PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گیر کردن موس

VB.SOS
21-10-2011, 14:58
سلام به دوستان عزیز
کامپوتر من مدتی موسش گاهی اوقات موقع حرکت گیر می کنه و باید یک یا دو ثانیه صبر کرد تا دوباره کار کنه.

موس دیگری هم امتحان کردم همین مشکل وجود داره.

اول فکر کردم به خاطر رم هستش اما وقتی رمم رو به 3G افزایش دادم باز هم همین کماکان (البته خیلی بهتر شده) وجود داره.

معمولا صدای هارد شنیده میشه بدون این که پروسه خاصی در حال اجرا باشه یا ویروس کش خاصی هم نصب نیست

گاهی اوقات جهش های عجیبی می کنه و کلیک های عجیبتری رو پنجره ها میشه

لطفا راهنماییم کنید مرسی:27:

Erfan.B
21-10-2011, 15:21
سلام به دوستان عزیز
کامپوتر من مدتی موسش گاهی اوقات موقع حرکت گیر می کنه و باید یک یا دو ثانیه صبر کرد تا دوباره کار کنه.

اول فکر کردم به خاطر رم هستش اما وقتی رمم رو به 3G افزایش دادم باز هم همین کماکان (البته خیلی بهتر شده) وجود داره.

معمولا صدای هارد شنیده میشه بدون این که پروسه خاصی در حال اجرا باشه یا ویروس کش خاصی هم نصب نیست

دوست من این مسأله بیش تر سخت افزاری هست تا نرم افزاری!
شما اول دمای قطعات رو چک کن ببین بالا نباشه مخصوصاً سی پی یو ، تأکید می کنم : مخصوصاً سی پی یو.
بعد باید ببینی تو بایوس وقفه ها درست تنظیم شده باشه (می تونی بایوس دیفالت کنی)
حافظه ی مجازی سیستم رو بیش تر کن
تو کنترل پنل داخل Performance Information & Tools ، بالا سمت چپ گزینه ی Advanced Tools رو انتخاب کن و از پنجره ی جدید گزینه ی Generate A System Health Report رو بزن و صبر کن تست کامل انجام بشه اون وقت ببین درصد سی پی یو و رم و هارد رو چی می زنه اگه Idle بود که مشکلی نیست اگه Normal بود باز هم مشکلی نیست ولی اگه Busy بود بدون سیستم از لحاظ نرم افزاری مشکل داره و ممکنه ویروسی پروسس ایجاد کرده و تمام اولویت سی پی یو ، میزان رم و حتی دیسک رو به خودش اختصاص داده.
موفق باشی دوست من.:11:

A M ! N
21-10-2011, 15:27
سلام به دوستان عزیز

سلام..
مشکل از CPU هست ، وقتی که پردازش های سنگین انجام میشه باعث ایست ماوس میشه
شما Task Manager رو باز بزار و در تب Process گزینه ی Show Processes From all users رو بزن و هنگامی که این اتفاق میفته
ببین چی پردازش بالایی داره
در تب Performance هم نیگاه کنین که چه مقداری از ظرفیت رم شما داره استفاده میشه
برای یک سیستم با رم یک گیگ هم همچین اتفاقی نمیفته
موفق و :11:موئید باشین

jafarian
21-10-2011, 15:54
مشکل شما مربوط به هارد قبلش با برنامه driver genius درایورهای مین خودتون آپدیت کنید بخصوص usb و چیپست مین اگر بازم به همون صورت بود روشهایی که مابقی دوستان گفتن تست کنید اگر کارتون راه نیفتاد هارد بابرنامه hdd regenerator 2011 تست کنید که اگر بدسکتور داشته باشه فیکس کنه ازآخرم با یک هارد دیگه تست کنید درضمن اگر موس ps2 ازآخرم با یک موس usb تست بزنید:20:

VB.SOS
21-10-2011, 19:36
ممنونم از دوستان گل (فقط نمی دونم دکمه تشکر چرا نمیاد تشکر کنم؟)

ای کاش یه تالاری هم برای سوالات عمومی کامپوتر در نظر گرفته بشه که بشه عمومی تر بحث کرد. ببخشید که سوالم رو تو تالار مناسبی مطرح نکردم

VB.SOS
21-10-2011, 20:03
بعد باید ببینی تو بایوس وقفه ها درست تنظیم شده باشه (می تونی بایوس دیفالت کنی)

برای این که ببینم وقفه ها درست تنظیم شده باشه باید چیکار کنم؟

Erfan.B
21-10-2011, 23:21
ممنونم از دوستان گل (فقط نمی دونم دکمه تشکر چرا نمیاد تشکر کنم؟)

ای کاش یه تالاری هم برای سوالات عمومی کامپوتر در نظر گرفته بشه که بشه عمومی تر بحث کرد. ببخشید که سوالم رو تو تالار مناسبی مطرح نکردم

خواهش می کنم دوست من.:46: دکمه ی تشکر پایین سمت چپ هستش ، این شکلیه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوست من شما مباحثتون در مورد سخت افزار رو می تونی تو این قسمت با توجه به موضوع مورد نظر تو زیر شاخه اش تاپیک بزنی و مشکلت رو عنوان کنی که قطعاً دوستان زحمت می کشن و جواب لازم رو بهت می دن :
مشکلات سخت افزاری

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای این که ببینم وقفه ها درست تنظیم شده باشه باید چیکار کنم؟

شما وقتی پی سی رو روشن می کنی کلید Delete رو از رو کیبورد نگه دار و وارد بایوس شو و از اون جا گزینه ی Load Default رو از سمت راست پیدا کن (بسته به بایوست ممکنه فرق داشته باشه و تب بندی شده باشه می تونی پایین صفحه رو ببینی کدوم کلید فانکشن های کیبورد رو برای Load Default تعریف کرده) و بعد yes یا ok کن تا بایوست حالت کارخونه ای بگیره ، این راحت ترین روش هست.
یا می تونی تک تک دیوایس ها رو هم از دیوایس منیجر ویندوز properties بگیری و از سربرگ Resources و بعد IRQ یا همون وقفه ی هر قطعه رو مشاهده کنی ، در ضمن هر کدوم که نوشته No Conflicts یعنی این که از نظر IRQ یا همون وقفه مشکلی نداره ولی اگه کانفلیکت داشته باشه باید ببینی با چه دیوایس دیگه ای تداخل داره و واسه هر کدوم وقفه ی جداگانه تو بایوس در نظر بگیری و یا کلاً بی خیال یکی از اون 2 قطعه بشی (تو سیستم های امروزی این مشکل جزو نوادر هست چون سیستم Plug & Play مانع این مشکل می شه.)
سؤالی بود باز هم در خدمتم.
موفق باشی دوست من.:11:

masoud71
22-10-2011, 01:37
خداییش نفهمیدیم مشکل بالاخره از چی هست؟

VB.SOS
22-10-2011, 10:25
خداییش نفهمیدیم مشکل بالاخره از چی هست؟

راستش من هم یه سری از کارهایی که دوستان گفتن انجام دادم. الان احساس می کنم بهتر شده ولی باز هم صدای هارد شنیده میشه

Erfan.B
22-10-2011, 17:31
راستش من هم یه سری از کارهایی که دوستان گفتن انجام دادم. الان احساس می کنم بهتر شده ولی باز هم صدای هارد شنیده میشه

دوست من شما مشخصات سیستمت رو بنویس شاید کانفیگ سیستمت ضعیف باشه.
موفق باشی.:11:

VB.SOS
17-11-2011, 21:31
دوست من شما مشخصات سیستمت رو بنویس شاید کانفیگ سیستمت ضعیف باشه.

این سیستم برای ۵ سال پیشه، اما مشخصاتش:
CPU: 3 dual core intel
RAM: 3
VGA: 512
Hard: 320 Maxtor

فک نکنم کامپیوتم ضعیف باشه
الان که دقت می کنم هر وقت صدای هارد شنیده میشه گیر کردن موس واضح تر میشه. هارد هم که به نظر من به صورت غیر عادی داره کار می کنه!!!!!!!!!!! نمی دونم چرا؟؟؟

شاید به خاطر Windows media player باشه چون من از کتابخونه موسیقیش استفاده می کنم و حدود ۵۰ گیگ موسیقی تو این کتابخونه وجود داره شاید به خاطر مانیتورینگ دائمی فایل هاست، شایدم نه

ولی صدای هارد معمولا برای چند لحظه شنیده میشه

لطفا راهنماییم کنین خیلیییییییییییی ممنون:41:

A M ! N
17-11-2011, 21:49

الان که دقت می کنم هر وقت صدای هارد شنیده میشه گیر کردن موس واضح تر میشه. هارد هم که به نظر من به صورت غیر عادی داره کار می کنه!!!!!!!!!!! نمی دونم چرا؟؟؟

شاید به خاطر Windows media player باشه چون من از کتابخونه موسیقیش استفاده می کنم و حدود ۵۰ گیگ موسیقی تو این کتابخونه وجود داره شاید به خاطر مانیتورینگ دائمی فایل هاست، شایدم نه

سلام
شما چطور صدای هارد رو متوجه میشین؟
بیشترین صدای داخل کیس مربوط به فن CPU هست یا Power یعنی صدای هارد اینقدر بلنده که به راحتی میشنوین؟
مطمئن شدین که مشکل مربوط به پردازشهای CPU نیست؟
اگه نه فقط هارد میمونه که خودتون هم گفتین
یکبار چک دیسک کنین و تیک Automatically fix system error رو هم بزنین داخل پنجره ی Check disk
پورت رو هم یکبار چنج کنین از USB به PS2 و بالعکس
اگه داخل safe mode هم اینطوری باشه مشکل سخت افزاری هست
May you do well:40:

jafarian
17-11-2011, 23:45

سیستم اول از همه ویروس یابی کنید درمرحله بعد کابل هارد حتما عوض کنی ازآخرم هارد ابتدا به وسیله برنامه hdd regenerator 2011 تحت بوت اسکن کنید که اگر بدسکتور داشته باشه نمایش بده ازآخرم فرمت سطح پایین هارد پیشنهاد میدم اینم مشکل بیشتر مربوط به هارد میشه همونایی که گفتم :20:

VB.SOS
18-11-2011, 11:45
شما چطور صدای هارد رو متوجه میشین؟
بیشترین صدای داخل کیس مربوط به فن CPU هست یا Power یعنی صدای هارد اینقدر بلنده که به راحتی میشنوین؟

کاملا فشار روی هارد رو احساس می کنم. هر وقت صدای هارد نمیاد موس هم مشکل خاصی نداره ولی به محض بلند شدن صدای هارد مشکل موس هم شروع میشه.

قسمت اعصاب خورد کن مشکل اینه که انگار وینوز همه حرکات موس رو تو صف پیغام هاش نگه میداره. چون به محض بعد از این که موس گیر میکه یهو شروع می کنه به حرکت کردن و برای خودش کیلک شدن روی بعضی دکمه ها. مثلا خود به خود صفحات وب Back می شن.

A M ! N
18-11-2011, 12:04
کاملا فشار روی هارد رو احساس می کنم. هر وقت صدای هارد نمیاد موس هم مشکل خاصی نداره ولی به محض بلند شدن صدای هارد مشکل موس هم شروع میشه.

قسمت اعصاب خورد کن مشکل اینه که انگار وینوز همه حرکات موس رو تو صف پیغام هاش نگه میداره. چون به محض بعد از این که موس گیر میکه یهو شروع می کنه به حرکت کردن و برای خودش کیلک شدن روی بعضی دکمه ها. مثلا خود به خود صفحات وب Back می شن.
اگه منظورتون اینه که شما یک سری کلیدهارو زدین عمل نکرده و در طی گیر کردن اون داره هنوز اونارو انجام میده مشکلی نیست ولی اگه خود ماوس دست به یک سری کارها میزنه و دلخواه عمل میکنه حتما کار ویروس Control mouse virus هست

May you do well:40:

VB.SOS
18-11-2011, 13:10
لطف می کنید این ویروس رو معرفی کنین. چه طور میشه از شرش خلاص شد؟

ولی من فکر نمی کنم بخاطر ویروس باشه. خیلی به هارد شک دارم

A M ! N
18-11-2011, 13:40
لطف می کنید این ویروس رو معرفی کنین. چه طور میشه از شرش خلاص شد؟

ولی من فکر نمی کنم بخاطر ویروس باشه. خیلی به هارد شک دارم
منم فکر نمیکنم مربوط به ویروس باشه ولی این برنامه رو باید امتحان کنین:
Microsaft security essential 32-bit:

64bit:

این برنامه هست که برای این ویروس جواب داده ولی نمیدونم که باید رجیستر بشه یا نه

ولی بهتره یک تست مرحله به مرحله انجام بدین:
هارد رو تعویض کنین روی یک سیستم دیگه
تعویض ماوس
تعویض پورت ماوس

Take care:40:

jafarian
18-11-2011, 13:49

اون روشهایی که من گفتم تست کردین برای هارد اسکن هارد برای دیدن بدسکتور اگر ارهاردتون صدای تق تق میاد یکی ازعواملش همین بدسکتور ازآخرم پیشنهاد میدم هارد بابرنامه low level format tool یک فرمت سطح پایین کنید برای اینکه ازسلامت هاردم مطلع بشین برنامه Hard Drive Inspector پیشنهاد میکنم استفاده کنید.

لینک دانلود low level format tool

تاپیک Hard Drive Inspector

VB.SOS
18-11-2011, 19:23
برای اینکه ازسلامت هاردم مطلع بشین برنامه Hard Drive Inspector پیشنهاد میکنم استفاده کنید.

من این کار رو کردم ولی همه تست های این نرم افزار خوب بود و هیچ مورد بدی گزارش نداد. من نمی خوام هاردم رو فرمت کنم؟ جایی ندارم که ۳۰۰ گیگ رو توش کپی کنم

زمانی که فقط تو وب هستم و به جز ویندوز مدیا نرم افزار دیگه ای باز نیست نباید انقدر هارد گاه و بیگاه صدا بده و LED هارد هم روشن بشه..... این فکر منو مشغول کرده :41:

jafarian
18-11-2011, 22:52
پنجره تسک منیجر باز کنید موقعی که led هارد روشنه ببینید کدوم پروسس بیشتر داره کار میکیشه از رم با cpu شما درضمن کرک ویندوز خودتونم بطور موقت پاک کنید به وسیله برنامه های لینک اول دوم هارد خودتون اسکن کنید که اگر بد سکتور داشته باشه نمایش بده برنامه های منوی استارتم بطور موقت disable کنید .