PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل پردازنده

amin1680
25-10-2011, 13:45
سلام
مدل مادربوردم gigabyte 7dxr پلاس در وسط اون يه سوئيچ هست كه روي خاموش 100 مگاهرتز وروي حالت روشن
133 مگاهرتز نوشته شده (البته در كاتالوگه مادر بورد) وقتي اونو روي حالت خاموش ميزارم
فركانس cpu رو 1.06g نشون ميده و هيچ مشكلي هم نداره
ولي وقتي رو حالت روشن ميزارمش
روشن ميزارم فركانس cpu رو 1.41g نشون ميده ولي مشكلي كه هست اينه كه تا يه بازي ميكنم يا يكم روي cpu
فشار مياد سيستم ريست ميشه خواهش ميكنم اگه كسي ميتونه كمك كنه
مدل cpu هم amd athlon xp
البته قبلا اين مشكلو نداشتم و هميشه از cpu روي فركانس 1.41g استفاده ميكردم
روي سيستم عامل 7 و xp sp3 اين مشكل وجود داره قبلن از xp sp2 استفاده ميكردم به نظرتون cpu عمرشو كرده
و ضعيف شده يا مشكل از سيستم عامل هاي جديدتر از xp sp2 هست يا مشكلات ديگه اي كه من نميدونم خواهش ميكنم رهنماييم كنيد:20:

EXXTREME
25-10-2011, 16:44
شما فنه سی پی یو باز کن و کامل تمیزش کن.
خمیر سیلیکونبگیر و بزن روی سی پی یو بعد فنو بنداز جاش.
قیمت خمیر هم 500 تومنه.
دمای سی پی یوت بالاست.

ess_1362
25-10-2011, 19:33
اون چند سویچ سویچ اورکلاک هست
بعبارتی شما با این کار دارید پردازنده را اور می کنید که باعث افزایش حرارت میشه و احتمال غریب به بقین دمای پردازنده شما از حد مجاز افزایش پیدا می کنه و سیستم force shut down میشه

1navid
25-10-2011, 20:03
مشکل از دما cpu هست که باید همون کارهایی که دوستمون گفته رو انجام بدید

amin1680
26-10-2011, 22:28
شما فنه سی پی یو باز کن و کامل تمیزش کن.
خمیر سیلیکونبگیر و بزن روی سی پی یو بعد فنو بنداز جاش.
قیمت خمیر هم 500 تومنه.
دمای سی پی یوت بالاست.

سلام خسته نباشید بابت راهنمایی
امشب رفتم یه خمیر گرفتم و فن و سینک رو در اوردم و تمییز کردم و خمیرو زدم
ولی باز هم همون مشکل قبل وجود داره و باز هم سیستم روی فرکانس 1.41g ریست میشه:13:

amin1680
26-10-2011, 22:34
اون چند سویچ سویچ اورکلاک هست
بعبارتی شما با این کار دارید پردازنده را اور می کنید که باعث افزایش حرارت میشه و احتمال غریب به بقین دمای پردازنده شما از حد مجاز افزایش پیدا می کنه و سیستم force shut down میشه

دوست عزیز حق با شماست
اگر ممکنه برای رفع این مشکل منو راهنمایی کنید:11:

amd>intel
27-10-2011, 00:38
خمير سيليكون و عوض كنيد و فن رو عوض كنيد(سرويس كنيد

amin1680
28-10-2011, 01:41
خمير سيليكون و عوض كنيد و فن رو عوض كنيد(سرويس كنيد

ممنون که جواب میدین
خمیره سیلیکونو عوض کردم ولی همچنان سیستم ری استارت میشه:13:
وقتی سیتم روشنه و دستمو میزارم رو سینک اصلا گرمایی احساس نمیکنم البته رو حالت خاموش
به نظرتون مشکل دیگه از کجا میتونه باشه مثلا از مینبورد یا... ؟؟؟؟؟؟

Hektor
28-10-2011, 07:00
ممنون که جواب میدین
خمیره سیلیکونو عوض کردم ولی همچنان سیستم ری استارت میشه:13:
وقتی سیتم روشنه و دستمو میزارم رو سینک اصلا گرمایی احساس نمیکنم البته رو حالت خاموش
به نظرتون مشکل دیگه از کجا میتونه باشه مثلا از مینبورد یا... ؟؟؟؟؟؟
نباید اینجوری خنک باشه.باید حداقلش گرم باشه.وقتی خنکه یعنی فن درست چفت نشده و انتقال گرمایی صورت نمیگیره.
احتمال دوم که احتمالی قوی هم میتونه باشه ضعیف شدن پاور شما هست.سیستم رو در حالت اورکلاک شده قرار بده و بعد برنامه ی occt رو اجرا کن.حالا با برنامه ی HWMonitor ولتاژها و دماها رو نگاه کن و یک عکس از پنجره ی اون بگیر و در اینجا آپلود کن up.--------.com و لینک عکس رو بذار اینجا تا معلوم شه چی به چیه.
occt

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدHWMonitor

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amin1680
28-10-2011, 15:44
نباید اینجوری خنک باشه.باید حداقلش گرم باشه.وقتی خنکه یعنی فن درست چفت نشده و انتقال گرمایی صورت نمیگیره.
احتمال دوم که احتمالی قوی هم میتونه باشه ضعیف شدن پاور شما هست.سیستم رو در حالت اورکلاک شده قرار بده و بعد برنامه ی occt رو اجرا کن.حالا با برنامه ی HWMonitor ولتاژها و دماها رو نگاه کن و یک عکس از پنجره ی اون بگیر و در اینجا آپلود کن up.--------.com و لینک عکس رو بذار اینجا تا معلوم شه چی به چیه.
occt

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدHWMonitor

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
وقتی روی on میزارم گرما احساس میشه ولی روی حالت خاموش همچنان خنکه
هر کاری کردم که روی حالت on سیستم بالا نیامد تا یه عکس برات اپلود کنم ولی روی حالت خاموش تونستم این کارو بکنم