PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد تنظیم هارد دیسک :

saeed774
20-10-2011, 19:57
دوستان لطف کنین به مسیر اشاره شده در عکس زیر در Device manager برید و چک کنین که بطور پیش فرض این تیک زده شده یا نه ؟ من با نرم افزاری تغییرش دادم و حالا نمیدونم قبلا تیکش بود یا نه ؟ مرسی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

jafarian
21-10-2011, 00:50
ازمن تیک اون قسمت که مربوط به هارد میشه خورده دوست عزیز البته از یکی شما تو حالت raid :20:

Erfan.B
21-10-2011, 04:41
دوستان لطف کنین به مسیر اشاره شده در عکس زیر در Device manager برید و چک کنین که بطور پیش فرض این تیک زده شده یا نه ؟ من با نرم افزاری تغییرش دادم و حالا نمیدونم قبلا تیکش بود یا نه ؟ مرسی

سلام سعید جان ، برای من هم تیک خورده و قاعدتاً باید تیک داشته باشه چون پرمفرمنس می کشه پایین ولی ممکنه دیتا لاست بره بالا که اون هم تو رید تا جایی که من می دونم مشکل ایجاد نمی کنه.
موفق باشی:11:

Erfan.B
21-10-2011, 04:42

سلام سعید جان ، برای من هم تیک خورده و قاعدتاً باید تیک داشته باشه چون پرمفرمنس می کشه پایین ولی ممکنه دیتا لاست بره بالا که اون هم تو رید تا جایی که من می دونم مشکل ایجاد نمی کنه.

saeed774
21-10-2011, 13:09
ازمن تیک اون قسمت که مربوط به هارد میشه خورده دوست عزیز البته از یکی شما تو حالت raid :20:

مرسی داداش جعفریان عزیز ، درسته هاردای من در حالت رید هست . با Intel Matrix خود مادبرد رید کردم و برای افزایش کارایی رید باید از نرم افزار Intel Rapid Storage استفاده کرد تا کارایی رید بالاتر بره . این برنامه یه قسمت در تنظیمات برای همین مورد داره که خودش اشاره کرده اگه این گزینه فعال باشه باید برق هارد، نوسان یا بطورکلی تغییر پیدا نکنه چون به از دست دادن اطلاعات منجر میشه . وقتی تیکشو بر میدارم از داخل همون برنامه ، این تیک هم از ویندوز خودبخود برداشته میشه . حالا میخوام بدونم چرا قبلا این تیک بوده ولی موقع نصب برنامه برداشته میشه البته اینم مطمئن نیستم .
با شرایط فعلی باید از یه نفر که هم رید کرده و هم ویندوز 7 داره پرسید ، شما دوستان ، کسی سراغ ندارید ؟؟

عرفان جان داداش مرسی ، توضیحاتت در مورد گفته هام خیلی اصولی بود . دستت درد نکنه . شرمنده دیگه اجرم رسید .:10:

---------- Post added at 01:09 PM ---------- Previous post was at 01:05 PM ----------

اتفاقا تو حالت رید ( البته حالت رید 0 ) خط از بین رفتن اطلاعات خیلی بالاست . چون نصف اطلاعات مثلا در یک هارد و نصفش در هارد دیگه رایت میشه . و اگه یکی از هاردا مشکل پیدا کنه کل اطلاعات به فنا میره و قابلیت ریکاوری خیلی پایینی هم داره و لی در حالت معمولی قابلیت ریکاوری تا حدی میتونه امیدوار کننده در صورت از بین رفتن اطلاعات باشه.

در کل بازم مرسی زحمت کشیدی :10:

Erfan.B
21-10-2011, 13:17
خواهش می کنم سعید جان.:46:
پس با توجه به این که اطلاعات برات خیلی مهم هست (خودم هم به این نکته که اطلاعات لاست می شه اشاره کردم:20:) بهتره اون تیک برداشته بشه.
ولی باز باید ببینیم نظر بقیه ی دوستان در این مورد چی هستش.

Erfan.B
21-10-2011, 13:30
سعید جان من الان فاروم های خارجی رو هم که می خوندم اکثراً با هم یه نظر رو دارن که ups داشته باشی و از هارد بکاپ گرفته باشی چون خطر از دست دادن اطلاعات خیلی بالا هست اگه write cache تیک خورده باشه. ولی خوب تأثیر زیادی روی سرعت داره پس باید تیکش رو بذاری:31: در ضمن زیاد به فاروم سخت نگیر فاروم های خارجی هم در این زمینه خلوت هستن ، رو موضوع خاصی انگشت گذاشتی:46:
این یه نمونه اش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

saeed774
21-10-2011, 13:36
البته بدون تیک هم پرفرمنس بالاست ولی خب لامصب تیکو که میزنی بطرز محسوس و شگفت آور پرفرمنس بالا میره . :31: مثلا فتوشاب CS5 که در 4 ثانیه باز میشد در عرض 2 ثانیه باز میشه :31:
مرسی عرفان جان ولی چون اطلاعاتم مهمه تصمیم گرفتم تیکشو فعلا بردارم .

A M ! N
21-10-2011, 13:39

سلام..
بستگی به نحوه ی استفاده ی شما داره
البته هارد دیسک چیزی نیست که مدام بخواید قطع یا وصلش کنین
اگه هم گفته میشه که با قطع برق اطلاعات از دست میره منظور اینه که اطلاعات در حال Cache شدن از دست میره نه اطلاعات که static شدن روی فضای Storage memory
تنظیم این آیتم بیشتر برای USB External hard ها به کار میره.
ولی خیلی خیلی توصیه میشه که این تیک فعال باشه.
موفق و :11:موئید باشین

saeed774
21-10-2011, 13:48
مرسی دکی جون :)

درسته ، من اون گزینه دوم رو خوب نخونده بودم . نوشته این تیک رو نزنید جز اینکه از یک باطری بکاپ UPS استفاده میکنید .
تیک گزینه اول تا جایی که کسب کردم بطورپیش فرض تو ویندوز فعاله و نباید مشکل خاصی وجود داشته باشه ، اصل ماجرا که اونم تو پرفرمانس خیلی تاثیر داره هست که نباید جز ، اقدامات محتاطانه زده بشه .

بقول شما اگه قرار باشه اطلاعات هم از بین بره اطلاعات در حال Cache یا همون رایت نشده روی هارد از بین خواهد رفت نه اطلاعاتی که از قبل موجودن .
پس من دوباره با اجازتون این تیک رو زدم که لامصب بدجور حال میده :31: ارزش اینو داره که زده بشه .
در ثانی کل اطلاعات حیاتیم هم یه DVD نمیشه الان روی DVD میزنم تا خیالم راحت بشه :31:

از همه دوستان که وقتشونو در اختیار این بنده حقیر قرار دادن کمال تشکر رو دارم . مرسی :11: