PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : erorr loading operating system

JOSTOJUGAR
01-11-2011, 23:30
سلام
برای نصب ویندوز جدید مشکل دارم وقتی سیستمو روشن میکنم کل سخت افزارو میشناسه البته سر شناختن سخت افزار هم مشکل داشت هارد رو نمیشناخت بالاخره با کلی بدبختی چند بار قطع و وصل کردن کابل ساتا بالاخره هاردو شناخت اما وقتی میخوام وارد تنظیمات بایوس سیستم بشم وارد نمیشه و بعدشم با این پیغام مواجه میشم erorr loading operating system‌ چیکار کنمممممممم؟؟؟؟

jafarian
02-11-2011, 00:46
طبق این روش با dvd ویندوز 7 بصورت بوت بالا بیاین بعدش گزینه command prompt انتخاب کنید از طریق بوت 7 ازآخرم طبق مراحلی که گذاشتم برین ببینید رفع مشکل میشه:20:

1 Boot from windows 7 boot DVD
2 Select recover your computer
3 Open command prompt
4 Type "Bootrec.exe /FixMbr" withought the quotes
5 Restart computer normally.

JOSTOJUGAR
02-11-2011, 19:56
طبق این روش با dvd ویندوز 7 بصورت بوت بالا بیاین بعدش گزینه command prompt انتخاب کنید از طریق بوت 7 ازآخرم طبق مراحلی که گذاشتم برین ببینید رفع مشکل میشه:20:

1 Boot from windows 7 boot DVD
2 Select recover your computer
3 Open command prompt
4 Type "Bootrec.exe /FixMbr" withought the quotes
5 Restart computer normally.

ممنون
مساله اینجاس این مشکل مربوط به یه سیستم قدیمیه کاری که کردم اینه اون هارد رو به سیستم خودم اضافه کردم که هارد به هارد رو انجام بدم مثل اینکه پارتیشن مربوط به درایو c رو پاک کردن حالا میشه با این سیستم هارد مورد نظر رو پارتیشن بندی کنم و بعد رو سیستم قبلی بزارم و ویندوز XP نصب کنم؟

A M ! N
02-11-2011, 23:43
ممنون
مساله اینجاس این مشکل مربوط به یه سیستم قدیمیه کاری که کردم اینه اون هارد رو به سیستم خودم اضافه کردم که هارد به هارد رو انجام بدم مثل اینکه پارتیشن مربوط به درایو c رو پاک کردن حالا میشه با این سیستم هارد مورد نظر رو پارتیشن بندی کنم و بعد رو سیستم قبلی بزارم و ویندوز XP نصب کنم؟
بله من این کار رو کردم و مشکلی پیش نمیاد
موفق و :11:موئید باشین

jafarian
03-11-2011, 00:39
برای اتصال هاردها اگر هاردتون جفتش ide جامپرشون نباید روی یک حالت باشه یا که ازیک کابل جدا برای هرکدوم استفاده کنید.

JOSTOJUGAR
04-11-2011, 16:44
برای اتصال هاردها اگر هاردتون جفتش ide جامپرشون نباید روی یک حالت باشه یا که ازیک کابل جدا برای هرکدوم استفاده کنید.
سلام
با تشکر از دوستان
مشکل من حل شد دیگه اون ارور رو ندارم .
مراحل کارم هم اینطور انجام دادم
اول هارد رو با کابل ساتا به پورت مربوط به خودش وصل کردم و با ویندوز میزبان سیستم روشن شد. درایوهای اضافه شده مشخص میکرد که درایو C‌هارد میهمان کدوم هست .بعد با راست کلیک و گزینه FORMAT این درایو رو فرمت کردم بعد سیستمو خاموش کردم و هارد رو به سیستم قبلی وصل کردم تنظیمات BOOT رو روی DVD قرار دادم و با CD مجددا درایو C رو تحت DOC‌فرمت کردم . و بعد از اون به راحتی ویندوز جدید روش نصب شد.:11: