PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عوض نشدن آی پی در ویندوز 7

reza41
01-11-2011, 20:30
سلام.
من یه ویندوز 7 enterprise نصب کردم.
مادربردم اسوس A8N_E هست که خوب تقریبا قدیمی شده. کارت شبکه مادربردم هم nvidia nforce هستش. با استفاده از درایور ویندوز ایکس پی پورت شبکه رو به ویندوز شناسوندم. حالا هر چقدر با کابل سیستمم رو به مودمم متصل می کنم نمی تونه شبکه رو بشناسه و وصل به مودم بشه.
تو تنظیمات آی پی هر چقدر میرم آی پی رو دستی وارد می کنم وقتی تایید می کنم تنظیمات دوباره برمیگرده به حالت اتوماتیک و آی پی هایی که دستی وارد کردم از بین میره. چرا؟
بعد هم هر وقت کابل رو از روی پورت شبکه جدا می کنم ویندوز تشخیص نمیده که کابل قطع شده و همون طور می مونه و هر وقت هم پورت رو غیر فعال کنم برای فعال کردن مجددش ویندوز باید ریستارت بشه در حالی که این مسائل در ویندوز 7 که روی لپ تاپم دارم وجود نداره. به نظر شما مشکل از کجاست؟
چه کار کنم؟

A M ! N
01-11-2011, 22:37
سلام.
مادربردم اسوس A8N_E هست که خوب تقریبا قدیمی شده. کارت شبکه مادربردم هم nvidia nforce هستش. با استفاده از درایور ویندوز ایکس پی پورت شبکه رو به ویندوز شناسوندم. حالا هر چقدر با کابل سیستمم رو به مودمم متصل می کنم نمی تونه شبکه رو بشناسه و وصل به مودم بشه.
تو تنظیمات آی پی هر چقدر میرم آی پی رو دستی وارد می کنم وقتی تایید می کنم تنظیمات دوباره برمیگرده به حالت اتوماتیک و آی پی هایی که دستی وارد کردم از بین میره. چرا؟
بعد هم هر وقت کابل رو از روی پورت شبکه جدا می کنم ویندوز تشخیص نمیده که کابل قطع شده و همون طور می مونه و هر وقت هم پورت رو غیر فعال کنم برای فعال کردن مجددش ویندوز باید ریستارت بشه در حالی که این مسائل در ویندوز 7 که روی لپ تاپم دارم وجود نداره. به نظر شما مشکل از کجاست؟
چه کار کنم؟
این قضیه ربطی به کارت شبکه نمیتونه داشته باشه، چون شما کانکشن شبکه ی مجازی هم که داشته باشی، باید به راحتی بتونی آی پی رو وارد و ذخیره بکنی
یک عکس از صفحه ی اصلی شبکت که داخل کنترل پنل هست و مسیر اتصال به اینترنت رو کشیده رو بزار ببینیم چطوری هست
موفق و :11:موئید باشین

jafarian
02-11-2011, 00:39
اول ازهمه ازبرنامه IP Shifter استفاده کنید به وسیله این برنامه ip خودتون ست کنید برای ویندوز اگربازم به همین صورت بود با یک کارت شبکه جدا تست کنید یکی خودتون disable کنید ازتو setup بعدش بازم ببینید بهمون صورته یا که نه چون من بیشتر نظرم روی کارت شبکه آنبرد مین هستش:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

A M ! N
02-11-2011, 00:46
اگه مشکل از کارت شبکه آنبورد بود که یکی بخر 6 یا 7 تومن بیشتر نیست

reza41
02-11-2011, 14:49
این قضیه ربطی به کارت شبکه نمیتونه داشته باشه، چون شما کانکشن شبکه ی مجازی هم که داشته باشی، باید به راحتی بتونی آی پی رو وارد و ذخیره بکنی
یک عکس از صفحه ی اصلی شبکت که داخل کنترل پنل هست و مسیر اتصال به اینترنت رو کشیده رو بزار ببینیم چطوری هست

اینم عکس

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

نمی دونم چرا هر چی میذارمش اینجا نشون داده نمیشه

آدرسش رو میذارم

ظاهرا اینجا کلمه وطن دانلود رو فیلتر کردن. دوستان به جای اون خطه تیره ها کلمه ------------- بذارین.

A M ! N
02-11-2011, 14:51
اینم عکس

---------- Post added at 02:49 PM ---------- Previous post was at 02:46 PM ----------

نمی دونم چرا هر چی میذارمش اینجا نشون داده نمیشه

آدرسش رو میذارم

ظاهرا اینجا کلمه وطن دانلود رو فیلتر کردن. دوستان به جای اون خطه تیره ها کلمه ------------- بذارین.
سلام درسته عکستون نیومده
به نظرم برای آپلود عکسات از picofile.com استفاده بکنی بهتر ج میده

reza41
02-11-2011, 14:52
اول ازهمه ازبرنامه IP Shifter استفاده کنید به وسیله این برنامه ip خودتون ست کنید برای ویندوز اگربازم به همین صورت بود با یک کارت شبکه جدا تست کنید یکی خودتون disable کنید ازتو setup بعدش بازم ببینید بهمون صورته یا که نه چون من بیشتر نظرم روی کارت شبکه آنبرد مین هستش:20:

آخه تا همین پریروز که ویندوز ایکس پی روی سیستمم داشتم بدون هیچ مشکلی با کارت شبکه کار می کردم.

reza41
02-11-2011, 15:26

با این برنامه هم امتحان کردم. وقتی آی پی رو وارد می کنم و تایید می کنم میگه آی پی با موفقیت تغییر کرد در حالی که وقتی پورت شبکه رو باز می کنم هم چنان آی پی بر روی اتوماتیک هست و آی پی تغییری نکرده.

اما عکس

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

وقتی از دستور ipconfig /release یا ipconfig /renew استفاده می کنم این طور می نویسه

windows IP configuration
the operation failed as no adapter is in the state permissible for this operation.

دیروز هم که این دستورات رو وارد می کردم یه پیامی دیگه می داد مبنی بر اینکه سیستم نمی تونه آداپتور شبکه رو روی سیستم پیدا کنه.
در حالی که توی دیوایس منیجر کارت شبکه رو نشون میده و هیچ مشکلی اونجا نداره.

jafarian
02-11-2011, 16:49
مشکل شما همونطور که گفتم به احتمال زیاد ست نبودن کارت شبکتون با ویندوز 7 که یک کارت شبکه بگیرین تو اسلات pci بزارین یکی خودتون disable کنید ازتو setup بعدش تست کنید به احتمال زیاد رفع مشکل میشه کارتی هم که میگیرین 7 ساپورت باشه یعنی درایور واسه 7 داشته باشه .

reza41
02-11-2011, 22:13
یه کارت شبکه دی لینک داشتم تا همین چند روز پیش کار می کرد. نمی دونم چی شد که از کار افتاد حالا باید برم یکی دیگه بخرم

mafaman2003
02-11-2011, 22:38
سلام.
چه کار کنم؟

سلام
من میگم اشکال کار شما اینه که درایور ویندوز ایکس پی رو زورکی به ویدوز 7 شناسوندی
باید از درایور مخصوص ویندوز7 استفاده کنی
تو ویندوز ایکس پی کارت شبکتون به چه اسمی نصب میشد؟؟؟

reza41
02-11-2011, 23:13
سلام
من میگم اشکال کار شما اینه که درایور ویندوز ایکس پی رو زورکی به ویدوز 7 شناسوندی
باید از درایور مخصوص ویندوز7 استفاده کنی
تو ویندوز ایکس پی کارت شبکتون به چه اسمی نصب میشد؟؟؟

کی گفته من زورکی شناسوندم. اتفاقا تا سی دی مادربردم رو گذاشتم خودش شناخت. تو ویندوز 7 هم به همون اسمی می شناسه که تو ویندوز ایکس پی میشناخت.
مشکل فقط در قدیمی بودن مادربرد و کارت شبکه است.

A M ! N
02-11-2011, 23:26
با این برنامه هم امتحان کردم. وقتی آی پی رو وارد می کنم و تایید می کنم میگه آی پی با موفقیت تغییر کرد در حالی که وقتی پورت شبکه رو باز می کنم هم چنان آی پی بر روی اتوماتیک هست و آی پی تغییری نکرده.

اما عکس

---------- Post added at 03:26 PM ---------- Previous post was at 03:22 PM ----------

وقتی از دستور ipconfig /release یا ipconfig /renew استفاده می کنم این طور می نویسه

windows IP configuration
the operation failed as no adapter is in the state permissible for this operation.

دیروز هم که این دستورات رو وارد می کردم یه پیامی دیگه می داد مبنی بر اینکه سیستم نمی تونه آداپتور شبکه رو روی سیستم پیدا کنه.
در حالی که توی دیوایس منیجر کارت شبکه رو نشون میده و هیچ مشکلی اونجا نداره.
سلام
شما چرا حالت Network تون روی حالت PUblic هستش؟
و درواقع میدونی که باید در حالت Home باشه
راستش من هم یکبار روی این حالت بود میخواستم share کنم و تنظیمات advanced sharing serrings رو هرچی تغییر میدادم
بر میگشت سرجای اول خودش و خراب بود
و فهمیدم که تنظیمات شبکه خراب شده
وقتی که با یک سیستم دیگه share میکردم کار نمیکرد ولی با مودم که شبکه میشد درست میشد!!!
و در آخر با همون برنامه ی مورد علاقه ی خودم Tune Up utility مشکلم رو حل کردم

شما مد نظر داشته باش که حالت network باید Home باشه
به نظرم از Troubleshoot problem همین صفحه استفاده کنی باید ویندوز مشکل یابی کنه

reza41
02-11-2011, 23:42
سلام
شما چرا حالت Network تون روی حالت PUblic هستش؟
و درواقع میدونی که باید در حالت Home باشه
راستش من هم یکبار روی این حالت بود میخواستم share کنم و تنظیمات advanced sharing serrings رو هرچی تغییر میدادم
بر میگشت سرجای اول خودش و خراب بود
و فهمیدم که تنظیمات شبکه خراب شده
وقتی که با یک سیستم دیگه share میکردم کار نمیکرد ولی با مودم که شبکه میشد درست میشد!!!
و در آخر با همون برنامه ی مورد علاقه ی خودم Tune Up utility مشکلم رو حل کردم

شما مد نظر داشته باش که حالت network باید Home باشه
به نظرم از Troubleshoot problem همین صفحه استفاده کنی باید ویندوز مشکل یابی کنه

اصلا نمی تونم حالت شبکه رو تغییر بدم. چون اصلا متصل به شبکه نیست که بتونم تغییرش بدم. از عیب یاب ویندوز هم استفاده کردم اونم میگه مشکل از کارت شبکه است.

jafarian
02-11-2011, 23:44
همونطوری که گفتم با کارت شبکه غیر آنبرد که 7 ساپورت باشه تست کنید ببینید به همون صورت هست قیمتی هم نداره.

reza41
02-11-2011, 23:46
همونطوری که گفتم با کارت شبکه غیر آنبرد که 7 ساپورت باشه تست کنید ببینید به همون صورت هست قیمتی هم نداره.

بله خودم هم همین قصد رو دارم باید برم یکی بخرم

mafaman2003
03-11-2011, 06:09
خوب شما خودت تو پست اول نوشتی

با استفاده از درایور ویندوز ایکس پی پورت شبکه رو به ویندوز شناسوندم
قبل از هر چیز درایورت رو به روز کن
تو سایت زیر آدرس درایور nforce4 رو داده میتونی امتحان کنی

برای تغییر نوع ارتباط هم از public به home یک بار کارت شبکه رو از دیوایس منیجر uninstall کنید و بعد دوباره نصب کنید و امتحان کنید چون بعد از برقراری ارتباط میتونید بزارید روی home

reza41
05-11-2011, 00:12
خوب شما خودت تو پست اول نوشتی

قبل از هر چیز درایورت رو به روز کن
تو سایت زیر آدرس درایور nforce4 رو داده میتونی امتحان کنی

برای تغییر نوع ارتباط هم از public به home یک بار کارت شبکه رو از دیوایس منیجر uninstall کنید و بعد دوباره نصب کنید و امتحان کنید چون بعد از برقراری ارتباط میتونید بزارید روی home

سلام
خودم خیلی دنبال درایور کارت شبکه ام گشتم ولی پیدا نکردم یعنی چندتا پیدا کردم اما وقتی نصب کردم مشکلم حل نشد.
اما تو این آدرسی که شما دادی چهارتا فایل بود که دانلود کردم و یکیشون رو نصب کردم و درایور کارت شبکه ام رو آپدیت کردم و مشکلم حل شد. ممنون

mafaman2003
05-11-2011, 00:31
خوشحالم که مشکلتون حل شد
اصلا به محل سکونتتون توجه نکردم همشهری هستیم که