PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در دمای زیادی cpu corei3

snifer7
04-11-2011, 13:28
سلام دوستان
من حدود 1 هفته است که درگیر این مشکل لپتاپم هستم . تقریبا بعد از 6 ماه که از لپتاپم استفاده کردم، شروع به داغ کردن کرد . احتمالا میدونید که بیشتر لپتاپ های hp مشکل overheating دارن ...
مدل لپتاپم اینه : hp dv3 2360ee

برنامه ی hwmonitor رو نصب کردم تا دمای cpu رو بهم بده ... دمای cpu نزدیک 80 درجه است :(

الان مشکل اصلی من اینه که ، جدیدا windows 7 ultimate ریختم، بعد از اینکه حدودا 15 دقیقه از لپتاپم استفاده می کنم، یه دفعه هنگ می کنه، حتی موس و ctrl+alt+delete هم کار نمی کنه ... چند ثانیه بعد خودش خاموش میشه، اینگار که برقش قطع میشه (یه همچین چیزی)

واقعا دیگه نمی دونم چیکار کنم ...
میخوام اولا بدونم، مشکل از داغ کردن cpu هست (در کل مشکل سخت افزاری) !!!! یا مشکل نرم افزاری داره ...
مثلا فن کار نمی کنه یا همچین چیزی!!

ممنونم از راهنماییتون

EXTREME
04-11-2011, 13:56
ببرید رونصب ویندوز ببینید وسط نصب ویندوز چه اتفاقی میفته اگه هنگ کرد و خاموش شد میتونه از دمای بالای سی پی یو باشه
باتری لپ تاب هم مشکل داشته باشه هم این اتفاق میفته برای امتحان باتری رو بکنید و از برق شهر استفاده کنید
حتما موقع استفاده از کول پد خوب استفاده کنید
سیستم رو اسکن ویروس بکنید و در صورت امکان بایوس لپتاب رو آپدیت کنید
دمای گرافیک به چه صورت هست ؟

snifer7
04-11-2011, 14:17
اوکی، میبرمش رو نصب ویندوز ببینم چی میشه ... البته وقتی هیچ کاری نکنم، اصلا فشاری به cpu نمیاد و اصن ممکنه که داغ نکنه :-؟

باتری سالمه سالمه !
تصمیم داشتم سیستم رو اسکن کنم،خوب شد که یادآوری کردی :)

این نرم افزار hwmonitor دمای گرافیک منو نشون نمیده، البته به خاطر اینکه درایورشو نصب نکردم، مگه باید به صورت نرمال چقدر باشه ؟؟

EXTREME
04-11-2011, 17:40
اوکی، میبرمش رو نصب ویندوز ببینم چی میشه ... البته وقتی هیچ کاری نکنم، اصلا فشاری به cpu نمیاد و اصن ممکنه که داغ نکنه :-؟

باتری سالمه سالمه !
تصمیم داشتم سیستم رو اسکن کنم،خوب شد که یادآوری کردی :)

این نرم افزار hwmonitor دمای گرافیک منو نشون نمیده، البته به خاطر اینکه درایورشو نصب نکردم، مگه باید به صورت نرمال چقدر باشه ؟؟
لپ تاب ها با pc قضیشون فرق داره تو دما
شما درایور گرافیک رو نصب کنید و با نرم افزار gpu-z دماشو بگین

snifer7
17-11-2011, 12:01
آقا درایورشو نصب کردم و با این برنامه چک کردمش
دمای گرافیک 71 درجه است !!!!!! اگه یادت باشه دمای cpu بیشتر از این بود !!!!!!
البته این برنامه نشون میده fan داره 30 درصد کار می کنه، حالا نمیدونم 30 درصد عادیه یه فن مشکل داره!

چیکار کنم!!؟

EXTREME
17-11-2011, 18:33
آقا درایورشو نصب کردم و با این برنامه چک کردمش
دمای گرافیک 71 درجه است !!!!!! اگه یادت باشه دمای cpu بیشتر از این بود !!!!!!
البته این برنامه نشون میده fan داره 30 درصد کار می کنه، حالا نمیدونم 30 درصد عادیه یه فن مشکل داره!

چیکار کنم!!؟
دمای گرافیک 71 درجه برای لپتاب عادیه و مشکلی نداره

Hektor
17-11-2011, 18:43
دمای ۸۰ درجه در حالت عادی کاملا غیر عادیه.شما برنامه ی cpuid hwmonitor را نصب کن و یک عکس از پنجره ی برنامه بگیر بذار اینجا تا لود و دماها رو ببینیم.
اگه زیاد روی فرش و .. گذاشتی احتمالش زیاده پر خاک و پرز شده باشه و تهویش خوب انجام نمیشه.باید بدی متخصصش باز و تمیزش کنه.آپگرید بایوس هم فراموش نشه.

snifer7
18-11-2011, 16:04
دمای ۸۰ درجه در حالت عادی کاملا غیر عادیه.شما برنامه ی cpuid hwmonitor را نصب کن و یک عکس از پنجره ی برنامه بگیر بذار اینجا تا لود و دماها رو ببینیم.
اگه زیاد روی فرش و .. گذاشتی احتمالش زیاده پر خاک و پرز شده باشه و تهویش خوب انجام نمیشه.باید بدی متخصصش باز و تمیزش کنه.آپگرید بایوس هم فراموش نشه.

متشکرم از راهنماییت :)
نه، لپتاپ از نظر تمیزی خیلی تمیزه، هیچ وقت روی فرش یا این چیزا نمی ذارمش

---------- Post added at 04:04 PM ---------- Previous post was at 04:01 PM ----------

آقا دم شما گرم از راهنمایی هاتون

لپتاپم درس شد، یه توضیح بدم شاید بعدا به درد شما ها هم بخور

چون گرافیک من switchable بود، وقتی میذاشتمش رو گرافیک 512، بعد از مثلا 2 ساعت داغ میکرد و به صورت نرمال hibernate میشد تا سیستم آسیب نبینه ، بعضی لپتاپ های Hp این ویژگی رو دارن که خودشون خاموش میکنن لپتاپو

رفتم دنبال درایور گرافیکش گشتم ، دانلودش کردم
مشکلش حل شد، دقیق نمی دونم ولی فکر کنم که الان فن gpu فعال شده و داغ نمیکنه (درست میگم ؟)

بازم ممنون از همکاری

asf_pack
27-03-2012, 23:54
سلام
منم 3 روزه که سی پی یو COREi3 روی PC گذاشتم خیلی زود دماش میرسه به 60-65 می خواستم بدونم مشکل از چیه؟
(فن خود CPU روش نصب)
آیا نیاز به فن هیدروژنی هست؟
(شرمنده این تاپیک توی گوگل پیدا کردم گفتم دیگه تاپیک نزنم همین جا کارو تموم کنم
خلاصه ببخشید اگه تاپیک قدیمی رو کردیم)
:43::25::8:

Devicestreet
29-03-2012, 14:55
سلام
منم 3 روزه که سی پی یو COREi3 روی PC گذاشتم خیلی زود دماش میرسه به 60-65 می خواستم بدونم مشکل از چیه؟
(فن خود CPU روش نصب)
آیا نیاز به فن هیدروژنی هست؟
(شرمنده این تاپیک توی گوگل پیدا کردم گفتم دیگه تاپیک نزنم همین جا کارو تموم کنم
خلاصه ببخشید اگه تاپیک قدیمی رو کردیم)
:43::25::8:
اوففففففف
هیدروژن زیر i7 بگیری مسخرت میکنن هیدروژن برا کسایی هست که اور های ثانیه ای می کنن
با cpu-z و تسک منیجی در کنار هم عکس بگیرید

asf_pack
29-03-2012, 23:44
بفرمایید اینم عکس:
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

asf_pack
03-04-2012, 13:22
دمای 45-55 مناسبه یا زیاده؟