PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گیرنده دیجیتال برای تلویزیون قدیمی

faded
24-10-2011, 22:45
ایا گیرنده های دیجیتال برای تلویزیون های رنگی که قدیمی تر هستند قابل نصب است؟

narage
24-10-2011, 22:55
دوست عزيز. گيرنده‌هاي ديجيتال معمولاً انواع خروجي‌هاي AV، كامپوننت و البته HDMI را دارند. بنابراين اگر تلويزيون قديمي شما يكي از اين نوع ورودي‌ها را داشته باشد قابل استفاده است. (احتمالاً بايد ورودي AV كه با دو يا سه فيش audio/video مشخص شده را داشته باشد.)

نكته: اگر خيلي قديمي است و فقط ورودي آنتن يعني RF داشته باشد، مي‌توانيد با خريد مبدل RF به AV گيرنده ديجيتال را به تلويزيون خود متصل نماييد.

poonel
24-10-2011, 23:26
خیر. باید از گیرنده دیجیتال خارجی استفاده کنید.

1navid
24-10-2011, 23:34
بله مشکلی نیست (چقدر قدیمی)

faded
29-10-2011, 21:07
بله مشکلی نیست (چقدر قدیمی)
مارکش شهابه فکر کنم حدودا 20-25 سال پیش باشه ویدئو -دی وی دی ال جی بهش نصب میشه و مشکلی برای پخش نداره.

zn1358
05-11-2011, 10:38
سلام

دوستان من یه LCD سونی مدل KLV-40EX400 دارم میخام بدونم می تونم با آپگرید دیجیتالش رو فعال کنم؟؟

اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون می شم.

shamika
05-11-2011, 15:26
سلام

دوستان من یه LCD سونی مدل KLV-40EX400 دارم میخام بدونم می تونم با آپگرید دیجیتالش رو فعال کنم؟؟

اگه راهنمایی کنید خیلی ممنون می شم.

این مدل گیرنده دیجیتال نداره !

1navid
05-11-2011, 20:25
مارکش شهابه فکر کنم حدودا 20-25 سال پیش باشه ویدئو -دی وی دی ال جی بهش نصب میشه و مشکلی برای پخش نداره.
اگه پورت سه فیش داشته باشه نصب میشه

amir_t6262
05-11-2011, 22:02
من تلویزیون قدیمی اتاقم که ورودی A/V داره ست تاپ باکس x vision نصب کردم.
حالا چه ورودیComponent (Pr,Pb,Y) داشته باشی که برای تلویزیون های جدید تره و چه Composite (CVBS) (A/V اگر داشته باشی
میتوانی وصل کنی

مشخصات xvision که دارم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قیمتش هم 84هزار تومان است.

البته یک کابل HDMI روش هست که به دردت نمیخوره و میتونی مدل پایین تر یعنی 131 را بگیری که از نظر فنی هیچ فرقی با مدل بالا نداره ( فقط ظاهرش است و اون کابل HDMI

boy_kochak
05-11-2011, 23:57
ماهم یه تلویزیون 21 اینچ شهاب قدیمی داریم فقط یه کابل آنتن بهش وصل میشه فکنم بهش RF میگن و ورودی AV نداشته باشه .... به نظر شما ماهم میتونیم از ست تاپ باکس دیجیتال استفاده کنیم..... ؟

samira_googleOne
06-11-2011, 09:00

سلام
بله شما گیرنده دیجیتال ایکس ویژن مدل 333 یا 131 تهیه کنید بدون هیچ مشکلی می تونید استفاده کنید

amir_t6262
06-11-2011, 10:34
ماهم یه تلویزیون 21 اینچ شهاب قدیمی داریم فقط یه کابل آنتن بهش وصل میشه فکنم بهش RF میگن و ورودی AV نداشته باشه .... به نظر شما ماهم میتونیم از ست تاپ باکس دیجیتال استفاده کنیم..... ؟
مبدل AV به RF در بازار وجود داره. به اسم همین مبدل و یا RF Modulator معروف است.
قیمتش هم اینطور که شنیدم حدود 20 تا 25 هزار تومان است.

البته برخی از گیرنده های دیجیتال خروجی RF هم دارند که میتوانی همان را به فیش آنتن تلویزیون قدیمی ات وصل کنی. ( مدل 333 xvision خروجی RF داره ولی من تا حالا امتحان نکردم که ببینم با همان خروجی کار میکنه یا نه.)

یک نکته در مورد X vision 333 که دارم اینکه این دستگاه قابلیت پخش فایلهای MKV با زیرنویس فارسی را هم دارد
و وقتی فلش محتوی فیلم را به دستگاه وصل کنی، به راحتی فایل را پخش میکند.
این کار را امتحان کردم و جواب داده است

ولی وقتی هارد اکسترنال 1 ترابایتی محتوی فیلم را به دستگاه وصل کردم، فقط فیلم با زیرنویس پخش میشد و صدا نداشت!

البته مدلهای دیگر گیرنده های دیجیتال هم هستند که امکانات بالاتری دارند ولی از نظر کیفیت دریافت تصویر و پخش دیجیتال با هم فرقی ندارند.

علاوه بر x vision مدل های Provision هم هست که میتوانی به سایتش مراجعه کنی

در کل اگر فقط به فکر تلویزیون دیجیتال هستی، سراغ همان مدلهای ارزان x vision و ... برو
ولی اگر میخواهی فیلم و ... ببینی و یا از تلویزیون ضبط کنی سراغ مدلهای بالاتر برو.

boy_kochak
07-11-2011, 02:07
مبدل AV به RF در بازار وجود داره. به اسم همین مبدل و یا RF Modulator معروف است.
قیمتش هم اینطور که شنیدم حدود 20 تا 25 هزار تومان است.

البته برخی از گیرنده های دیجیتال خروجی RF هم دارند که میتوانی همان را به فیش آنتن تلویزیون قدیمی ات وصل کنی. ( مدل 333 xvision خروجی RF داره ولی من تا حالا امتحان نکردم که ببینم با همان خروجی کار میکنه یا نه.)

یک نکته در مورد X vision 333 که دارم اینکه این دستگاه قابلیت پخش فایلهای MKV با زیرنویس فارسی را هم دارد
و وقتی فلش محتوی فیلم را به دستگاه وصل کنی، به راحتی فایل را پخش میکند.
این کار را امتحان کردم و جواب داده است

ولی وقتی هارد اکسترنال 1 ترابایتی محتوی فیلم را به دستگاه وصل کردم، فقط فیلم با زیرنویس پخش میشد و صدا نداشت!

البته مدلهای دیگر گیرنده های دیجیتال هم هستند که امکانات بالاتری دارند ولی از نظر کیفیت دریافت تصویر و پخش دیجیتال با هم فرقی ندارند.

علاوه بر x vision مدل های Provision هم هست که میتوانی به سایتش مراجعه کنی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر کل اگر فقط به فکر تلویزیون دیجیتال هستی، سراغ همان مدلهای ارزان x vision و ... برو
ولی اگر میخواهی فیلم و ... ببینی و یا از تلویزیون ضبط کنی سراغ مدلهای بالاتر برو.

عالی و کامل بود ..... ممنون

---------- Post added at 04:07 AM ---------- Previous post was at 04:05 AM ----------

بچه ها فرق این دو مدل131 و 333 xvision و کدوم یکی رو تایید میکنید داشتن RF اصل قضیه هست که نیاز دارم بعد سایر مباحثش.. ..... میخوام فردا سفارش بدم بیارن ....

amir_t6262
07-11-2011, 11:08
در وبلاگ xvision خواندم که دو مدل 131 و 333 از نظر فنی کاملا شبیه هم هستند. فقط روی 333 کابل hdmi است و ظاهرش مدرن تر و قشنگتر شده است و البته قیمتش هم گرانتر است.

اگر شما فقط میخواهی تلویزیون بببینی، همان 131 را بخر. چون کابل HDMI که به دردت نمیخوره.

در ضمن اینطور که فهمیدم خروجی RF را میتوانی مستقیم به ورودی آنتن تلویزیون وصل کنی و نیازی به مبدل هم نیست.
البته باز هم تحقیق کن.

برای دانلود کاتالوگ مدلهای مختلف به سایت

فقط همانطور که گفتم دقت کن که این مدلهای xvision در نشان دادن فایلهای MKV با حجم زیاد ( مثلا 4.5 گیگ) مشکل دارند!

boy_kochak
07-11-2011, 11:31
در وبلاگ xvision خواندم که دو مدل 131 و 333 از نظر فنی کاملا شبیه هم هستند. فقط روی 333 کابل hdmi است و ظاهرش مدرن تر و قشنگتر شده است و البته قیمتش هم گرانتر است.

اگر شما فقط میخواهی تلویزیون بببینی، همان 131 را بخر. چون کابل HDMI که به دردت نمیخوره.

در ضمن اینطور که فهمیدم خروجی RF را میتوانی مستقیم به ورودی آنتن تلویزیون وصل کنی و نیازی به مبدل هم نیست.
البته باز هم تحقیق کن.

برای دانلود کاتالوگ مدلهای مختلف به سایت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفقط همانطور که گفتم دقت کن که این مدلهای xvision در نشان دادن فایلهای MKV با حجم زیاد ( مثلا 4.5 گیگ) مشکل دارند!

ممنون از راهنماییتون ....:11:

راستی امکان اتصال --- از کامپیتوتر به مدل 333 xvision هست که بشه برنامه های ماهواره ای رو هم از تلویزیون نگاه کرد .... منظورم اینکه کارت --- رو کامپیتوتر نصبه بعدش با کابل hdmi بتونیم اون رو به ورودی hdmi این دستگاه وصل کنیم و برنامه های ماهواره ای رو هم بتونیم از تلویزیون قدیمی rf دار ببینیم ... اصلا همچین امکانی داره ... میشه ...؟

amir_t6262
07-11-2011, 17:40
این دستگاه فقط خروجی HDMI داره . ورودی اش را نداره.
تنها ورودی این دستگاه ، ورودی آنتن و یک USB است که میتوانی فلش یا هارد بهش وصل کنی

arcopal
18-11-2013, 23:34
سلام یه تلوزیون ناسیونال رنگی 14 اینچ داریم که تنها ورودی RF داره. به نظرتون کدوم گیرنده رو بخریم تا همه کانالهای دیجیتالی رو پخش کنه.چون من شنیدم خروجی RF بعضی گیرنده ها فقط کانالهای آنالوگ رو پخش میکنه.

matinpour
18-11-2013, 23:47
سلام یه تلوزیون ناسیونال رنگی 14 اینچ داریم که تنها ورودی RF داره. به نظرتون کدوم گیرنده رو بخریم تا همه کانالهای دیجیتالی رو پخش کنه.چون من شنیدم خروجی RF بعضی گیرنده ها فقط کانالهای آنالوگ رو پخش میکنه.

دوست عزیز
یک ستاب باکس بخرید و اگر به ورودی تلویزیو نتان نخرد از یک مبدل RF به AV استفاده کنید.

shah abas
08-09-2014, 17:33
جا داره تاکید کنم که بعضی گیرنده‌های دیجیتال خروجی RF دارند و نیازی به مبدل نیست. مثلا بعضی از مدل‌های مکسدیر، بلوسنس، ایکس‌ویژن و فراسو.

moho.fcitybax
06-01-2015, 12:50
جا داره تاکید کنم که بعضی گیرنده‌های دیجیتال خروجی RF دارند و نیازی به مبدل نیست. مثلا بعضی از مدل‌های مکسدیر، بلوسنس، ایکس‌ویژن و فراسو.

من الان تلویزنم ناسیونال 21 هست و گیرنده دیجیتال مکسیدر MX1 گرفتم خروجی RF داره ولی میگن برای آنلوگ هست
مبدل AV به RF گرفتم ولی تصویرم کجو وراست نشون میده تصویر صافه یکدفعه یک قسمت تصویر کج راست میشه این مشکل تو قسمت منو بیشتر خودشو نشون میده
من گیرنده رو با تلویزیون سامسونگ تست کردم گیرنده مشکلی نداشت

nari1234
08-07-2016, 14:43
سلام ما یه تلویزیون قدیمی پاناسونیک داریم وقتی دستگاه دیجیتال رو بهش وصل میکنیم تصویرش بنفش و زرد میشه مشکل از کجاست لطفا راهنمایی کنید؟با تشکر

charger 69
20-10-2016, 12:32
ا عرض سلام
یک تلویزیون supra stv-1251 پرتابل سیاه - سفید "4.5 دارم که بسیار قدیمی و کم کارکرد است .تلویزیون فقط ورودی جک انتن 75-300 اهم داره . سوالی که دارم اینه که میشه برای این به یه نحوی از تبدیل AV استفاده کرد ؟ یعنی میشه با تغییراتی 3 فیش بهش وصل کرد یا خیر
(((لینک عکس پشت تلویزیون ضمیمه کردم )))

overpic.net/viewer.php?file=xslalv2js8zmnkmezhbw4.jpg

matinpour
20-10-2016, 14:00
ا عرض سلام
یک تلویزیون supra stv-1251 پرتابل سیاه - سفید "4.5 دارم که بسیار قدیمی و کم کارکرد است .تلویزیون فقط ورودی جک انتن 75-300 اهم داره . سوالی که دارم اینه که میشه برای این به یه نحوی از تبدیل AV استفاده کرد ؟ یعنی میشه با تغییراتی 3 فیش بهش وصل کرد یا خیر
(((لینک عکس پشت تلویزیون ضمیمه کردم )))

overpic.net/viewer.php?file=xslalv2js8zmnkmezhbw4.jpg
دوست عزیز
شما باید از مبدل تصویری RF به AV تلویزیون قدیمی استفاده کنید . که مدلهای مختلفی دارد و شما اگر در تهران هستیدمی توانید از میدان امام خمینی پاساژ فتوت یا همان اطراف و یا خیابان جمهموری نرسیده به علاالدین پاساژ امجد تهیه کنید و یا از جاهای که وسایل الکترو نیکی و الکتریکی که صوتی و تصویری دارند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] BLYeFsXV9EbYoAdUfx0Lw[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

charger 69
20-10-2016, 15:08
تشکر از پاسخگویی شما
این خروجی RF کابل کواکسیال انتن بهش میخوره درسته ؟
پشت تلویزیون فقط جک داره که انتن های سیار که دوال هستن بهش میخوره دقیقا یه همچین چیزی
terapeak.com/worth/leviton-antenna-adapter-for-portable-tv-s-300-75-ohm-c5227/231714694513
آیا باید اون RF هم دوباره تبدیل کنم ؟؟؟

matinpour
20-10-2016, 22:54
تشکر از پاسخگویی شما
این خروجی RF کابل کواکسیال انتن بهش میخوره درسته ؟
پشت تلویزیون فقط جک داره که انتن های سیار که دوال هستن بهش میخوره دقیقا یه همچین چیزی
terapeak.com/worth/leviton-antenna-adapter-for-portable-tv-s-300-75-ohm-c5227/231714694513
آیا باید اون RF هم دوباره تبدیل کنم ؟؟؟
دوست عزیز
این خروجی RF کابل کواکسیال انتن بهش میخوره درسته ؟ بله

بله شما می توانید یک نری RF با سیم به آن فیش وصل کنید و با مبدل آن را به AV تبدیل کنید.

internet
04-11-2016, 00:58
دوست عزیز
شما باید از مبدل تصویری RF به AV تلویزیون قدیمی استفاده کنید . که مدلهای مختلفی دارد و شما اگر در تهران هستیدمی توانید از میدان امام خمینی پاساژ فتوت یا همان اطراف و یا خیابان جمهموری نرسیده به علاالدین پاساژ امجد تهیه کنید و یا از جاهای که وسایل الکترو نیکی و الکتریکی که صوتی و تصویری دارند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] BLYeFsXV9EbYoAdUfx0Lw[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
خسته نباشید
یه تلویزیون سونی 21 اینچ قدیمی تری نیترون که خیلی تلویزیون با کیفیتی هست به دستم رسده البته کنترل نداره و باید از همین تبدیل برای پخش گیرنده دیجیتال و غیره استفاده کنم
حالا سوالم اینجاست که این دستگاه خودش برق مصرف میکنه و مصرف برقش به نظرتون زیاد نیست؟
سوال بعد اینکه این رو وصل کنیم کیفیت تصاویر چقدر افت میکنه و کیفیت چه طوره
با تشکر

matinpour
04-11-2016, 12:28
سلام
خسته نباشید
یه تلویزیون سونی 21 اینچ قدیمی تری نیترون که خیلی تلویزیون با کیفیتی هست به دستم رسده البته کنترل نداره و باید از همین تبدیل برای پخش گیرنده دیجیتال و غیره استفاده کنم
حالا سوالم اینجاست که این دستگاه خودش برق مصرف میکنه و مصرف برقش به نظرتون زیاد نیست؟
سوال بعد اینکه این رو وصل کنیم کیفیت تصاویر چقدر افت میکنه و کیفیت چه طوره
با تشکر

دوست عزیز
شما می توانید کنترول آن را هم از میدان امام خمینی تهیه کنید و در ضمن بله خود مبدل با برق کار می کند و مصرف خیلی ناچیز دارد و افت تصویر ندارد یا خیلی محسوس ممکن است تاثیر داشته باشد.

internet
04-11-2016, 12:54
دوست عزیز
شما می توانید کنترول آن را هم از میدان امام خمینی تهیه کنید و در ضمن بله خود مبدل با برق کار می کند و مصرف خیلی ناچیز دارد و افت تصویر ندارد یا خیلی محسوس ممکن است تاثیر داشته باشد.

ممنون
نه شیراز هستم شیراز هم همه چی پیدا میشه
تاریخ عضویتم رو که دیدم تعجب کردم!
موفق باشید

internet
06-11-2016, 00:32
دوست عزیز

سلام
این مدل سمت راست که جعبه اش آبی رنگ هست در شیراز تهیه کردم به قیمت 10000 تومن متصل هم کردم ولی یه مشکلی دارم یه خورده صدا جالب نیست و تنظیمات تلویزیون هم زیاد نداره تلویزیون sony 21 مدل 3 نیترون
تصویر هم زیاد جالب نیست ولی بد هم نیست ولی صدا تو دماغیه یه جورایی روی خیلی از کانال ها زدم تنظیم بشه و بهترین رو آوردم که از همه صاف تر و بهتر بود و اصلی بود
الان باید چیکار کنم

matinpour
06-11-2016, 12:59
سلام
این مدل سمت راست که جعبه اش آبی رنگ هست در شیراز تهیه کردم به قیمت 10000 تومن متصل هم کردم ولی یه مشکلی دارم یه خورده صدا جالب نیست و تنظیمات تلویزیون هم زیاد نداره تلویزیون sony 21 مدل 3 نیترون
تصویر هم زیاد جالب نیست ولی بد هم نیست ولی صدا تو دماغیه یه جورایی روی خیلی از کانال ها زدم تنظیم بشه و بهترین رو آوردم که از همه صاف تر و بهتر بود و اصلی بود
الان باید چیکار کنم

دوست عزیز
معمولا هم این طور است ممکن است مبدل شما هم نویز داشته باشد و بعضی از این مبدلها گرانتر و این که نویز نداشته و کیفیت بهتری نیز دارد.مانند مدل مشکی رنگ در پایین

warrior69
24-11-2016, 23:34
سلام
من یه گیرنده استار ست برای تلویزیون 21 اینچ سونی رنگی لامپی خریدم ولی با وصل کردن کابل ها و ... هیچ چیزی از طرف ستاپ باکس بالا نمیاد نه منو نه چیز دیگه میشه راهنمایی کنید.
دو فیش av هم داره

nari1234
29-03-2017, 14:35
سلام ببخشید قبلا هم در مورد گیرنده دیجیتال پرسیده بودم که وقتی به تلویزیون 21 اینچ پاناسونیک میزنیم رنگش بنفش وزرد میشه و اینکه پشت تلویزیون دو فیش زرد وسفید داره لطفا سریع بهم جواب بدید مشکل از چیه؟
مشکل از تلویزیون هست یا از چیزه دیگر؟

matinpour
29-03-2017, 16:54
سلام ببخشید قبلا هم در مورد گیرنده دیجیتال پرسیده بودم که وقتی به تلویزیون 21 اینچ پاناسونیک میزنیم رنگش بنفش وزرد میشه و اینکه پشت تلویزیون دو فیش زرد وسفید داره لطفا سریع بهم جواب بدید مشکل از چیه؟
مشکل از تلویزیون هست یا از چیزه دیگر؟
.
دوست عزیز
با یک تلویزیون دیگر این را تست کنید . اگر دوباره همان عکس العمل را دیدید یقین کنید عیب از دستگاه دیجیتال است.