PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کرش شدن ویندوز 7

lurenzo
29-10-2011, 00:13
سلام.
ویندوز هفت 32 بیتی استفاده میکنم.
یک سال و نیمه که سیستمم رو بستم و تا الان سابقه کرش نداشته! جدیداً هم تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری روی سیستم نداشتم.
ولی توی هفته ای که گذشت، دو بار اتفاق افتاد که هنگامی که ویندوز 7 بالا اومد، بلو اسکرین ظاهر شد و ویندوز کرش شد!
قطعات سیستمم :
CPU : i7 930
MB : Gigabyte UD3
RAM : Crucial 6GB Triple Channel
VGA : ATI 5850 1 GB
Power : Green 585B

میخواستم ببینم ممکنه علت از چی باشه؟ و در کل علت اصلی کرش شدن ویندوز چه عواملی میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید...

A M ! N
29-10-2011, 00:39
سلام.
یک سال و نیمه که سیستمم رو بستم و تا الان سابقه کرش نداشته! جدیداً هم تغییرات سخت افزاری و نرم افزاری روی سیستم نداشتم.
ولی توی هفته ای که گذشت، دو بار اتفاق افتاد که هنگامی که ویندوز 7 بالا اومد، بلو اسکرین ظاهر شد و ویندوز کرش شد!
قطعات سیستمم :

میخواستم ببینم ممکنه علت از چی باشه؟ و در کل علت اصلی کرش شدن ویندوز چه عواملی میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید...
سلام
از بخش start up and recovery ( راست کلیک در my computer و گزینه ی Properties و گزینه ی advanced system protection) میرین و automatic restart رو غیر فعال میکنی.
موقعی هم که صفحه آبی BSOD میاد به کدی که میده دقت کنین و یادداشت کنین یک کد که عددهای ممتد صفر داره:(مثلا 00000000×0
کد رو هم بزارین اینجا تا ببینیم چی کار میشه کرد
موفق و :11:موئید باشین

lurenzo
29-10-2011, 19:23
سلام
از بخش start up and recovery ( راست کلیک در my computer و گزینه ی Properties و گزینه ی advanced system protection) میرین و automatic restart رو غیر فعال میکنی.
موقعی هم که صفحه آبی BSOD میاد به کدی که میده دقت کنین و یادداشت کنین یک کد که عددهای ممتد صفر داره:(مثلا 00000000×0
کد رو هم بزارین اینجا تا ببینیم چی کار میشه کرد
موفق و :11:موئید باشین

ممنون.
کاری که فرمودین رو انجام دادم. حالا باید منتظر بمونم تا دوباره این اتفاق بیفته.(چون همونجوری که گفتم دوبار تا حالا این اتفاق بیشتر نیفتاده!)

jafarian
30-10-2011, 01:16
اگر صفحه آبی میاد که به تاپیک پایین برین فایل داخل پوشه minidump ازشاخه ویندوز اونجا قراربدین:20:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Gallar2
31-10-2011, 12:46
سلام.
قطعات سیستمم :

ممنون میشم راهنمایی کنید...d;
یه برنامه به اسم whocrashed هست که می تونی دانلودش کنی بعد از نصب گزینه Analyze رویزن لیست تمامی کرش های سیستمتو می یاره با علت اصلی کراش بسیار برنامۀ خوبی .