PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن ویندوز 7 پس از خاموش شدن مانیتور

mhroozbeh
22-10-2011, 15:24
سلام
مشکلی که من از همون اول با 7 داشتم و هنوزم حل نشده
روی بعضی از سیستم ها وقتی مانیتور بعد از 10 دقیقه خاموش میشه و میای که موس رو تکون بدی که به کارت برسی می بینی که همه چی هنگه و علامت موس هم تکون نمی خوره
یه کلیک کنی کار تمومه و کار به ریست می رسه.
می خوام بدونم که روشی هست که این حالت غیر فعال بشه؟ می دونم که با جلوگیری از خاموش شدن مانیتور در تنظیمات پاور میشه این مشکل رو رفع کرد ولی میخوام اون حالت بمونه ولی این هنگ شدن ها از بین بره چون من شبا سیستمم روشنه و میخوام که مانیتورم خود به خود خاموش بشه ولی بعد که صبح میام سیستم هنگ نکنه

masoud71
22-10-2011, 21:04
سلام
نمی دونم درست متوجه شدم یا نه ولی شما به قسمت power option در کنترل پنل مراجعه کنید و تنظیمات دلخواهتونو اعمال کنید
سوالی بود در خدمتم

mhroozbeh
22-10-2011, 22:17
سلام
نمی دونم درست متوجه شدم یا نه ولی شما به قسمت power option در کنترل پنل مراجعه کنید و تنظیمات دلخواهتونو اعمال کنید
سوالی بود در خدمتم
اونکه خوب مشخصه ولی کدوم تنظیمات این حالت رو غیر فعال می کنه
من اون آپشن رو نمی دونم چی هست و الا پاور آپشنش واضح بود!:دی

jax2
22-10-2011, 23:48
به پاور آپشنز از کنترل پنل برید
اونجا از سمت راست روی choose when to turn of the display کلیک کنید
فک کنم بقی دیگه واضح باشه ;)

mhroozbeh
23-10-2011, 19:08
به پاور آپشنز از کنترل پنل برید
اونجا از سمت راست روی choose when to turn of the display کلیک کنید
فک کنم بقی دیگه واضح باشه ;)
این هم مشخصه من می خوام که هم مانیتور رو بشه روی اتومات گذاشت که خاموش بشه و هم این مشکل پیش نیاد و الا با غیر فعال کردن خاموش شدن مانیتور به شکل اتومات میشه این مشکل رو رفع کرد

Erfan.B
23-10-2011, 19:20
این هم مشخصه من می خوام که هم مانیتور رو بشه روی اتومات گذاشت که خاموش بشه و هم این مشکل پیش نیاد و الا با غیر فعال کردن خاموش شدن مانیتور به شکل اتومات میشه این مشکل رو رفع کرد

دوست من اول این نکته رو بگم که مانیتور رو خودت خاموش کنی بهتره چون در حالت DPMS هم میزانی برق مصرف می شه و هم این که عمر مانیترت میاد پایین به هر حال به غیر از خودم زیاد ندیدم کسی این مورد رو رعایت کنه!
شما مشخصات کامل سیستمت رو بنویس من فکر کنم این موضوع از یه جا دیگه آب می خوره و ممکنه به BSOD ختم بشه.
موفق باشی دوست من.

masoud71
23-10-2011, 21:39
توی کامپیوترهای خانگی میشه این کار رو اصلا کرد؟ یا مخصوص نوت بوک هاست؟

A M ! N
23-10-2011, 21:54
سلام
مشکلی که من از همون اول با 7 داشتم و هنوزم حل نشده
روی بعضی از سیستم ها وقتی مانیتور بعد از 10 دقیقه خاموش میشه و میای که موس رو تکون بدی که به کارت برسی می بینی که همه چی هنگه و علامت موس هم تکون نمی خوره
یه کلیک کنی کار تمومه و کار به ریست می رسه.
می خوام بدونم که روشی هست که این حالت غیر فعال بشه؟ می دونم که با جلوگیری از خاموش شدن مانیتور در تنظیمات پاور میشه این مشکل رو رفع کرد ولی میخوام اون حالت بمونه ولی این هنگ شدن ها از بین بره چون من شبا سیستمم روشنه و میخوام که مانیتورم خود به خود خاموش بشه ولی بعد که صبح میام سیستم هنگ نکنه
سلام..
کارهایی که میگم انجام بدین:
1--این گزینه رو از بخش Service ویندوز خودتون غیر فعال کنین:
Windows Image Acquisition
2--این گزینه رو مثل پایین درش بیارین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یعنی هارد نباید خاموش بشه
3--یک screen saver برای ویندوز بگزارید بعد از 10 دقیقه
4--برو به BIOS سیستم و اونجا در بخشهای مربوط یه power option و sleep اگه دیدی که جایی زده اینطوری:
S1 sleep mode
یا
S2 sleep mode
یا
S1,S2 sleep mode(both)........i
باید این رو به s3 sleep mode تغییرش بدی
یادت باشه که فقط s3 sleep mode

5-- آخرین درایور raid رو ه نصب کنین: Intel Raid drivers برای هاردتون.
نتیجه رو هم بگین لطفا

موفق و :11:موئید باشین

mhroozbeh
24-10-2011, 00:42
دوست من اول این نکته رو بگم که مانیتور رو خودت خاموش کنی بهتره چون در حالت DPMS هم میزانی برق مصرف می شه و هم این که عمر مانیترت میاد پایین به هر حال به غیر از خودم زیاد ندیدم کسی این مورد رو رعایت کنه!
شما مشخصات کامل سیستمت رو بنویس من فکر کنم این موضوع از یه جا دیگه آب می خوره و ممکنه به BSOD ختم بشه.
موفق باشی دوست من.
آخه دکمه مانیتور به فنا رفته این قدر زدمش!:دی الان که میزنم منوی تنظیمات رو بعضا باز می کنه به جای اینکه خاموش کنه!:دی
برای همین فکر می کنم این دکمه برعکس حرف شما داره عمر مانیتور من رو کاهش میده و الا اون حالت تا حالا نتونسته ضربه ای بزنه
سیستمم 5200 x2 amd
3650 گرافیک 1گیگ
2 گیگ رم که اسمش فراموش شده ولی مثلا تایوان بود!
و هارد سامسونگ

توی کامپیوترهای خانگی میشه این کار رو اصلا کرد؟ یا مخصوص نوت بوک هاست؟
روی همه کامپیوترها

Dr.Smith عزیز امتحان می کنم حتما اینجا حوابش رو میدم
الان که باید برم بخوابم که فردا به درس و زندگی برسیم!:دی

mhroozbeh
13-11-2011, 07:03
بهترین راه ممکن اینه که یه اسکرین سیور همزمان با خاموش شدن مانیتور اجرا بشه. و السلام!:دی هیچ موقع دیگه با اینکار این مشکل پیش نمیاد
ممنون از همه دوستان

A M ! N
13-11-2011, 14:00
بهترین راه ممکن اینه که یه اسکرین سیور همزمان با خاموش شدن مانیتور اجرا بشه. و السلام!:دی هیچ موقع دیگه با اینکار این مشکل پیش نمیاد
ممنون از همه دوستان
سلام
منم به این نکته اشاره کردم توی پست قبلیم درباره Screen saver درسته!؟

درکل خداروشکر که مشکلتون حل شد.
May you do well:40: