PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مسیر و مسیریابی به روش تبدیل مسیر مستقیم به گره ها

parvizamd
27-10-2011, 15:16
سلام .

:31::31::31:
خوب بلاخره تنواستم یه روش مسیریابی پیاده کنم . البته این روش ایده ال نیست ولی دیگه مقایسه نمی کنه از این جهت یکم سریع هست.

کل تمامی مسیرها:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نمونه ها از ایجاد مسیر با استفاده از گره ها:

جزییات بیشتر در :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

NINJA0098
27-10-2011, 19:25
پرویز داداش یه توضیحی میدی .... میخوام چیز یاد بگیرم ....
وبلاگتو خوندم منتها فایلو نتونستم بگیرم .... یه توضیح کلی میدی؟ کلشو بفهمم چجوریه؟

parvizamd
27-10-2011, 20:02
سلام حسن جون ممنون دلمون شاد کردی.:31:

خوب دوستان اینم الگوریتمش

خوب دوستان همان طور که میدونید نزدیک ترین راه چیه؟
خوب راه مستقیم اما همیشه نمیشه مستقیم رفت . خوب فرض که ما می خواهم از نقطه 13 به نقطه 1 بریم .
راه مستقیم وجود ندارد اما از گره 13 به تعدادی گره وصل هست که و میشه گفت یعنی گره 13 به چند گره دیگر راه ارتباطی داره.
خوب فرض می کنیم اگر بخواهیم به سمت 1 به صورت مستقیم بریم باید در زوایه y یعنی 135 حرکت کنیم .خوب فرض می کنیم
گره 13 به 2 گره دیگه وصله .
گره 12 - زوایه حرکت مستقیم از گره 13 به 12 160 هست
گره 14 - زوایه حرکت مستقیم از گره 13 به 14 هست 254
خوب کدوم یک از این گره اختلاف زوایه کمتری نسبت زوایه مستقیم نسبت حرکت به سمت 1 دارن ؟گره 12.
پس مسیر کنونی ما میشه
13,12
اینکار تا تا زمانی مقصد برسیم این کار رو ادامه میدم.

اما مشکلات قضیه.
زمانی ممکنه مسیر نادرست انتخاب بشه و باعث بن بست بشه که با کنترل وجود تغییر در گره بعد از بررسی گره های متصل به گره کنونی حل میشه.
بعضی موقع ممکنه الگوریتم جواب نده ولی برعکس اون جواب بده...(اتصال ها بررسی باید بشه)
مثل به 13 به 1 از 13 به 1 امتحان بشه .
البته من این روش تا تنواستم اصلاح کردم.وحالا بد جواب نمی ده.

راستش این الگوریتم موقعی که درمونگاه تو بی کاری منتظر نوبت بودم پیداش کردم به خاطر همین ریشه علمی نداره:31:

NINJA0098
27-10-2011, 20:11
من یه چیزی رو نمی فهمم مگه برای مسیر یابی(جستجو) از *A نمیشه استفاده کرد؟یعنی کلیت این قضیتو نمیگیرم .....
خوب فاصله ی بین تمام این گره ها رو حساب میکنه و یه شرط میزاری که کمترین فاصله رو به عنوان مقصد اعلام کنه .....امیدوارم فهمیده باشی چی میگم .....

parvizamd
27-10-2011, 20:18
دقیقا میدونم منظورت چیه.

نگاه کن جسن جون شما می گی .

مثلا باید تمامی راه ها ممکن رو پیدا کنه بعد کوچیک ترین رو انتخاب کنه نه این الگوریتم این کار نمی کنه در واقعه میاد کلیت اش اینکه سعی می کنه تابعی مثل transform.LookAT رو تبدیل به گره کنه...

NINJA0098
27-10-2011, 20:38
دقیقا میدونم منظورت چیه.

نگاه کن جسن جون شما می گی .

مثلا باید تمامی راه ها ممکن رو پیدا کنه بعد کوچیک ترین رو انتخاب کنه نه این الگوریتم این کار نمی کنه در واقعه میاد کلیت اش اینکه سعی می کنه تابعی مثل transform.LookAT رو تبدیل به گره کنه... فکر کنم فهمیدم چی میگی ...

فقط یه چیز دیگه من حسینم .....