PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن ویندوز در لپ تاپ اچ پی

amirarsalaan
24-10-2011, 00:10
سلام دوستان
موقعی که می خواستم لپ تاپ رو خاموش کنم shut down نمیشد منم دستی خاموشش کردم اما بعدش دیگه ویندوز بالا نیومد
چند تا راه رو رفتم مثلن کلید f8 رو زدم و بالا اومدن نرمال ویندوز انجام نشد ، last Known Good Configuration هم انجام نشد ، safe mode هم نشد و یک گزینه ی دیگر رو هم در windows Advanced Option امتحان کردم هیچ کدوم جواب نداد

قبل از همه این کارها من خواستم که از طریق dvd بوت کنم اما نمی دونم چرا وقتی سیستم داره بالا میاد و delete رو میزنم چرا نمیرم داخل بایوس سیستم

به نظر شما چه کار باید کنم تا بتونه ویندوز بیاد بالا؟؟؟

مهمتر از اون چه طوری میتونم به بایوس سیستم دسترسی داشته باشم تا مثلن از رو سی دی بوت کنم ؟؟؟

این اتفاقات به لپ تاپ اچ پی probook مربوط می شود.
ممنون می شوم از جواب هاتون

jafarian
24-10-2011, 00:27
شما وقتی منوی safe mode میاد همون گزینه اول یعنی repair your computer انتخاب کنید همچنین dvd ویندوز هم داخل دستگاه باشه بعد ویندوز ترمیم کنید برای بوت لپ تاپ خودتونم کلیدهای f2 یا Esc یا f12 رو هم تست بزنیدیا که ازمحیط safe mode گزینه command prompt انتخاب کنید بعدشم دستور sfc \scannow اجرا کنید ببینید رفع مشکل میشه:20:

amirarsalaan
24-10-2011, 13:47
شما وقتی منوی safe mode میاد همون گزینه اول یعنی repair your computer انتخاب کنید همچنین dvd ویندوز هم داخل دستگاه باشه بعد ویندوز ترمیم کنید برای بوت لپ تاپ خودتونم کلیدهای f2 یا Esc یا f12 رو هم تست بزنیدیا که ازمحیط safe mode گزینه command prompt انتخاب کنید بعدشم دستور sfc \scannow اجرا کنید ببینید رفع مشکل میشه:20:
دوست عزیز وقتیکه روی گزینه ی safe mode کلیک می کنم اصلن به صورت safe mode بالا نمیاد که بخواهم کاری کنم
از طریق سی دی هم خواستم ویندوز repair شود که متاسفانه اون هم جواب نداد

masoud71
24-10-2011, 15:56
سلام
کلیدهای f12 یا f2 هم کار نمی کنه؟

mohsen_hot20
24-10-2011, 16:04
با سی دی ریکاوری سعی کن بالا بیاد

jafarian
24-10-2011, 16:24
دوست عزیز وقتیکه روی گزینه ی safe mode کلیک می کنم اصلن به صورت safe mode بالا نمیاد که بخواهم کاری کنم
از طریق سی دی هم خواستم ویندوز repair شود که متاسفانه اون هم جواب نداد

اینکارکنید پس وقتی که dvd ویندوزداخل دستگاه میزارین به صورت بوت وقتی بالااومدین اون گزینه داخل عکس انتخاب کنید فرمان sfc \scannow رو که گفتم ازاون قسمت اجراکنید ببینیدتاثیرداره اگر هم که system restore ویندوز فعال باشه گزینه تو عکس که مشخص شده system restore انتخاب کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amirarsalaan
24-10-2011, 19:24
اینکارکنید پس وقتی که dvd ویندوزداخل دستگاه میزارین به صورت بوت وقتی بالااومدین اون گزینه داخل عکس انتخاب کنید فرمان sfc \scannow رو که گفتم ازاون قسمت اجراکنید ببینیدتاثیرداره اگر هم که system restore ویندوز فعال باشه گزینه تو عکس که مشخص شده system restore انتخاب کنید.

جعفریان جان عزیز system restor رو امتحان کردم نشد command prompt رو هم که فرمودین امتحان کردم گفت:

میدونید اصرار من روی اینکه ویندوز رو بازیابی کنم برای چیه؟ برای اینکه ویندوز این سیستم (probook HP) اورجینال بود، منم حوصله اینکه بخواهم درایورهاشو بشینم دانلود کنم ندارم و دوم اینکه یه سری بازی روش نصب بود که سی دی شونو الان ندارم
از طرفی لپ تاپ های hp همونطور که در جریان هستید اصلن یک پارتیشن می سازند که اسمش hp_recovery هست، این هم تصویر پارتیشن ریکاوری هست توی ویندوز لایو .

اما با این وجود نمیدونم چرا سیستم عامل در repair کردن خودش عاجزه؟؟؟
حالا که در یه موقعیتی هستم که سیستم نه repaire میشه و نه recoveri ، در این شرایط من دو سوال اساسی از شما دارم:
1 - آیا در همین حالت ویندوز لایو یا به هر طریقی میتونم ریکاوری رو از پارتیشن ریکاوری انجام بدهم؟
2 - در غیر این صورت اگر دوباره ویندوز نصب کنم آیا میتونم در محیط ویندوز جدید ویندوز اورجینال رو ریکاوری کنم؟؟؟

amirarsalaan
25-10-2011, 11:34
دوستان من هنوز منتظر جواب هستم ها ؟

mohsen_hot20
25-10-2011, 14:34
دوست عزیز از خیر هارد بگذر اگه میتونی فرمت کن دوباره ویندوز نصب کن

jafarian
25-10-2011, 16:54
جعفریان جان عزیز system restor رو امتحان کردم نشد command prompt رو هم که فرمودین امتحان کردم گفت:

میدونید اصرار من روی اینکه ویندوز رو بازیابی کنم برای چیه؟ برای اینکه ویندوز این سیستم (probook HP) اورجینال بود، منم حوصله اینکه بخواهم درایورهاشو بشینم دانلود کنم ندارم و دوم اینکه یه سری بازی روش نصب بود که سی دی شونو الان ندارم
از طرفی لپ تاپ های hp همونطور که در جریان هستید اصلن یک پارتیشن می سازند که اسمش hp_recovery هست، این هم تصویر پارتیشن ریکاوری هست توی ویندوز لایو .

اما با این وجود نمیدونم چرا سیستم عامل در repair کردن خودش عاجزه؟؟؟
حالا که در یه موقعیتی هستم که سیستم نه repaire میشه و نه recoveri ، در این شرایط من دو سوال اساسی از شما دارم:
1 - آیا در همین حالت ویندوز لایو یا به هر طریقی میتونم ریکاوری رو از پارتیشن ریکاوری انجام بدهم؟
2 - در غیر این صورت اگر دوباره ویندوز نصب کنم آیا میتونم در محیط ویندوز جدید ویندوز اورجینال رو ریکاوری کنم؟؟؟

پاسخ جفت سئوالاتون منفی بهترین کاراینبود که یک ایمیج از ویندوز خودتون تهیه میکردین اگر با روشهای بالا کارتون راه نیفتاد یا که system restore درست میکردین برای این مواقع.

amirarsalaan
25-10-2011, 19:11
پاسخ جفت سئوالاتون منفی بهترین کاراینبود که یک ایمیج از ویندوز خودتون تهیه میکردین اگر با روشهای بالا کارتون راه نیفتاد یا که system restore درست میکردین برای این مواقع.

دوست عزیز من بالاخره جواب مشکلم را یافتم
یکی از دوستان راهنمایی کرد و وقی که سیستم بوت شد کلید f7 را زدم ( این کلیدی است که در لپ تاپ اچ پی می رود توی مد ریکاوری ) ، اینجا بود که آن پارتیشنی که خود اچ پی ساخته بود و من متذکرش می شدم به کارم آمد
از راهنمایی های جعفریان عزیز و بقیه دوستان متشکرم :11:

موقع بوت شدن این کلیدها هم کاربرد داره
f1 system information
f2 system diagnostics
f7 hp SpareKey
f9 boot device options
f10 bios setup
f12 network boot