PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حل مشکلات Bios

Devil Lord
22-06-2006, 22:26
با توجه به اینکه خیلی ها بایوس مادربوردشون مشکل داره و میان تو قسمت سخت افزار و پردازنده و جدا تاپیک میزنن تصمیم گرفتم که این تاپیک رو خودم بزنم تا یکجا مشکل همه برطرف بشه ( البته سرچ کردم نبود ) و از شلوغی این بخش کم بشه ( البته با همکاریه دوستان و تیم سخت افزار ) :biggrin:
از همین حلا آماده ایم !!! :happy:

alireza1510
23-06-2006, 17:40
خوبه ه ه ه ه

#Alireza
10-07-2006, 07:47
سلام دوست عزيز
سیستم من جدیدا یو اس بی رو نمیشنایه یه موس یو اس بی جنیوس دارم که تو محیط گرافیکی یه بازی یک دفعه فقل کرد . با استفاده از تبدیل یو اس بی به پی اس تو مشکل حل شد اما دو بار خراب شده و وقتی با یو اس بی ماوس رو وصل میکنم بطور مکرر قطع و وصل میشه هر دوثانیه پیام میده که سخت افزار جدید شناسایی شد دوثانیه بعد موس قطع میشه و پیام میده که نمیتونه یو اس بی رو تشخیس بده .

مدل مادربورد من: AsRock P4i48

نصب مجدد ویندوز و امتحان کردن ورژنهای مختلف ویندوز هم کاری از پیش نبرده میتونید راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟؟

Devil Lord
10-07-2006, 13:14
نگفتین ویندوزتون چیه ولی مشکل از بایوس نمیتونه باشه البته میتونین به قسمت USB در بایوس برین و تنظیمات Hi Speed و Full Speed رو چک کنید و ببینین مشکل حل میشه یا نه چون بعضی از دستگاه ها با این تنظیمات سازگاری ندارن و یا اینکه موس شما USB 1.1 باشه و شما به USB 2 وصل کرده باشین یا برعکس

elias_akhavan
11-07-2006, 22:44
سلام دوست عزيز
سیستم من جدیدا یو اس بی رو نمیشنایه یه موس یو اس بی جنیوس دارم که تو محیط گرافیکی یه بازی یک دفعه فقل کرد . با استفاده از تبدیل یو اس بی به پی اس تو مشکل حل شد اما دو بار خراب شده و وقتی با یو اس بی ماوس رو وصل میکنم بطور مکرر قطع و وصل میشه هر دوثانیه پیام میده که سخت افزار جدید شناسایی شد دوثانیه بعد موس قطع میشه و پیام میده که نمیتونه یو اس بی رو تشخیس بده .

مدل مادربورد من: AsRock P4i48

نصب مجدد ویندوز و امتحان کردن ورژنهای مختلف ویندوز هم کاری از پیش نبرده میتونید راهنمایی کنید مشکل از کجاست؟؟
با سلام
1-با موس هاي ديگه هم امتحان كردي يا نه؟؟؟؟؟؟
2-در تنظيمات بايوس USB موس رو فعال كردي يا نه؟؟؟؟؟
3-اگه هيچ كدوم جواب نداد بايوس مادربورد رو اپديت كن
در ضمن اكثر مادر بورد هاي AsRock خوب كار نمي كنند
بهترين پيشنهاد من به شما تعويض مادربوردته

kajdomshah
05-08-2008, 09:07
سلام.مادر برد من a8neایسوز هست.چند وقته وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم و مثل همیشه دکمه ی delرو میزنم که بره تو تنظیمات بایاس .کامپیوتر خاموش میشه و هیچ راهی برای ورود به setup بایاس ندارم.البته ویندوز بالا میاد و مثل همیشه بی مشکل کار میکنه.باطری رو هم یکی دو بار در اوردم اما درست نشد.لطفا کمکم کنید

moh2ssa
11-09-2008, 12:08
سيستم دوستم خاموش نمي شد اصلا كه از برف ميكشيديم بعد من براش fdisk كردم و جاي رم و عوض كردم كه تا حدودي خوب شد ولي حالا بعضي وقتا بجا خاموش شدن ريست ميشه ميشه كمك كنيد