PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف درایورها از ویندوز هفت برای ساخت ریکاوری که روی سیستمهای دیگر هم نصب شود

Hektor
04-11-2011, 08:03
من خودم ریکاوری با خود ویندوز هفت و سایر برنامه های حرفه ای تهیه ی ریکاوری رو زیاد کار کردم و نکته ی ابهامی برام وجود نداره.
ولی از یک دوستی شنیدم بخشی در ویندوز هفت وجود داره که میشه ریکاوری ساخت بدون اینکه درایورهای سیستم رو در خودش تعبیه کنه تا براحتی بشه از این ریکاوری بر روی سیستمهای دیگه هم استفاده کرد.
چون میدونیم اگه درایورهای سیستم رو هم در ریکاوری تهیه شده قرار بده به احتمال زیاد روی سیستمهای متفاوت دیگه نمیشه از این ریکاوری استفاده کرد و سیستم دچار ناپایداری میشه.
حالا دقیقاً این قضیه از کجا عملیه؟

jafarian
04-11-2011, 14:22
اینکار فقط به وسیله برنامه acronis true image plus pack یا که نسخه سرورش صورت میگیره اونم با استفاده از گزینه universal resort خواستینم استفاده کنید ورژن 2012 تحت بوت این برنامه رو دان کنید :20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Hektor
04-11-2011, 14:41
بدون استفاده از Third party ها و فقط با استفاده از کامپوننتهای خود ویندوز میخوام اینکارو کنم.ظاهراً شدنیه.
آکرونیس رو هم سالها قبل باهاش زیاد کار کردم و بعلت ضعفهای خاص خودش هیچ ازش خوشم نمیاد.

jafarian
04-11-2011, 14:50
تا اونجا که من میدونم به وسیله کامپوننتهاویندوز اینکار شدنی نیست درضمن اکرونیس به نظرم هیچ نقصی درایمیج گیری نداره من خودم با همین حالت universal restor ایمیج سیستم خودم روی سیستم لپ تاپ پیاده کردم راحتم ست شد بالا اومد بدون ریست هنگ این خوبیه برنامه اکرونیس سایت پایینم بهترین برنامه های ایمیج گیزی رو مشخص کرده همراه با کاراییش خواستینم استفاده کنید ورژن بوت برنامه رو دان کنید که لینکش گذاشتم .

Hektor
05-11-2011, 15:45
تا اونجا که من میدونم به وسیله کامپوننتهاویندوز اینکار شدنی نیست درضمن اکرونیس به نظرم هیچ نقصی درایمیج گیری نداره من خودم با همین حالت universal restor ایمیج سیستم خودم روی سیستم لپ تاپ پیاده کردم راحتم ست شد بالا اومد بدون ریست هنگ این خوبیه برنامه اکرونیس سایت پایینم بهترین برنامه های ایمیج گیزی رو مشخص کرده همراه با کاراییش خواستینم استفاده کنید ورژن بوت برنامه رو دان کنید که لینکش گذاشتم .

من چون مدیریت IT یکی از شعبات سازمانها رو دارم با سیستمها و نرم افزارها و شرایط متفاوت زیاد برخورد داشتم. و دیدم آکرونیس روی بعضی سیستمها خوب جواب نمیداد و وقتی ایمیج تهیه شده با اکرونیس رو برمیگردوندم ویندوز xp بوت نمیشد و خطای گم شدن فایل hall.dll میداد.روی همین اصل روی اون سیستمهای خاص رفتم سراغ Norton Ghost.البته بعضی سیستمهای دیگه باز با Norton Ghost مشکل داشتند! و بعد از ریکاوری کلاً بوت نمیشدند و با ترفند ابداعی خودم پارتیشن موقت و کم حجمی که Norton Ghost قبل از درایو C ساخته بود رو حذف و دوباره سیستم رو بوت میکردم.کلاً هر برنامه ای مزایا و معایبی داره البته فعلاً با Paragon 2009 pro مشکلی مشاهده نکردم.
اینایی که گفتم محض انتقال تجربیات بود.
اما موضوع تاپیک یه چیز دیگست و باید دید کسی راهی میدونه یا نه.

jafarian
05-11-2011, 16:29
من که گفتم ایمیج ریکاوری کردم با همین ورژن 2012 مشکلی نبودی تو restore کردن ایمیج روی یک سیستم دیگه درضمن این نکته رو هم یادآوری کنم که اگر شما با ورژن 2011 اکرونیس ایمیج گرفتین باید ازهمون ورژن برای ریکاوری ایمیج خودتون بهره ببرین یعنی ازورژن 2012 برای restore کردن ایمیج خودتون نمیتونید استفاده کنید فقط نسخه ای که میگیرین باید plus pack باشه ورژن 2012 به نظرمن کلا باگی چیزی نداره .

Hektor
19-12-2011, 20:09
من که گفتم ایمیج ریکاوری کردم با همین ورژن 2012 مشکلی نبودی تو restore کردن ایمیج روی یک سیستم دیگه درضمن این نکته رو هم یادآوری کنم که اگر شما با ورژن 2011 اکرونیس ایمیج گرفتین باید ازهمون ورژن برای ریکاوری ایمیج خودتون بهره ببرین یعنی ازورژن 2012 برای restore کردن ایمیج خودتون نمیتونید استفاده کنید فقط نسخه ای که میگیرین باید plus pack باشه ورژن 2012 به نظرمن کلا باگی چیزی نداره .
ممنون از راهنماییتون عزیز.
من یه ویندوز xp درایو C رو به یه سیستم جدید تازه اسمبل با هارد خام میخوام منتقل کنم..
میخواستم نسخه ی 2012 رو که در پستهای آخر تاپیک گذاشته بودن بگیرم دیدم بعضی بچه ها مشکلاتی داشتن و گفتم شاید stable بودن 2011 رو نداشته باشه خلاصه پشیمون شدم.. خواستم همین نسخه ی خاصی از 2011 که معرفی کردین بگیرم که از سرورش حذف شده.. گشتم اینجا رو یافتم که ظاهراً لینکاش مستقیمه پس بهتره..:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی سه نسخه گذاشته:
2011 14.0.0 Build 6942
Acronis True Image Home 155MB
Acronis True Image Home Plus Pack 67MB
Acronis True Image Home BootCD 120MB

اگه باهاش کار کردین این سوالات رو هم جواب بدین کار فوریه عزیز:
1-کدوم یکی از نسخه های بالا رو بگیرم؟ یه توضیح مختصر از تفاوتهای اصلیشون میدین؟ و چرا اینقدر تفاوت حجمی دارن نسخه هاش؟ معمولاً نسخه ی بوتیبل برنامه ها حجم کمتری داره ولی این چرا برعکسه؟!
2-با همه ی نسخ میشه درایورها رو حذف کرد یا فقط Plus Pack باید باشه؟ ایمیجی که میسازه بوتیبله؟
3-فاعدتاً باید ایمیج بوتیبل بسازه دیگه درسته؟.کدوم نسخه رو بگیرم که سریع و راحت کار کنه و وسط کار قطعاً قاط نزنه؟
4-این برنامه بک آپ رو روی DVD میزنه یا روی فلش یا Ext HDD هم میتونه بصورت بوتیبل بزنه؟چطوریاست؟
5-بنظرتون هارد خام رو اول پارتیشن بندی کنم یا برنامه بطور هوشمند کارشو بلده یا امکان ساخت پارتیشن رو خودش داره؟
6-ریکاوری یه ویندوز xp سبک که نهایتش آفیس 2010 روی اون نصبه رو میتونه روی یه DVD 4.7GB بزنه یا نیاز به چند DVD میشه؟ خلاصه امکاناتش برای کم حجم کردن ایمیج چیه؟
7-آیا قدرت تشخیص درایورهای اصلی سیستم(مادربورد و..) از درایورهای ادوات جانبی(مثلاً چاپگر و..) رو داره یا نه؟ چون طبیعیه درایورهای فرعی خیلی بهتره داخل ایمیج باشه برعکس درایورهای اصلی.
ممنون.

jafarian
20-12-2011, 00:49
ممنون از راهنماییتون عزیز.
من یه ویندوز xp درایو C رو به یه سیستم جدید تازه اسمبل با هارد خام میخوام منتقل کنم..
میخواستم نسخه ی 2012 رو که در پستهای آخر تاپیک گذاشته بودن بگیرم دیدم بعضی بچه ها مشکلاتی داشتن و گفتم شاید stable بودن 2011 رو نداشته باشه خلاصه پشیمون شدم.. خواستم همین نسخه ی خاصی از 2011 که معرفی کردین بگیرم که از سرورش حذف شده.. گشتم اینجا رو یافتم که ظاهراً لینکاش مستقیمه پس بهتره..:

2011 14.0.0 Build 6942

اگه باهاش کار کردین این سوالات رو هم جواب بدین کار فوریه عزیز:
1-کدوم یکی از نسخه های بالا رو بگیرم؟ یه توضیح مختصر از تفاوتهای اصلیشون میدین؟ و چرا اینقدر تفاوت حجمی دارن نسخه هاش؟ معمولاً نسخه ی بوتیبل برنامه ها حجم کمتری داره ولی این چرا برعکسه؟!
2-با همه ی نسخ میشه درایورها رو حذف کرد یا فقط Plus Pack باید باشه؟ ایمیجی که میسازه بوتیبله؟
3-فاعدتاً باید ایمیج بوتیبل بسازه دیگه درسته؟.کدوم نسخه رو بگیرم که سریع و راحت کار کنه و وسط کار قطعاً قاط نزنه؟
4-این برنامه بک آپ رو روی DVD میزنه یا روی فلش یا Ext HDD هم میتونه بصورت بوتیبل بزنه؟چطوریاست؟
5-بنظرتون هارد خام رو اول پارتیشن بندی کنم یا برنامه بطور هوشمند کارشو بلده یا امکان ساخت پارتیشن رو خودش داره؟
6-ریکاوری یه ویندوز xp سبک که نهایتش آفیس 2010 روی اون نصبه رو میتونه روی یه DVD 4.7GB بزنه یا نیاز به چند DVD میشه؟ خلاصه امکاناتش برای کم حجم کردن ایمیج چیه؟
7-آیا قدرت تشخیص درایورهای اصلی سیستم(مادربورد و..) از درایورهای ادوات جانبی(مثلاً چاپگر و..) رو داره یا نه؟ چون طبیعیه درایورهای فرعی خیلی بهتره داخل ایمیج باشه برعکس درایورهای اصلی.
ممنون.

فقط روی سیدی میتونید رایتش کنی همین ورژن پست پایین که من گذاشتم دان کنیدد خودم هم از این ورژن استفاده میکنم هارد بصورت خام پارتیشن بندی کنید بهتره واسه ویندوزxp بابرنامه آفیس که بخواین نصب کنید ریکاوری کنید نهایت حجمش شاید 2 تا 3 گیگ میشه درایورهای چاپگرم ساپورت میکنه.

Hektor
20-12-2011, 06:46
فقط روی سیدی میتونید رایتش کنی همین ورژن پست پایین که من گذاشتم دان کنیدد خودم هم از این ورژن استفاده میکنم هارد بصورت خام پارتیشن بندی کنید بهتره واسه ویندوزxp بابرنامه آفیس که بخواین نصب کنید ریکاوری کنید نهایت حجمش شاید 2 تا 3 گیگ میشه درایورهای چاپگرم ساپورت میکنه.

Acronis True Image Home 2012 v15.0.0 Build 5545 Final BootCD/Plus Pack 229 Mb

ممنون.همونطوریکه گفتم فایل از سرور مزخرفش حذف شده و بعد از وارد کردن کپچا پیغام میده:
File is not available

We are sorry... The file may have removed by the uploader or expired.
یه سرور پدر و مادر دار و حتی الامکان لینک مستقیم بذار خواهشاً.. البته توی گوگل گشتم لینک هست ولی مطمئن نیستم کرک هم داخلش باشه یا fake نباشه..

Hektor
20-12-2011, 14:31
از این سه تا کدوم بهتره و درخواست من رو بهتر اجابت میکنه؟

گشتم اینجا رو یافتم که ظاهراً لینکاش مستقیمه پس بهتره..:

2011 14.0.0 Build 6942
کسی از حرفه ایها میدونه؟ چون بعلت داشتن لینک پدر و مادر دار و مستقیم میخوام از اونجا بگیرم..

jafarian
20-12-2011, 14:45
ورژن همون پستی که من گذاشتم دان کنید دیگه ورژن plus pack برنامه هم هستش نیاز به رجیستر کردن هم نداره فقط شما باید روی سیدی رایتش کنید .

Hektor
20-12-2011, 17:22
ورژن همون پستی که من گذاشتم دان کنید دیگه ورژن plus pack برنامه هم هستش نیاز به رجیستر کردن هم نداره فقط شما باید روی سیدی رایتش کنید .
همونطوریکه گفتم فایل از سرور مزخرفش حذف شده و بعد از وارد کردن کپچا پیغام میده:
File is not available

We are sorry... The file may have removed by the uploader or expired.
یه سرور پدر و مادر دار و حتی الامکان لینک مستقیم بذار خواهشاً.. البته توی گوگل گشتم لینک هست ولی مطمئن نیستم کرک هم داخلش باشه یا fake نباشه..

Hektor
20-12-2011, 18:42
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدببین لینک بالا همون نسخ ایه که گفتی یا نه؟ میخوام بذارم دانلودش شه.
یه لینک درست ندادی بما آخرش..
واقعاً گوگل بهترین دوست آدمه..

ویرایش:
دانلودش کردم..
فایل iso هست و با Daemon Tools که بازش کردم فایل نصب نداشت در نتیجه دارم روی CD رایتش میکنم ببینم طرز کارش چطوره..

Hektor
20-12-2011, 20:06

عزیز.
من این آکرونیس رو از روی CD بوت کردم و رفتم توی تنظیمات BackUp و متوجه شدم هیچ بخشی برای حذف درایورها نداشت.. جریان از چه قراره؟:47:
با این برنامه فقط میتونی انتخاب کنی از کدوم درایو پشتیبان بگیره و بس.البته فایلهای tmp و یکی دو نوع خاص رو هم میتونی مستثنی کنی از بکاپ.
این همون چیزیه که خودمم سالها قبل توی آکرونیس دیده بودم..
این قابلیت حذف درایورهاش که شما گفتی کجاشه؟
ضمناً از اینکه توضیحات کاملاً گنگ و ناقص میدی و لینک خراب دادی خیلی ازت ناراحتم.

Hektor
21-12-2011, 05:43
این قابلیت حذف درایورها که گفتی کجاشه؟
همچین قابلیتی نداره عزیزم.

jafarian
21-12-2011, 14:49
این قابلیت حذف درایورها که گفتی کجاشه؟
همچین قابلیتی نداره عزیزم.

شما بااین برنامه میتونید از یک درایو دیگه فضا بگیرین به درایو دیگه اضاف کنید تمامی ابزارهای برنامه هم تو قسمت Tools & Utillities قرارداره همونطوری هم که اشاره کردم شما برای ساخت یک درایو از یک برنامه پارتیشن بندی استفاده کنید یا که بوت ویندوز برای لینک چند مرتبه تست کردم همونطور که گفتم شما کش با هیستوری مرورگر خودتون یک دور پاکسازی کنید اگر vpn دارین بطور موقت disable کنید .

Hektor
21-12-2011, 17:46
شما بااین برنامه میتونید از یک درایو دیگه فضا بگیرین به درایو دیگه اضاف کنید تمامی ابزارهای برنامه هم تو قسمت Tools & Utillities قرارداره همونطوری هم که اشاره کردم شما برای ساخت یک درایو از یک برنامه پارتیشن بندی استفاده کنید یا که بوت ویندوز برای لینک چند مرتبه تست کردم همونطور که گفتم شما کش با هیستوری مرورگر خودتون یک دور پاکسازی کنید اگر vpn دارین بطور موقت disable کنید .
آقا اون قضیه ی لینک دانلود رو بیخیال شو چون من هم اون نسخه ی 219 مگی که شما گفتی رو دیروز دانلود کردم و هم امروز نسخه ی Workstation Echo..
بحث پارتیشن ساختن هم که مهم نیست چون با هزار راه میشه ساختش.
رفتم آموزشش رو هم توی سایت سازنده دیدم..

ولی فعلاً سوالم اینه:
موقع بوت ریکاوری توی محیط برنامه این بخش رو نمیبینم تا تیک اون رو بذارم!! :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فردا صبح باید مشغول کار روی اون سیستم شم.. نمیدونم شاید چون xp SP2 هست.. خود آکرونیس حرف از SP3 زده..
اگه اینجوری باشه مجبورم ریکاوری عادی بزنم و نمیدونم اصلاً بوت میشه یا نه..
حداقل توی safe mode هم بره شاید بتونم یه کاریش بکنم..

jafarian
21-12-2011, 23:32
من ایمیج ویندوز 7 با همین برنامه گرفتم بعدشم به وسیله گزینه univesal restore ایمیج روی یک سیستم دیگه نصب کردم شما با xp sp3 هم تست کنید موقع ایمیج گیری هم گزینه full انتخاب کنید ببینید بازم بهمون صورته.

Hektor
22-12-2011, 21:23
در کمال تعجب وقتی فایل tib پشتیبان رو موقع ریکاوری بهش دادم پیغام خطا میداد..
تفاوت دو سیستم هم خیلی زیاد بود: AMD vs Intel و Pata vs Sata2 و.. بهمین دلیل حتی با بستن هارد سیستم قدیم به روی سیستم جدید حتی safe mode هم بوت نمیشد..
ولی عوضش یه کار دیگه کردم:
هارد قدیم رو روی سیستم جدید و کنار هارد اون بستم و با آکرونیس گزینه ی Clone HDD یا یه همچین گزینه ای رو انتخاب کردم این عمل نیاز به دو هارد داره و با اینکار تمام پارتیشنهای هارد قدیم رو بعمون ترتیب و با همون محتویات دقیقاً روی هارد جدید کپی کامل میکنه.. البته چند تا گزینه ی اضافی هم برای اینکار داره که مربوط میشه به تنظیم حجم پارتیشنهای جدید..
البته بدون آکرونیس و این دست برنامه ها هم یه جورایی میشه اینکارو کرد که اهل فن راههای مختلفی به ذهنشون برای اینکار میرسه..
بعد هم ویندوزها رو Repair کردم تا درایورهای سخت افزاری جدید رو خودش نصب کنه و بتونه بوت شه.. خلاصه از این راه به مقصود رسیدم.

jaberaghidat
29-05-2017, 23:28
سلام دوستان
آخرین نسخه ای که uneversal restore داشته باشه کسی داره

خیلی گشتم اما نسخه مورد نظر رو نیافتم