PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا سرعت این SSD نرمال هست یا کمه ؟

golmohammadi
03-11-2011, 15:59
سلام دوستان
امروز یک عدد SSD ADATA S511 60GIG خریدم
و از طریق ویندوز پاتیشن بندیش کردم
خودتون که میدونید سرعت نامی این هارد 500-550 (رایت-رید) هستش
حالا سرعت کمتر از اون هستش
خواستم ببینم برا همه اینطوریه یا فقط من ؟
دو تست اولی مال ساتا 2 هستش
و تستهای بعدی مال ساتا 3 هست
در ضمن 2 پارتیشن دارم

راستی یه نکته
موقع نصب ویندوز سون یک درایو 100 مگابایتی میسازه مخفی
اینو فکر کنم برای هاردهای معمولی بدرد بخوره که برای ریکاوری ...
برای ssd فکر نکنم سودی داشته باشه
در این مورد نظرتون چیه ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahedi
03-11-2011, 21:34
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به طور کلی AHCI و Compatibility Mode دو استاندارد SATA برای دسترسی به هارد درایو شما هستند. Compatible، استاندارد ابتدایی SATA و AHCI استاندارد جدیدتر با پشتیبانی از قابلیت های بیشتر است .
از آنجایی که ویندوز برای هر یک از این استانداردها دارای درایور مجزا است، بنابراین با تعویض آنها در BIOS سیستم، ویندوز بوت نخواهد شد (این موضوع یکی از دلایل بوت نشدن ویندوزدر لپتاپ ها است).
AHCI از استانداردهای جدید SATA مانند Hotplug و NCQ پشتیبانی می کند و به جهت پشتیبانی از NCQ، از سرعت بالاتری برخوردار است.
به طور کلی حالت Compatibility برای هارددرایوهایی طراحی شده است که جز مدل های تعریف شده برای یک برند خاص لپتاپ نیستند و به شما امکان استفاده از آن ها را میدهد. در نتیجه همواره توصیه میشود در لپتاپ های تازه خریداری شده که از هارددرایوهای اصلی کارخانه استفاده میکنند از حالت AHCI استفاده نمود.
در ویندوزهای قدیمی نیز برای نصب در حالت AHCI، باید درایور کنترلر SATA را روی فلاپی کپی کرده و هنگام نصب از طریق دکمه F6 آن را به ویندوز در حال نصب معرفی نمود.

golmohammadi
03-11-2011, 23:57
خب مشکل با فعال کردن AHCI و ریختن ویندوز جدید تقریبا حل گردید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]