PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید چاپگر-جوهر افشان یا لیزری

tanhae1
02-11-2011, 18:35
سلام دوستان:
من می خواهم ی چاپگر رنگی بخرم (اولویت سایز a4) , حقیقتش موندم که جوهرافشان بخرم یا لیزری , هر کدام خوبیهای خود را دارند . بیشتر چاپگری می خواهم که هزینه تمام شده رنگ و یا کارتریجش ارزان باشد و بصرفد چرا که قبلا یک پرینتر جوهرافشان رنگی کانن داشتم که حقیقتا هزینه کارتریجش بالا بود (8 کارتریج هر کدام 15 هزار تومان)
مصرف من هم تقریبا خانگی هست( البته گاهی اوقات ممکن است که مصرف بالا برود . ممکن است که در یک روز 20 تا 30 تا پرینت داشته باشم و روز دیگر اصلا پرینت نداشته باشم )
رفتم از بازار قیمت بگیرم که فروشنده ای یک چاپگر جوهر افشان به من پیشنهاد کرد که قیمتش 160 هزار تومان بود و تانک هم روی آن نصب می شد که اگه از تانک استفاده شود حدود 3 هزار پرینت می توان گرفت و کیفیتش هم (عکسهایی که به عنوان نمونه داشت) تقریبا خوب بود و به قول فروشنده مناسب برای آتلیه.
حال برایم سوال پیش آمده که آیا استفاده از تانک برای چاپگر ضرر ندارد؟
و کلا آیا استفاده از تانک اذیت کننده نیست؟

و یا بهتر نیست که چاپگر لیزری بخرم حداقل مزیتش اینه که اگر پرینت نداشته باشم جوهرش خشک نمیشه.

از دوستانی که اطلاعات دارند می خواهم که راهنمایی کنند چه نوع چاپگری بخرم . هزینه مواد مصرفی (جوهر یا کرتریج) هم پایین باشد. و اگر مدل خاصی مد نظر دارین بیان کنید.

tanhae1
29-04-2012, 13:53
بعد از تحقیق در انجمن یک عدد چاپگر اپسون مدل p50 خریدم که واقعا چاپگری است عالی و تانک هم برایش نصب کردم که مصرف رنگ را به شدت پایین آورد.
و اما در کل توصیه به دوستانی که کار عکس انجام می دهند (مخصوصا آتلیه ها)

برای سایز a4 مدل اپسون p50 بهترین هست با قابلیت نصب تانک و کیفیت چاپ عالی
و برای سایز a3 مدل اپسون 1410 بهترین هست با قابلیت نصب تانک و کیفیت عالی چاپ

البته اینها نظر بنده هست