PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ### مشکل با بوت نشدن سیستم(اصلا هیچی نمیاد)

P aYa M
23-10-2011, 17:42
سلام دوستان عزیز...
به تازگی یه مادربرد ASUS Rampage ii Extreme و cpu intel 930 گرفتم...
سیستم رو اسمبل کردم و وقتی پار رو زدم سیستم برای چند ثانیه فقط فن هاش شروع به چرخیدن کرد و بعد خاموش شد....برق همچنان تو برد بود ....

گفتم شاید اتصال کوتاه داشته باشه برای همین سیستم رو باز کردم و روی میز اسمبل کردم ببینم پی میشه...

این بار که سیستم رو از رو برد روشن کردم فن ها شروع کرد به چرخیدن ولی هیچ اثری از تصویر در مانیتور دیده نشد و چراغ مانیتور فقط چشمک میزنه

دیگه اعصابم ریخت به هم...
با مانیتور دیگه هم چک کردم بازم همین بود داستان...
جای رمها رو عوض کردم...هر چند ربطی به رم نداره...چون اصلا هیچ تصویری نمیاد
C-MOS هم کردم تغییری نکرد...باطری رو 5 دقیقه برداشتم دوباره گزاشتم سر جاش ولی بازم همون بود ...

الان مشکل ازچی میتونه باشه...
مادربرد 2 سال از گارانتیش (ویستا) مونده..
مرسی...

ess_1362
23-10-2011, 20:34
سلام
احتمالا برد خوب اسمبل نشده و یک قسمتی از برد با بدنه کیس تماس پیدا کرده و در این بین به بایاس آسیب رسیده
مادربرد را بفرستید گارانتی

P aYa M
23-10-2011, 20:58
سلام
احتمالا برد خوب اسمبل نشده و یک قسمتی از برد با بدنه کیس تماس پیدا کرده و در این بین به بایاس آسیب رسیده
مادربرد را بفرستید گارانتی

فکر نمیکنم موقع اسمبل اتصال کرده باشه چون پشت مادربرد محل های پیچ رو چسب برق زدم.

یه سوالی برام پیش اومد...فن پردازنده روی مادربرد 4 پین هستش ولی کابل کولر من (Noctua_d14) سه پین هست...اون یه پین چی هستش؟

احتمالا فردا برد رو میبرم گارانتی ببینم چی میشه.

البته یه چراغ روی برد روشن هست به رنگ زرد و وقتی تو manual نگاه کردم نوشته بود این led مربوط به بایوس 1 هستش...
این مادربرد فکر کنم 2 تا بایوس داره...

drim_w3
23-10-2011, 22:24
من خوب درکت می کنم با کوله باری از تجربه...

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگر فن پاور یک نیم دور می زنه احتمال خراب بودن هم پاور هست و هم مادربرد.

اول با یک پاور دیگه چک کنید.

واسه من که یکبار پاور سوخت و یکبار مادربرد.

زمانی که تصویر نباشه ولی سیستم روشن هست که باید رم را چک کنی ( که گویا ماله شما اصلا بوت نمیشه )

بد دردی هست این بی بوتی.

P aYa M
23-10-2011, 22:49
من خوب درکت می کنم با کوله باری از تجربه...

اگر فن پاور یک نیم دور می زنه احتمال خراب بودن هم پاور هست و هم مادربرد.

اول با یک پاور دیگه چک کنید.

واسه من که یکبار پاور سوخت و یکبار مادربرد.

زمانی که تصویر نباشه ولی سیستم روشن هست که باید رم را چک کنی ( که گویا ماله شما اصلا بوت نمیشه )

بد دردی هست این بی بوتی.

مشکل منم اینجاس که اصلا بوت نمیشه...
هیچ تصویری روی مانیتور نمیاد...
فردا یه سر میبرم ویستا ببینم چی میگن...
امیدوارم مشکل جدی نباشه و حل بشه...

drim_w3
23-10-2011, 23:00
مشکل منم اینجاس که اصلا بوت نمیشه...
هیچ تصویری روی مانیتور نمیاد...
فردا یه سر میبرم ویستا ببینم چی میگن...
امیدوارم مشکل جدی نباشه و حل بشه...

امیدوارم مشکلت حل بشه.

منم خودم تا حالا از شانس بد 5 سری No boot سرم اومده که 2 بار تعمیر مادربرد + 2 بار تعویض مادربرد + 1 بار هم تعمیر پاور

می تونی بیرون هم بدی واسه تست ، همون جا جلوی خودت تست می کنن و 2000 تومن میگیرن.

jafarian
24-10-2011, 16:09
اول از همه با یک پاور دیگه تست کنید جای رم روی اسلاتهای مین عوض بدرکنید سیستم بیرون کیس اسمبل کنید برای clr COMS ازجامپراستفاده کنید درضمن هارد دستگاه DVD ROM خودتونم وصل نباشه هیچ کابلش به مین ببینید جواب میگیرین:20:

amd>intel
24-10-2011, 21:34
تست پاور شروع خوبي براي عيب يابي ميتونه باشه . البته براي عيب يابي دقيق كارت ديباگر لازمه

ehsan babaei
11-11-2011, 22:27
سلام . من یک لپ تاب دل 1536 دارم .دی وی دی رایترش خراب شده .میخوام با دی وی دی اکسترنال ویندوزش رو عوض کنم .ولی از اکسترنال بوت نمیشه . باید چیکار کنم؟

EXTREME
12-11-2011, 00:11
سلام . من یک لپ تاب دل 1536 دارم .دی وی دی رایترش خراب شده .میخوام با دی وی دی اکسترنال ویندوزش رو عوض کنم .ولی از اکسترنال بوت نمیشه . باید چیکار کنم؟
جوابتون رو تو اون تاپیک دادم

سلام دوستان عزیز...
سیستم رو اسمبل کردم و وقتی پار رو زدم سیستم برای چند ثانیه فقط فن هاش شروع به چرخیدن کرد و بعد خاموش شد....برق همچنان تو برد بود ....

گفتم شاید اتصال کوتاه داشته باشه برای همین سیستم رو باز کردم و روی میز اسمبل کردم ببینم پی میشه...

این بار که سیستم رو از رو برد روشن کردم فن ها شروع کرد به چرخیدن ولی هیچ اثری از تصویر در مانیتور دیده نشد و چراغ مانیتور فقط چشمک میزنه

C-MOS هم کردم تغییری نکرد...باطری رو 5 دقیقه برداشتم دوباره گزاشتم سر جاش ولی بازم همون بود ...

مرسی...
این مشکل از رم میتونه باشه
جای رم رو که عوض کردین با یک رم دیگه امتحان کنید
با یه پاور قویتر سیستم رو چک کنید
گرافیک سیستم باید دربیارید دوباره جا بزنید و تستش کنید
فن سی پی یو حتما چک بشه
همانطئر که احسان گفت اتصال بدنه باعث میشه تصویر نده سیستم
در اخر مشکل حل نشد مین مشکل داره

Hamed DC
13-11-2011, 08:25
سلام دوستان عزیز...

مرسی...
سلام.
یه کانفیگ دقیق از کل سیستم بدین؟؟؟

kafepaeto
13-11-2011, 23:22
.................

kafepaeto
13-11-2011, 23:23
اینکه فن چند دور میزند و بعد مین برد خاموش میشود و دوباره استارت میشود از نوع بایوس مین برد است و طبیعی است .

شما چهار پینی و اگر کارت گرافیک شما شش پینی دارد را یکباره دیگر تست کنید و در کل همه کابلهای دیتایی را از مین برد جدا سازید و مین و سی پی یو و رم و کارت گرافیک ( اگر آنبرد نیست ) و پاور را بایک بازر استارت کنید و خوب گوش بدین ببنید که بازر پر قدرت بوق میزند یا خیلی بی حال ازش صدا در میاید اگر اینطور است ( کم صدا ) پاور ضعیف است . یکبار هم بدون رم مین را استارت کن ببین بازر ( اسپکر ) بوق بصورت ممتد میزند ؟

MasoudiT
30-11-2011, 20:12
سلام
مشکلتون حل شد؟
مشکل از چی بود؟

hmdhmdhmd
03-05-2013, 14:56
سلام آقای P aYa M منم دقیقا همین مشکل برام بوجود آمده :n28: شما چی کار کردی بالاخره چطوری درستش کردی؟اصلا درست شد؟ به ما هم یه راهنمایی بدی ممنون میشم

mojtaba_toghyan
07-05-2013, 22:07
سلام سعی کن باطری و cpu رو به مدت 20 دقیقه در بایری و سیستم رو بعدا را بندازی