ویندوز مشکلی نداره و هر سی دی رو میخونه.

مشکل از کجاست ؟

ممنون.

jafarian
04-11-2011, 16:19
طبق این روشهای سایت پایین که بصورت شکلم گذاشته برین یکیش بدون ورود به setup با کلید f2 مثلا ازهمونجا میتونید cd rom انتخاب کنید درضمن شما cd rom اورجینال لپ تاپ خودتون ازداخل ستاپ با این یکی اکسترنال که گرفتین عوض بدرکنید جاش تو هم تنظیمات ستا هست این گزیته :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

omid-p30
04-11-2011, 16:30
طبق این روشهای سایت پایین که بصورت شکلم گذاشته برین یکیش بدون ورود به setup با کلید f2 مثلا ازهمونجا میتونید cd rom انتخاب کنید درضمن شما cd rom اورجینال لپ تاپ خودتون ازداخل ستاپ با این یکی اکسترنال که گرفتین عوض بدرکنید جاش تو هم تنظیمات ستا هست این گزیته :20:

ممنون.

توی این تنظیمات ستا که گفتید جایی برا عوض کردن سی دی رام ها ندیدم.

فقط یه گزینه مربوط به عوض کردن حالت ATA به AHCI بود که اونم ترسیدم تغییرش بدم.

میشه بگید دقیقا کجا باید سی دی رام ها رو عوض کنم ؟

jafarian
04-11-2011, 16:36
توهمون لینکی که گذاشتم عکس دومی مثلا قسمت پایینش نوشته cd rom drivers روی اون کلیک کنید میتونید cd rom خودتون با یکی اورجینال روی دستگاه رو جاش چنج کنید درضمن دستگاه اکسترنال شما رو تو ستاپ شناخته به نظرم لپ تاپ شما هم کلیدی باید داشته باشه که بدون ورود به ستاپ بتونید سیدی رام انتخاب کنید مستقیم یک راه ساده ترم اینه که فلش بوت درست کنید با اون ویندوز عوض کنید از نظرسرعتم خیلی برتری داره با این فلش به مشکلم نمیخورین .

omid-p30
04-11-2011, 16:58
والا هر کار کردم گزینه ای برا تغییر سی دی رام پیدا نکردم. فقط ترتیبش رو میشد بالا یا پایین برد.

از رو فلاش آره میشه ویندوز نصب کرد ولی در کل برا انواع و اقسام سی دی های بوت دیگه که دست آدم میاد میخوام بتونم از رو سی دی هم بوت کنم.

jafarian
04-11-2011, 22:56
فروم پایین ببینید که دررابطه با همین مشکل شما توضیح داده اول گفته با کلید f12 لپ تاپ بزنید بعدش ازمنوی بوت که میاد cd rom آنتخاب کنید ببینید درست میشه درمرحله بعدم همونطوری که من گفتم کارتون باید با فلش راه بندازین اگر که چند برنامه بوت دارین میتونید روی فلش همه رو بصورت بوت درست کنید طبق پست پایین چون گفته که امکانش هست که دسنگاه اکسترنال که به لپ تاپ بزنید شناسایی نکنه فقط یکی اورجینال خودش شناسایی میکنه به نوعی پورت usb تو setup شناسایی نمیکنه .

maspeg
08-10-2013, 10:54
jafarian دلبندم مشکل را میخوایم از ریشه حل کنیم ما میخواهیم از اکسترنال نصب بشه شما باز دوباره میگی فلش بزن؟

shahla20
28-01-2017, 20:30
سلام . من دقیقا مشکل شما رو دارم . میشه در صورتی که به جواب رسیدین به منم بگین؟ ممنون میشم

Mtiss
31-12-2019, 20:11
سلام برای منم همین مشکل هست ممنون میشم اگه درست شد بم منم بگین