PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برای کم کردن صدای موتور یاگیربکس در اطاق ماشین چکار باید کرد ؟

vahid827
21-10-2011, 13:19
با سلام خدمت دوستان گرامی

من یه ریوی 89 دارم که 26000 کیلومتر هنوز نرفته اما همیشه حس میکنم یه صدای غیرعادی موقع حرکت ( مثل یه زوزه خفیف ) توی اطاق میاد .من خودم حس میکنم از موتور نیست
اول فکر کردم مشکل از ماشین منه اما با مقایسه با بقیه ریو ها متوجه شدم که این صدا در همه ریو ها عمومیت داره . آیا کسی میتونه راههای کم کردن صدای موتور یا گیربکس رو در ماشینهای ریو بگه ؟

pourya_bo2pmc
21-10-2011, 14:30
با سلام خدمت دوستان گرامی

من یه ریوی 89 دارم که 26000 کیلومتر هنوز نرفته اما همیشه حس میکنم یه صدای غیرعادی موقع حرکت ( مثل یه زوزه خفیف ) توی اطاق میاد .من خودم حس میکنم از موتور نیست
اول فکر کردم مشکل از ماشین منه اما با مقایسه با بقیه ریو ها متوجه شدم که این صدا در همه ریو ها عمومیت داره . آیا کسی میتونه راههای کم کردن صدای موتور یا گیربکس رو در ماشینهای ریو بگه ؟

یه نمد بنداز زیر کاپوتت تا حد زیادی موثره

rami_hemi
21-10-2011, 14:46
فایر وال ریو زیاد صدا گیری نمیکنه و همون نمد صداگیر زیر کاپوت هم نداره
فایر وال همون سینی جلوی اتاق هست که موتور رو از اتاق جدا میکنه این دو مورد رو بدید براتون نمد بزنن خیلی تاثیر داره

MCI
24-10-2011, 14:12
حق با دوستان عزیزه
من دوستم یه ریو داره یه نمد انداخته زیر کاپوت دیگه اصلا صدا موتور داخل ماشین احساس نمیشه

vahid827
27-10-2011, 22:08
من قبلا نمد زیر کاپوت انداختم اما بازم میخام صدا رو کمتر کنم . البته در مورد نمد فایر وال سینی بین اطاق و موتور بگم که , چک کردم یه نمد داره اما نمیدونم این کافیه یا نه ؟ ضمنا لاستیکها رو هم عوض کردم و کره ای انداختم که توی نرمی ماشین خیلی تاثیر داشت . آیا کف پوش قالبی که برای کف میندازن تاثیری داره یا نه ؟ یا راههای دیگه غیر از مواردی که دوستان راهنمایی کردند برای کم کردن صدا چیه ؟

alicnc
28-10-2011, 00:11
متاسفانه بسیاری از قطعات ریو توسط سایپا عزیز دزدیده شده.
مشکل همیشگی ریو هم صدای موتور در کابین است.
نمد کاپوت مقدار خیلی جزیی صدا را کم میکند ولی با عایق کاری کف خودرو با نمد ساده و استفاده از اسپری فوم تقریباً صدا کم میشود!
دقت فرمایید که صدای وارده به کابین صدای گیرباکس نیست بیشتر صدای پمپ هیدرولیک است که این تجربه بنده از ریوی خدا بیامرزم است.
ریو بهترین است.

vahid827
31-10-2011, 23:12
دوست عزیز" alicnc"

شما که قبلا ریو داشتین فکر کنم بهتر میتونی به من کمک کنی.حالا اگه من نمد کف روهم انداختم کجاهارو باید بااسپری فوم بپوشونم ؟ یا اینکه برای کم کردن صدای پمپ هیدرولیک میشه کاری کرد ؟

DJ POLESTAR
30-11-2011, 14:59
این نمد برا پراید هم موجوده؟
قیمتش چقدره؟

amirhosaen
29-01-2013, 11:57
من خودم از تمام این راه ها استفاده کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم این صدای زیاد خود رو های تولید داخل علتش اینه که تولد کننده ها از عایق های صوتی مناسب در موتور لوله اگزوز و حتی در درب و خود خودرو استفاده نمی کنند عایق هایی هم که از مغازه های بیرون می خریم همشون چینی و بی کیفیتن حتی 0.0001 دسیبل هم صدای اطاق رو کم نمی کنن

karvas
30-01-2013, 00:06
یکی از اشناها یه ریوی مدل 83 داشت از همه چیش راضی بود فقط میگفت تنها ایرادش همینه که صدا زیاد تو کابین میاد کاریشم نمیشه کرد دوسته من الکی هم پول خرج نکن (نه اینکه این نمد و... تاثیری نداشته و اونقدرا تاثیر نداره) این نمد هم فکر کنم نباشه برای موتور ماشین بهتر باشه
باهاش کنار بیا