PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : جعبه دو بعدی در فتوشاپ

sara-t
23-06-2006, 22:34
به نام خدا
سلام و خسته نباشید خدمت تک تک دوستان خوب و بی ادعا که در این سایت زحمت زیادی می کشن و یک سلام مخصوص تر هم خدمت تمام کسانی که در بخش Photo Shop قبول زحمت کردن. زیاد حرف نمی زنم فقط همین رو بگم که من مطالب بسیار زیادی از این بخش یاد گرفتم و قلبا از تمام شما تشکر می کنم و برای اینکه مصرف کننده صرف نباشم چون خودم هنری قابل عرضه نداشتم یکسری مطالب آموزشی از چند سایت دیگه که آموزش فتوشاپ به زبان انگلیسی بود رو در حد بضاعت به فارسی برگردوندم که در ادامه - با اجازه مسئولان سایت – می گذارم و رسما در همینجا اعلام می کنم مطالبی که از این به بعد با نام من اینجا گذاشته می شه تمامشون با ذکر لینک مبدا خواهد بود و به هیچ عنوان از هیچ سایت فارسی زبان دیگه کپی نشدن. من تمام سعی خودمو می کنم که در حد توانم چیزهایی رو که یاد گرفتم اینجا منتقل کنم و از تمام عزیزانی که این تمرین ها رو میبینند خواهش می کنم چنانچه به اشتباه، اشکال، ضعف و یا نکته ای برخوردند به من یادآوری کنند و اجاازه بدن که در محضرشون بیشتر آموزش ببینم .
این اولین کار من هست امیدوارم که باعث شرمندگی نشه و بتونم مراحل کار رو بدرستی انجام بدم. تمام تمرین هایی رو که اینجا میگذارم با لینک دسترسی به نسخه Pdf و ذکر منبع هست در صورت وجود اشکال عذر می خوام و مجدد میگم که خواهش می کنم اشکالات رو صریحا یادآوری کنید . . . خوشحال می شم . . . سلامت . . . دل شاد . . . موفق باشید همیشه
( ضمننا از آقایان شاهین و آرش عزیز که مراحل انجام کار رو با صبر و حوصله بسیار به من یاد دادند از ته قلبم متشکرم و تمام سعی خودمو می کنم که جبران زحمت تمام عزیزان بشه )

ساخت جعبه دو بعدی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در اين تمرين يك سند جديد با اندازه‌هاي 450*450px ساخته و دو عكس در اين سند مي‌گذاريم يكي براي روي جلد جعبه و يكي براي پهلوي آن
به عكس زير و پالت لاير توچه كنيد :

حالا ما به يك لايه جديد احتياج داريم كه بالاي لايه بك گراند قرار بگيره براي اين كار ابتدا روي لايه بك گراند كليك كرده اين لايه رو فعال مي‌كنيم سپس Ctrl + Shift + N ( جهت ایجاد یک لایه جدید ) را فشار داده و نام لايه جديد كه بعد از اتمام كار Delete مي‌شه رو مي‌گذاريم Grid
هر دو لايه عكس را مخفي مي‌كنيم ( Layer1 & Layer 2 ) و با قي كار را روي لايه Grid انجام مي‌ديم ابتدا Ctrl + R (جهت نمايان شده خط‌‌ كش ) روي خط كش دابل كليك كرده و بخش ‌Rulers را به mm تغيير مي‌دهيم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).jpg

حالا وسط طول سند را با كمك خط كش پيدا كنيد.
سپس ابزار Line Tool را برداشته و مثل شكل زير تنظيم مي‌كنيم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).jpg

با انتخاب هر رنگي كه دوست داريد ادامه مي‌ديم درست در وسط سند يك خط افقي از گوشه سمت راست به گوشه چپ با نگه داشتن كليد Shift رسم مي‌كنيم و يك خط عمودي هم رسم مي‌كنيم اما نه دقيقا در وسط بلكه كمي از وسط به سمت راست رفته سپس خط را با Shift از بالا به پايين رسم مي‌كنيم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).jpg

حالا با انتخاب يك رنگ متفاوت دو خط ديگر مورب رسم مي‌كنيم كه دقيقا از ابتداي خط افقي سمت راست به سمت خط عمودي ادامه پيدا مي‌كنه و پس از قطع كردن خط عمودي در انتهاي صفحه تمام مي‌شه مثل شكل :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).jpg

به همين ترتيب و با توجه به شكل زير باقي خطوط مورب را رسم كنيد توجه داشته باشيد كه خطوط مورب يكديگر رو روي خط عمودي قطع مي‌كنند :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](5).jpg

در اين مرحله Layer 1 يعني عكس روي جلد رو از حالت مخفي در مي‌اوريم تا قابل مشاهده باشه ( كليك روي آيكن چشم در پالت لاير )
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](6).jpg

در حالي كه اين لايه فعال هست كليدهاي Ctrl + T رو فشار مي‌ديم در كادر بوجود آمده در سند رايت كليك كرده و گزينه Distort رو انتخاب مي‌كنيم و با بردن كرسر به نقطه بالا سمت چپ كادر آنرا روي خطوط ترسيم شده جابجا مي‌كنيم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](7).jpg

همين كار رو روي نقطه پايين سمت چپ هم انجام مي‌ديم با توجه به خطوط راهنماي رسم شده :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](8).jpg

خوب حالا نوبت Layer 2 يعني لبه كناري كار مي‌رسه اين لايه را از حالت مخفي خارج كرده و با Ctrl + T و آپشن Distort مثل روي جلد اين لبه را هم بر اساس خطوط راهنما تغيير شكل مي‌ديم :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](9).jpg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](10).jpg

خوووب چه خوشگل شد خدايي البته براي ديدن بهتر لايه ‌Grid رو در پالت لاير Delete كنيد يك رنگ بك گراند به كار بديد كمي Shadow احيانا يه Light Effect من اين شكلي درستش كردم اگه به نتيجه بهتري رسيديد من رو هم خبر كنيد خسته نباشيد.

امیدوارم خراب کاری نکرده باشم

این لینک منبع هست : ( که من با کمی تغییرات انجام دادم )
file:///F:/Learning/learning%20for%20Web/2D%20Box/13669.htm
می خواستم لینک pdf رو بگذارم اینجا نتونستم یاد که گرفتم این کار رو میکنم.

Elfin-D
23-06-2006, 23:11
سلام
مهربون,به جمع ما خوش اومدی
مرسی از اموزش مفیدت

silver
24-06-2006, 00:39
سلام .... خوش اومدي
آموزشت عجب مقدمه بلندبالايي داشت.... مرسي از زحمتي كه كشيدي منتظر آموزشهاي ديگه ات هستيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shahin King
24-06-2006, 01:18
سلام ...

بالاخره اومدی ؟ :) خوش اومدی :happy:

آموزش زیبا و مفیدی بود . امیدوارم که ادامه داشته باشه . :)

قربانت : شاهین کینگ

S!LENCE
24-06-2006, 05:47
سلام
خیلی ممنون آموزش خوبی بود
من یه برنامه هم می شناسم که همین کار رو خیلی راحت و بطور 3d انجام میده
شما فقط کافیه عکس های هر وجه این جعبه رو بهش یدید تا براتون درست کنه
مرسی از آموزشتون

bb
24-06-2006, 07:12
سلام
با اجازه بزرگترا
منم میگم خوش اومدی
خیلی جالبه فقط عکس هاش خیلی بزرگن

sara-t
24-06-2006, 22:05
بازم سلام فقط می خوام بگم که خیلی خوشحالم که این سعادت رو داشتم که تو جمع شما باشم از خوش آمد گویی تک به تک شما ممنونم امیدوارم لیاقتشو داشته باشم .
شاد و سلامت و موفق باشید همیشه
سارا

arash_irani
26-06-2006, 02:08
سلام
خب خيلي خوشحال شدم كه بالاخره آموزشات رو تو انجمن گذاشتي :)
منتظر بقيش هم هستم ;) چون ميدونم بقيه هم داره :biggrin:
موففق باشيد
يا حق

safety
26-06-2006, 08:26
سلام خيلي ممنون
فقط لطفاً لينك منبع را اصلاح كنيد:

این لینک منبع هست : ( که من با کمی تغییرات انجام دادم )
file:///F:/Learning/learning%20for%20Web/2D%20Box/13669.htm

sara-t
26-06-2006, 23:49
سلام به همه و safety عزیز باور کن خودم کلی از این لینکی که گذاشتم خندیدم مسخره ترین لینکی هست که تا بحال دیدم شرمنده ام چشم حتما این کار رو یاد میگیرم و درست انجام میدم.
و bb عزیز کاملا حق با شماست عکسها خیلی بزرگ هستن سعی میکنم دفعه بعدی درستش کنم مرسی از تذکرت
و آقا آرش ممنونم از ابراز لطفت اگه کمک شما نبود نمیتونستم انجام بدم باز هم ازت ممنونم. بله کلی دارم و لود هم کردم فقط متاسفانه فرصت نمیکنم اینجا لود کنم

Shahin King
28-06-2006, 03:12
سلام ...

Pdf همین آموزش :)

hemo
28-06-2006, 09:02
ممنون از ساراي عزيز بابت آموزش
و شاهين براي Pdf
راستي شاهين جان پسورد اين فايل چيه؟ آخه فايل پسوردش هم پسورد مي‌خواد

Elfin-D
28-06-2006, 14:31
سلام
احتمالااین هست:

sara-t
28-06-2006, 23:57
سلام به یکی یکی شما خوبان ، باز هم از ابراز لطفه همه ممنونم و این بار میخوام اگه خدا بخواد لینک درست این تمرین رو بگذارم امیدوارم که باز گند نزنم D:

اگر باز هم مشکل داشت از همین حالا عذر میخوام

armin_goooodboy
29-06-2006, 00:56
سلام
واقعا عالیه
خیلی خیلی خیلی بدرد من میخوره
ممنون
راستی
خوش اومدی

Shahin King
02-07-2006, 00:14