PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در هنگام روشن کردن کامپیوتر

romantic
20-10-2011, 13:06
الان چند روزه که هر وقت سیستم رو خاموش میکنم، بعدش که میخوام روشنش کنم، اون بوق اول رو نمی زنه و بایوس نمیاد و مانیتور هم چیزی نشون نمیده. ولی کامپیوتر روشنه و مثلا فن پاور و سی پی یو و کارت گرافیک کار میکنن
این اتفاق 1-2 بار قبلا اتفاق افتاده بود که اون مشکل به خاطر شل شدن رم در جای خودش بود. اما از 3 روز پیش وقتی که موقع کار کردن برق رفت دچار این مشکل شده. الان برای اینکه روشنش کنم هر بار باید یه حرکتی بزنم. یه بار یکی از رم ها رو مثلا از اسلات 1 میذارم تو اسلات 2. یه بار هم که با جابجایی رم ها سیستم روشن نشد، اون سیمهایی که از مادربرد (کنار باتری سیموس) وصل میشه به هاردها رو درآوردم و دوباره وصل کردم درست شد. الان هم که دارم کار میکنم دوباره با جابجایی رم درستش کردم
به نظرتون مادربرد خراب شده و در حال مرگه یا مشکل نرم افزاری برای بایوسش پیش اومده؟

jafarian
20-10-2011, 16:27
بایوس مین آپدیت کنید قطعات بیرون از کیس تست بزنید بعد ببینید به همون صورت بازم وقتی که بیرون کیسم تست میکنید کلیه قطعات درست سرجای خودش جازبزنید اعم از گرافیک و رم وغیره:20:

EXTREME
20-10-2011, 19:49
بایوس رو دیفالت کنید و اگه تونشیتد آپدیت کنید
درست نشد باید رم اسلات حافظه - گرافیک - پاور و فن سی پی یو چک بشه
در آخر خود مین

romantic
20-10-2011, 23:44
بایوس رو دیفالت کنید و اگه تونشیتد آپدیت کنید
درست نشد باید رم اسلات حافظه - گرافیک - پاور و فن سی پی یو چک بشه
در آخر خود مین
این بایوس رو دیفالت کردن یعنی چی؟ یعنی بذارم روی Optimum Performance یا Best Performance یا ... تو Bios Setup من همچین گزینه هایی هست

dhcloob
21-10-2011, 08:37
دوست عزیز پاور شما نسبت به قطعات تون متناسب انتخاب شده یا نه؟اگه بایوستون دیفات کنین بعد آپ کنین بازم مشکلتون پایدار بود احتمال 80% از رمتونه شما رمتون رو توی اسلات دیگه هم تست کنین جوابشو حتما بگین ایشالله جواب میگیرین

EXTREME
21-10-2011, 08:43
دیفالت کردن بایوس یعنی سیستم رو خاموش کنید از برق بکشین و باتری مین رو دربیارین و دوباره جا بزنید

Mr.reCoder
21-10-2011, 09:13
سلام!
همین الان یه سیستم دم دست دارم که صاحبش همین مشکلات شما رو داشته!! حالا آورده پیش من میبینم اسلاتهای رم سوخته!!!
یه سوال: احتمالا مادربرد سیستمتون jetway نیست؟

EXTREME
21-10-2011, 10:17
سلام!
همین الان یه سیستم دم دست دارم که صاحبش همین مشکلات شما رو داشته!! حالا آورده پیش من میبینم اسلاتهای رم سوخته!!!
یه سوال: احتمالا مادربرد سیستمتون jetway نیست؟
هر احتمالی میتونه باشه میتونه از اسلات حافظه باشه
میتونه از رم باشه
میتونه از پاور گرافیک مین و حتی فن سی پی یو باشه
یک اشکال مشابه به خاطر یک علت نیست

simin_f
23-10-2011, 19:12
برق سیستمت رو قطع کن ،باطری مین رو دربیار ، یه چند بار دکمه پاور رو بزن تا اگه بار الکتریکی داخل سیستمت هست خالی بشه ، بعد باطری رو بذار سر جاش و سیستم رو روشن کن
باید درست بشه