PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد تخصیص ip در اینترنت

armin_goooodboy
18-10-2011, 18:38
سلام دوستان
یه سوال برای من ایجاد شده

وقتی به اینترنت وصل میشیم ip سیستم (در حالت داینامیک) چطور تعیین میشه؟
و اینکه چطور ممکنه این همه کامپیوتری که به اینترنت وصل میشن ip یکسانی نداشته باشن

چون مثلا در شبکه هایی که کوچیکترن وقتی یه ip رو یه سیستم ست شده باشه و همون ip رو بخوایم رو یه سیستم دیگه ست کنیم نمیشه و ارور ip conflict میده

تو اینترنت چطوریه که ip conflict نداریم با اینکه قطعا تعداد کامپیوتر های متصل به اینترنت بیشتر از رقم ip address هست؟

ممنون میشم توضیح بدین

mehran_pqqp
19-10-2011, 15:44
فرض کنید این آی پی برای یه شرکت خاص باشه:
183.120.0.1
حالا وقتی این آی پی فعال هست به هیچ کاربر دیگه ای این آی پی اختصاص داده نمیشه مگر این که آی پی Off بشه که در این صورت این آی پی می تونه به کاربر دیگه ای تعلق بگیره

باز دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن راهنمایی تون می کنن

aminel_messi
19-10-2011, 23:24
یه پروتکل هستش به اسم dhcp.این پروتکل وظیفه ی ip دادن به صورت اتوماتیک رو به عهده داره که البته روی سیستم عامل های خانگی هم نصبه.یعنی اگه شما بخوایید با ویندوز 7 تشکیل یه شبکه رو بدید،میتونید ip دادن هارو به خود سیستم عامل واگذار کنید.

armin_goooodboy
20-10-2011, 00:38
ممنون دوستان

حالا یه مسئله ای

با این فرم هح ها که 4 قسمت 0 تا 255 هست
با تحقیقاتی که کردم حدود 4.3 میلیارد آی پی میشه بدون تکرار وجود داشته باشه که از این تعداد طبیعتا بعضی ip ها قابل استفاده در اینترنت نیست و یا رزرو شده
میخوام بدونم اگه تعداد کامپیوتر های تحت اینترنت از این رقم 4.3 میلیارد بگذره آیا ممکنه یه روزی ارور ip conflict رو واسه اتصال به اینترنت هم ببینیم؟

Tornado2800
21-10-2011, 17:52
ممنون دوستان

حالا یه مسئله ای

با این فرم هح ها که 4 قسمت 0 تا 255 هست
با تحقیقاتی که کردم حدود 4.3 میلیارد آی پی میشه بدون تکرار وجود داشته باشه که از این تعداد طبیعتا بعضی ip ها قابل استفاده در اینترنت نیست و یا رزرو شده
میخوام بدونم اگه تعداد کامپیوتر های تحت اینترنت از این رقم 4.3 میلیارد بگذره آیا ممکنه یه روزی ارور ip conflict رو واسه اتصال به اینترنت هم ببینیم؟
برطبق شبکه بندی دیتاسنتر ها خیر !
چون هر ایپی بر روی سویچ بر هر سرور اختصاص داده میشه و شخص دیگری نمیتونه به سویچ دیگری بپره
در صورتی هم که بتونه باتوجه به کلاس بندی ایپی های دیتاسنتر
دیتاسنتر فورا متوجه میشه و به بدترین شکل برخورد میکنه با سرویس دهنده خاطی
پس مراکز داده ها هم قوانین خودشونو دارند