PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : من میخوام بیشتر درس بخونم ولی نمیتونم لطفا راهنماییم کنید

ted1996
18-10-2011, 20:54
من میخوام بیشتر درس بخونم ولی نمیتونم لطفا راهنماییم کنید

One Minute
19-10-2011, 14:56
بهتره یک سر به بانک های انگیزه بزنی

ted1996
19-10-2011, 16:01
بهتره یک سر به بانک های انگیزه بزنی

یعنی چی؟:18:

rihanna2
19-10-2011, 16:52
یعنی چی؟:18:
خب به نظرم بهتره خودت واسه خودت انگیزه ایجاد کنی. به این فکر کن اگه نخونی بدتر از اینه که کم بخونی یا اصلاً نخونی. از استرست کم کن. فقط بشین کتاب بخون اصلاً به نتیجه فکر نکن. بعداً میبینی نتیجه ای که می خوای هم میگیری.
موفق باشی!:20:

nasimrayane1390
19-10-2011, 18:02
مي خواي انگيزه بگيري؟
پاي صحبت آدماي موفق بشين
مثل همين دكتر كردواني كه چند وقت پيش اومده بود تلوزيون
مثل خانم وثيرش

pink oak
19-10-2011, 18:17
یادش به خیر منم پارسال همین جوری بودم:31:شما مثلا روزی چقدر میخونی؟(روزای تعطیل و روزای مدرسه)تا بگم کم میخونی یانه شاید خوب میخونی ولی فکر میکنی کمه

alivw71
19-10-2011, 18:58
من ماهی 1 ساعت درس میخوندم:31:

One Minute
19-10-2011, 19:51
یعنی چی؟

این فروم بانک انگیزه نداره ظاهرا ، اما فرومی مثل سمپادیا یه بخشی به نام بانک انگیزه داره که خیلی به آدم روحیه میده !

دوستان یه سوال :
در روزهایی که آدم مدرسه میره ، ( ساعت 3 میرسم خونه ، هر روز ) چند ساعت درس خوندن میتونه حداکثر ساعت مطالعه باشه ؟
در روز های تعطیل چی ؟

Life24
19-10-2011, 20:08
این فروم بانک انگیزه نداره ظاهرا ، اما فرومی مثل سمپادیا یه بخشی به نام بانک انگیزه داره که خیلی به آدم روحیه میده !

دوستان یه سوال :
در روزهایی که آدم مدرسه میره ، ( ساعت 3 میرسم خونه ، هر روز ) چند ساعت درس خوندن میتونه حداکثر ساعت مطالعه باشه ؟
در روز های تعطیل چی ؟
بستگي به جونت داره
هر روز ميري مدرسه؟

اون متا ساعت سه؟

من با ساعت زياد در مدرسه بودن مخالفم.
من شخصا سر كلاس درس نميفهمم :41:
ميام خونه و از روي مرجع درس ها رو ميخونم.

اگر مغزت جواب نميده . ظهر يك چرت كوتاه بزن.
بين 5 تا 6 ساعت بخوني خوبه اگر 3 برسي خونه.

One Minute
19-10-2011, 20:43
بستگي به جونت داره
هر روز ميري مدرسه؟

اون متا ساعت سه؟

من با ساعت زياد در مدرسه بودن مخالفم.
من شخصا سر كلاس درس نميفهمم :41:

اگر مغزت جواب نميده . ظهر يك چرت كوتاه بزن.
بين 5 تا 6 ساعت بخوني خوبه اگر 3 برسي خونه.

مدرسمون شاهد هست و طبیعتا تمام تلاشش اینه که با سمپاد شهرمون رقابت کنه و هر اتفاقی که توی سمپاد بیوفته دقیقا توی مدرسه ی ما میوفته !! مثلا الان هر دو مدرسه ی شاهد و سمپاد شهر ما هر روز ( شنبه تا 4 شنبه ) تا ساعت 2 کلاس دارن ( 3 روزش به خاطر تعطیل شدن پنج شنبه هستش ، دو روز هم کلاس تکمیلی )

مثلا من روزایی که مدرسه دارم ، ساعت 2:30 میرسم خونه ، تا بخوام ناهاری چیزی بخورم میشه 3 !! بعدش هم یه چرت کوتاه دقیقا تا ساعت 5 وقت آدم تلف میشه ( این طرح تعطیلی 5 شنبه واقعا مزخرفه )

شما میگی 5 تا 6 ساعت درس خوندن کافیه ، ما هر روز 4 تا درس مختلف داریم ، اگه برای هر درس حداقل 2 ساعت وقت بزاریم که بتونیم اون درس رو جمع کنیم ، میشه 8 ساعت !!! هرچند که برای من خیلی بیشتر از این هستش ، مثلا برای جمع کردن یه درسی مثل فیزیک یا حسابان که فرداش امتحان دارم حداقل به 5-6 ساعت نیاز دارم تا بتونم در حد 19 به بالا بخونم !! اگه هم بخوام فقط یه درس رو در حد 20 بخونم اونوقت وقت نمیکنم بقیه درس هارو بخونم و مثل امروز یک درس رو 20 میشم و یکی دیگه میشم 5 !!! ( این نمره های نوسانی بدجور ضدحال میزنه به روحیه ام ، یکی رو 20 میشم یکی دیگه رو تک میشم ! )
باید چیکار کنم ؟
( من سال سوم ریاضی هستم )

One Minute
19-10-2011, 21:28
من شخصا سر كلاس درس نميفهمم

بقیه دوستان هم همینجوری هستن ؟! من تا حالا فکر میکردم فقط من این مشکل رو دارم و خنگ هستم !! و از طرفی هم پولی برای رفتن به کلاس خصوصی ندارم که کار رو سخت تر میکنه !

ممنون میشم دوستان به سوالاتم به تفضیل پاسخ بدن ، با عرض پوزش از ted1996 عزیز که من هم دارم در تاپیک ایشون سوال میکنم

ted1996
19-10-2011, 22:18
از رهنمایی های دوستان واقعا ممنون:40:

یادش به خیر منم پارسال همین جوری بودم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شما مثلا روزی چقدر میخونی؟(روزای تعطیل و روزای مدرسه)تا بگم کم میخونی یانه شاید خوب میخونی ولی فکر میکنی کمه

نه من کم میخونم...البته یه مقدار گرفتاری های حاشیه ای هم دارم مثل بابام اینا رفتن حج...خونه خالی تا یک ماه:20:...خوب یه مقدار درس خوندن سخت تو این شرایط:31:

انتخاب اشتباه رشته تحصیلی هم صدق کنه!
من به رشته ای که انتخاب کردم واقعا علاقه دارم

شما میگی 5 تا 6 ساعت درس خوندن کافیه ، ما هر روز 4 تا درس مختلف داریم ، اگه برای هر درس حداقل 2 ساعت وقت بزاریم که بتونیم اون درس رو جمع کنیم ، میشه 8 ساعت !!! هرچند که برای من خیلی بیشتر از این هستش ، مثلا برای جمع کردن یه درسی مثل فیزیک یا حسابان که فرداش امتحان دارم حداقل به 5-6 ساعت نیاز دارم تا بتونم در حد 19 به بالا بخونم !! اگه هم بخوام فقط یه درس رو در حد 20 بخونم اونوقت وقت نمیکنم بقیه درس هارو بخونم و مثل امروز یک درس رو 20 میشم و یکی دیگه میشم 5 !!! ( این نمره های نوسانی بدجور ضدحال میزنه به روحیه ام ، یکی رو 20 میشم یکی دیگه رو تک میشم ! )
باید چیکار کنم ؟
اینکه چند ساعت بخونی مهم نیست کیفیت مطالعه مهمه!

بعدشم لازم نیست برای هر درسی 2ساعت بزاری مثلا من برای تاریخ که درس مهمی نیست خیلی که وقت بزارم نیم ساعت هست!عوضش وقتم رو میدم برای زیست و فیزیک و....

یا مثلا معلم زیست ما خیلی خارج از کتاب میگه منم و کلاسمون چند بار به مخالفت برخواستیم اما هر دفعه سرکوب شدیم منم میگم به چیز خرم...هر مطلب اضافه ای و خارج از کتاب که میگه مینویسم و فقط یه بار میخونمش و رد میشم عوضش وقتم رو برای مطالب کتاب و کنکوری میزارم نمره ی مستمرم که کم بده به درک....البته نه اینکه مطالب اضافه بده اما همین ضروری هاش زیاده چه برسه به اونا....

عرض پوزش از ted1996 عزیز که من هم دارم در تاپیک ایشون سوال میکنم

خواهش میکنم عزیزم تاپیک اصلا مال خودت..میخوای قول نومشم بدم:31:

One Minute
19-10-2011, 22:35
نه من کم میخونم...البته یه مقدار گرفتاری های حاشیه ای هم دارم مثل بابام اینا رفتن حج...خونه خالی تا یک ماه...خوب یه مقدار درس خوندن سخت تو این شرایط

از کدوم سایت دانلود میکنی ؟ جدیدا همه پولی شدن نامردا !!!!!! :دی :دی :دی :دی

یا مثلا معلم زیست ما خیلی خارج از کتاب میگه منم و کلاسمون چند بار به مخالفت برخواستیم اما هر دفعه سرکوب شدیم منم میگم به چیز خرم...هر مطلب اضافه ای و خارج از کتاب که میگه مینویسم و فقط یه بار میخونمش و رد میشم عوضش وقتم رو برای مطالب کتاب و کنکوری میزارم نمره ی مستمرم که کم بده به درک....البته نه اینکه مطالب اضافه بده اما همین ضروری هاش زیاده چه برسه به اونا....

منم فکر کنم مستمر های پایینی بگیرم اما امتحان نهایی هارو خوب بدم !
تاثیر امتحان نهایی ها اگه خوب باشه میتونه مستمر رو بالا بکشه ؟

بعدشم لازم نیست برای هر درسی 2ساعت بزاری مثلا من برای تاریخ که درس مهمی نیست خیلی که وقت بزارم نیم ساعت هست!عوضش وقتم رو میدم برای زیست و فیزیک و....

از دفتر برنامه ریزی استفاده میکنی ؟ هفته ای چند ساعت میخونی ؟
کانون یا گزینه 2 چیزی میری ؟
درضمن ، این تاپیک مخصوص سال سومی هارو دیدی ؟ چرا اونجا نمیای ؟

خواهش میکنم عزیزم تاپیک اصلا مال خودت..میخوای قول نومشم بدم

لطفا منگوله دار باشه :دی

Alireza SM
19-10-2011, 23:24
من هم دچار این مشکلم :(
مشکلم اینه که در کمترین زمان ممکن همه مفاهیم رو یاد میگیرم و خیلی سریع جواب تست ها رو میزنم و بعدش هم زیاد جدی نمیگیرم درس رو چون میگم که لابد قدرتش رو دارم که بعدا ادامه بدم و تمومش کنم این درس یا مبحث رو
پارسال به دلیل بیماری پدرم نمیتونستم درس بخونم ولی امسال میبینم که بیماری پارسلا پدرم بهونه ای بوده که خودم رو داشتم باهاش گول میزدم چون امسال هم نمیتونم درس بخونم
امروز صبح شروع کردم و طی 2 جلسه مطالعاتی کل تست های ستاره دار بخش 1 فیزیک پیش دانشگاهی و بخش 1 فیزیک 3 رو حل کردم و درصدم هم شد 89 درصد با متوسط زمان 49 ثانیه برای هر تست . مشابهش رو هم دیروز برای شیمی استفاده کرده بودم با همین حدود درصدها
مشکلم اینه که این موضوع رو زیاد تکرار نیمکنم و نمیتونم برای درس های عربی و ریاضی و ادبیات هم استفاده کنم چون فقط تو این درس ها مشکل دارم :(

pink oak
20-10-2011, 11:31
باید در برابر وسوسه های شیطانی مقاومت کنی:27:در هر صورت رتبه 3 کنکور88 سال سومش روزی 5 ساعت درس میخونده که واقعا خوب میخونده........اگر از الان خیلی خرخونی کنی واسه کنکور دیگه حسی واست نمیمونه:31:برای تمرکز سعی کن تحت نظر یکی درس بخونی تا ببینتت:11:

Davood_titan
20-10-2011, 12:52
آخ آخ منم همچین بلایی سر اومده

The Life
20-10-2011, 13:52
دوست عزیز منم یه همچین بلایی سرم اومد ولی تنها چیزی که بهم کمک کرد رفتم 2 3 تا کتاب روانشناسی ماله آنتونی رابینز گرفتم روحیم جا اومد . پیشنهادم اینه تو هم این کارو بکن.(The Life)

ted1996
20-10-2011, 17:49
من کتاب 20گام تا موفقیت رو دارم

اثرش موقتیه

IRAN_KING
20-10-2011, 20:43
باید در برابر وسوسه های شیطانی مقاومت کنی:27

میشه بیشتر توضیح بدی ؟!:31:

Reza31001
21-10-2011, 11:21
این فروم بانک انگیزه نداره ظاهرا
بیا تو انرژی مثبت بگیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
-----------------------------------------------------------------------------------

پیشنهاد:
اگه بتونید آخر هفته ها یه جلسه 2 ساعته با دوستاتون برای ورزش بذارید فوق العاده تو روحیتون تاثیر میذاره
مثلا جمعه ها قرار فوتبال یا والیبال بذارید

hermione
21-10-2011, 19:36
بشینید با خودتون فکر کنید به آیندتون به هدفتون به همه چیز .
وقتی با خودتون با منطق خودتون به این نتیجه رسیدید باید درس بخونید اون وقت واستون میشه هدف پایه و اصلی و بقیه مسائل در فرع قرار میگیره .
این انگیزه های بیرونی( مثل خوندن جملات قصار هیجان انگیز ) خوبه تأثیر داره ولی تأثیرشون لحظه ایه .

ElnazRY
21-10-2011, 19:43
تمرکز خیلی مهمه بنظر من

اگه فکرت همش یه جای دیگه باشه زود از کتاب خسته میشی.وقتی داری درس میخونی.هر فکری که به ذهنت میاد و فکرتو مشغول میکنه رو یه گوشه بنویس و بعد بهش فک کن.

باhermionموافقم.به هدفت فک کن.خودتو و علاقتو در نظر بگیر.ببین از دبستان تاحالا چقد تلاش کردی و الان کجایی.

برنامه ریزی+اعتماد به نفس+تمرکز+پشتکار=موفقیت

One Minute
21-10-2011, 19:50
بشینید با خودتون فکر کنید به آیندتون به هدفتون به همه چیز .
وقتی با خودتون با منطق خودتون به این نتیجه رسیدید باید درس بخونید اون وقت واستون میشه هدف پایه و اصلی و بقیه مسائل در فرع قرار میگیره .
این انگیزه های بیرونی( مثل خوندن جملات قصار هیجان انگیز ) خوبه تأثیر داره ولی تأثیرشون لحظه ایه .

خیلی از دانش آموزانی که درس نمیخونن ، آینده ـشون رو میدونن که در حال نابودیه اما باز هم میلی به درس خوندن ندارن ! گاهی اوقات خستگی ناشی از تب و تاب کنکور باعث میشه دانش آموزان قوی هم بکشن کنار ! ( نمونه ـش رو خودم دیدم ) ...
نمونه ی فاحشش هم همین کاسبی برای کلاس های کنکور و خصوصی هست که حتی اگه یه دانش آموز بتونه تنهایی توی خونه درس بخونه فکر کنه که حتما به کلاس کنکور نیاز داره

ted1996
21-10-2011, 21:28
بچه ها در باره ی این چه نظری دارین؟

من دوتا رفیق کنکوری داشتم که همکلاسی بودن ویکی درس رو بهتر میفهمیده و بیشتر میخونده و از همون اولا شروع میکنه و طوفانی میخونه...(بیشتر تو خونه بوده) اما این آخرا ظاهرا خسته میشه و یه جور نا امیدی...همچین چیزی میاد سراغش و نمیخونه و رتبش افتضاح میشه! در حالی اون یکی دیگه که هم کمتر میفهمیده هم معمولی میخونده و همیشه عیش و نوشش هم برقرار بوده این آخرا فقط طوفانی میخونه و رتبه ی خیلی خوبی میاره! خلاصه اینکه بعضی ها میگن نباید از این اولای(مثلا سوم)خوند چون خسته میشی و...

نظر شما چیه؟

hermione
21-10-2011, 22:03
خیلی از دانش آموزانی که درس نمیخونن ، آینده ـشون رو میدونن که در حال نابودیه اما باز هم میلی به درس خوندن ندارن ! گاهی اوقات خستگی ناشی از تب و تاب کنکور باعث میشه دانش آموزان قوی هم بکشن کنار ! ( نمونه ـش رو خودم دیدم ) ...
نمونه ی فاحشش هم همین کاسبی برای کلاس های کنکور و خصوصی هست که حتی اگه یه دانش آموز بتونه تنهایی توی خونه درس بخونه فکر کنه که حتما به کلاس کنکور نیاز داره

درسته همینطوره . خب باید دنبال علت این نداشتن تمایل به درس بگردی. تا اونجایی که می تونید خودتونو از حواشی دور کنید از بچه هایی که هر روز توی مدرسه ها کنکورو (کتاب ها ، کلاس های کنکور و...) با تب و تاب گزارش می کنن فاصله بگیرید .
قبولی در کنکور ( حداقل کنکور ریاضی که خودم اطلاع دارم ) فرمول سخت و پیچیده ای نداره .
1- مطالعه یک جزوه خوب هر درس + حل کردن تمرین های کتاب درسی 2-تست های سال های قبل کنکور سراسری 3- آزمون ، مرور و مرور و ...
:40:
اگه اهل درس خوندن نیستی برای خودتون هدف های کوتاه مدت خیلی سبک برنامه ریزی کن( حتی شده هفته ای 1 مبحث کوتاه از هر درس )
بعد از یه مدتی خود به خود به این نتیجه می رسی میشه بیشتر مطالعه کرد ونتیجه فوق العادشو می بینی.:46::46:

بچه ها در باره ی این چه نظری دارین؟

من دوتا رفیق کنکوری داشتم که همکلاسی بودن ویکی درس رو بهتر میفهمیده و بیشتر میخونده و از همون اولا شروع میکنه و طوفانی میخونه...(بیشتر تو خونه بوده) اما این آخرا ظاهرا خسته میشه و یه جور نا امیدی...همچین چیزی میاد سراغش و نمیخونه و رتبش افتضاح میشه! در حالی اون یکی دیگه که هم کمتر میفهمیده هم معمولی میخونده و همیشه عیش و نوشش هم برقرار بوده این آخرا فقط طوفانی میخونه و رتبه ی خیلی خوبی میاره! خلاصه اینکه بعضی ها میگن نباید از این اولای(مثلا سوم)خوند چون خسته میشی و...

نظر شما چیه؟

خوندن سال سوم باید فقط خوندن تشریحی و یادگیری مفهوم درس ها باشه . لازم نیست زیاد به کنکور فکر کرد سال سوم .
بهترین زمان برای شروع کنکور 9 ماه تا 1 سال قبل از کنکوره .
اگه خیلی سخت شروع نشه و به همه هدف های کوتاه و بلند مدت برسی هیچوقت دلسرد نمیشی از درس خوندن
پیشرفت با یه شیب مثبت هر چند خیلی کم ) بهترین انگیزه ست.

ted1996
22-10-2011, 18:58
وندن سال سوم باید فقط خوندن تشریحی و یادگیری مفهوم درس ها باشه . لازم نیست زیاد به کنکور فکر کرد سال سوم .

ولی من یه عالمه کتاب تست خریدم...وتا جایی که بتونم میزنمشون

One Minute
22-10-2011, 20:58

منم دقیقا مثل تو !

از الان دارم مثل بنز تست حل میکنم ! ( البته تست های آموزشی ، یعنی بلافاصله جواب تشریحی رو میبینم و تحلیل و بررسی میکنم )

pink oak
23-10-2011, 08:07
به نظرمن حل شبی 50 تست در سال سوم متعارف هستش ولی ازون بیشترش کار کنکوره

hermione
23-10-2011, 17:16
منم دقیقا مثل تو !

از الان دارم مثل بنز تست حل میکنم ! ( البته تست های آموزشی ، یعنی بلافاصله جواب تشریحی رو میبینم و تحلیل و بررسی میکنم )

اگه ریاضی هستی فعلا تمرکزتون روی قوی کردن پایه ریاضی و فیزیک بذارید تا تست ( تست هم خوبه ولی نه خیلی) به اندازه کافی وقت برای تست زدن توی پیش هست .
نتیجه بهتری بگیرید
برای بچه های الان تست دیگه چیز عجیب غریبی نیست پایه درسیتون قوی باشه به راحتی میشه تست هم حل کرد درسته یه سری نکات هست که توی تست ها معلوم میشه ، ولی در کل زیاد وقتتونو از الان نذارید روی این موضوع
تست زمان دار هم به اندازه کافی پیش دانشگاهی می زنید نگران نباشید .

One Minute
23-10-2011, 17:21
اگه ریاضی هستی فعلا تمرکزتون روی قوی کردن پایه ریاضی و فیزیک بذارید تا تست ( تست هم خوبه ولی نه خیلی) به اندازه کافی وقت برای تست زدن توی پیش هست .
نتیجه بهتری بگیرید
برای بچه های الان تست دیگه چیز عجیب غریبی نیست پایه درسیتون قوی باشه به راحتی میشه تست هم حل کرد درسته یه سری نکات هست که توی تست ها معلوم میشه ، ولی در کل زیاد وقتتونو از الان نذارید روی این موضوع
تست زمان دار هم به اندازه کافی پیش دانشگاهی می زنید نگران نباشید .

پس الان فقط تشریحی کار کنم ایرادی نداره ؟

همش تقصیر این پشتیبانم هست که هی میگه تست زمان دار بزن تا یاد بگیری !

hermione
23-10-2011, 20:21

اگه آزمون هم میدی ( که احتمالا قلم چی هست) همون کافیه سعی کن از نظر علمی خیلی قوی کنی خودتو ( مخصوصا دروس ریاضی و فیزیک ) برای تنوع تست هم کار کن ولی نه خیلی .
دروس عمومی هم یکمی تست کار کن ( مثلا دین و زندگی نکات خیلی ریزی ازش سوال میاد )
در کل در حد آشنایی با تست دیگه بیشتر نه .

Reza31001
24-10-2011, 22:50
به نظرمن حل شبی 50 تست در سال سوم متعارف هستش ولی ازون بیشترش کار کنکوره

ماشالله به علاقه و پشتکار!

من فکر میکنم یه دانش آموز اگه از بعد عید نوروز سال سوم تازه شروع کنه به درس خوندن علاوه بر یه معدل خوب تو امتحان نهایی به یه رتبه عالی تو کنکور هم میرسه
شماها که ترکوندین از همین الان:31:

حالا که به تست زدن علاقه دارین یکی از درسهای مورد علاقتون رو در حد لالیگا بخونید
یعنی از همین الان استارت بزنید برای نمره 20 تو امتحان نهایی و درصد 100 تو کنکور
منظور از لالیگا هم خوردن کتاب درسی و یه کتاب تست درست درمون هست که هم 200-300 صفحه ای نباشه که باباتون درآد هم تستای آبکی مثل کتابای قلمچی نداشته باشه!
تجربه من میگه یه درصد توپ تو کنکور ( مخصوصا اگه درس اختصاصی باشه) مثل یه برگ برنده میمونه میتونه نتیجه فوق العاده ای داشته باشه

البته این فقط یه پیشنهاد بود برای کسانی که فکر میکنن همچین توانایی رو دارن ...

One Minute
25-10-2011, 13:28
ماشالله به علاقه و پشتکار!

من فکر میکنم یه دانش آموز اگه از بعد عید نوروز سال سوم تازه شروع کنه به درس خوندن علاوه بر یه معدل خوب تو امتحان نهایی به یه رتبه عالی تو کنکور هم میرسه
شماها که ترکوندین از همین الان:31:

حالا که به تست زدن علاقه دارین یکی از درسهای مورد علاقتون رو در حد لالیگا بخونید
یعنی از همین الان استارت بزنید برای نمره 20 تو امتحان نهایی و درصد 100 تو کنکور
منظور از لالیگا هم خوردن کتاب درسی و یه کتاب تست درست درمون هست که هم 200-300 صفحه ای نباشه که باباتون درآد هم تستای آبکی مثل کتابای قلمچی نداشته باشه!
تجربه من میگه یه درصد توپ تو کنکور ( مخصوصا اگه درس اختصاصی باشه) مثل یه برگ برنده میمونه میتونه نتیجه فوق العاده ای داشته باشه

البته این فقط یه پیشنهاد بود برای کسانی که فکر میکنن همچین توانایی رو دارن ...

اما من میخوام همه ی درس هارو توی نهایی 20 بشم و توی کنکور 100 بزنم :31:

hermione
25-10-2011, 15:06
اما من میخوام همه ی درس هارو توی نهایی 20 بشم و توی کنکور 100 بزنم :31:

اگه به اندازه هدفت تلاش کنی و فقط خواستن توی رویا نباشه موفق میشی .
به حرفای قبلیم یه چیزی اضافه کنم اگه توی درسی ( به خصوص دروس ریاضی و فیزیک ) تسلط کافی و تقریباَ کامل دارید شروع کنید به تست زدن و اگه ندارید سعی کنید تا پیش دانشگاهی ضعفاتونو از بین ببرید .

ted1996
25-10-2011, 16:26
درود....ممنون دوستان....
از صحبت های دوستان بسیار استفاده کردم و فوق العاده مفید بود!

یه مشکل کوچیکی که دارم اینه که تمرکز زیادی موقع درس خوندن و کلاس ندارم....همه چی تو فکرم هست به غیر درس:41:البته میدونم بیشترا اینجورین و راه حلش تمرین هست ولی خوب گفتم شاید دوستان کمک بیشتری بکنن...

ممنون

hermione
25-10-2011, 19:06
درود....ممنون دوستان....
از صحبت های دوستان بسیار استفاده کردم و فوق العاده مفید بود!

یه مشکل کوچیکی که دارم اینه که تمرکز زیادی موقع درس خوندن و کلاس ندارم....همه چی تو فکرم هست به غیر درس:41:البته میدونم بیشترا اینجورین و راه حلش تمرین هست ولی خوب گفتم شاید دوستان کمک بیشتری بکنن...

ممنون

خواهش می کنم .
یه روشی توی دفتر برنامه ریزی قلم چی بود که جالب بود ( فکر می کنم همتون روششو بدونید ) ولی
می گفت یه ساعت آلارم دار بذارید کنار دستتون و شروع کنید به درس خوندن اول روی 5 دقیقه تنظیم کنید و سعی کنید توی اون 5 دقیقه تمرکزتون روی درس باشه بعد از اون روی زمانو بیشتر کنید 10-15 و الی آخر ...
من با کنکوری های زیادی در ارتباط بودم و هستم تقریباَ 80% این مشکلو داشتن . خیلیا میگن این روش موثره . امتحان کنید .

One Minute
25-10-2011, 20:20
خواهش می کنم .
یه روشی توی دفتر برنامه ریزی قلم چی بود که جالب بود ( فکر می کنم همتون روششو بدونید ) ولی
می گفت یه ساعت آلارم دار بذارید کنار دستتون و شروع کنید به درس خوندن اول روی 5 دقیقه تنظیم کنید و سعی کنید توی اون 5 دقیقه تمرکزتون روی درس باشه بعد از اون روی زمانو بیشتر کنید 10-15 و الی آخر ...
من با کنکوری های زیادی در ارتباط بودم و هستم تقریباَ 80% این مشکلو داشتن . خیلیا میگن این روش موثره . امتحان کنید .

خب من اگه بخوام 5 دقیقه فکر کنم که حواسم روی درس هست ، به جای اینکه به درس فکر کنم همش به این فکر میکنم که باید فکر کنم که دارم درسم میخونم ! :31:

hermione
26-10-2011, 01:09
خب من اگه بخوام 5 دقیقه فکر کنم که حواسم روی درس هست ، به جای اینکه به درس فکر کنم همش به این فکر میکنم که باید فکر کنم که دارم درسم میخونم ! :31:

یه جورایی درسته حرفت ولی سعیتو بکن اگه دیدی حواست خیلی به ساعت و زمان درگیره بذارش کنار .
برای خودت تشویق تعیین کن .
این سیستم تشویق و تنبیهی برای درس خوندنم جواب میده البته به شرطی که عمل بشه به تشویق و تنبیهش :31::31:

ted1996
29-10-2011, 13:07
بچه ها من هنوز یه مشکلی دارم:41:
از تابستون معتاد اینترنت شدم......و الان نمیدونم چی کار کنم...همش حواسم به اینترنته...نمیتونم درس بخونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمیدونم مودم رو بندازم دور یعنی کلا بیخیال اینترنت...ولی با خودم میگم حیفه...نظر شما چیه؟!

olgoo2
29-10-2011, 23:04

سلام
معلمان ما که می گویند وقت زیادی در پیش دانشگاهی نداریم و باید از همین امسال(سال سوم دبیرستان) تست کار کنیم.

One Minute
30-10-2011, 14:43
بچه ها، تاثیر معدل ما توی کنکور چند درصد میشه ؟

pink oak
30-10-2011, 17:12
بچه ها، تاثیر معدل ما توی کنکور چند درصد میشه ؟ به کارای اینا هیچ اعتمادی نی.یهو میبینی شب میخوابن صبح میان میگن تاثیر معدل سوم 50%یا مث امسال واسه یه عده تاثیر میدن واسه یه عده هم نه!بهترین کار اینه که تا میتونین خوب بخونین که هر کاری خواستن بکنن شما خیالتون راحت باشه

ted1996
30-10-2011, 18:58
بچه ها من هنوز یه مشکلی دارم:41:
از تابستون معتاد اینترنت شدم......و الان نمیدونم چی کار کنم...همش حواسم به اینترنته...نمیتونم درس بخونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمیدونم مودم رو بندازم دور یعنی کلا بیخیال اینترنت...ولی با خودم میگم حیفه...نظر شما چیه؟!

بچه ها تا حدودی مشکل حل شد....یعنی دیروز از درس خوندنم راضی بودم...مهم تر اینکه فهمیدم باید چه بکنم...ولی هنوز پایدار نیست...یعنی بعضی وقتا میگیره بعضی وقتا نه:19:

One Minute
30-10-2011, 19:10
بچه ها تا حدودی مشکل حل شد....یعنی دیروز از درس خوندنم راضی بودم...مهم تر اینکه فهمیدم باید چه بکنم...ولی هنوز پایدار نیست...یعنی بعضی وقتا میگیره بعضی وقتا نه:19:

چیکار میکنی ؟ بگو منم انجام بدم !

ted1996
30-10-2011, 21:14
چیکار میکنی ؟ بگو منم انجام بدم !

گفتم اگه اینقدر درس بخونم بعدش میتونم اینقدر اینترنت استفاده کنم(تشویق , تنبیه) دیروز موفقیت آمیز بود ولی امروز:41:

مشکل من خود اینترنت نیست....مشکل اینه که از دولوپری نمیتونم دست بردارم حالا این یه نمونشه:

One Minute
30-10-2011, 23:01
گفتم اگه اینقدر درس بخونم بعدش میتونم اینقدر اینترنت استفاده کنم(تشویق , تنبیه) دیروز موفقیت آمیز بود ولی امروز:41:

مشکل من خود اینترنت نیست....مشکل اینه که از دولوپری نمیتونم دست بردارم حالا این یه نمونشه:

کلا 54 پست بیشتر نداری که ! : دی

من چی بگم که سال پیش توی 2 تا بازی آنلاین رنک 1 بودم ؟ اما دل کندم و اومدم بیرون !
تنها دلیلی هم که باعث شد از بازیها دل بکنم پــــول بود !!! هر اکانت رو 60-70 تومن فروختم، هم پول گرفته بودم و هم یه چیزی که مانع درس خوندنم میشد برطرف شده بود ! : دی

ولی این سیستم تشویق ، تنبیه هم باید چیز جالبی باشه ...
فردا رو خودم تست میکنم ، به نظرم باید جواب بده ! مثلا اگه 5 ساعت درس خوندم 1 ساعت بیام سر کامپیوتر
ببینم جواب میده یا نه ...

درضمن : اگه وابستگی به اینترنت داری میتونی توی زمان های 15 دقیقه ای آنلاین بشی ، به شرط اینکه 15 دقیقه نشه 2 ساعت ! ( مثل خودم! )

ted1996
31-10-2011, 18:45

من چی بگم که سال پیش توی 2 تا بازی آنلاین رنک 1 بودم ؟ اما دل کندم و اومدم بیرون !
تنها دلیلی هم که باعث شد از بازیها دل بکنم پــــول بود !!! هر اکانت رو 60-70 تومن فروختم، هم پول گرفته بودم و هم یه چیزی که مانع درس خوندنم میشد برطرف شده بود ! : دی

فردا رو خودم تست میکنم ، به نظرم باید جواب بده ! مثلا اگه 5 ساعت درس خوندم 1 ساعت بیام سر کامپیوتر

درضمن : اگه وابستگی به اینترنت داری میتونی توی زمان های 15 دقیقه ای آنلاین بشی ، به شرط اینکه 15 دقیقه نشه 2 ساعت ! ( مثل خودم! )

علاقست دیگه....

واز من از هیچ بازی خوشم نمیاد...سه ساله یه بازی کامپیوتری هم بازی نکردم به غیر از تو گیم نت که کانتر شبکه یه چیز دیگست...

کم کم دارم کمش میکنم:27:

ممنون

Fr.Chemi3t
02-12-2011, 19:11
سلام ، شما باید سعی کنی توی مدرسه تمام حواست روی درسی که بهت آموزس داده میشه جمع کنی همان جا هم اشکالاتت را رفع کنی توی خانه حدودا نیم ساعت فقط مرورش کنی همین،در ضمن قبل از کلاس حتما حتما باید پیش مطالعه داشته باشی ،این جوری برای امتحاناتت هم آماده میشی موفق باشی:46:

alavi71
25-12-2011, 18:22
سلام

من سال سوم تجربی در یکی از شهرستان های خراسان هستم...توی راهنمایی جزو برترین ها بودم اما دبیرستان افت شدید...دلیلش رو نمیدونم

همه ی امکانات از اتاق اختصاصی تا...گرفته مهیاست اما انگیزه رو کم دارم...خودم رو دست کم میگیرم....و میترسم از شکست....

با موبایل و اینترنت خیلی ور میرم...

دندون رو خیلی دوست دارم

لطفا مرا راهنمایی کنید:40:

2 راهکار ساده اینترتت رو تمدید نکن
گوشیت رو هم ساده بکن که دیگه اصلا نخواهی وقتواسش بزاری بعد چند مدت عادت میکنی بهش ...

mahsa k6
27-12-2011, 10:28
سلام بچه ها
من می خوام درس بخونم، ولی نمی تونم؛یکی کمکم کنه
من چند ساله که درس رو ول کردم،یعنی فقط شب امتحان می خوندم؛چون درس رو دوست نداشتم
ولی الان تصمیم گرفتم چیزی رو که دوست دارم بخونم یعنی کنکور هنر شرکت کنم:40:،هیچکس رو ندارم که بهم مشاوره بده
تو اینترنت کلی گشتم،هیچ کس رو ندارم،هر چی کتابها رو می خونم کمتر می فهمم:19:
مخم هنگ کرده و هر چی به کنکور نزدیک تر میشه بیشتر استرس می گیرم:37::37::37:
انگیزه هم دارم،فقط راهنمایی می خوام،کسی هست که بتونه کمکم کنه؟؟!!!:19:

AEZ_Best
29-12-2011, 21:28
سلام اینجا امت به اندازه ی کافی بهت توصیه کردن ولی منم دوست دارم اضافه کنم!

ببین تو یه سال سومی هستی که میخوای واسه کنکور بخونی

کنکور خیلی اسم سنگینی داره و اگه ازش بترسی :دی اصلا از پسش بر نمیای
کلا اگه بدونی چی میخوای و چیکار باید بکنی دیگه خلاصه
بهت قول میدم با رعایت شروط بالا از الان روزی 4 ساعت بخونی معدل امسالت زیر 19.5 نمیشه + کنکورتم بالای 500 کشوری نمیشه

این که میگی سر کلاس یاد نمیگیری من قبول ندارم ؛ صد در صد دقت نمیکنی سرکلاس مثلا تو فکری با بغل دستیت چرت و پرت میگی (کارایی که من میکردم) یا حتی اینقد به فکر جزوه نوشتنی که از اصل موضوع غافل میشی.

تو اگه سر کلاس درسو یاد نمیگرفتی که نباید میرفتی مدرسه مینشستی کتاب آموزشیا رو میخوندی و ....

این فکر بهشم خودش تلقین میکنه که یاد نمیگیری

مثلا من به خودم تلقین کردم که اگه فلان درسی (مثلا گسسته (دانشگاه!!!)) رو کلاس نرم دیگه نمیتونم بخونم. الان دارم حلش میکنم یعنی میخونم میفهمم !!!!

درسا هم که خیلی ساده هستند خداییش فقط باید بفهمی هر کدوم رو چطور باید بخونی (لم کار دستت بیاد) میتونی از موفق های کنارت بپرسی فقط توجه کن که هرکی لم خاص خودشو داره و تو میتونی از اطرافیات ایده بگیری.

اگه واقعا انگیزت قوی بشه خود بخود اینترنت رو کم میکنی و به حد نرمال میرسونی ولی موبایل فرق میکنه !!! من که نمیتونم ولش کنم! البته سال کنکور یهو به صورت ضربتی یه ماه میذاشتمش کنار!!! جاشو با یه ام پی تری پلیر عوض کرده بودم!!!
از دوستاتم اگه دارن از هدفت دورت میکنن (دیگه دوستت نیستن!) میتونی کم کم دل بکنی. نمیگم ایزوله بشی فقط همه چی رو به اندازه نگهدار که اندازه نگه داشتن خوب است!! به قول بچه ها : هرکی اندازه نگه ندارد از ما نیست!

فعلا همین

alavi71
01-01-2012, 18:51
سلام بچه ها
من می خوام درس بخونم، ولی نمی تونم؛یکی کمکم کنه
من چند ساله که درس رو ول کردم،یعنی فقط شب امتحان می خوندم؛چون درس رو دوست نداشتم
ولی الان تصمیم گرفتم چیزی رو که دوست دارم بخونم یعنی کنکور هنر شرکت کنم:40:،هیچکس رو ندارم که بهم مشاوره بده
تو اینترنت کلی گشتم،هیچ کس رو ندارم،هر چی کتابها رو می خونم کمتر می فهمم:19:
مخم هنگ کرده و هر چی به کنکور نزدیک تر میشه بیشتر استرس می گیرم:37::37::37:
انگیزه هم دارم،فقط راهنمایی می خوام،کسی هست که بتونه کمکم کنه؟؟!!!:19:

سلام
اول یه عذر خواهی که به اون دوستمون قرار شد یک سایت معرفی کنم ولی هنوز پیداش نکردم....
در این باره سوال بپرسید تا جایی که بتونم پاسخ میدم البته اگه وقت کنم
چون اون دوستمون هم تقریبا سوال مشابه شما را داشتن
2 روز دیگه میام یه توضیح میدم امیدوارم بدرتون بخورد ....

شما هم که انگیزه داری یعنی همه چیز داری جای نگرانی نیست مشکل اصلیت چیه که نمیتونی بخونی هنگ میکنی؟

Mehran-King
01-01-2012, 19:03
میخواین درس بخونین؟ کامپیوتر رو بزارین کنار حله!

cesc.cesar
02-01-2012, 19:28
میخواین درس بخونین؟ کامپیوتر رو بزارین کنار حله!

منم موافقم،کامپیوتر رو تعطیل کن اگه میخوای درس بخونی!من زندگیم رو محور کامپیوتر میچرخید،دوسال آخر گذاشتم کنار فقط هر روز حداکثر یک ساعت فوتبال بازی میکردم یا آهنگ یا فیلم -الان هم دارم پزشکی میخونم اصفهان- ببین بستگی داره خودت بخوای یا نه،میخوای قبول شی باید از خیلی چیزا بدون رودربایستی بزنی یکسال از اونور راحتی

ted1996
09-01-2012, 18:01
سلام به همه

داداش من فهمیدم رازش چیه؟ببین هی با خودت نگو من چرا درس نمیخونم یا نمیتونم چون همین سرت میاد...عوضش اصلا این فکرو بزار کنار و بجاش بشین برنامه بیشرفت بنویس قبلش هدفت رو بنویس مثلا: دو روز دیگه امتحان شیمی داری و هدفت بیست شدنه خب حالا برنامه بنویس که تا چه موقع فلان بخش رو بخونی و فلان موقع مرور کنی

بازم تاکید میکنم این خیلی مهمه اصلا به هیچ وجه این تو ذهنت نیاد که چرا نمیتونم چرا بهمان فقط طرح مثبت بیار هرچند کوچیک باشه از 45دقیقه شروع کن مثل من که الان مشکلی ندارم....

هدفت رو روی کاغذ بنویسی خیلی تاثیرش بیشتر و همینطور برنامه

یه چیز دیگه که خیلی مهمه به چیز هایی رو که خیلی فکرت رو مشغول یکنه بنداز دور مثل بازی خاصی ولی با این موافق نیستم که کلا بزاری کنار...چون اگه معتاد به چیزه خاصی نباشی و الکی کامبیوتر رو بزاری کنار فرقی نداره...من معتاد نت بودم تقریبا...ولی یک دو ماه که نتم قطع شد الان خوبه یعنی هم نت دارم هم مشکلی برای درس ندارم...

Mehran-King
09-01-2012, 21:34
سلام به همه

داداش من فهمیدم رازش چیه؟ببین هی با خودت نگو من چرا درس نمیخونم یا نمیتونم چون همین سرت میاد...عوضش اصلا این فکرو بزار کنار و بجاش بشین برنامه بیشرفت بنویس قبلش هدفت رو بنویس مثلا: دو روز دیگه امتحان شیمی داری و هدفت بیست شدنه خب حالا برنامه بنویس که تا چه موقع فلان بخش رو بخونی و فلان موقع مرور کنی

بازم تاکید میکنم این خیلی مهمه اصلا به هیچ وجه این تو ذهنت نیاد که چرا نمیتونم چرا بهمان فقط طرح مثبت بیار هرچند کوچیک باشه از 45دقیقه شروع کن مثل من که الان مشکلی ندارم....

هدفت رو روی کاغذ بنویسی خیلی تاثیرش بیشتر و همینطور برنامه

یه چیز دیگه که خیلی مهمه به چیز هایی رو که خیلی فکرت رو مشغول یکنه بنداز دور مثل بازی خاصی ولی با این موافق نیستم که کلا بزاری کنار...چون اگه معتاد به چیزه خاصی نباشی و الکی کامبیوتر رو بزاری کنار فرقی نداره...من معتاد نت بودم تقریبا...ولی یک دو ماه که نتم قطع شد الان خوبه یعنی هم نت دارم هم مشکلی برای درس ندارم...

سلام منم با شما موافقم نباید به خودمون بگیم شکست خوردیم ، ولی متاسفانه خود منم اینجوریم

یعنی من خودم قبلا سال اول دبیرستان معدلم بالای 19 بود حالا که انتخاب رشته کردم و رفتم مدرسه جدید تو سال دوم و سوم شدیدا افت کردم نمیدونم چرا و چم شد ولی اینو میدونم بیش از حد کامپیوتر بازی میکنم یعنی از وقتی که از مدرسه میام تا اینکه بخوابم :دی مسخرست میدونم ولی نمیتونم درستش کنم نمیدونم چرا کسی از دوستان راه حلی چیزی نداره معتاد شدم فکر کنم به این نت :دی آقا لطفا پلیز هلپ می ، در ضمن بعضی ها تا ساعت 2 بامداد درس میخونن! چطور ممکنه؟ من حتی نمیتونم تا ساعت 10:30 دووم بیارم خوابم میاد!

یعنی ممکنه چون من کامپیوتر بازی میکنم مغزم ضعیف بشه؟ و خوابش بیاد؟ یعنی اگه کامپیوتر بازی نکنم و ورزش صبحگاهی و ... انجام بدم میتونم منم تا 2 بامداد بشینم درس بخونم ؟ خواهش میکنم کمک کنین میخوام زرنگ بشم دوباره این آرزوی قلبیمه لطفا کمکم کنین ممنون میشم :11::11::11::11::11::10:

---------- Post added at 09:34 PM ---------- Previous post was at 09:31 PM ----------

کسی راه و روش خوبی واسه مطالعه نداره یعنی واسه من؟ میخوام هرچه سریعتر بشم مهران سابق زرنگ :)

davy jones
09-01-2012, 21:59
سلام منم با شما موافقم نباید به خودمون بگیم شکست خوردیم ، ولی متاسفانه خود منم اینجوریم

یعنی من خودم قبلا سال اول دبیرستان معدلم بالای 19 بود حالا که انتخاب رشته کردم و رفتم مدرسه جدید تو سال دوم و سوم شدیدا افت کردم نمیدونم چرا و چم شد ولی اینو میدونم بیش از حد کامپیوتر بازی میکنم یعنی از وقتی که از مدرسه میام تا اینکه بخوابم :دی مسخرست میدونم ولی نمیتونم درستش کنم نمیدونم چرا کسی از دوستان راه حلی چیزی نداره معتاد شدم فکر کنم به این نت :دی آقا لطفا پلیز هلپ می ، در ضمن بعضی ها تا ساعت 2 بامداد درس میخونن! چطور ممکنه؟ من حتی نمیتونم تا ساعت 10:30 دووم بیارم خوابم میاد!

یعنی ممکنه چون من کامپیوتر بازی میکنم مغزم ضعیف بشه؟ و خوابش بیاد؟ یعنی اگه کامپیوتر بازی نکنم و ورزش صبحگاهی و ... انجام بدم میتونم منم تا 2 بامداد بشینم درس بخونم ؟ خواهش میکنم کمک کنین میخوام زرنگ بشم دوباره این آرزوی قلبیمه لطفا کمکم کنین ممنون میشم :11::11::11::11::11::10:

---------- Post added at 09:34 PM ---------- Previous post was at 09:31 PM ----------

کسی راه و روش خوبی واسه مطالعه نداره یعنی واسه من؟ میخوام هرچه سریعتر بشم مهران سابق زرنگ :)

سلام.

به نظرم کسانی که به قول شما تا 2 نصفه شب درس میخونن حتما بعد از ظهر (یا ظهر) بعد از اینکه از مدرسه برگشتند، ابتدا یک ساعت تا دو ساعت میخوابن تا خستگی مدرسه از تنشون بیاد بیرون و بعد با برنامه ی مطالعاتی ای که برای خودشون دارن، شروع به مطالعه میکنن. (این دقیقا برنامه ی درسی اردو 10 روزه ی مدرسه ما در سال پیش دانشگاهیم بود) بدون خواب بعد از ظهر امکان نداره.

در مورد خودتون هم قرص و آمپول خاصی نداره که بزنین تا یه دفعه اعتیاد به نت رو از بین ببرین. خودتون هم چاره ی کار خودتون رو میدونین. دیگه گفتن نداره. ولی اگه با گفتن امثال من تاثیر میذاره، چیزی که عیان هست رو بیان میکنم:
لطفا با خودتون مبارزه کنین و نت نیاین. :31: مگه اینکه بخواین سوال درسی از کاربری بپرسین و یا جوابش رو بگیرین. :20:

توصیه میکنم ابتدا برای خودتون یه برنامه مطالعه داشته باشین. خواب ظهر در حد یک ساعت (تا یک ساعت و نیم) داشته باشین. خیلی روی اینکه بعدازظهرها با شادابی سر درس و مطالعه بشینین تاثیر داره. ولی واقعا بعد از ظهر رو به مطالعه اختصاص بدین نه کارهای دیگه. اینطوری بعد از ظهرتون میشه خواب + کارهای متفرقه :13:
ضمنا بازی با کامپیوتر بیشتر از نت آدمو معتاد میکنه به نظرم.

موفق باشین.
90/10/19

One Minute
09-01-2012, 22:09

مهران جان کامپیوتر بازی کردن خیلی خوبه ، حتما کامپیوتر بازی کن ، از صبح تا شب بازی کن :دی ( یه رقیب هم کم بشه یه رقیب ، شانس قبولیمون تو دانشگاه تهران بیشتر میشه :دی )

بچه ها یه سوال هم داشتم :
من روزای مدرسه 5-6 ساعت میخونم ( یه روز تو هفته هم به 8-9 ساعت میرسه !!! ) و روزای تعطیل هم 10-12 ساعت ،
اما احساس میکنم از بقیه عقب ترم ( چون کلاس و اینجور چیزا نمیرم ) و همینطور نمیتونم تست هایی که باید بزنم رو کامل بزنم
چیکار کنم به نظرتون ؟
( من سوم ریاضی ام )

Mehran-King
09-01-2012, 22:25
مهران جان کامپیوتر بازی کردن خیلی خوبه ، حتما کامپیوتر بازی کن ، از صبح تا شب بازی کن :دی ( یه رقیب هم کم بشه یه رقیب ، شانس قبولیمون تو دانشگاه تهران بیشتر میشه :دی )

من روزای مدرسه 5-6 ساعت میخونم ( یه روز تو هفته هم به 8-9 ساعت میرسه !!! ) و روزای تعطیل هم 10-12 ساعت ،
اما احساس میکنم از بقیه عقب ترم ( چون کلاس و اینجور چیزا نمیرم ) و همینطور نمیتونم تست هایی که باید بزنم رو کامل بزنم
چیکار کنم به نظرتون ؟
( من سوم ریاضی ام )

(تو برو آنلاین بازی کن تا از بقیه کم نمونی :دی)

این دیگه بستگی به میزان درک و فهم خودتون داره و چرا نمیرین از خود اون کسایی که فکر میکنی ازت جلوتر هستن نمیپرسی که چیکار میکنن که زرنگ میشن؟ حتما بپرس من که سعی میکنم بپرسم ولی نامردا نمیگن :دی

A M ! N
09-01-2012, 22:32
سلام مهران جون ، این آقاهه قبل من ناظر ، درست میگن ( نه بخاطر اینکه ناظره بوده ها :دی)

از خدا که پنهونه از تو چه پنهون.... من خودم هم مشکل تو رو دارم اما دلیلش رو هم میدونم دقیقا !

بیش فعالی !

آدمهایی مث تو یا من ذهنشون بسیار اکتیو هست ، یعنی مثلا توی هر ثانیه یک فکر داره انجام میشه که دوست داری هرچی سریعتر عملبش کنی ، من فکر میکنم از اون دسته افرادی باشی که آروم و قرار نداره و همچنان دنبال یک چیزی هست ،( نمونش این که بیست بار آواتارت رو .... ! :دی ) ، یا گاها وسواس زیادی داریم، حالا با این اوصاف تا میای لای کتاب رو باز کنی یک صفحه که میخونی حواست دوباره پرت میشه به همون افکار زیاد فعال ذهنیت ( اکثرشون هم زیاد مهم نیستن ) مثلا نمونش هی دوست داری بیای نت ببینی که چه خبره ، دوستات توی وال فیس بوکت چی گزاشتن و .... که این همون اعتیاده هستش ، امکان داره در این حال به راحتی دوباره کتاب رو ببندی و بزاری کنار و بری سراغ همین کارا !

من الان ترم یک هستم ، همین بازی گوشی ها باعث شد تا نمره های خوبی نگیرم به دلیل نخوندن یا درست نخوندن ،

تازشم در این شرایط اگه هم بخونی تمرکز نداری و اصلا بازده نداره ، نمیخوام زیاد بازش کنم اما به نظر من بهترین راهش اینه که با چندتا دوست همفکر خودت ، حمع بشین و یه جا درس بخونین ، اینطوری خیالت راحته که دوستات پیشتن و با خیال راحتتری درست رو میخونی ، سعی کن توی درس خوندن حسود باشی !

سعی کن بقبولونی به خودت اگه بخونی تخصص خودت بیشتر میشه ، درس خوندن رو سخت انجام نده که انگاری میخوای چیکار کنی ! ساده بگیر و سعی کن نکات مثبت داخل درس خوندن رو کشف کنی ، مثلا من با خوندن ساختمان داده ، یا زبان C احساس خوبی دارم ، یا فیزیک همچنین ، مطالعات رو کوچولو کوجولو تقسیم بندی کن ، مث اینکه وام بگیری و اقساط بیشتری باشه مثلا جای 3 قسط شما 20 قسط بدی ، اینطوری وقتی مداوم و پیوسته و کم باشه ، درسها سر هم دیگه سوار نمیشن و کم کم هم که بخونی میشه به راحتی جمعش کرد ، اینو هم در نظر داشته باش اگه یک ساعت با تمام تمرکزت درس بخونی ارزشش از هفت ساعت زل زدن به کتاب و خوندن متن درحالی که تقریبا داری به یک جای دیگه فکر میکنی ، ارزشش خیلی بیشتره ، اما با همین یک ساعت مطالعه با تمرکز عمیق ذهنت خیلی خسته میشه به طرزی که انگار سه روز کتک میخوردی :دی

ولی اصلی ترین مطلب بالا همون قضیه ی بیش فعالی هستش ، که ذهنمون بیش از حد فعال هست و نمیزاره تمرکز داشته باشیم ، بهتره که از آروم کننده ها مث به نظر من قهوه به جای چای ، گل گاو زبان خیلی تاثیر داره
یک لیستی از این جوشونده ها پایین هست :

لینک اول کلیک کنین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک دوم کلیک کنین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به پایان رسید این پست ، انتقادات همچنان باقیست...:20:
( انتقاد کنین ازم دیگه جواب نمیدما :دی همین که من میگم :دی )

شاد زی باشین پسرای خوب..

Take Care:40:

h0p3
09-01-2012, 22:59
منم پارسال همین طور بودم.
سعی کن ارامش داشته باشی.
چیزه دیگه ای هم که خیلی مهم هست انگیزه هست.:46:
ببین چه رشته ای رو دوست داری.آینده میخوای چیکار کنی و ..... :27:

ted1996
10-01-2012, 14:09

یعنی من خودم قبلا سال اول دبیرستان معدلم بالای 19 بود حالا که انتخاب رشته کردم و رفتم مدرسه جدید تو سال دوم و سوم شدیدا افت کردم نمیدونم چرا و چم شد ولی اینو میدونم بیش از حد کامپیوتر بازی میکنم یعنی از وقتی که از مدرسه میام تا اینکه بخوابم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مسخرست میدونم ولی نمیتونم درستش کنم نمیدونم چرا کسی از دوستان راه حلی چیزی نداره معتاد شدم فکر کنم به این نت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آقا لطفا پلیز هلپ می ، در ضمن بعضی ها تا ساعت 2 بامداد درس میخونن! چطور ممکنه؟ من حتی نمیتونم تا ساعت 10:30 دووم بیارم خوابم میاد!

یعنی ممکنه چون من کامپیوتر بازی میکنم مغزم ضعیف بشه؟ و خوابش بیاد؟ یعنی اگه کامپیوتر بازی نکنم و ورزش صبحگاهی و ... انجام بدم میتونم منم تا 2 بامداد بشینم درس بخونم ؟ خواهش میکنم کمک کنین میخوام زرنگ بشم دوباره این آرزوی قلبیمه لطفا کمکم کنین ممنون میشمسلام به همه

از شر نت میخوای خلاص شی فقط تنها راهش اینه که مجبور بشی یعنی مثل من کلا قطع شه و دیگه بابات فعال نکنه...من چند ماه بیش که معتاد نت بودم چند دفعه میخواستم مودمم رو بشکنم یا بندازم دور ولی نتونستم تا اینکه زوری بدون نت شدم و بعد یه مدت الان اون مشکلات رو ندارم...منظورم اینه که یا بگو بابات کلا جمعش کنه بعد یه ماه دوباره بیاره دیگه اونجوری نخواهی بود....

---------- Post added at 04:09 PM ---------- Previous post was at 04:07 PM ----------

چیکار کنم به نظرتون ؟
( من سوم ریاضی ام )

تو کلاس سعی کن بازدهت رو ببری بالاتر(بهتر بفهمی) درسای روز رو همون روز بخونی و کنار زرنگا بشینی تا ازشون استفاده کنی(نه هر جور استفاده ای!:27:)

راستی بچه کجایی؟

Rjoun
10-01-2012, 14:37
درس خوندن مثل دویدنه!
از لحظه شروعش نمی تونید با سرعت شروع کنید مخصوصا اگه پایه نسبتا ضعیفی دارید.اما کم کم بدنتون و مغزتون باید عادت کنه.حتی از روزی نیم ساعت شروع بشه..کم کم بیشترش کنید .به شرطی که پیوسته باشه.به عبارتی آهسته و پیوسته.قرار نیست از روی 16ساعت شروع کنید..همیشه آهسته...همیشه پیوسته..البته اینجور هم خوب نیست 5ماه فقط روزی نیم ساعت:46:!

One Minute
10-01-2012, 15:17
تو کلاس سعی کن بازدهت رو ببری بالاتر(بهتر بفهمی) درسای روز رو همون روز بخونی و کنار زرنگا بشینی تا ازشون استفاده کنی(نه هر جور استفاده ای!)

راستی بچه کجایی؟

آره درسته ، من وقت زیادی رو صرف این میکنم که مطلب رو توی خونه بفهمم در صورتی که اگه همون مطلب رو توی کلاس بگیرم توی خونه فقط به تمرین و حل مسئله میپردازم و خیلی خیلی جلو میوفتم ! درس هر روز رو هم باید همون روز بخونم ( دو تا کاری که اصلا نمیکنم ! ) متاسفانه میرم اون آخر کلاس میشینم ، بعدشم که خودتون تصور بکنید چی میشه ... :دی

مازندران - قائمشهر
شما چی ؟

درس خوندن مثل دویدنه!
از لحظه شروعش نمی تونید با سرعت شروع کنید مخصوصا اگه پایه نسبتا ضعیفی دارید.اما کم کم بدنتون و مغزتون باید عادت کنه.حتی از روزی نیم ساعت شروع بشه..کم کم بیشترش کنید .به شرطی که پیوسته باشه.به عبارتی آهسته و پیوسته.قرار نیست از روی 16ساعت شروع کنید..همیشه آهسته...همیشه پیوسته..البته اینجور هم خوب نیست 5ماه فقط روزی نیم ساعت!

دقیقا !
من هفته های اول مهر، هفته ای 9 ساعت میخوندم ! اما به کمک دفتربرنامه ریزی به هفته ای +60 هم رسیدم !
البته سعی نکنید انقدر آروم آروم شروع کنید که یهو ببینید خیلی عقب افتادید !

Mehran-King
10-01-2012, 16:18
اما من موندم با این همه درس از کجا شروع کنم :(

One Minute
10-01-2012, 16:59
اما من موندم با این همه درس از کجا شروع کنم :(

مطمئن باش اگه از همین وسط کار شروع کنی ، به خاطر اینکه مطالب کاملا باهم مرتبط هست ، مجبور میشی هردفعه برگردی یه قسمت عقبتر رو بخونی ، بعد یه مدت کاملا ذهنت قوی میشه ...
فقط ماه اول که با خرخونی عادت کنی سخته ! بعدش دیگه مثل بنز میخونی :دی

ted1996
10-01-2012, 18:18
آره درسته ، من وقت زیادی رو صرف این میکنم که مطلب رو توی خونه بفهمم در صورتی که اگه همون مطلب رو توی کلاس بگیرم توی خونه فقط به تمرین و حل مسئله میپردازم و خیلی خیلی جلو میوفتم ! درس هر روز رو هم باید همون روز بخونم ( دو تا کاری که اصلا نمیکنم ! ) متاسفانه میرم اون آخر کلاس میشینم ، بعدشم که خودتون تصور بکنید چی میشه ... :دی

مازندران - قائمشهر
شما چی ؟

دقیقا !
من هفته های اول مهر، هفته ای 9 ساعت میخوندم ! اما به کمک دفتربرنامه ریزی به هفته ای +60 هم رسیدم !
البته سعی نکنید انقدر آروم آروم شروع کنید که یهو ببینید خیلی عقب افتادید !

رضوی - گناباد

ولی من هنوز به بایداری نرسیدم....بعضی وقتا خیلی خوبم بعضی وقتا بد....نمیدونم چرا:13:

راستی اون آخر کلاستون چه خبره:20: آخر کلاس یه حاله دیگه ای داره:27:

One Minute
10-01-2012, 19:27
رضوی - گناباد

ولی من هنوز به بایداری نرسیدم....بعضی وقتا خیلی خوبم بعضی وقتا بد....نمیدونم چرا:13:

راستی اون آخر کلاستون چه خبره:20: آخر کلاس یه حاله دیگه ای داره:27:

شما چرا توی تاپیک سال سومی ها نمیای ؟ مطالب خوبی داره ( سال سومی هستی دیگه ؟ )

منم هفته های اول نوسان داشتم ، یه هفته 40+ ساعت میخوندم یه هفته 20- ساعت ! اما کم کم متعادل میشی ، آروم آروم روی هفته ای 30+ ساعت ثابت میشی ، بعد میری روی هفته ای 40+ ساعت و دیگه همینجاها ثابت میمونی چون نمیشه بالاتر رفت ! ( به خاطر مدرسه )
سعی کن سریعتر خودت رو روی یه ساعت مطالعاتی ثابت نگه داری بعد بزنی بری بالاتر

Mehran-King
10-01-2012, 20:44
یعنی میگین من چیکار کنم ؟ :(

ted1996
10-01-2012, 21:32
شما چرا توی تاپیک سال سومی ها نمیای ؟ مطالب خوبی داره ( سال سومی هستی دیگه ؟ )

منم هفته های اول نوسان داشتم ، یه هفته 40+ ساعت میخوندم یه هفته 20- ساعت ! اما کم کم متعادل میشی ، آروم آروم روی هفته ای 30+ ساعت ثابت میشی ، بعد میری روی هفته ای 40+ ساعت و دیگه همینجاها ثابت میمونی چون نمیشه بالاتر رفت ! ( به خاطر مدرسه )
سعی کن سریعتر خودت رو روی یه ساعت مطالعاتی ثابت نگه داری بعد بزنی بری بالاتر

میدونی من برای نت خیلی بی جنبم....همین چند روز بیش فعال کردم الان عین سگ بشیمونم...چون حواسمو برت میکنه...مامانم میگفت تو جنبه نداری فعال نکن میگفتم نه....الان میخوام کلا جمع کنم...فک کنم این اتفاق بیفته دیگه مشکلی نداشته باشم....من تصمیم خودمو گرفتم....امشب آخرین شبی خواهد بود که نت خواهم داشت تا بعد کنکور!

خداحافظ نت.....:19::19::19::19::19::19::19::19::19:

البته من تجربه ی اینکارو دارم...سال سوم به بازی جنگای صلیبی خیلی معتاد بودم بعد که کامبیوتر رو جمع کردم جزو برترین های مدرسه شدم....

A M ! N
10-01-2012, 21:57
خداحافظ نت.....خو برو دیگه ! هنوز هم که هستی ! خیلی تاثیر داره نت رو کنار بزاری ، البته اگه بتونی ، لعنت به این نت که من هم معتادشم ، همچنین World of War Craft III ... چیکار بایستی انجامید ؟ هنوز جایی نیست تا ماهارو آدم کنن ؟
متاسفانه بابام هم ازون بابایی خشنا نیست و قلبش مهربونه وگرنه یدونه میزد توی گوشم میگفت برو پی درست بچه !
( البته فقط سیلی ها ، کمربند و اینا نه :دی )

Mehran-King
10-01-2012, 22:29
ببخشید پس منم ناچارم دوستای عزیزمو تا 3 بهمن ترک کنم! ولی من نوموخوام :دی دلم براتون می تنگه خب دیگه درس دارم الانم درس دارم ولی فردا ساعت 4 صبح بیدار میشم و میخونم! ولی من در تعجبم که چطور شد اینقدر معتاد این نت شدم ! جل الخالق ایشالله همگی توی زندگیشون موفق و موید باشن و به چیزی معتاد نشن (به چیزای منفی نشن) به چیزای مثبت که معتاد شدن خوبه مثل نماز خوندن و شرکت در نماز جمعه ^^ و ...

و اینکه من هنوزم نمیدونم :دی من که خندم میگیره وقتی نمره هامو میبینم! به خدا باورم نمیشه که من اینقدر افت کرده باشم! اصلا دست خودم نیس! عجیبه! خیلی ولی امیدوارم آدم بشم برام دعا کنین برادران خوبم

---------- Post added at 10:29 PM ---------- Previous post was at 10:29 PM ----------

میدونی من برای نت خیلی بی جنبم....همین چند روز بیش فعال کردم الان عین سگ بشیمونم...چون حواسمو برت میکنه...مامانم میگفت تو جنبه نداری فعال نکن میگفتم نه....الان میخوام کلا جمع کنم...فک کنم این اتفاق بیفته دیگه مشکلی نداشته باشم....من تصمیم خودمو گرفتم....امشب آخرین شبی خواهد بود که نت خواهم داشت تا بعد کنکور!

خداحافظ نت.....:19::19::19::19::19::19::19::19::19:

البته من تجربه ی اینکارو دارم...سال سوم به بازی جنگای صلیبی خیلی معتاد بودم بعد که کامبیوتر رو جمع کردم جزو برترین های مدرسه شدم....

شما متولد چند هستین برادر؟ متولد 96 و کنکور ؟ اصلی یا تستی ؟ :دی

ted1996
11-01-2012, 16:07
ببخشید پس منم ناچارم دوستای عزیزمو تا 3 بهمن ترک کنم! ولی من نوموخوام :دی دلم براتون می تنگه خب دیگه درس دارم الانم درس دارم ولی فردا ساعت 4 صبح بیدار میشم و میخونم! ولی من در تعجبم که چطور شد اینقدر معتاد این نت شدم ! جل الخالق ایشالله همگی توی زندگیشون موفق و موید باشن و به چیزی معتاد نشن (به چیزای منفی نشن) به چیزای مثبت که معتاد شدن خوبه مثل نماز خوندن و شرکت در نماز جمعه ^^ و ...

و اینکه من هنوزم نمیدونم :دی من که خندم میگیره وقتی نمره هامو میبینم! به خدا باورم نمیشه که من اینقدر افت کرده باشم! اصلا دست خودم نیس! عجیبه! خیلی ولی امیدوارم آدم بشم برام دعا کنین برادران خوبم

---------- Post added at 10:29 PM ---------- Previous post was at 10:29 PM ----------

شما متولد چند هستین برادر؟ متولد 96 و کنکور ؟ اصلی یا تستی ؟ :دی

من سومم 95 هستم.

خو برو دیگه ! هنوز هم که هستی !:22::22::22::22:

:20:

One Minute
11-01-2012, 17:39
من سومم 95 هستم.

:22::22::22::22:

:20:

کنکوری 95 ؟؟
اگه سوم باشی باید 92 کنکور بدی که !!!

بچه ها چرا نت رو اینجوری ترک میکنید ؟
نشنیدین میگن ترک عادت موجب مرض است ؟
آروم آروم ترک کنین تا برای همیشه ترک کرده باشین، هرچقدر سریعتر ترک کنین به همون ترتیب سریعتر برمیگردین
نمونش همین تدی خودمون :دی

ArashMiniStar
11-01-2012, 18:04

بنظر من کامپیوتر چشم و مغز رو خسته میکنه و اینترنت واقعا اعتیاد آوره.میکشونت بد جور.بهترین حالت اینه که این 1 ساعت رو یکجا آخر شب که خسته ای و بهتره ای هم از درس خوندن نمیتونی ببری کار کنی.:20:

---------- Post added at 08:01 PM ---------- Previous post was at 07:56 PM ----------

سلام اینجا امت به اندازه ی کافی بهت توصیه کردن ولی منم دوست دارم اضافه کنم!

ببین تو یه سال سومی هستی که میخوای واسه کنکور بخونی

کنکور خیلی اسم سنگینی داره و اگه ازش بترسی :دی اصلا از پسش بر نمیای
کلا اگه بدونی چی میخوای و چیکار باید بکنی دیگه خلاصه
بهت قول میدم با رعایت شروط بالا از الان روزی 4 ساعت بخونی معدل امسالت زیر 19.5 نمیشه + کنکورتم بالای 500 کشوری نمیشه

این که میگی سر کلاس یاد نمیگیری من قبول ندارم ؛ صد در صد دقت نمیکنی سرکلاس مثلا تو فکری با بغل دستیت چرت و پرت میگی (کارایی که من میکردم) یا حتی اینقد به فکر جزوه نوشتنی که از اصل موضوع غافل میشی.

تو اگه سر کلاس درسو یاد نمیگرفتی که نباید میرفتی مدرسه مینشستی کتاب آموزشیا رو میخوندی و ....

این فکر بهشم خودش تلقین میکنه که یاد نمیگیری

مثلا من به خودم تلقین کردم که اگه فلان درسی (مثلا گسسته (دانشگاه!!!)) رو کلاس نرم دیگه نمیتونم بخونم. الان دارم حلش میکنم یعنی میخونم میفهمم !!!!

درسا هم که خیلی ساده هستند خداییش فقط باید بفهمی هر کدوم رو چطور باید بخونی (لم کار دستت بیاد) میتونی از موفق های کنارت بپرسی فقط توجه کن که هرکی لم خاص خودشو داره و تو میتونی از اطرافیات ایده بگیری.

اگه واقعا انگیزت قوی بشه خود بخود اینترنت رو کم میکنی و به حد نرمال میرسونی ولی موبایل فرق میکنه !!! من که نمیتونم ولش کنم! البته سال کنکور یهو به صورت ضربتی یه ماه میذاشتمش کنار!!! جاشو با یه ام پی تری پلیر عوض کرده بودم!!!
از دوستاتم اگه دارن از هدفت دورت میکنن (دیگه دوستت نیستن!) میتونی کم کم دل بکنی. نمیگم ایزوله بشی فقط همه چی رو به اندازه نگهدار که اندازه نگه داشتن خوب است!! به قول بچه ها : هرکی اندازه نگه ندارد از ما نیست!

فعلا همین
عزیز این فکر یاد نگرفتن سر کلاس تلقینی نیست!! منم خودم اگه سر حال باشم و کاملا گوشم به اون باشه میبینی زنگ بعدش همه از مخم پرید!!:27: ولی همون رو تو خونه برم تمرکز داشته باشم یکم وقت بذارم یاد میگیرم.
سر کلاس واقعا نمیشه.(البته برای بعضی ها :31:)

---------- Post added at 08:04 PM ---------- Previous post was at 08:01 PM ----------

اگر شما حتی 1 ثانیه هم با گوشی و کامپیوتر کار نکنین باز هم ساعت 10 11 الی 12 اینا دیگه بیشتر نمیکشین.بیشتر از اون بیدار موندن الکیه و فقط برای تظاهر هست.چون خواب کافی خیلی خیلی مهمه.:46:

ArashMiniStar
11-01-2012, 18:33
البته یکی از دلایل یادنگرفتن سر کلاس آپدیت نبودن تو درس هست.یعنی مثلا شیمی امروز میاد یک مبحث جدید درس میده که دنباله مطالب قبلی هست ولی شما هیچی از قبلیا بلد نیستین ، پس تو کفشون میمونید.:21:
مورد دیگه هم کم خوابی هست.باز هم تاکیید میکنم.کم خوابیدن اثرات بدی داره بخدا.:13:

One Minute
11-01-2012, 18:52
عزیز این فکر یاد نگرفتن سر کلاس تلقینی نیست!! منم خودم اگه سر حال باشم و کاملا گوشم به اون باشه میبینی زنگ بعدش همه از مخم پرید!! ولی همون رو تو خونه برم تمرکز داشته باشم یکم وقت بذارم یاد میگیرم.
سر کلاس واقعا نمیشه.(البته برای بعضی ها )

والا ما هر روز تا ساعت 2 مدرسه ایم
ساعت 11 به بعد دیگه هیچی نمیکشیم!! چند تا درس اختصاصیمون هم زنگ چهارمه!! خب چیجوری سرکلاس بفهمیم ؟
مثلا سه شنبه حسایان زنگ چهارمه ، اصولا هیچی نمیفهمم تو این زنگ

ArashMiniStar
11-01-2012, 19:01
والا ما هر روز تا ساعت 2 مدرسه ایم
ساعت 11 به بعد دیگه هیچی نمیکشیم!! چند تا درس اختصاصیمون هم زنگ چهارمه!! خب چیجوری سرکلاس بفهمیم ؟
مثلا سه شنبه حسایان زنگ چهارمه ، اصولا هیچی نمیفهمم تو این زنگ
منم همین جوری ام.واقعا خسته کننده میشه.خوب بابا 6 صبح پاشی تا ساعت 2 یک پا درس انتظار داری درسم کامل بفهمی؟؟(انتظار معلما : تو مدرسه بخونی همش رو بفهمی.خونه هم همش یخونی بیرون نری بمیری.:18::31:)
مثلا وقتی 2 زنگ درس رو پشت سر هم تو یک روز هم داریم فوق العاده بده.
معلم هم طبق معلوم نقش مهمی تو ایجاد انگیزه برای یادگیری هم تو کلاس هم خونه ایفا میکنه.که متاسفانه یکسری هم یک کاری میکنن از درست بدت بیاد.
من که دوم ریاضی هستم.تا سال قبل ریاضی رو فوق العاده دوست داشتم.ولی از امسال اصلا از همه چی ریاضی بدم اومده.نمراتش هم گویا هست.(آخرای کلاس :31:) در صورتی که سال قبل نمره ی ریاضیم جزو بهترینا بود.:2:

---------- Post added at 09:01 PM ---------- Previous post was at 08:59 PM ----------

مدرسه ما پنجشنبه ها بازه ولی 2 روز در هفته تا ساعت 2.15 هستیم.(جهت اطلاعات بیشتر :27:)

One Minute
11-01-2012, 19:08
منم همین جوری ام.واقعا خسته کننده میشه.خوب بابا 6 صبح پاشی تا ساعت 2 یک پا درس انتظار داری درسم کامل بفهمی؟؟(انتظار معلما : تو مدرسه بخونی همش رو بفهمی.خونه هم همش یخونی بیرون نری بمیری.:18::31:)
مثلا وقتی 2 زنگ درس رو پشت سر هم تو یک روز هم داریم فوق العاده بده.
معلم هم طبق معلوم نقش مهمی تو ایجاد انگیزه برای یادگیری هم تو کلاس هم خونه ایفا میکنه.که متاسفانه یکسری هم یک کاری میکنن از درست بدت بیاد.
من که دوم ریاضی هستم.تا سال قبل ریاضی رو فوق العاده دوست داشتم.ولی از امسال اصلا از همه چی ریاضی بدم اومده.نمراتش هم گویا هست.(آخرای کلاس :31:) در صورتی که سال قبل نمره ی ریاضیم جزو بهترینا بود.:2:

---------- Post added at 09:01 PM ---------- Previous post was at 08:59 PM ----------

مدرسه ما پنجشنبه ها بازه ولی 2 روز در هفته تا ساعت 2.15 هستیم.(جهت اطلاعات بیشتر :27:)

برای ما هر روز تا ساعت 2 هست ، اما خب پنج شنبه ها تعطیلیم
جدیدا معلمامون یاد گرفتن 5 شنبه ها امتحان میزارن ، یه بار 5 شنبه امتحان حسابان و فیزیک و ادبیات با هم داشتیم!! به به :دی

ArashMiniStar
11-01-2012, 19:15
برای ما هر روز تا ساعت 2 هست ، اما خب پنج شنبه ها تعطیلیم
جدیدا معلمامون یاد گرفتن 5 شنبه ها امتحان میزارن ، یه بار 5 شنبه امتحان حسابان و فیزیک و ادبیات با هم داشتیم!! به به :دی
برای ما هم همش میگن به فکرمون هستن که 2 تا امتحان تو 1 روز نشه.بعد مثلا روز دوشنیه.
ریاضی از اول سال برنامه داده پس حتما باید این دوشنبه امتحان بگیره.
آمار هم باز هفته ی بعد طبق برنامه اول سالی این معلم ریاضی - آمار محترم:31: باید گرفته بشه.
ادبیات هم مجبوره بگیره چون میبینه کی بگیره.این هفته پر هفته دیگه هم پرتر.:27:
زبان انگلیسی هم میاد میگه چیزی نیست کوییز ساده هست فقط!!
شیمی هم همین طور.اسمش رو میذاره پرسش تو کلاسی یا هر چی.(در حالی که از کل فصل امتحان میگیره.)
اینم ماجرا.
فقط خدا کنه این ترم رو زیاد کم نشم.چون هیچی نخونده بودم تو سال.فقط شبش دارم میخونم که اصلا خوب نیست.
ایشالا برای ترم دوم جبران میکنیم.:5:
من دارم میرم کلاس.(این کلاس هم دردسر شده.فردا میبینی امتحان ترم داری کلاس هم داری هم امتحان زبان:27:)
راستی درسای سال سوم نسبت به دوم سنگین تره؟؟
فعلا

One Minute
11-01-2012, 19:28
برای ما هم همش میگن به فکرمون هستن که 2 تا امتحان تو 1 روز نشه.بعد مثلا روز دوشنیه.
ریاضی از اول سال برنامه داده پس حتما باید این دوشنبه امتحان بگیره.
آمار هم باز هفته ی بعد طبق برنامه اول سالی این معلم ریاضی - آمار محترم:31: باید گرفته بشه.
ادبیات هم مجبوره بگیره چون میبینه کی بگیره.این هفته پر هفته دیگه هم پرتر.:27:
زبان انگلیسی هم میاد میگه چیزی نیست کوییز ساده هست فقط!!
شیمی هم همین طور.اسمش رو میذاره پرسش تو کلاسی یا هر چی.(در حالی که از کل فصل امتحان میگیره.)
اینم ماجرا.
فقط خدا کنه این ترم رو زیاد کم نشم.چون هیچی نخونده بودم تو سال.فقط شبش دارم میخونم که اصلا خوب نیست.
ایشالا برای ترم دوم جبران میکنیم.:5:
من دارم میرم کلاس.(این کلاس هم دردسر شده.فردا میبینی امتحان ترم داری کلاس هم داری هم امتحان زبان:27:)
راستی درسای سال سوم نسبت به دوم سنگین تره؟؟
فعلا

سنگین تره ؟؟ پاره میکنه !! :دی

من خودم سال دوم که بودم، بچه های سوم بهم میگفتن وقتی بیای سوم به گریه میوفتی ! من باور نمیکردم ! الان واقعا به گریه افتادم :دی
خیلی سنگین تره !

ArashMiniStar
11-01-2012, 19:29
پس برای چی معلما همش به ما میگن فیزیک و شیمی ... دوم سخت تره؟؟ میگن مطالب بیشتر داره!؟:18:

One Minute
11-01-2012, 19:31
پس برای چی معلما همش به ما میگن فیزیک و شیمی ... دوم سخت تره؟؟ میگن مطالب بیشتر داره!؟:18:

شیمی سال سوم نسبت به شیمی دوم آسون تره ، اما به خاطر اینکه امتحانات نهایی هست مجبوری همه جارو بخونی و همه نوع تست و تمرینی حل کنی ( اما سال دوم فقط همون جزوه معلم رو میخونی ) ، واسه همین درسا حجمش چند برابر و سخت تر میشه

Mehran-King
11-01-2012, 20:32
من از شیمی 2 چیزی نفهمیدم حالا چی میشه؟ :(

One Minute
11-01-2012, 20:37

شیمی 3 فقط همون فرمول نویسیش وابسته به شیمی 2 هست
شیمی 3 رو خوب بخون که تابستون پیش شیمی 2 رو بخونی ، به همین راحتی مهران جان

ted1996
11-01-2012, 20:38
من نتم رو خیلی محدود کردم تقریبا فقط همینجا میام....

من که فهمیدم الان هیچی یادم نیست بس فرقی نداره...

A M ! N
11-01-2012, 20:52
خوب من یک چیزی بگم که سختی شیمی دبیرستان و اینا مسخرس در برابر فیزیک یک دانشگاه ، امروز امتحان ترم بود ، همش مکانیکه !

اما خوب خداروشکر خوب دادمش! زیاد هم مطلالعه نکرده بودم ، حتی دیشب تا دیروقت نت بودم ، همه ی مطالعه مفید من سه ساعت نبود بخدا.. اینو که میگم اخلاق خودمه نمیگم شما هم مث من باشین ها ! کلا همیشه همینطوری درس میخونم!

در آخر هم چیزه ...
آها..

:دی

ted1996
11-01-2012, 21:09
بچه ها یه چیزی رو میدونستین من سال سوم راهنمایی 6-7شهرستان بودم و بنجم ابتدایی اول! ولی نمیدونم دبیرستان چی شد....البته من بارسال یه شکست عشقی داشتم... و ضربه ی کاری خوردم یه بخشش به اون بمی گرده....شایدم بهنوست نمیدونم....

Karkas20
11-01-2012, 21:18
این برمیگرده به شرایط درسی و فکری و خانوادگی یک محصل ، ولی اگر همه این ها هم نباشه ولی فکر ادم مشغول باشه ، اصلا فایده ای نداره ، درس خوندن ، اب در هاون کوبیدن هست !

ببینید گاهی وقتا ما مشکلات را میگذاریم پای مسائلی : مثل درس ها سخته ، استاد من به درد نمیخوره ، مدرسه من کیفیت خوب ینداره ، ولی نمیگه من چه کار کردم ، برای اینکه به موفقیت برسم !

وقتی مشکل را به دیگری نسبت دهیم ، هیچگونه تلاشی برای رفع ان ، انجام نمیدیم !

بیشتر استرس ها موقع امتحان : بر میگرده به بی خیال بودن محصل ( سوتفاهم نشود) میاد میگه خب من وقت دارم و اخرین موقع ، شب امتحان میخونم ، وقتی میاد بخونه ، میبینه ای دل غافل ، هیچی نمیفهمه ، چون باید درسی را یک یا دو دور بخونه تا یاد بگیره و فکر میکنه که همه درسا مثل هم هستن و واسه شب امتحان ردیف میشن !

خب این میشه نا امیدی ، خوده ناامیدی 80 درصد از موفقیت را کاهش میده ، ولی با امید بنشینی درس بخونی ، مشکلات رفع میشن !

گاهی وقتا محصل میاد میگه من درس میخونم ولی چیزی بلد نمیشم ، شاید یکی باید درسی را 2بار بخونه یاد بگیره ، یکی 3بار و یکی هم همون شب امتحان بخونه نمره خوبی میاره ، پس نباید از این نگاه که چون فلانی شب امتحان میخونه ، پس من هم شب امتحان یاد میگیرم !

ببینید اینترنت و موبایل اگر از حد بگذرد ، بر روی حافظه اثر میگذاره و نوعی افسردگی مخفی در کاربر اینترنتی به وجود میاره ، ببینید ما برای درس خوندن اگر اشتباه نکنم از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت انتقال پیدا میکنه ولی وقتی پای نت هستیم و از صفحات نت را تماشا میکنیم و یا ebook هایی را مطالعه میکنیم این خواندنی ها به حافظه بلند مدت بدون انتقال از کوتاه مدت به بلند مدت ، راه پیدا میکنند و حافظه را مختل میکنند !
و گوشی هم همینطوره ، چون فکر محصل به درس نیست به این هست که الان کی راش اس میدهی ا جواب اس را میده !

خب این باعث میشه که فکرمون به درس نباشه ، بلکه چشممون به کتاب هست !

من تجربه اش رادارم 1 ماه پای نت نبودم و حافظم از نظر حفظ کردن ، فوق العاده خوب شده بود ، چون وقتی پای نت ننشستم ، حافظه بلند مدتم کم کم خالی شد و درسی که میخوندم از کوتاه مدت به بلند مدت انتقال میافت !

خلاصه در موقع امتحانات استرس را از خودتون دور بکنید و کمتر پای نت و گوشی برید ، ضرر نمیکنید !

از من گفتن بود ، پای نت هم میشینید ، روزی 1ساعت ، به اون نگاه نکنید که صبح تا شب میشینه ف چون شاید شغلش اینه کا باید پای نت باشه و مثل من و شما محصل نباشه !

یه روش برای درس خوندن من اینه ، اول کتاب را میخونم و زیره نکات مهمش خط میکشم و شب امتحان، فقط میام اون قسمت هایی که مهم هستند را میخونم و اضافه خوندن را حذف میکنم !

خودتون میدونید ، جامعه شناسی درسی هم که باید 2بار بخونی تا یه چیزی یاد بگیری ، وای به حال من که رشتم هم جامعه شناسی هست !

شما نت را به مدتی کم بکنید ، نتیجش را میبیند !

یه سرچی هم در نت بکنید در مورد اینترنت و اثر ان بر حافظه و رفتار کاربر !

همه ی امکانات از اتاق اختصاصی تا...گرفته مهیاست اما انگیزه رو کم دارم...خودم رو دست کم میگیرم....و میترسم از شکست....

دادا اینا رک بهت میگم امید وارم ناراحت نشی !

قبلا که درست خوب بود ، پای نت میشستی ؟ با گوشی ور میرفتی؟

ببینید شکست از الان ایجاد نمیشه ، شما فکر بکنم دچار شکست روحی شدید ، یعنی الان متوجه شدید دوستان شما درس ها رادارن میخونن و نمرات خوب میگیرن ولی شما نه ! این میشه بی انگیزگی ، یعنی همه چی را نمیسنجیم که چرا اینطور شد ، الان که سرتون به سنگ خورده و متوجه شدید ، فکر میکنید همه راه ها بسته شدن و دیگه راهی برای شما نیست ، ولی یه چیز بگم زندگی ادامه داره و همیشه قرار نیست ما برندش باشیم !!!!

الان که فهمیدی به نظر من برو بشین بخون و اصلا به فکر شکست نباش ، کسی از شکست میترسه که تلاشی نکرده باشه ، وگرنه هرکس تلاش خودش را بکنه ، موفق میشه !

هیچ وقت دیر نیست !!!

فقط بهت بگم یهو ناامید نشی که چرا من امدم این رشته و نرفتم رشته دیگه !

چون کسی که در رشته ای که انتخاب کرده ، موفق نباشه ، در اسون تریت رشته ها هم نه قبول و نه نمرات خوبی میگیره !

بجا اینکه زانو غم بغل بگیری از الان یا فردا با خودت قرار بگذار ، که باید شروع کنم !

شاید یکم اولش سخت باشه ولی ثمر بخشه !

اگر بخودت قول بدی ، شرط بهت میدم که موفق بشی !

ادم زمانی نابود پو افسرده و ناراحت هست که مقایسه بکنه ، خودش را با دیگران ، و اینجاست که فرد میگه من شکست خوردم و امید دیگری باری من نیست !!!

بچه ها یه چیزی رو میدونستین من سال سوم راهنمایی 6-7شهرستان بودم و بنجم ابتدایی اول! ولی نمیدونم دبیرستان چی شد....البته من بارسال یه شکست عشقی داشتم... و ضربه ی کاری خوردم یه بخشش به اون بمی گرده....شایدم بهنوست نمیدونم....

این موضوع را فراموشش بکن و به اینده خودت فکر بکن ، هرکسی تو یه سنی عاشق میشه !

و شکست میخوره ولی ، ایا باید یک شکست ، مساوی با شکست در طول زندگی و ناامیدی از زندگی باشه ؟؟؟

یه نصیحت ، وقتی تو نت میای به هیچکس دل نبند و برای تفریح بیا ، چون افسردگی و اعصاب خوردی ، نتیجه اش هست !

خودمونیم ، چقدر حرف زدم

:whistle:

A M ! N
11-01-2012, 21:50
امیر جونم مرسی دادا:46: ، چه توصیه های مفیدی بودن واقعا ، دقیقا همین شکلی که میگی هستش ، مخصوصا اینکه نباید به نت وابسته شد و برای تفریح اومد رو بهش رسیدم.

nelly joon
11-01-2012, 23:49
خدایی این تاپیک و تاپیک بچه های سوم دبیرستان به من یکی بیشتر از تاپیک کنکوری های 91 انگیزه میده...
کاش منم سوم بودم الان :19:

SuperSt@r
11-01-2012, 23:54
خدایی این تاپیک و تاپیک بچه های سوم دبیرستان به من یکی بیشتر از تاپیک کنکوری های 91 انگیزه میده...
کاش منم سوم بودم الان :19:

چي كاشكي سوم بودي اين همه اومدي جلو به پيش رسيدي چرا كاش سوم بودي من كه هيچ وقت نميخام برگردم به كنكور و دبيرستان اين همه سختي كشيديم و پشت سرش گذاشتيم تازه امسال وارد دانشگا شديم دي!

nelly joon
11-01-2012, 23:58
چي كاشكي سوم بودي اين همه اومدي جلو به پيش رسيدي چرا كاش سوم بودي من كه هيچ وقت نميخام برگردم به كنكور و دبيرستان اين همه سختي كشيديم و پشت سرش گذاشتيم تازه امسال وارد دانشگا شديم دي!

بیا بزن داداش :18:
منظورم این بود که از سوم خوب میخوندم تا موقع کنکورم استرس نداشته باشم...

SuperSt@r
12-01-2012, 00:04
بیا بزن داداش :18:
منظورم این بود که از سوم خوب میخوندم تا موقع کنکورم استرس نداشته باشم...

نه بابا من منظوري نداشتم چه شكلكي گذاشتيا انگار چي گفتم
اهان يعني به خاطر اين گفتي كه برگردي سوم اشكالي نداره شما ميتونستي از تابستون خوب شروع كني يا حتي از اول مهر هيچ وقت دير نيست احتمالا داداش! يا شايدم عابجي:31:

EngineeR EhsaN
12-01-2012, 00:51
این Nelly joon فک کنم هم دوره خودمون باشه یادمه بعد هر امتحان میدیدمش :31:

SuperSt@r
12-01-2012, 12:59
خوب من یک چیزی بگم که سختی شیمی دبیرستان و اینا مسخرس در برابر فیزیک یک دانشگاه ، امروز امتحان ترم بود ، همش مکانیکه !

اما خوب خداروشکر خوب دادمش! زیاد هم مطلالعه نکرده بودم ، حتی دیشب تا دیروقت نت بودم ، همه ی مطالعه مفید من سه ساعت نبود بخدا.. اینو که میگم اخلاق خودمه نمیگم شما هم مث من باشین ها ! کلا همیشه همینطوری درس میخونم!

در آخر هم چیزه ...
آها..

:دی

گل گفتي انصافا اين فيزيك يك به خصوص پايان ترمش رو ميگم خيلي سخته من كه بعد از امتحان ميانترم ديگه يه خط هاليدي رو نخونده بودم تا اينكه الان نزديكه امتحانه و 5 شنبه هفته بعد امتحان فيزيك يك داريم تازه شروع به خوندن كردم وكلي از چيزا رو متوجه نميشم و كلي پشيمونم كه چرا درست سر كلاس گوش نميدادم و تو طول ترم نخوندم ولي به هر حال گذشت از ترم بعد:31:

ted1996
12-01-2012, 13:08
این برمیگرده به شرایط درسی و فکری و خانوادگی یک محصل ، ولی اگر همه این ها هم نباشه ولی فکر ادم مشغول باشه ، اصلا فایده ای نداره ، درس خوندن ، اب در هاون کوبیدن هست !

ببینید گاهی وقتا ما مشکلات را میگذاریم پای مسائلی : مثل درس ها سخته ، استاد من به درد نمیخوره ، مدرسه من کیفیت خوب ینداره ، ولی نمیگه من چه کار کردم ، برای اینکه به موفقیت برسم !

وقتی مشکل را به دیگری نسبت دهیم ، هیچگونه تلاشی برای رفع ان ، انجام نمیدیم !

بیشتر استرس ها موقع امتحان : بر میگرده به بی خیال بودن محصل ( سوتفاهم نشود) میاد میگه خب من وقت دارم و اخرین موقع ، شب امتحان میخونم ، وقتی میاد بخونه ، میبینه ای دل غافل ، هیچی نمیفهمه ، چون باید درسی را یک یا دو دور بخونه تا یاد بگیره و فکر میکنه که همه درسا مثل هم هستن و واسه شب امتحان ردیف میشن !

خب این میشه نا امیدی ، خوده ناامیدی 80 درصد از موفقیت را کاهش میده ، ولی با امید بنشینی درس بخونی ، مشکلات رفع میشن !

گاهی وقتا محصل میاد میگه من درس میخونم ولی چیزی بلد نمیشم ، شاید یکی باید درسی را 2بار بخونه یاد بگیره ، یکی 3بار و یکی هم همون شب امتحان بخونه نمره خوبی میاره ، پس نباید از این نگاه که چون فلانی شب امتحان میخونه ، پس من هم شب امتحان یاد میگیرم !

.
.
.
.
.
.

:whistle:

داداش دمت گرم خیلی حال دادی:11:

Arrowtic
16-01-2012, 21:06
دوستان نظرتونو بگید لطفا:
من الآن اول دبیرستانم.سمپاد کرج.والله بازیم همونیه که سالهای قبلی بود.بازی آنلاین.روزی 1 ساعت یا 1 ساعت و نیم.درسم خیلی خوب بود.تا امسال معدل نهایی زیر 20 نداشتم.اما امسال فردا آخرین امتحانمونو میدیم(ادبیات فارسی 1) و تا الآن به نظرم افت کردم.نصف امتحانامو میدونم که 25 صدم یا نیم نمره رو حتما غلط دارم.بقیه رو نه میدونم بیست میشم.متاسفانه چیزی به نام انضباطم هست که معلما هر کس یه نمره میده من میانگین انضباطم بالای 18 بشه دست همشونو میبوسم : دی(همیشه یه پام تو دفتره!: دی)
این افت شاید به نظر زیاد نیاد اما اینا در عرض 6 ماهن!6 ماهه خیلی بده این افت!
به خصوص که از سال بعد برنامه سختی در پیش میگیرم!از امسال شروع کردم کتاب زیست دوم و سومو تموم کنم(میخوام برم تجربی) ولی در عین حال میخوام از اول سال 91 وقت اضافه روزانمو مقداریشو بدم به المپیاد کامپیوتر و ترکیبیات که خیلی دوس دارم این مبحثو.مثلا اگه 3 ساعت وقت اضافه دارم یه 2 ساعتشم ترکیبیات بخونم!1 ساعت باقیمونده رو تفریحای دیگم!(میگم برای رتبه خوب تو کنکور نظر شما باید چه کنم؟من خودم کتاب دوم و سوم و پیش دانشگاهی رو گرفتم بخونمشون اما از 1 ماه و نیم پیش کلا کتاب دومو فقط 2 فصلشو خوندم نمیدونم چمه؟!خیلی به زیست علاقه دارم!)
والله برخلاف بقیه رفقای مدرسه بچه چشم به راهیم هستم دختر میبینم سرمو میندازم میرم پایین!(عقدشو سر معلما خالی میکنم : دی)

ted1996
16-01-2012, 22:32
دوستان نظرتونو بگید لطفا:
من الآن اول دبیرستانم.سمپاد کرج.والله بازیم همونیه که سالهای قبلی بود.بازی آنلاین.روزی 1 ساعت یا 1 ساعت و نیم.درسم خیلی خوب بود.تا امسال معدل نهایی زیر 20 نداشتم.اما امسال فردا آخرین امتحانمونو میدیم(ادبیات فارسی 1) و تا الآن به نظرم افت کردم.نصف امتحانامو میدونم که 25 صدم یا نیم نمره رو حتما غلط دارم.بقیه رو نه میدونم بیست میشم.متاسفانه چیزی به نام انضباطم هست که معلما هر کس یه نمره میده من میانگین انضباطم بالای 18 بشه دست همشونو میبوسم : دی(همیشه یه پام تو دفتره!: دی)
این افت شاید به نظر زیاد نیاد اما اینا در عرض 6 ماهن!6 ماهه خیلی بده این افت!
به خصوص که از سال بعد برنامه سختی در پیش میگیرم!از امسال شروع کردم کتاب زیست دوم و سومو تموم کنم(میخوام برم تجربی) ولی در عین حال میخوام از اول سال 91 وقت اضافه روزانمو مقداریشو بدم به المپیاد کامپیوتر و ترکیبیات که خیلی دوس دارم این مبحثو.مثلا اگه 3 ساعت وقت اضافه دارم یه 2 ساعتشم ترکیبیات بخونم!1 ساعت باقیمونده رو تفریحای دیگم!(میگم برای رتبه خوب تو کنکور نظر شما باید چه کنم؟من خودم کتاب دوم و سوم و پیش دانشگاهی رو گرفتم بخونمشون اما از 1 ماه و نیم پیش کلا کتاب دومو فقط 2 فصلشو خوندم نمیدونم چمه؟!خیلی به زیست علاقه دارم!)
والله برخلاف بقیه رفقای مدرسه بچه چشم به راهیم هستم دختر میبینم سرمو میندازم میرم پایین!(عقدشو سر معلما خالی میکنم : دی)

شیوه ی خوندنت اشتباه...سعی کن با این شیوه درس بخونی که خیلی خیلی موثر خواهد بود:

1.بیش خوانی(2-4 دقیقه): یعنی نگاه اجمالی به درس یا بخش

2.طرح سوال: که هدفش ایجاد کنجکاوی و گرسنگی ذهنی باشه

3.خوندن عمیق و مفهومی جزوه+یادداشت کردن نکات(بالای کتاب یا...)

4.خوندن کتاب. بیشتر برای آشنایی+یادداشت نکته ها

5.حل تمیرین و تست+یادداشت کردن نکته ها

6خلاصه نویسی تو دفتر با استفاده از نکاتی که یادداشت کردی و مطالب مهم به صورت نمودار درختی و خیلی خلاصه و کوتاه و مفید

7بعدشم سعی کنی خلاصت رو یاد آوری و چیزایی رو که یاد گرفتی برای خودت بگی و جا هایی رو که یادت نمیاد دوباره بخونی

ممکنه اولش سخت و وقت گیر باشه ولی فایدش خیلی خیلی بیشتره+بعد برات آسون میشه

درس هر روز رو همون روز بخون خیلی تاثیر داره.هرچند من از راهنمایی دارم سعی میکنم این رو رعایت کنم ولی هنوز نتونستم:31:

راستی یه چیزی: تو هنوز اولی برو عشق و حالت رو بکن....فقط سوم و بیش مهمه...سعی کن بایه درسیت توی ریاضی و فیزیک و عربی قوی باشه بقیش ارزش خوندن نداره....برو عشق و حال کن به خدا اینقدر جوش الکی نزن...سوم و بیش دانشگاهی فقط!!!

farzanehpaksima
17-01-2012, 00:11
یه پیشنهاد دارم ک شاید الان برات جدی نباشه یا خنده دار باشه ولی وقتی فارغ التحصیل شدی کاملاً موافق میشی با من

اگه درس میخونی که کار کنی حسابی بخون ، استاد 2 خط جزوه گفته برو 5 تا کتاب مربوط به اون پیدا کن و مزالب بیشتری در اون مورد یاد بگیر

اگه نه واسه مدرک و این چیزا میخونی بیخودی اعصابتو کهنه نکن ، خوش باش :27:

7777
08-02-2012, 01:24
خواهش می کنم .

در آخرین چاپ دفتر برنامه ریزی قلم چی این روش موجود نیست (چاپ چهارصد و چهار سال نود) و اصلاً هیچ روشی در مورد شیوه تمرکز روی درس در آن ننوشته ، سایر کتب قلم چی که در مورد روش مطالعه هستند هم فکر کنم هیچ روش خاصی و از جمله روشی که نوشته اید را جهت تمرکز پیشنهاد نکرده اند، این روش دقیقاً در کدام کتاب آمده است؟ ( می خواهم باقی مطالب کتاب را مطالعه کنم چون این روش جالبی بود که نوشته بودید و تاکنون نشنیده بودم و مورد نیازم بود)

hermione
08-02-2012, 11:32
در آخرین چاپ دفتر برنامه ریزی قلم چی این روش موجود نیست (چاپ چهارصد و چهار سال نود) و اصلاً هیچ روشی در مورد شیوه تمرکز روی درس در آن ننوشته ، سایر کتب قلم چی که در مورد روش مطالعه هستند هم فکر کنم هیچ روش خاصی و از جمله روشی که نوشته اید را جهت تمرکز پیشنهاد نکرده اند، این روش دقیقاً در کدام کتاب آمده است؟ ( می خواهم باقی مطالب کتاب را مطالعه کنم چون این روش جالبی بود که نوشته بودید و تاکنون نشنیده بودم و مورد نیازم بود)

سلام
متاسفانه الان اون کتاب در دسترس من نیست که شماره چاپ بگم ولی سال چاپش 88 بود
در نتیجه دهی اون روش شکی ندارم حتما استفاده کنید اگه مشکل تمرکز دارید .
سوالی بود در خدمتم .
:40:

p30v
21-02-2012, 14:31
اگر فكر مي كنيد شخص ديگري وجود دارد كه بتواند در زندگي شما تغييرات چشمگيري به وجود آورد ، پس در آينه نگاه كنيد . ( جان نيومن )

Mehran-King
09-05-2012, 07:19
اگر فكر مي كنيد شخص ديگري وجود دارد كه بتواند در زندگي شما تغييرات چشمگيري به وجود آورد ، پس در آينه نگاه كنيد . ( جان نيومن )

ببخشید چه ربطی داشت؟ :دی:31:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Alireza SM
17-05-2012, 15:33
من با قرص فلوکستین مشکلم به طور کامل حل شده

ArashMiniStar
28-05-2012, 11:22

همونی که باعث میشه کمتر خسته بشیم و دیرتر بیدار بمونیم!؟

pourya_92
11-07-2012, 16:23
برای بهتر درس خوندن و با کیفیت خوندن و همچنین تقویت حافظه میتوانید از انگور خشک شده (مویز) و همچنین قرص ممورال که از کندر تولید شده استفاده کنید همچنین میتوانید از مواد کافئین دار مثل چای و قهوه که دیگه اینو همه میدونن استفداه کنین

pourya_92
11-07-2012, 16:25

فلوکستین از دسته داروهای گروه ssri است که برای درمان افسردگی و اضطراب کاربرد داره آن را با آمفتامین های روان گردان اشتباه نگیرید.:46:

pmmcdvd
11-07-2012, 17:57
دوستان یه سوال من یه مشکلی که تو این هفته داشتم اینه که خیلی می خوابم عین خود خرس :دی صبح پا میشم ساعت 6 یه مقدار ورزش می کنم می شینم درس می خونم بعد خوابم می گیره میره تا 9 بیدار میشم بعد از ظهر هم اگر جلوی خواب رو نگیرم 2 بخوابم میره تا 5 نمیدونم چیم شده
راهی که ضرر کمتر داشته باشه سراغ ندارین ؟

alavi71
14-07-2012, 10:56
دوستان یه سوال من یه مشکلی که تو این هفته داشتم اینه که خیلی می خوابم عین خود خرس :دی صبح پا میشم ساعت 6 یه مقدار ورزش می کنم می شینم درس می خونم بعد خوابم می گیره میره تا 9 بیدار میشم بعد از ظهر هم اگر جلوی خواب رو نگیرم 2 بخوابم میره تا 5 نمیدونم چیم شده
راهی که ضرر کمتر داشته باشه سراغ ندارین ؟
سلام دوست من خوابیدین اغلب برای یک فرد به صورت عادت در میاد خصوصا خوابیدن در عصر ها ...
شما سعی کنید شب ها خوب بخوابید و عادت خوابیدن در روزها رو ترک کنید ...
جای مطالعه شما گرم نباشد ....

موفق باشید

pink oak
10-09-2012, 22:20
کلا یه توصیه به همه دوستان میکنم
از قرص و اینجورچیزا واسه بیدار موندن استفاده نکنین!
همه چیز به تغذیه بستگی داره!
مثلا میبینی یه بنده خدایی میشینه شب واسه شام یه بشقاب سر کاکلی برنج میخوره اونوقت میناله که من چرا شب زود خوابم میگیره!
تو دوران کنکور سعی کنین سبک غذا بخورین.
غذاههایی مثه بادمجون/دوغ /ماست بیش از حد/شیر سرد زیادی/خیار و امثال اینها باعث میشه سردی کنین و خواب الوده بشین و بازدهیتون بیاد پایین

Alamate Soal
10-09-2012, 22:39
نه اتفاقا این داروهای SSRI رو وقتی مصرف میکنین اون اوایل خواب آلوددگی شدید میارن.
برای کسایی هست که مشکل تمرکز دارن و عوامل درونی اجازه خوب فکر کردن و تمرکز کردن رو بهشون نمیده.
به صورت آزاد میشه از داروخونه تهیه کرد ولی نباید خارج از چارچوب نظارت متخصص اعصاب ( مغز و اعصاب یا اعصاب و روان ) مصرف بشه

Alamate Soal
10-09-2012, 22:40

فلوکستین قرص نداره البته به صورت کپسول های 10 و 20 میلی گرمی توی بازاره

alavi71
11-09-2012, 17:17
دوستان گرامی که اینجا قرص تجویز میکنند.
حتما با پزشک مشورتی بکنید.
و عوارض اون رو در نت ببینید حتما
پیروز باشید

Alireza SM
11-09-2012, 20:26
با تشکر از نگرانی شما دوست عزیز؛ تا اونجایی که یادم میاد این دوستمون ( علامت سوال ) خودشون پزشک هستن و همیشه هم مشاوره های خوبی در انجمن پرسش و پاسخ پزشکی به یوزرهای فروم دادن.
موفق باشید

as3f3h
14-09-2012, 01:19
دوستان داروی ریتالینو میگفتین یه چی میشد!یه جور دوپینگه!ولی فلوکستین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

ترانه صبح
28-02-2013, 23:41
باید خودت تلاش کنی :n02::n04::n19:

مرتضي33
22-04-2013, 20:44
سلام بچه ها من تازه واردم
شرايط زندگي جالبي ندارم
امسال بايد كنكور ميدادم
ولي چون ترك تحصيل كردم .....
بخاطر 1بيماري
رشته تجربي بودم
اما چون نتونستم بخونم
رفتم رشته برق صنعتي فني
ميدونم بدرد نميخوره
ولي شما بگيد من بايد چكار كنم؟؟
تا سال دوم دبيرستان البته وسطاش بيشتر درس نخوندم

مرتضي33
22-04-2013, 20:54
الان ميخوام درس بخونم ولي حوصله ندارم
حتي درد بيماريم هم اذيتم ميكنه
ولي از همه بدتر مسيرم گم كردم
نميدونم بايد چكار كنم؟
رشته برق صنعتي فني
مسخره هست
درست نميگم؟

مرتضي33
22-04-2013, 21:12
اينج كسي نمياد؟؟؟
من بايد چكار كنم؟؟؟

Gita
22-04-2013, 21:41
سلام دوست عزیز
شما هنوز اول راهی انقدر ناامید نباشید.
البته رشته برق صنعتی هم رشته خوبیه اگر بهش علاقه داشته باشید بازارکار بدی نداره.
اما اگر در خودت این توانایی رو میبینی که رشته های تاپ تجربی رو قبول شی، دنبالش برو.

یکی دو سال عقب افتادن که چیزی نیست.
نمونه بارزش رتبه 1 سال 88 که رفت سربازی و بعد اتمامش رتبه 1 رو آورد.
موارد مشابه هم در سایت کانون خوندم. در کنکور 91 یک پسر متولد 67
از مناطق محروم که پیام نور کشاورزی میخونده از اون انصراف داده، با رتبه عالی پزشکی تهران قبول شده

میتونی همون دوم که میگی گذروندی کانون آزمون های باقیمانده ی امسالش رو شرکت کنی. اگر تراز نزدیک 6000 و بالاتر آوردی پتانسیل موفقیت داری.
اگر مدرک معادل پیش دانشگاهی داری که هیچ، اما اگر نداری برای گرفتن پیش اقدام کن.
از همین الان کم کم شروع به درس خوندن کن تا بعد مهر که برای کنکور باید روزی چندساعت بخونی عادت داشته باشی

برای سلامتی و موفقیتت دعا میکنم

مرتضي33
23-04-2013, 08:54
سلام.من فقط بعضي از درس هاي سال دوم قبول شدم.الانم رفتم رشته برق صنعتي.يعني تازه ميخوام شروع كنم.ولي نميدونم چجوري؟
اخه بدون معلم چجوري درس بخونم؟اصلا نميدونم بايد چكار كنم؟

Mehran-King
23-04-2013, 09:16
سلام.من فقط بعضي از درس هاي سال دوم قبول شدم.الانم رفتم رشته برق صنعتي.يعني تازه ميخوام شروع كنم.ولي نميدونم چجوري؟
اخه بدون معلم چجوري درس بخونم؟اصلا نميدونم بايد چكار كنم؟
سلام
بچسبین به کتاب! فقط کتاب رو بخونین حله از ماگفتن:n16:(کتاب رو کامل بخونین)

Gita
23-04-2013, 09:16
میدونم سخته. ولی خیلیا بدون معلم درس میخونن. من خودم دارم بدون
معلم درس میخونم.
در درجه اول که کتاب درسی بخصوص برای عمومی ها و زیست و شیمی.
برای کمک آموزشی
من خودم از کتاب های کمک آموزشی استفاده کردم اما شاید بهتر بود برای بعضی درسا میتونی dvd آموزشی میگرفتم.
مثلا برای شیمی دوم و پیش 1 سی دی مبتکران از بهمن بازرگانی واقعا کار معلمو میکنه. خیلی هم ارزونه.
امسال گاج dvd عربی زده. من خودم ندیدم ولی احتمالا خوب باشه. اینم قیمتش نسبتا پایینه
زیست هم میگن پژوهندگان خوبه.
ریاضی هم تعریف منتظری رو شنیدم.
این دوتا گرونن که اگه بگردی افرادی هستن که کپی شو بفروشن مثلا تو بازارچه سایت پرشین تولز

کتابای کمک آموزشی خوب هم اینا هست:
برای شیمی ها خیلی سبز یا مبتکران
برای زیست دوم و سوم خیلی سبز. پیش تخته سیاه
ریاضی کتاب جامع مهروماه
فیزیک پایه گاج
فیزیک پیش فار
زبان کتاب های دکتر اناری
دینی گاج طوسی

مرتضي33
23-04-2013, 11:38
سلام بچه ها عزيز
واقعا از كمك هاي شما ممنونم
چون من 1پسر تنهام
تو 1شهر با امكانات كم
من الان رفتم رشته برق صنعتي
يعني ميتونم 2باره برگردم
چند روزي ميشه كه تغيير رشته دادم
حالا چكار كنم
2باره ميتونم برم تجربي
ديگه جرات نميكنم به مدير مدرسه بگم ميخوام برم تجربي
بچه ها تجربي اينده اي داره؟؟
به غير از رشته هاي پزشكي
به نظر شما چكار كنم؟
راستي سيدي هاي استاد احمدي خوبن؟؟؟؟؟
خيلي گرون هستن.
سيدي هاي امير مسعودي؟؟
تو راديو هم برنامه دارن؟؟
ببخشيد اينقدر پيام ميدم
بخدا مجبورم
اگر بخوام تو رشته برق ادامه بدم بايد چكار كنم؟
بخاطر درس نخوندن من همه ميزنند تو سر من
من با ديگران مقايسه ميكنند؟
اين خيلي بده

After4Ever
23-04-2013, 11:50
سلام بچه ها عزيز
چون من 1پسر تنهام
تو 1شهر با امكانات كم
يعني ميتونم 2باره برگردم
حالا چكار كنم
2باره ميتونم برم تجربي
ديگه جر نميكنم به مدير مدرسه بگم ميخوام برم تجربي
به غير از رشته هاي پزشكي
به نظر شما چكار كنم؟
خيلي گرون هستن؟؟؟
سيدي هاي امير مسعودي؟؟
ببخشيد اينقدر پيام ميدم
بخدا مجبورم
سردرگم شدم

دوست عزیز شما اگه مشکل نظام وظیفه نداشته باشید هر کنکوری که دلتون می خواد رو می تونید شرکت کنید حالا دیپلمتون برای هر رشته ای می خواد باشه (البته باید سال چهارم یکی از رشته ها رو قبول شده باشید)

رشته ی تجربی رو پیشنهاد می کنم خودتون از اینجا در موردش تحقیق کنید reshteha.roshd.ir

از این هم نگران نباش که چرا معلم نداری اگه بتونی خودت درس خوندن رو یاد بگیری نه تنها برای کنکور بلکه برای تمام دوران تحصیلیت راحت میشی
در ضمن من به شما گام اول گزینه 2 رو پیشنهاد می کنم

Gita
23-04-2013, 12:34
روی رشته برق صنعتی و تفاوتش با مهندسی برق شناختی ندارم که با قاطعیت بگم
ولی فکر نمیکنم در تجربی جز رشته های دندان، دارو و پزشکی و دامپزشکی و شاید هم علوم آزمایشگاهی از برق صنعتی بهتر باشن.
ولی علاقه خیلی مهمه اگر شما کشاورزی رو هم با علاقه بخونی از برق که بدون علاقه کار کنی موفق تری
گروه احمدی هم بیشتر جنبه تبلیغاتی داره و همون هایی که معرفی کردم ازش بهترن.
هر روز ساعت 5 برنامه فرصت برابر از شبکه آموزش پخش میشه. دیدنش تاحدی انگیزه میده بهت. ولی به تبلیغات برنامه توجه نکن سعی کن با پرس و جو در اینجا کتاب ها رو انتخاب کنی. چون اونجا خیلی تبلیغ کتابای کانون رو میکنن

مرتضي33
23-04-2013, 13:18
از راهنمايي هاي شما ممنونم
زيااااد

Alireza SM
23-04-2013, 15:13
سلام بچه ها عزيز
چون من 1پسر تنهام
تو 1شهر با امكانات كم
يعني ميتونم 2باره برگردم
حالا چكار كنم
2باره ميتونم برم تجربي
ديگه جرات نميكنم به مدير مدرسه بگم ميخوام برم تجربي
به غير از رشته هاي پزشكي
به نظر شما چكار كنم؟
خيلي گرون هستن.
سيدي هاي امير مسعودي؟؟
ببخشيد اينقدر پيام ميدم
بخدا مجبورم
اگر بخوام تو رشته برق ادامه بدم بايد چكار كنم؟
بخاطر درس نخوندن من همه ميزنند تو سر من
من با ديگران مقايسه ميكنند؟
اين خيلي بده

منم تقریبا شرایط تورو داشتم که تازه از پدر بیمارم هم باد مراقبت میکردم ولی پزشکی قبول شدم.
در مورد تجربی بسیاری رشته ها به جز پزشکی آینده دارن مانند داروسازی و دندانپزشکی و دامپزشکی و علوم ازمایشگاهی
در مورد استاد احمدی هم حدود 60% محصولاتش تقلب و تبلیغات دروغ و ... هستن ولی در مقابل اون 40% باقی مانده فوق العاده ارزشمند هستن مخصوصا فیزیک و ریاضی مسعودی. البته اگه محصولات جدید دارای آموزش مفهومی شون ر وبخری اینطور هستن وگرنه همون مسعودی هم قدیمی هاش فقط تکنیک های به درد نخور بودن. اگه هزینه کلاس خصوصی برای آمادگی کنکور رو نداری میتونی برای شیمی و فیزیک و ریاضی و زیست شناسی از محصولات آموزشی استفاده کنی. البته مواظب باش پولت رو بیخودی هدر نکنی.

مرتضي33
25-04-2013, 11:28
سلام به همه بچه ها
بچه ها من زياد فكر كردم
فكر كردم با اين بيماري كه دارم
بهتره برم همون رشته برق صنعتي
چون احساس ميكنم رشته تجربي براي من با اين وجود سخته
حالا شما اگر در مورد رشته برق بتونيد من راهنمايي كنيد ممنون ميشم
و1منبع اموزشي بهم معرفي كنيد
يا هر كمك ديگري
ممنون از همه شما
از اينكه تا حالا به من كمك كرديد

MR.CART
26-04-2013, 01:04
آقا من یه مشکلی دارم
اونم اینه که واسه درسی مثل فیزیک و حسابان و هندسه اصلا حال و حوصلم نمیشه دقیق بخونم نهایتش یه ساعت! که آخر سرم نمره میشه 15-14 و...
واقعا درگیرشم و ضررشم مطمئنا تو کنکور میبینم
خواهشا بگید چجوری میتونم حس درس خونی رو دوباره برش گردونم مثل دوران راهنمایی؟:n02:
من مطمئنم اگه 3 ساعت بخونم حتما نمره 18-17 میگیرم...

MR.CART
03-05-2013, 16:17
?is anybody here
i need a reply or any help
that's weird there's nobody here for helping me

Mehran-King
03-05-2013, 16:19
آقا من یه مشکلی دارم
اونم اینه که واسه درسی مثل فیزیک و حسابان و هندسه اصلا حال و حوصلم نمیشه دقیق بخونم نهایتش یه ساعت! که آخر سرم نمره میشه 15-14 و...
واقعا درگیرشم و ضررشم مطمئنا تو کنکور میبینم
خواهشا بگید چجوری میتونم حس درس خونی رو دوباره برش گردونم مثل دوران راهنمایی؟:n02:
من مطمئنم اگه 3 ساعت بخونم حتما نمره 18-17 میگیرم...
سلام
مثل من ؟ :دی اگه میدونین به منم بگین حس دوران راهنمایی... هـــــــی... :n28:

fuliya
03-05-2013, 20:30
من به هر دوتون فقط یه چیز میگم اگه اینقدر باهوشین که میدونین با 3 ساعت درس خوندن اونم واسه درسایی مثل حسابان و فیزیک میتونین یه نمره خیلی خوب بگیرین یعنی بوگاتی دارین ولی دارین ازش در حد سه چرخه استفاده میکنین ... و یه روزی میشه که حسرت میخورین ولی دیگه فایده ای نداره اون روز ...
اما یه پیشنهادم دارم و اونم این که تو هر درسی برین بهترین کتابهای کمک آموزشی رو بخرین ... واقعا بعضی کتابها انقدر خوب درسا رو توضیح دادن که آدم خسته نمیشه از خوندنشون ... مثلا همون کتاب شیمی های مبتکران ... یا یه کتابی مثل قرابت معنایی نشر دریافت ... واسه من خوندن اینها از هر سرگرمی لذت بخش تر بود ... مخصوصا باز اون کتاب قرابت معنایی نشر دریافت که به نظرم فوق العاده بود ...
و یه چیز دیگه هم این که درس خوندنتون نباید به این خاطر باشه که میخواین برین دانشگاه خوب یا یه شغل خوب داشته باشین ... باید با خود اون درس حال کنید ... یعنی لذت ببرین از خوندن درسهاتون ... و من فکر میکنم کسی نباشه که از خوندن درسی که میفهمه بدش بیاد ... پس دوباره تاکید میکنم که برین کتابی رو بخرین که قشنگ مطلب رو شکافته باشه و انقدر خوب توضیح داده باشه که جای هیچ گونه سوالی رو واستون نذاره ....
با درسی که دوست دارین شروع کنین و کم کم واسه بقیه درسها هم این حس رو ایجاد کنین توی خودتون ...
یه کار جالب دیگه هم میتونید انجام بدین که خیلی خوبه .... از وقتهای مرده استفاده کنین ... مثلا تو تاکسی یا تو اتوبوس یا توی مطب دکتر یا زنگ تفریح های مدرسه مثلا یه کتابی مثل کتاب لغت زبان tick 8 گاج رو بخونید ... خیلی تاثیر داره ... کسی که حتی از وقتهای مرده اش استفاده میکنه دیگه به خودش حتی اجازه هم نمیده که وقتهای آزادش رو صرف کارهای بیهوده بکنه ... مثلا رکورد زدن توی یه بازی چه تاثیری داره ؟؟؟ ... بهتون مدال میدن؟؟؟ ... یا نت اومدن واقعا چه تاثیری داره براتون ؟؟؟... یا هر چیز دیگه ای ؟؟؟
درس خوندن خیلی لذت بخشه ... امیدوارم شما هم لذتش رو احساس کنید ...

Mehran-King
03-05-2013, 20:38
من به هر دوتون فقط یه چیز میگم اگه اینقدر باهوشین که میدونین با 3 ساعت درس خوندن اونم واسه درسایی مثل حسابان و فیزیک میتونین یه نمره خیلی خوب بگیرین یعنی بوگاتی دارین ولی دارین ازش در حد سه چرخه استفاده میکنین ... و یه روزی میشه که حسرت میخورین ولی دیگه فایده ای نداره اون روز ...
اما یه پیشنهادم دارم و اونم این که تو هر درسی برین بهترین کتابهای کمک آموزشی رو بخرین ... واقعا بعضی کتابها انقدر خوب درسا رو توضیح دادن که آدم خسته نمیشه از خوندنشون ... مثلا همون کتاب شیمی های مبتکران ... یا یه کتابی مثل قرابت معنایی نشر دریافت ... واسه من خوندن اینها از هر سرگرمی لذت بخش تر بود ... مخصوصا باز اون کتاب قرابت معنایی نشر دریافت که به نظرم فوق العاده بود ...
و یه چیز دیگه هم این که درس خوندنتون نباید به این خاطر باشه که میخواین برین دانشگاه خوب یا یه شغل خوب داشته باشین ... باید با خود اون درس حال کنید ... یعنی لذت ببرین از خوندن درسهاتون ... و من فکر میکنم کسی نباشه که از خوندن درسی که میفهمه بدش بیاد ... پس دوباره تاکید میکنم که برین کتابی رو بخرین که قشنگ مطلب رو شکافته باشه و انقدر خوب توضیح داده باشه که جای هیچ گونه سوالی رو واستون نذاره ....
با درسی که دوست دارین شروع کنین و کم کم واسه بقیه درسها هم این حس رو ایجاد کنین توی خودتون ...
یه کار جالب دیگه هم میتونید انجام بدین که خیلی خوبه .... از وقتهای مرده استفاده کنین ... مثلا تو تاکسی یا تو اتوبوس یا توی مطب دکتر یا زنگ تفریح های مدرسه مثلا یه کتابی مثل کتاب لغت زبان tick 8 گاج رو بخونید ... خیلی تاثیر داره ... کسی که حتی از وقتهای مرده اش استفاده میکنه دیگه به خودش حتی اجازه هم نمیده که وقتهای آزادش رو صرف کارهای بیهوده بکنه ... مثلا رکورد زدن توی یه بازی چه تاثیری داره ؟؟؟ ... بهتون مدال میدن؟؟؟ ... یا نت اومدن واقعا چه تاثیری داره براتون ؟؟؟... یا هر چیز دیگه ای ؟؟؟

الان دو هفته مونده واسه امتحانات ؟ :n28:

این بنفش هارو می بینی !!! باور کنین وقتی این حرفاتونو خوندم زندگیم از این رو به اون رو شد!!! هی پسر شما راست میگین... رکورد زدن تو بازی چه سودی واسم داره ؟ :( بهم هیچی نمیدن ممنونم! (چرا این نکته قبلا به ذهنم نرسیده بود :(( )

fuliya
03-05-2013, 20:55
من دخترم :n02:
ضمنا اگه واقعا حرفام کمکتون کرد من حاضرم تا فردا که وقتم آزاده بازم براتون حرف بزنم ... چون خودم یه زمانی اینجوری بودم و کسی نبود که اینا رو بهم بگه ... و اینکه بخوام با چند تا حرف یه زندگی رو تغییر بدم خیلی خوشحالم میکنه ...
اینترنتم بعد یه مدت میفهمی که چیز خیلی خاصی نداره ... بهتره مثلا هفته ای 1-2 ساعت به اینترنت اختصاص بدین ... روش های نوین درس خوندن ؟؟؟ ... راستش اگه شما زبان انگلیسی خوبی داشته باشی شاید بتونی یه چیزایی پیدا کنی ... بعدشم بهتره روش های نوین درس خوندن خودت رو پیدا کنی ...
اکثر ایرانیا افراد بی انگیزه ای هستن ... شاید از یه جهاتی حق داشته باشن ولی تو سعی کن خودت رو از این اکثریت جدا کنی... اولین پله اش همین جاست که از نظر علمی رشد کنی ...

Mehran-King
03-05-2013, 21:08
من دخترم :n02:
ضمنا اگه واقعا حرفام کمکتون کرد من حاضرم تا فردا که وقتم آزاده بازم براتون حرف بزنم ... چون خودم یه زمانی اینجوری بودم و کسی نبود که اینا رو بهم بگه ... و اینکه بخوام با چند تا حرف یه زندگی رو تغییر بدم خیلی خوشحالم میکنه ...
اینترنتم بعد یه مدت میفهمی که چیز خیلی خاصی نداره ... بهتره مثلا هفته ای 1-2 ساعت به اینترنت اختصاص بدین ... روش های نوین درس خوندن ؟؟؟ ... راستش اگه شما زبان انگلیسی خوبی داشته باشی شاید بتونی یه چیزایی پیدا کنی ... بعدشم بهتره روش های نوین درس خوندن خودت رو پیدا کنی ...
اکثر ایرانیا افراد بی انگیزه ای هستن ... شاید از یه جهاتی حق داشته باشن ولی تو سعی کن خودت رو از این اکثریت جدا کنی... اولین پله اش همین جاست که از نظر علمی رشد کنی ...

عــــــــه باور کنین نمیدونستم ببخشید...:n04:

نه دوست عزیز همین نکتتون همین

مثلا رکورد زدن توی یه بازی چه تاثیری داره ؟؟؟ ... بهتون مدال میدن؟؟؟ ... یا نت اومدن واقعا چه تاثیری داره براتون ؟؟؟... یا هر چیز دیگه ای ؟؟؟

آره زبان انگلیسیم خیلی قویه بطوریکه واسه امتحانات کلاسیم هیچی نمیخونم بیست میشم!!! تا این حد!!! بدون تقلب!!!
بله کلامک صحیح! سخن شما درست است ، بابت کمکتون ممنونم! من واقعا اشتباه می کردم... راستش من قبلا شاگرد ممتازی بودم! ولی این اواخر زیاد کامپیوتر بازی می کردم بیشتر گیم... حق با شماست رکوردزدن تو یک بازی چه منفعتی برای من داره جز اسراف وقت! من خواب بودم ... ممنونم که بیدارم کردین...باور کنین من تازه میخواستم پی سی واسه گیم بخرم!!! خدا رو صد هزار مرتبه شکر که نگرفتم!!! ممنونم دوست عزیز:n16:

moh72
04-05-2013, 13:58
دیگه مهران سر به بیابان گذاشت!:n08:

Mehran-King
04-05-2013, 23:58
دیگه مهران سر به بیابان گذاشت!:n08:

خخخخخخخخخخخخخخخخ نه بابا تازه سر به خیابان گذاشتم ...:n02:

League OF Legends
05-05-2013, 00:01
نخون بابا درس چیه ؟

Mehran-King
05-05-2013, 00:04
نخون بابا درس چیه ؟

سلام خب نخونیم که نمیشه!!! درس 1+1=2 خیلی سخته ... هوووووووف...:n02:

MR.CART
08-05-2013, 13:22
نخون بابا درس چیه ؟

:n02:
یکی از بهترین و قانع کننده ترین پاسخ های عمرم!!
باور کن تا این حد قانع نشده بودم خیلی ممنونم که این پاسخ رو دادی
Just like a guardian angel

mohammad.asghari
17-05-2013, 18:12
من برا هر امتحان دو ساعت میخونم ولی امتحانم خوب میدم این قضیه اش چطوریاست:n02:

sdfssdfs
20-05-2013, 14:28
:n02:
یکی از بهترین و قانع کننده ترین پاسخ های عمرم!!
باور کن تا این حد قانع نشده بودم خیلی ممنونم که این پاسخ رو دادی
Just like a guardian angel

دوست عزيز شما درساي اصلي مثل حسابان و ... رو بايد با كلاس پيش بري و هرروزي كه معلم درس داد همون روز مرور كني و از اون مبحث تمرينم حل كني شب امتحان فقط واسه مروره

sibesorkh2008
29-05-2013, 09:46
برای بیشتر درس خوندن انگیزه خیلی مهمه و همین طور پشتکار
شما معلومه انگیزه داری که میخوای قدم برداری.پس اول از قدم های کوچیک باید شروع کرد،مثلا اگه دبیرستانی هستید از روی 1/30 شروع کنید و کم کم زیادش کنید.اگه هم کنکوری هستید حداقل باید از 3 تا4 ساعت در روز شروع کنید و به ترتیب زیادش کنید.

اگه از اول قدم بلند بردارید،خیلی زود خسته میشه.مثل خودمن که چنین اشتباهی کردم و حالا که مهم ترین روزها یعنی امتحانات نهایی رو می گذرونم کم آوردم و درس نمیخونم.به خاطر همین هم از نتایج راضی نیستم.:n15:

شما اشتباه ما رو نکن!:n29:

مرتضي33
16-07-2013, 16:48
سلام به همه
قبلا هم اينجا نوشتم ولي به نتيجه خوبي نرسيدم
من مرتضي هستم 18سا دارم
بخاطر 1بيماري 2سال درس نخوندم امسال بايد كنكور ميدادم
من تو اين 2سال هيچي نخوندم
رشته تجربي هستم
بخاطر 1بيماري فقط به حالت درازكش ميتونم درس بخونم
ميخوام شروع كنم ولي نميشه
هر روز ميگم از فردا
حوصلش ندارم هر چند كه ميخوام بخونم
تو رو خدا كمكم كنيد

orochi x
08-09-2013, 10:59
من میخوام بیشتر درس بخونم ولی نمیتونم لطفا راهنماییم کنید

با علاقه بخون

orochi x
08-09-2013, 11:17
شش راه برای یادگیری بهتر
) ابتدا به تصاویر بزرگ نگاه کنید :
وقتی می خواهید مطلب جدید و نا آشنایی را بخوانید ، خود را مستقیما درگیر آن مطلب نکنید . اگر ابتدا نگاهی اجمالی به مطلب بیاندازید می توانید حافظه و درک مطلب خود را افزایش دهید . به عناوین فرعی ، زیر نویس عکسها و خلاصه هایی از متن که دردسترس هستند نیز نظری بیافکنید . اگر می خواهید کتاب بخوانید ابتدا به فهرست و مقدمه کتاب نگاهی بیاندازید . تمام این پیش زمینه ها به شما کمک خواهند کرد تا آنچه که می خواهید در ذهنتان تثبت شود .

) سرعت مطالعه خود را کاهش دهید و مطالب را با خود تکرار کنید :
گرچه ممکن است سریع خواندن مطالب ، آسان خوب و مفید باشد ، اما آهسته تر خواندن مطالب پیچیده و دشوار می تواند به طور موثری به یادگیری تان کمک کند . دو تن از نویسندگان کتاب (حل مشکل و درک مطلب ) سه تفاوت اصلی میان چگونگی مطالعه دانش آموزان خوب و دانش آموزان بد را بررسی کرده اند :
دانش آموزان خوب مطالب را با صدای آرام یا بلند بیان می کنند. آنها سرعت مطالعه خود را پایین می آورند و کلمات را همان طور که می خوانند ، تکرار می کنند و به آنها توجه می کنند .
دانش آموزان خوب وقتی با مشکلی مواجه می شوند خود به خود آن مطلب را آنقدر تکرار می کنند تا بفهمند. در مقابل دانش آموزان ضعیف اگر مطلبی را برای بار اول نفهمند آن را رها کرده و بقیه مطلب را می خوانند .
دانش آموزان خوب فعالانه با اطلاعات جدید رابطه ای نزدیک برقرار می کنند. آنها در مورد آنچه که می خوانند تفکر می کنند و توضیحی برای آن می خواهند و به آن مسلط می شوند .
درسال ۱۹۷۹ فردی به نام «ویمبی» روش مطالعه آهسته و با صدای بلند را طی یک دوره آموزشی ۵ هفته ای برای زبان آموزان مبتدی در دانشگاه xavier در «ینواورلئان» آشنا کرد . ۱۷۵ زبان آموز از این روش استفاده کردند . درک مطلب بیشتر این دانش آموزان ۲ نمره افزایش یافت و نمرات امتحان آمادگی دانشگاهی اکثر آنها نیز بیش از ۱۴ درصد افزایش نشان داد .
تمام روشهای تقویت حافظه را فنون تقویت حافظه می نامند . در این روشها مطالب جدید به صورت فرمولی ساده تر و قابل فهم تر در می آیند . یکی از روشهای تقویت حافظه ، بکار گرفتن حروف ابتدای کلمات است . مثلا برای اینکه بتوانند اسامی ۵ سیاره اول منظومه شمسی (تیر- ناهید – زمین – مریخ –مشتری ) به ترتیب یاد بگیرید با حروف اول نام هر سیاره کلمه ای بسازید و این کلمات را در جعبه ای قرار دهید مثل ( تمام نیازهای زمینی مردم مادیند ) .
روش دیگری برای تقویت حافظه استفاده از تصاویر است . این ترفند شامل ابداع سرنخهای بصری به منظور فهم مطالب نا آشنا است . برای فهم این روش مثال ساده ای می زنیم . معادل کلمه خروس در زبان انگلیسی« rooster» است
تلفظ کلمه «roostar» شبیه کلمه فارسی روستا است . در ذهنتان می توانید خروسی را تجسم کنید که در روستا راه می رود !
با این روش تصویر روستا ،« roostar» و خروس همیشه در ذهنتان خواهد ماند .
تنها ترفند تقویت حافظه که قبلا توسط محققان رد شده بود امروزه به عنوان روشی موثر برای بالا بردن حافظه محسوب می شود . در این روش دو یا حتی سه برابر مطالب جدید امتحانی را می توان به خاطر سپرد . حافظه خوب کلید همه روشهای ادراکی است و آن چیزی است که می توان با تمرین و ممارست بدست آورد .
تتحقیقات ادراکی نشان می دهند که ما دو نوع حافظه داریم : حافظه کوتاه مدت و بلند مدت. حافظه کوتاه مدت ۳۰ تا ۶۰ ثانیه دوام دارد . ما از دفتر راهنمای تلفن برای تلفن کردن کمک می گیریم شماره را گرفته و بعد آن را فراموش می کنیم . با این حال حافظه بلند مدت می تواند زمان طولانی دوام داشته باشد . راز و رمز پرورش یک حافظه خوب فراگیری چگونگی انتقال اطلاعات مفید از حافظه کوتاه مدت به حافظه بلند مدت و چگونگی به خاطرآوردن این اطلاعات در زمان مورد نیاز است . فنون تقویت حافظه می توانند راه حلی برای انتقال اطلاعات بلند مدت و گرفتن دوباره اطلاعات باشند . به یاد داشته باشید که ذهن و حافظه مانند ماهیچه هستند و هر چه از آنها بیشتر استفاده کنید ، قوی تر می شوند .

۴) اطلاعات را دسته بندی کنید :
در مطالعه ای که در دانشگاه «استنفورد» انجام شد از دانش آموزان خواسته شد که ۱۲ کلمه را به خاطر بسپارند . این کلمات شامل اسامی حیوانات ،اقلام مختلف پوشاک ،انواع وسایل نقلیه و مشاغل بودند . برای یک گروه کلمه ها را به ۴ دسته تقسیم بندی کردند . برای گروه دیگر ، کلمات را به صورت تصادفی فهرست کردند . گروهی که مطالب را دسته بندی شده مطالعه کردند همیشه بهتر از گروه دیگر بودند و ۲ تا ۳ برابر کلمات بیشتری را به یاد آوردند . br /> «توماس تراباسو»ستاد دانشگاه شیکاگو می گوید : هضم اطلاعات جدید آن هم یکجا بسیار سخت و دشوار است . تجزیه و تحلیل مطالب جدید و تقسیم آنها به بخشهای معنی دار یادگیری را آسان تر می کند .
ببنابراین با مرتب کردن مطالب سخت و پیچیده در قالب دسته بندی های منطقی می توانید روشی دائمی برای ذخیره و نگهداری اطلاعات بوجود آورید .

) توجه خود را متمرکز کنید :
دفعه بعد با مطالب جدیدی مواجه می شوید که باید آنها را ملکه ذهن خود کنید از خود بپرسید : من از خواندن این مطلب چه می خواهم بیاموزم ؟ و از دانشی که بدست می آورم چه بهره ای خواهم برد؟ گفتن این مطلب – یادگیری برای ما چه خواهد کرد ؟ از مقاومت ما در برابر مطالعه می کاهد و ما خواننده بهتری می شویم . در ذیل به ۴ روش دیگر برای بهبود تمرکز اشاره شده است :
زمان و مکانی را برای یادگیری اختصاص دهید . تلفن را از پریز بکشید و در را ببنید، با نظم بخشیدن به محیط اطراف خود این انتظار در شما بوجود می آید که خواهید آموخت .
خود را از عواملی که باعث حواس پرتی می شوند دور نگاه دارید از آویزان کردن تابلوی «مزاحم نشوید» روی در اتاقتان خجالت نکشید . شما اختیار وقتتان را دارید .
روشهای مختلف یادگیری را امتحان کنید . روشهای مطالعه از قبیل کشیدن نمودار، یادداشت برداری خلاصه برداری یا حتی ضبط مطالب روی نوار، می توانند تمرکز شما را افزایش دهند . برای مهارت در مطالعه فنونی را بکار ببرید که بیشتر با آنها احساس راحتی می کنید . خلاق باشید .
تترقی و پیشرفت خود را نشان دهید. گرفتار بودن همیشه به منزله پر ثمر بودن نیست. گهگاه توقف کنید و از خود بپرسید : آیا من هم اکنون به هدف یادگیری ام کمک می کنم . اگر پاسختان مثبت است فعالیت خود را ادامه دهید اگر پاسختان منفی است از خودتان علت را جویا شوید. اگر شما به دلیل خستگی و اضطراب در کار خود پیشرفت نمی کنید بدون احساس گناه به خود استراحت بدهید وقفه های منظم می توانند روند یادگیری را بهبود بخشد .

۶) سبک یادگیری خود را کشف کنید :
دو مربی داستان، سه بچه ای که هر کدام برای کریسمس یک دوچرخه هدیه گرفتند را نقل می کنند . این دوچرخه ها مونتاژ نشده بودند و والدین این بچه ها باید آنها را مونتاژ می کردند . پدرم «تیم قبل» از اینکه دست به کار شود ابتدا دستورالعمل را به دقت مطالعه کرد . پدر «مری» قطعات را روی زمین چید و دستور العمل را به مادر« مری» داد و پس از بررسی قطعات گفت : این را برای من بخوان مادر «جورج» به طور فطری شروع به سر هم بندی قطعات کرد . فقط وقتی جایی با مشکلی مواجه می شد به دستورالعمل نگاهی می انداخت. در پایان روز هر سه دوچرخه مونتاژ شدند اما هر کدام با روش مختلف. br /> آنها با وجود اینکه متوجه نبودند هر کدام با سبک مخصوص به خود کار کرده بودند . روشهای ما در برابر مطالب نا آشنا منحصر به فرد و مخصوص به خودمان است و کلید یادگیری تشخیص و تطبیق شیوه ای است که برای ما مناسب تر است .
شیوه های یادگیری می توانند به طور شگرفی تغییر کنند . یک روانشناس ۲۱ اصل اثر گذار در روش یادگیری را مشخص کرده است. این عوامل شامل میزان سروصدا، نور، میزان نظارت مورد نیاز و حتی ساعات روز نیز است .
سبک شما چیست ؟ خود را روانکاوی کنید . مثلا سبک شما در سر هم بندی افرادی در هم ریخته چیست ؟‌صبح بیشتر تمرکزدارید یا عصر ؟ در محیط شلوغ بیشتر تمرکز کرده اید یا در محیط ساکت ؟ لیستی از تمام نقاط مثبت و منفی مشخص شده خود تهیه کنید . از این لیست استفاده کنید تا بتوانید محیطی ایجاد کنید که برای یادگیری تان بهترین باشد . کدام سبک در مورد شما صادق است ؟ خبر خوب این است که شما می توانید ظرفیت یادگیری خود را افزایش دهید و این می تواند زندگی شما را کامل تر و بهتر کند .

orochi x
08-09-2013, 11:18
کم کردن اضطراب:
دو مربی داستان، سه بچه ای که هر کدام برای کریسمس یک دوچرخه هدیه گرفتند را نقل می کنند . این دوچرخه ها مونتاژ نشده بودند و والدین این بچه ها باید آنها را مونتاژ می کردند . پدرم «تیم قبل» از اینکه دست به کار شود ابتدا دستورالعمل را به دقت مطالعه کرد . پدر «مری» قطعات را روی زمین چید و دستور العمل را به مادر« مری» داد و پس از بررسی قطعات گفت : این را برای من بخوان مادر «جورج» به طور فطری شروع به سر هم بندی قطعات کرد . فقط وقتی جایی با مشکلی مواجه می شد به دستورالعمل نگاهی می انداخت. در پایان روز هر سه دوچرخه مونتاژ شدند اما هر کدام با روش مختلف. br /> آنها با وجود اینکه متوجه نبودند هر کدام با سبک مخصوص به خود کار کرده بودند . روشهای ما در برابر مطالب نا آشنا منحصر به فرد و مخصوص به خودمان است و کلید یادگیری تشخیص و تطبیق شیوه ای است که برای ما مناسب تر است .
شیوه های یادگیری می توانند به طور شگرفی تغییر کنند . یک روانشناس ۲۱ اصل اثر گذار در روش یادگیری را مشخص کرده است. این عوامل شامل میزان سروصدا، نور، میزان نظارت مورد نیاز و حتی ساعات روز نیز است .
سبک شما چیست ؟ خود را روانکاوی کنید . مثلا سبک شما در سر هم بندی افرادی در هم ریخته چیست ؟‌صبح بیشتر تمرکزدارید یا عصر ؟ در محیط شلوغ بیشتر تمرکز کرده اید یا در محیط ساکت ؟ لیستی از تمام نقاط مثبت و منفی مشخص شده خود تهیه کنید . از این لیست استفاده کنید تا بتوانید محیطی ایجاد کنید که برای یادگیری تان بهترین باشد . کدام سبک در مورد شما صادق است ؟ خبر خوب این است که شما می توانید ظرفیت یادگیری خود را افزایش دهید و این می تواند زندگی شما را کامل تر و بهتر کند .
پيشگيري از اضطراب امتحان

اضطراب امتحان به ميزان زيادي قابل پيشگيري است. در اينجا به برخي از روش هاي پيشگيري از آن اشاره مي شود. ۱ ارزيابي واقع بينانه و بدون اغراق از امتحان : اگر دانش آموزان امتحان را امري عادي تلقي كنند و از قوانين و سوالات ترسانده نشوند، كمتر دچار اضطراب مي شوند. ۲ اجتناب از توجه بيش از حد به اضطراب امتحان : هر اندازه كه دانش آموزان اضطراب امتحان را بيشتر در معرض توجه قرار دهند، دلهره و نگراني آنها بيشتر خواهد شد. بهتر است به جاي توجه بيش از حد به اضطراب امتحان، به تجارب موفقيت آميز قبلي خود توجه كنند. ۳ رفتارهاي سازنده مانند مشورت و تمرين : پاسخ ها و رفتارهاي سازنده از قبيل مطالعه بيشتر، مشورت با ديگران، تمرين سوالات امتحاني قبلي و يا سوالات احتمالي فعلي مي تواند مفيد باشد. ۴ ايجاد شايستگي براي غلبه بر امتحان : بايد در دانش آموزان اين احساس ايجاد شود كه امتحان مشكلي ندارد و مي توان بر آن مسلط شد براي اين منظور مي توان موقعيت هايي مشابه امتحان واقعي ايجاد كرد تا اضطراب آنان در اثر تجربه اين موقعيت هاي بي خطر كاهش يابد. ۵ برطرف كردن محرك هاي نامطلوب :محرك هاي نامطلوبي مانند احساس گناه، ناامني وترس از گرفتن نمره پايين و هم چنين برچسب هاي منفي مانند گفتن كلمات تنبل، خرفت، كودن و. . . بايد از ذهن دانش آموزان برطرف شود. ۶ خودرهنمون بودن : دانش آموزان را بايد در طول سالهاي تحصيلي، خودرهنمون بار آورد. دانش آموزخودرهنمون، دانش آموزي است كه مي تواند خود را با دگرگوني ها و شرايط دشوار تطبيق دهد. چنين دانش آموزي چون براي حل مشكلات خود به ديگران متكي نيست احساس اعتماد به نفس مي كند و كمتر دچار اضطراب مي شود.

روش هاي كنترل اضطراب آرميدگی:
يكی از روش های موثر در كنترل اضطراب روش آرميدگی است. در اين روش فرد به حالت نشسته يا درازكش قرار می گيرد، سپس چشم ها را بسته و به صورت عميق و آرام تنفس می كند. بين دم و بازدم برای مدت كوتاهی نفس را در سينه حبس می كند و در هنگام بازدم عضلات بدن و چهره را آرام و شل می كند. چنانچه اين تمرين يك يا دو بار و هر بار به مدت ۱۵ دقيقه انجام گيرد تاثير زيادی در كاهش اضطراب و افزايش تمركز خواهد داشت.

ورزش:
انجام ورزش به طور منظم و مداوم موجب سلامت جسمانی، كاهش اضطراب و فشارروانی و افزايش عزت نفس می شود. اگر برنامه ورزشی نداريد، لااقل به پياده روی در صبح زود بپردازيد و اين كار را سه بار در هفته انجام دهيد. نوع ورزشی كه انتخاب می كنيد بايد متناسب با علاقه و توانايی شما باشد. ورزش هايی مانند دويدن، شنا كردن و به ويژه يوگا در كاهش اضطراب و افزايش تمركز تاثير چشم گيری دارند.

تغذيه:
مصرف ويتامين ها به ويژه ويتامينهای گروه B در كاهش اضطراب تاثير بسزايی دارند و می توانيد برای تاؤمين آنها در بدن از ميوه و سبزی تازه استفاده كنيد. يكی از عواملی كه موجب كاهش تمركز در انسان می شود، هايپوگليسمی (كاهش قندخون) است، برای جلوگيری از آن از قندهای طبيعی مانند خرما، كشمش، انجير، عسل و مانند آن استفاده كنيد و ازپرخوری بپرهيزيد، زيرا باعث تجمع خون در اطراف گاه گوارش می شود و تمركز را كاهش می دهد.

orochi x
08-09-2013, 11:20
این سایت : تمام مساحت ها و محیط های مربع و...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]