PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بازی پرونده سیاه

Hotsun
17-10-2011, 20:32
سلام به دوستان گل.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من یه بازی ساخته بودم فقط الان دارم تکمیلش میکنم بدم برای مجموعه مستقل 3.
نکاتی که بازی داره و یکم جالبش کرده به ترتیب زیره:
از نظر فنی:
1.از شیدر خیلی کم استفاده شده در صورتی که به نظر میاد همه جا شیدر داره و این به خاطر سیستم درخشندگی و پوست پروسس هایی هست که استفاده کردم.:5:
2.این بازی از 16X Anti-Aliasing بهره میبره که تا حالا تو هیچ بازی ایرانی تا این حدش نبوده و تو امثال کرایسیس و Splinter cell Conviction و غیره میبینید:18: و اگر سیستمتون ساپورت نکنه اتوماتیک میره روی بالاترین حالت ساپورتی.البته میتونید خودتونم تو تنظیمات کمش کنید.
3.از 16X Anisotropic-Filtering بهره میبره که در حال حاضر بالاترین حالت استاندارد هست و در آخرین بازی های منتشر شده روز هم ازش استفاده شده.:10:
4.هوش مصنوعی بازی بسیار نسبت به نمونه بازی های مشابه از این انجین بسیار پیشرفته تره و از Dark AI که خودش یک پلاگین پولی برای Dark Basic هست استفاده شده تا دشمنا بتونن به نحو احسنت دهن پلیر رو صاف کنن.:21:
5.سیستم کولیژن طوری طراحی شده که برای اجسام دورتر تا نزدیکشون نشید فعال نمشه و توی سرعت بازی بسیار تاثیر داره.:5:
6.به شدت از سیستم I/O یا همون Input/Output استفاده شده که اکثر پلیگن های اضافی رو که توی تصویر نیستن رندر نمیکنه و سرعت بازی رو به شدت افزایش میده.:8:
7.روی اجسام مهم مثل دست و تفنگ Shadow Casting وجود داره که با Reflectهای متفاوت نور باعث هر چه زیبا تر شدن کار میشه.
از نظر گیم پلی:
1.رادار دارین توی بازی که میتونه دشمنا رو تشخیص بده و با رنگ قرمز نشونشون بده.
2.گیم پلی بسیار روونه و سیستم کولیژن یا همون برخورد بهبود داده شده و این قول رو بهتون میدم که هیچ جایی به در و دیوار گیر نمیکنین(مثل بعضی بازی های فاخر)
3.نشونه گیری دستی دارین که با کلیک راست روی اون حالت قرار میگیره.(توی تصاویر موجوده)
4.موقعی که شیفت رو نگه میدارین میتونین بدویین و موقع دویدن انیمیشن های مخصوص طراحی شده.
5.موقع تیر اندازی دوربین و تفنگ هر دو می لرزن و لرزش جای تفنگ رو تغییر میده(یعنی مثلاً با مسلسل تیر میزنین لگد های وارده باعث میشه بعد از قطع تیر اندازی ببینین انگاری نشونه تفنگ یه جای دیگه است.)
6.مراحل تنوع بالایی دارند طوری که در مرحله 2 به جز دری که ازش اومدین و خودتون هیچ چیز دیگه ای از مرحله 1 تکرار نمیشه براتون.(نگارش رو ببین تروخدا:31:)
7.اضافه کردن جلیقه ضد گلوله فکر میکنم کار رو جالب تر کرده باشه چون بعضی جاها توی راه های مخفی وجود داره و اگه برندارین ممکنه به مشکل مردن بر بخورین.
از نظرهای دیگه:
1.تماماً سعی شده نوشته های فارسی توی بازی زیاد باشه که ایرانی بودن کار رو مشهود کنه.
2.سعی شده محیط ها تقریباً پرجزئیات باشن(در حد بازی های مستقل پر جزئیات نه بازی های بزرگ مثل کرایسیس).

از نظر بهبود و تغییر:
1.هودها کاملاً عوض میشن پس خواهشاً گیر ندین بهشون.
2.اسکای باکس یا به قول بعضی ها بک گراند عوض میشه.
3.یکم جعبه و اینجور چیزا اضافه میکنم شلوغ تر بشه محیط.
4.یه تعدادی دیکال انداخته بودم نمیدونم کدوم گوری غیبشون زد وگرنه از این بابت خیالتون راحت.
5.عکس از مراحل بعدی هم به زودی میذارم.

از نظر ایرادات:
1.مهم ترین ایرادش اینه که با FPSC ساخته شده همه میزنن توی سرش و تمام نکات خوب بالا رو در نظر نمیگیرن.
2.موقع سیو زدن نمیتونه بعضی چیزا رو که جدید به سورس اضافه کردم ذخیره کنه برای همین میپره بیرون.
اگه ببینم به مجموعه نمیرسه کلاً سیو رو برمیدارم چون 1 ساعت بیشتر گیم پلی نداره.:31:

اینم یه سری از تصاویر:
توی این تصویر نشونه گیری دستی و رادار که توش دشمن دیده شده هست+اجسام براق شیدر ندارن.

این تصویر فقط نمایی از محیطه که بازم اجسام براق شیدر ندارن.

اینم یه تفنگ دیگه هست که از دشمنامون میوفته,تفنگ اصلیمون همون بالاییه ولی Shadow Casting داره تفنگ و ددستمون.
امیدوارم از کیفیت تکسچرها و نور و مدل ها با توجه به یک نفره بودن کار خوشتون اومده باشه.
هر نظری بود بگین سریع تر چون باید تندی تمومش کنم بدمش به مهدیار برای مجموعه(البته اگر بازی رو در حد مجموعه بدونه)

در ضمن همین بازی رو با بالاترین گرافیک روی یه کارت گرافیک 256 اونم از نوع لپ تاپش تست کردم یکم 20 بالاتر فریم میداد یعنی یه ذره بیارم پایین راحت 30 فریم رو میده.
حالا از نظر سیستم مورد نیاز هم نظرتون رو بگین ممنون میشم(آیا بازی در حد کیفیتش سیستم خواسته یا بهینه تر از این حرفاست یا اینکه باید بهتر بشه)فقط الکی نگین دیگه این همه پلی و یه تعدادی شیدر و چنین کیفیت تکسچری رو بذارین روی هم بعد یه VGA معمولی 256 مگابایتی اونم از نوع Mobility که مال لپ تاپه رو در نظر بگیرین بعد بگین.

parvizamd
17-10-2011, 20:45
آقای عرب زاده من حتی نتواستم بازی قبلی تون اجرا کنم.

ویرایش :بازی بالا اومد بلاخره...

silsin
17-10-2011, 21:02
داداش یه سوال الان این سقفه خونست یا خیابونه ؟ چیه بلاخر؟ اگه سقفه ماشین توش چیکار می کنه ؟ :31:

در کل کارتون خیلی خوب بود ولی اگه یکمی افکت م داشت بد نبود .شما که می گی کلی شیدر نوشتم . شیدر افکت ننوشتی؟

Hotsun
17-10-2011, 21:05
آقای عرب زاده من حتی نتواستم بازی قبلی تون اجرا کنم.

ویرایش :بازی بالا اومد بلاخره... بازی قبلی رو ولش کن تا الان هم خودم کلی پیشرفت کردم و هم انجین کلی پچ اومده براش.

داداش یه سوال الان این سقفه خونست یا خیابونه ؟ چیه بلاخر؟ اگه سقفه ماشین توش چیکار می کنه ؟ تو تصویر بالاییش که معلومه سنگ های کنار جاده داخل محوطه کارخونه هست.
خیلی جاها زمین این شکلیه نمیدونم چرا فکر کردین سقفه :31:

در ضمن برای نشون دادن 16X Anisotropic میتونید به تصاویر زیر نگاه کنید.
همونطور که میبینید توی تصویر پایینی که از این قضیه بهره نمیبره در دورتر تکسچرها تار شدن و بد دیده میشن.

silsin
17-10-2011, 21:08
اها حالا فهمیدم. اوکی. به ذهنم زده یه نقدی از این بازیت بکنم مثل اون نقد های چند ده خطی خودت که درباره بقیه می کنی :31:
موافقی؟:31:

parvizamd
17-10-2011, 21:17
اها حالا فهمیدم. اوکی. به ذهنم زده یه نقدی از این بازیت بکنم مثل اون نقد های چند ده خطی خودت که درباره بقیه می کنی :31:
موافقی؟:31:
من شدید موافقم فقط مونده پیام خان که با اجازه بزرگتر بگه بله

dooni
17-10-2011, 21:19
تو تصویر بالاییش که معلومه سنگ های کنار جاده داخل محوطه کارخونه هست.

منم فكر كردم سقفه:31:

Hotsun
17-10-2011, 21:23
اها حالا فهمیدم. اوکی. به ذهنم زده یه نقدی از این بازیت بکنم مثل اون نقد های چند ده خطی خودت که درباره بقیه می کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موافقی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اصلاً اشکالی نداره چون همونطور که قبل تر هم گفته بودم
من یه بازی ساخته بودم فقط الان دارم تکمیلش میکنم همین الانش کارم خالی از ایراد نیست چه برسه به اینکه این یه کاریه که قبل از طمع انجام داده بودم پس قطعاً ایراد داره اصلاً اگه دیدم بعضی هاش رو نگفتی خودم میگم.
ولی هر چی ایراد گرفتی اشکال نداره فقط آخرش نظرت رو در مورد اینکه یه کار مستقله و یه نفری کار شده و مال چندین ماه پیشمه بگو.
میخوام بدونم با در نظر گرفتن اینا چی میگی و بدون در نظر گرفتنش چی. :31:

منم فكر كردم سقفه
اگه واقعاً اینجوریه عوضش میکنم.

silsin
17-10-2011, 21:30
یه سوال بازیت همین یه صحنه است ؟ :31:

Hotsun
17-10-2011, 21:46
نه این یه قسمتشه.
همونطور که گفتم:
مرحله 2 خیلی متفاوته و کل بازی هم 1 ساعت گیم پلی داره که این مرحله 10 یا 15 دقیقه اشه.

parvizamd
17-10-2011, 22:08
آقا مدلشو خودت طراحی کردی؟

Hotsun
17-10-2011, 22:10
نه همه مدل هاش رو. :31:

anti-military
17-10-2011, 22:38
نه همه مدل هاش رو. :31:

کدوم هاشو خودت زدی ؟:31:

با توجه به موتوری که باهاش کار میکنی خیلی خوب کار کردی . ولی جان من بعد از این بازی دیگه موتورتو عوض کن :31:

Hotsun
17-10-2011, 23:34
کدوم هاشو خودت زدی ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با توجه به موتوری که باهاش کار میکنی خیلی خوب کار کردی . ولی جان من بعد از این بازی دیگه موتورتو عوض کن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعضی هاش رو خودم زدم دیگه :31:تابلوئه که شخصیت کار خودم نیست.بقیه مدل هاش هم چیز خاصی نداره فقط UV میخواد که بالاخره از پسش میشه بر اومد.
راستی این رو من قبلاً کار میکردم و دیگه این انجین 80 درصد مرده محسوب میشه برای من.
فقط چون یه کاری بود که زحمت کشیده بودم براش گفتم کاملش کنم این زحمتا نپره.
شما خیالت راحت خیلی وقته رفتم روی یونیتی.
فکر کن برگشته بودم سر این انجین خیلی از دستورها یادم رفته بود بعد یکم کار کردم یهو همش برگشت :31:
با اینکه مثلاً با کمک دوست خارجیم تونستم 16 اکس آنتی بندازم روش ولی بازم انجین خاصی محسوب نمیشه و شدیداً باید عوضش کنم.
در ضمن جان شما بیشتر از 49 دلار (قیمت انجین بدون تخفیفش)ارزش داره که جونتو به خاطرش قسم میخوری.
شانس نداری که یهو دیدی یه کار دوباره پیش اومد باهاش سریع یه لول زدم اونوقت یه جونت میره :31:باید بری تو اتاق سمت چپ یه جون هست برداری بعدش هم یه سیو بزنی که خدای نکرده چیزیت شد لود کنی.(آخ یادم نبود سیستم سیو خرابه ):31::31::31:

Hotsun
18-10-2011, 23:09
پس کو این نقد چندین موردی :31:
خب فعلاً یه تصویر جدید داشته باشین:
تفنگ جدید(یوزی)و اینکه باید برین داخل آب خیلی وحشتناکه.(اون پایین رو کامل آب گرفته) :21:

iload
19-10-2011, 00:18
تفنگ جدید(یوزی)و اینکه باید برین داخل آب خیلی وحشتناکه.(اون پایین رو کامل آب گرفته) :21:

سلام

این الان 16X Anti-Aliasing داره ؟! به دست نیگاه کنی متوجه میشه که نداره ! یا اون سیمه که بالای تصویر هست

silsin
19-10-2011, 08:34

خب یکمی صبر کن دیگه . این چند روزه کلی کار داشتم . ولی گفتم که از خجالتت در میام :31:
راستی علی رضا راست می گه . این کجاش انتی الیاسینگ داره ؟

Hotsun
19-10-2011, 19:15
این نداره :31:
تازه سایزشم کم کردم که همونم باعث بدتر شدنش شده.راستی یه سری تصاویری که نشون میدم این قابلیت رو ندارن و یه سری دارن که دلیلش اینه که توی خود انجین فعالش نکردم و فقط تو بازی کامپایل شده عمل میکنه:31:کی حوصله داره هر دفعه بازی رو کامپایل کنه خروجی بگیره بعد عکس بذاره خب از توی خود انجین میندازم دیگه.
در ضمن اون تصویر رو گذاشتم شما نظرتون رو در مورد خود محیط و اینکه باید بریم تو آب حس ترس میده و شیدر آب و کیفیت در و دیوار نظر بدین اونوقت 2 تا پست دادین که آنتی نداره :31:
توی عکس های قبلی آنتی کاملاً معلومه بعداً هم یه ویدئو میذارم که خودش به صورت ریل تایم اینا رو نشون میده(البته نمیشه کیفیت خیلی بالا گذاشت ولی بازم معلومه)

lord arthas
19-10-2011, 19:48
تفنگاش فقط همین دوتاست؟!

Hotsun
19-10-2011, 19:49
یه کلت یه ریولور یه یوزی نشون دادم تا الان.
اینم یه اسنایپ برای شما:

MobinS
19-10-2011, 20:03
خوشم اومد...
با این که بازیش مستقله ولی خیلی خوب کار کردی... تکسچر هاش خوبن... افکت های جالبی هم زدی تنگش...
فقط تو گفتی 1 ساعت گیم پلی داره؟ این خیلی بده! یکم مانور بده روی گیم پلی... محیط رو وسیع تر کن ، شلوغ تر کن ، گیم پلی رو طولانی تر تا جایی که حوصله طرف سر نره... از ایده های جدید استفاده کن... تا 5 ساعت بکشونش... حیفه...

Hotsun
19-10-2011, 21:38
خوشم اومد...
با این که بازیش مستقله ولی خیلی خوب کار کردی... تکسچر هاش خوبن... افکت های جالبی هم زدی تنگش...
خیلی ممنون از نظر خوبت.

تا 5 ساعت بکشونش
آقا این چه حرفیه آخه.
سناریوم در حدی نیست که بخوام به 5 ساعت بکشونمش,همین 1 ساعت رو بزور دارم در میارم.
آره میتونم با محیط های مشابه کلی لول بزنم 100 ساعت طول بکشه ولی دیگه تکراری میشه.
همینجوریش خیلی از بازی های فاخرمون مثل میرمهنا و گرشاسپ رو پلیر بازی میکنه میگه سر 20 درصد اولش خوب بود ولی بقیش تکراری شد حالا از من مستقل چه انتظاری دارین :31:
من میخوام همین 1 ساعت باشه ولی تکراری نباشه مثلاً از 1 ساعت فقط 10 درصد تکراری ببینید توش.

Hotsun
20-10-2011, 17:43
بچه ها به افتخار اینکه شایعه شده قذافی مرده یه عکس گفتم از بازیم بذارم:

البته تو این عکس تفنگ فرق داره که اشتباه شده تفنگ ها هموناست که دیدین قبلاً.

parvizamd
20-10-2011, 17:49
بچه ها به افتخار اینکه شایعه شده قذافی مرده یه عکس گفتم از بازیم بذارم:

البته تو این عکس تفنگ فرق داره که اشتباه شده تفنگ ها هموناست که دیدین قبلاً.
کریسس؟؟!!؟@!؟!؟@!؟!
بزار اتفاقا خفن میشه...

Hotsun
28-10-2011, 14:50
خب خودتم میدونی که کرایسیس نیست :31:
ببین بازی قبلیم(طمع)چه خفن بوده که با کرایسیس اشتباه میگیرن :5:
راستی یه قابلیت دیگه هم تو بازی هست به این صورت که کلید Tab رو نگه میدارین ماموریت ها در سمت راست تصویر به صورت نیمه نامرئی ولی با نوشته های واضح میاد.:8:
فقط مشکلش اینه که آرت دو بعدیم کلاً خیلی بده :41:

تصویر بالا رو از توی انجین گرفتم و AA فعال نیست.

parvizamd
28-10-2011, 14:54
داش پیام من شوخی گفتم خودم هم میدونم:31:

Hotsun
28-10-2011, 19:55
داش پیام من شوخی گفتم خودم هم میدونم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خودم گفتم که خودتم میدونی :10:
راستی قابلیت Head-Shot به بازی اضافه شد.
فقط موندم دوبله رو چه کار کنم؟!؟
با زیر نویس بپیچونمش بره یا هزینه کنم برای دوبله اش.

parvizamd
28-10-2011, 21:54
خوشتیپ یه پیشنهاد ....:
پیام عرب زداه در نقش ونت فور میلر.(شخص اصلی فیلم:31:)
پرویز بازگشا در نقش دومنیک پارسل:31:
رضا عظمیی در نقش براد پیت
X در نقش آنجلیی....:18:

شوخی کردم.بابا خودت جای نقش اصلی حرف بزن بره...

Hotsun
28-10-2011, 22:02
شیرین شدیا :31:

بابا خودت جای نقش اصلی حرف بزن بره...
من که همه کاره نیستم,هر کسی توی یه زمینه ای توانایی داره,هیچ میدونی چقدر سخته توی یه انجین اینجوری Heat shot رو پیاده سازی کرد :5:
خیلیا تو انجینای خفنشم نمیتونن چنین کاری کنن که البته ربط داره به تجربه طرف.
خب منم وقتی توی دوبلری تجربه ندارم گند زده میشه به بازی :31:

parvizamd
28-10-2011, 22:12
خوب چه ربطی داشت.......؟
HEAD SHOT هم چیز سختی نیست....
تو یونتی هم پیاده سازی خیلی آسونه....

خوش گفت کسی که با هرکس شوخی نکن...:19:

Hotsun
29-10-2011, 13:31
HEAD SHOT هم چیز سختی نیست....
تو یونتی هم پیاده سازی خیلی آسونه....خوبه خودت داری میگی تو یونیتی خیلی آسونه
تازه شما تجربه ساخت بازی اکشن با این انجین رو داری.

حالا بگذریم,آرت قسمت ماموریت ها که با کلید Tab میاد خوب شده یا عوضش کنم؟!؟
اگه بد شده راهنمایی بکنین چه شکلی درستش کنم که خوب در بیاد :10:
در ضمن عکس جدید از بازی(فقط موقع گرفتن عکس محیط رو یکم روشن تر کردم که همه چیز از همین جا خوب دیده بشه وگرنه جو بازی تاریک تره و اون آدمه که روی زمینه و سیاه شده مشکل توی شیدرش داشت که با شیدر اون یکی آدما عوضش میکنم درست میشه وگرنه شیدرش رو باید بازنویسی کنم ) :

عکس بالا مال مرحله 2 هستش و همونطور که میبینید روی تکسچرها به شدت کار شده (همین دیروز حدود 1-2 ساعت فقط وقت روی تنوع تکسچرها گذاشتم)حالا فکر نکنید منظورم از تکسچر یدونه اون قسمتیه که نوشته سالن 1 :31: کل محیط منظورمه!

به زودی یه تریلر از همین قسمت میدم که ببینید بازی چقدر هیجان زیادی داره.
فکر کن با مسلسل دارن طرفت تیر میزنن تیراشون میخوره کنارت جرقه پخش میشه بعدا میکشیشون میبینی دیوار پشتت سوراخ سوراخ شده :5:

در ضمن مشابه Occlusion Culling توی یونیتی رو براش پیاده سازی کردم ولی خب یکم سطح پایین تر.
یعنی وقتی به یه اشیا نگاه نمیکنید رندر نمیشن(توی یونیتی اولین بار که میخواین این قابلیت رو اضافه کنین حتی با سیستم های قوی خیلی طول میکشه در صورتی که برای من در حالت عادی فعال شده هست :5: )فقط مشکلم سیستم سگمنت ها هست که در هر زمان هر منطقه کامل رندر میشه ولی بازم بهتر از قدیمشه,قبلاً سگمنت ها عوض استاتیک و همیشه قابل رندر بودن ولی الان اگه از یک راهرو برین توی یک اتاق دیگه اتاق قبلی کلاً حذف میشه و تعداد پلی ها به شدت میاد پایین.
در ضمن از سیستم تخریب پذیری خیلی جاها استفاده شده.
اگه احیاناً وقت مجموعه تمدید بشه یه ایده هایی دارم بر این مبنی بر اینکههیجان بازی به شدت بیشتر میشه و تجربه یه بازی واقعی رو براتون به ارمغان میاره. :20:
البته یه اسکریپت هم نوشتم که اگر به مدل چراغ شلیک کنید نورش از بین میره فقط یه سری نام گذاری داره که بگم هر لامپ مربوط به کدوم نور هست تازه میتونم تکسچر لامپ هم تغییر بدم وقتی بهش شلیک شد.
خب اینا یکم زمان میبره ولی عملیه که دیگه به این بستگی داره که مجموعه زمانش تمدید بشه یا نه.

Hotsun
30-10-2011, 16:00
کلاً کسی تو کار نظر دادن نیست دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینجوری نمیشه که این انجمن برای همیاری همدیگه هست.
کافیه یه نفر یه بازی آشغالی با یه انجین خفن بسازه همه میرین نظر میدین ولی اینجا چون من از انجین بد استفاده کردم اون سختی هایی که کشیدم این همه امکانات رو وارد بازیم کردم نادیده گرفته میشه و کسی محل نمیذاره,البته جدا از کسانی که نظراتشون رو اعلام کردن.

NINJA0098
30-10-2011, 16:21
کلاً کسی تو کار نظر دادن نیست دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینجوری نمیشه که این انجمن برای همیاری همدیگه هست.
کافیه یه نفر یه بازی آشغالی با یه انجین خفن بسازه همه میرین نظر میدین ولی اینجا چون من از انجین بد استفاده کردم اون سختی هایی که کشیدم این همه امکانات رو وارد بازیم کردم نادیده گرفته میشه و کسی محل نمیذاره,البته جدا از کسانی که نظراتشون رو اعلام کردن. والله واسه من اصلا عکس لود نمیشه ..... احتمالا به خاطر شاتله ......

Hotsun
30-10-2011, 17:05
برای کسانی که نمیبینن دو تا عکس آخری رو جای دیگه آپ کردم:

NINJA0098
30-10-2011, 17:37
میگم .... اون لیست ماموریتا چیز قشنگیه ولی اگه میتونی فونت رو تغییر بده یو یکم بلدش کن ....جای اونم اگه بزاری بالا راست بهتره ...
تو عکس اولی صندلیا با میز زیاد تناسب ندارن ... میز شبیه میز قهوه خونس ولی صندلی عین صندلی کافی شاپ ....
به نظرم صندلی رو تغییر بده ... میز با محیط مچ به نظر میرسه ....

lord arthas
30-10-2011, 18:16
تو عکس 2 میله ها رفتن تو هم :31:

NINJA0098
30-10-2011, 20:24
راستی یه چیز دیگه ... اون فیلدای آب قرمز و زرد و اینا زیر صفحه واسه چیه ؟

lord arthas
30-10-2011, 20:29
اونا ماله fpsc هست :31:

Hotsun
30-10-2011, 23:17
میگم .... اون لیست ماموریتا چیز قشنگیه ولی اگه میتونی فونت رو تغییر بده یو یکم بلدش کن ....جای اونم اگه بزاری بالا راست بهتره ...
تو عکس اولی صندلیا با میز زیاد تناسب ندارن ... میز شبیه میز قهوه خونس ولی صندلی عین صندلی کافی شاپ ....
به نظرم صندلی رو تغییر بده ... میز با محیط مچ به نظر میرسه ....خیلی هنر کنم وقت هم منو یاری کنه همون ماموریت ها رو درست میکنم.

تو عکس 2 میله ها رفتن تو هم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آره مشکلش چیه :31:

راستی یه چیز دیگه ... اون فیلدای آب قرمز و زرد و اینا زیر صفحه واسه چیه ؟ کسی که بلد نباشه این حرف رو میزنه :41:

اونا ماله fpsc هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ول حالا جواب واقعی رو داشته باش:
اونا یه سری نسبت هستند که هر کدوم قسمتی از پروسس های بازی رو نشون میدن و اینجوری میفهمی کدوم قسمت بیشتر داره از سیستم استفاده میکنه.
اگه بازی بهینه نباشه توی یه محیط استاتیک یهو میبینی پروسس روی فیزیک بسیار زیاده و میفهمی یه جای کار ایراد داره,در واقع یه راهنمایی هست.

ترتیبشون هم به صورت زیر هست:

زرد:میزان پروسس روی پلیگن ها.
سبز: میزان پروسس روی فیزیک.
آبی:میزان پروسس روی هوش مصنوعی.
قرمز:میزان پروسس روی بقیه برنامه های داده شده.
نارنجی:مموری مصرف شده.
توی بازی من هم میبینید همشون بسیار پایین و بهینه هستن البته اعتراف میکنم توی یه محیطی که تمام آدم هاش رو کشتم همون یه ذره AI Process هم نباید داشته باشه.
اوم مقدار مموری هم که میبینید بیشتر از بقیه مصرف شده نشون دهنده تعداد تکسچرهای با کیفیت بازی هست.

در ضمن اون عدد 60 هم کنارش نشون دهنده فریم ریت بازی هست. :5:

راستی ممنون از نظراتتون.:10:

NINJA0098
30-10-2011, 23:24
کسی که بلد نباشه این حرف رو میزنه
خوب منم بلد نبودم دیگه .....پرسیدن که عیب نیست ....هست؟
فکر میکردم داری با یونیتی میسازی ...با FPSC کارت واقعا خوبه .....

NINJA0098
30-10-2011, 23:32
یه سوال دیگه ... تو عکس اولی که صندلی و میز و اینا هست به صحنه bloom دادی یا من اشتباه میکنم ....

parvizamd
31-10-2011, 06:45
:
زرد:میزان پروسس روی پلیگن ها.
سبز: میزان پروسس روی فیزیک.
آبی:میزان پروسس روی هوش مصنوعی.
قرمز:میزان پروسس روی بقیه برنامه های داده شده.
نارنجی:مموری مصرف شده.
توی بازی من هم میبینید همشون بسیار پایین و بهینه هستن البته اعتراف میکنم توی یه محیطی که تمام آدم هاش رو کشتم همون یه ذره AI Process هم نباید داشته باشه.
اوم مقدار مموری هم که میبینید بیشتر از بقیه مصرف شده نشون دهنده تعداد تکسچرهای با کیفیت بازی هست.

در ضمن اون عدد 60 هم کنارش نشون دهنده فریم ریت بازی هست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برشون داری خیلی بهتره....

Hotsun
31-10-2011, 18:11
برشون داری خیلی بهتره....
اونا کلاً توی بازی نیستن فقط توی انجین هستن.

یه سوال دیگه ... تو عکس اولی که صندلی و میز و اینا هست به صحنه bloom دادی یا من اشتباه میکنم ....

از Adaptive bloom که پیشرفته تر از بلوم معمولیه استفاده کردم.

ب منم بلد نبودم دیگه .....پرسیدن که عیب نیست ....هست؟
فکر میکردم داری با یونیتی میسازی ...با FPSC کارت واقعا خوبه .....
من اصلاً با شما نبودم با اونی بودم که گفت مال FPSC هست :31:

parvizamd
31-10-2011, 19:17
خوبه چون باشه گیمر فکر می کنه ربطی به بازی داره.

vernal125
31-10-2011, 20:27
آفرین داد از شاتها معلومه که خیلی باحاله انشالله کی تموم میشه؟

Hotsun
31-10-2011, 23:15
آفرین داد از شاتها معلومه که خیلی باحاله انشالله کی تموم میشه؟
توی تاپیک بازیتون اومدم پرسیدم شما مهدی هستین جواب ندادیا! :31:
این بازی تقریباً تمومه فقط دارم یه سری ویرایش انجام میدم که بدون باگ و با جزئیات مناسب ارائه بشه :46:

vernal125
31-10-2011, 23:41
توی تاپیک بازیتون اومدم پرسیدم شما مهدی هستین جواب ندادیا! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این بازی تقریباً تمومه فقط دارم یه سری ویرایش انجام میدم که بدون باگ و با جزئیات مناسب ارائه بشه

ببخشید دادا متوجه نشدم :11:
اره من مهدیم قبلآ هم فکر کنم شما رو تو انجمن سایت فنایی دیده بودم .:21:

Prince_ of _Persia
01-11-2011, 10:15
عکس بالا مال مرحله 2 هستش و همونطور که میبینید روی تکسچرها به شدت کار شده (همین دیروز حدود 1-2 ساعت فقط وقت روی تنوع تکسچرها گذاشتم)حالا فکر نکنید منظورم از تکسچر یدونه اون قسمتیه که نوشته سالن 1 کل محیط منظورمه!

به زودی یه تریلر از همین قسمت میدم که ببینید بازی چقدر هیجان زیادی داره.
فکر کن با مسلسل دارن طرفت تیر میزنن تیراشون میخوره کنارت جرقه پخش میشه بعدا میکشیشون میبینی دیوار پشتت سوراخ سوراخ شده

در ضمن مشابه Occlusion Culling توی یونیتی رو براش پیاده سازی کردم ولی خب یکم سطح پایین تر.
یعنی وقتی به یه اشیا نگاه نمیکنید رندر نمیشن(توی یونیتی اولین بار که میخواین این قابلیت رو اضافه کنین حتی با سیستم های قوی خیلی طول میکشه در صورتی که برای من در حالت عادی فعال شده هست )فقط مشکلم سیستم سگمنت ها هست که در هر زمان هر منطقه کامل رندر میشه ولی بازم بهتر از قدیمشه,قبلاً سگمنت ها عوض استاتیک و همیشه قابل رندر بودن ولی الان اگه از یک راهرو برین توی یک اتاق دیگه اتاق قبلی کلاً حذف میشه و تعداد پلی ها به شدت میاد پایین.
در ضمن از سیستم تخریب پذیری خیلی جاها استفاده شده.
اگه احیاناً وقت مجموعه تمدید بشه یه ایده هایی دارم بر این مبنی بر اینکههیجان بازی به شدت بیشتر میشه و تجربه یه بازی واقعی رو براتون به ارمغان میاره.
البته یه اسکریپت هم نوشتم که اگر به مدل چراغ شلیک کنید نورش از بین میره فقط یه سری نام گذاری داره که بگم هر لامپ مربوط به کدوم نور هست تازه میتونم تکسچر لامپ هم تغییر بدم وقتی بهش شلیک شد.
خب اینا یکم زمان میبره ولی عملیه که دیگه به این بستگی داره که مجموعه زمانش تمدید بشه یا نه.

پیام جان می بینم که ترکوندی. شرمنده من اگه به تاپیکت سر نزدم و نظر ندادم سرم خیلی شلوغ بود.
بازیت خیلی خوب شده خوشم اومد . خیلی خوب کار کردی . گرافیکش خیلی خوب شده . گیم پلی هم فکر کنم در همون حد کار شده که یک بازی خفن بشه. راستی ایمیلت رو تو سازندگان بازی بزار که احتمالا بعد پخش مجموعه کلی پیشنهاد کاری بهت می شه.

وقت مجموعه که تا آخر این هفته بود. بازیت می رسه ؟ برای اونکارهای اضافه که گفتی چقدر زمان لازم داری؟

Hotsun
01-11-2011, 23:00
اولاً که بازی هنوز 100% نشده و در حال ویرایشه نمیدونم چرا زود منتقل شد. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ببخشید دادا متوجه نشدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اره من مهدیم قبلآ هم فکر کنم شما رو تو انجمن سایت فنایی دیده بودم .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببخشید چیه عزیز,پیش میاد دیگه.
راستی توی انجمن هیرو هم بود. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پیام جان می بینم که ترکوندی.
لطف داری,من که همیشه سعی میکنم یه چیز خوبی بذارم تو بازیم حالا نمیدونم این تعریف ها واقعی بود یا نه ولی دزدان دریایی هم نگاه کنی با اینکه اولین بازیم بود توش بدن رو تو حالت اول شخص پیاده کرده بودم.
اینم مطمئن باش چیزایی برای گفتن داره.

شرمنده من اگه به تاپیکت سر نزدم و نظر ندادم سرم خیلی شلوغ بود.

درکت میکنم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مسئله ابازیت خیلی خوب شده خوشم اومد . خیلی خوب کار کردی . گرافیکش خیلی خوب شده . گیم پلی هم فکر کنم در همون حد کار شده که یک بازی خفن بشه. راستی ایمیلت رو تو سازندگان بازی بزار که احتمالا بعد پخش مجموعه کلی پیشنهاد کاری بهت می شه. ی نیست.

نظر لطف شماست.
من تمام سعیمو میکنم که بهتر بشه.میلم رو 100% میذارم.

وقت مجموعه که تا آخر این هفته بود. بازیت می رسه ؟ برای اونکارهای اضافه که گفتی چقدر زمان لازم داری؟
یه کاری میشه کرد.
من به شما یه دمو ورژن از 3 مرحله بدم(راستی قرار بود 4 مرحله باشه تلفیقی زدم شد 3 تا)یعنی یه جورایی تکمیل شده ی فعلی رو میگم.
بعد شما برین دنبال ناشر اگه تو این مدت وقت کردم(چون کارای دیگه هم دارم.)حتماً درست میکنم میرسونم ولی اگر شما زودتر ناشر پیدا کردی که هیچی دیگه. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی پیغلام خصوصیتون رو چک کنید برای بازی روباکسمونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Prince_ of _Persia
02-11-2011, 08:46
یه کاری میشه کرد.
من به شما یه دمو ورژن از 3 مرحله بدم(راستی قرار بود 4 مرحله باشه تلفیقی زدم شد 3 تا)یعنی یه جورایی تکمیل شده ی فعلی رو میگم.
بعد شما برین دنبال ناشر اگه تو این مدت وقت کردم(چون کارای دیگه هم دارم.)حتماً درست میکنم میرسونم ولی اگر شما زودتر ناشر پیدا کردی که هیچی دیگه.
راستی پیغلام خصوصیتون رو چک کنید برای بازی روباکسمونه

ممنون عزیز می دونم که همیشه نو آوری تو کارت هست و کارت درسته . بی صبرانه منتظرم بازی رو ببینم.
ناشرش رو من پیدا کردم. دمو ورژن لازم نیست کاملش رو بدی خیلی بهتره چون تا سه شنبه دیگه کار رو باید ببرم نشونش بدم . اگه می تونی تا شنبه یکشنبه بازی کامل رو بهم برسون . بازی روباکسه هم تونستی تا اونموقع برسونی خیلی خوب می شه.

Hotsun
02-11-2011, 20:23
ممنون عزیز می دونم که همیشه نو آوری تو کارت هست و کارت درسته . بی صبرانه منتظرم بازی رو ببینم.
ناشرش رو من پیدا کردم. دمو ورژن لازم نیست کاملش رو بدی خیلی بهتره چون تا سه شنبه دیگه کار رو باید ببرم نشونش بدم . اگه می تونی تا شنبه یکشنبه بازی کامل رو بهم برسون . بازی روباکسه هم تونستی تا اونموقع برسونی خیلی خوب می شه.
اوکی پس من سعی میکنم 1-2 مورد از چیزای ریز رو بهش اضافه کنم ولی قول نمیدم تمام چیزایی که گفتم رو اضافه کنم.

Hotsun
04-11-2011, 18:12
خب تصمیم گرفتم به جای اضافه کردن یه سری امکانات الکی مثل سوختن چراغ ها در اثر تیر اندازی و غیره یه سری چیزای خیلی باحال تر اضافه کنم.
فعلاً معما و سیستم دست یابی یا همون Achievement رو اضافه کردم که فقط باید مدل ها و تکسچرها آرت هاش اضافه بشه.
برای مثال اگر تو مرحله اول 4 قطعه که تو محیط وجود داره رو پیدا کنید سلامتیتون جای 100 میره روی 200 یا مثلاً توی لول 2 اگر 2 قطعه رو پیدا کنید یه شیش لول بهتون داده میشه و غیره.
هنوز چون آرت های اصلیش تکمیل نیست نمیتونم عکس نشونتون بدم .

Prince_ of _Persia
04-11-2011, 19:35
خب تصمیم گرفتم به جای اضافه کردن یه سری امکانات الکی مثل سوختن چراغ ها در اثر تیر اندازی و غیره یه سری چیزای خیلی باحال تر اضافه کنم.
فعلاً معما و سیستم دست یابی یا همون Achievement رو اضافه کردم که فقط باید مدل ها و تکسچرها آرت هاش اضافه بشه.
برای مثال اگر تو مرحله اول 4 قطعه که تو محیط وجود داره رو پیدا کنید سلامتیتون جای 100 میره روی 200 یا مثلاً توی لول 2 اگر 2 قطعه رو پیدا کنید یه شیش لول بهتون داده میشه و غیره.
هنوز چون آرت های اصلیش تکمیل نیست نمیتونم عکس نشونتون بدم .

تو فکر بودم که چی می خوای اضافه کنی . ایول خیلی باحال می شه . یعنی فوق العادسسسسسس.
تا حالا هم فکر نکنم همچین سیستمی تو هیچ بازی ایرانی اضافه شده باشه .
منتظر بازیتم :40:

Hotsun
05-11-2011, 01:01
تو فکر بودم که چی می خوای اضافه کنی . ایول خیلی باحال می شه . یعنی فوق العادسسسسسس.
تا حالا هم فکر نکنم همچین سیستمی تو هیچ بازی ایرانی اضافه شده باشه .
منتظر بازیتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون :10:
به هر حال سیستم Achievement رو حداقل در این حد میدونم کسی پیاده سازی نمیکنه اونم برای یه بازی مستقل,حالا فکر کن دارم با انجینی که خیلی ها اصلاً بهش انجین نمیگن این کار رو میکنم :5:
در ضمن این یه معمای ساده هست که باید برید دفترچه رو پیدا کنید بیاریدش و از روش سیم ها رو وصل کنید تا جریان برق باعث بشه در برقی باز بشه :8:

احتمالاً توی دفترچه یه قسمتش رو کثیف یا جوهری و غیر قابل خوندن میکنم تا حل معما سخت بشه,در حالت عادی طبق راهنما میری و دیگه معما محسوب نمیشه یجورایی!!!

Prince_ of _Persia
05-11-2011, 08:25
ممنون
به هر حال سیستم Achievement رو حداقل در این حد میدونم کسی پیاده سازی نمیکنه اونم برای یه بازی مستقل,حالا فکر کن دارم با انجینی که خیلی ها اصلاً بهش انجین نمیگن این کار رو میکنم
در ضمن این یه معمای ساده هست که باید برید دفترچه رو پیدا کنید بیاریدش و از روش سیم ها رو وصل کنید تا جریان برق باعث بشه در برقی باز بشه

ایووووووووول . خیلی باحال شده . من که خودم خیلی کیف کردم. در مورد انجین هم من از اول گفتم به نظرم انجین مهم نیست بلکه مهم خلاقیت خود سازنده و گیم پلی بازی هست که با اون انجین کار می شه. من دوست خودم بازی خارج از سرزمین رو با مولتی مدیا بیلدر ساخت که اصلا باهاش کسی بازی نمی سازه ولی بازیش خیلی خوب وقشنگ شد.
ادامه بده پیام جان.

pro 3d game studio
05-11-2011, 10:50
پیام جان از منم که خبر داری ، سرم خیلی شلوغه ، تا حالا هم نظری ندادم .
امیدوارم بازی خوبی بشه .
موفق باشی.

Hotsun
05-11-2011, 14:01
ایووووووووول . خیلی باحال شده . من که خودم خیلی کیف کردم. در مورد انجین هم من از اول گفتم به نظرم انجین مهم نیست بلکه مهم خلاقیت خود سازنده و گیم پلی بازی هست که با اون انجین کار می شه. من دوست خودم بازی خارج از سرزمین رو با مولتی مدیا بیلدر ساخت که اصلا باهاش کسی بازی نمی سازه ولی بازیش خیلی خوب وقشنگ شد.
ادامه بده پیام جان.
خیلی ممنون,
دارم تمومش میکنم فقط یه چیزی,پیغام خصوصیتون رو چک کنید بد نیست :31:

پیام جان از منم که خبر داری ، سرم خیلی شلوغه ، تا حالا هم نظری ندادم .
امیدوارم بازی خوبی بشه .
موفق باشی.

هیچ مسئله ای نیست کاملاً درک میکنم.
همین که این نظر هم دادی کلی محسوب میشه برای من. :10:

parvizamd
05-11-2011, 14:30
می خوام روی بازی جان سخت 3 :برج ناکوتمی رو کم کنی ها :31:

lord arthas
05-11-2011, 14:36
بابا ایول دست ما هم بگیر :31:

Hotsun
05-11-2011, 18:13
می خوام روی بازی جان سخت 3 :برج ناکوتمی رو کم کنی ها [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان دو حالت داره:
1. منظورت اینه که در حد بازی اون زمان دارم میسازم و داری مسخره میکنی و بودجه و نیروی کار و زمان و غیره رو در نظر نگرفتی.
2.منظورت اینه که اون زمان خودش خفن بوده و منم زمان خودم در همون حد خفن ساختم که به چنین چیزی میگن تشویق کاذب.
:31:

بابا ایول دست ما هم بگیر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ما که داشتیم با هم بازی میساختیم :31:

parvizamd
05-11-2011, 18:41
خوب الان داشتم تعریف می کردم چون خیلی شبیه بازی جان سخت 3 شده .
گرافیک بازیت که از نظر محیط بهتره.

مثل خودم شکاک شدی ها:31:

یه نکته خیلی مهم باید همین جا بگم:من هیچ کس رو مسخره نمی کنم مگر در یه حالت که مسخره ام کنه یا هی بزنه تو سر دیگران...

Hotsun
07-11-2011, 01:11
خوب الان داشتم تعریف می کردم چون خیلی شبیه بازی جان سخت 3 شده .
گرافیک بازیت که از نظر محیط بهتره.

مثل خودم شکاک شدی ها[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه نکته خیلی مهم باید همین جا بگم:من هیچ کس رو مسخره نمی کنم مگر در یه حالت که مسخره ام کنه یا هی بزنه تو سر دیگران...

پس ایول :10:
راستی سر این پیاده سازی Achievement ها دهنم صاف شد بدجوری,چون تازه یه چیزایی مبنی بر استفاده همگانی از متغیرها به انجین اضافه شده و هیچ برنامه ای باهاشون نوشته نشده حالا منم ازشون استفاده کردم متغیر تعریف کردم که مثلاً جلیقه ضد گلوله رو برداشتی به متغیری به نام Score مثلاً 20تا اضافه بشه بعداً یه برنامه دیگه این رو چک میکنه اگه امتیاز کل چیزایی که برداشتیم(هر چیزی که تعیین کردم,یه نمونش هم Armor)مثلاً به 100 برسه سلامتی میشه 200 :31:
فکر کن هنوز جایی از اینا آموزش نیست و توضیح کامل هم نیست و فقط در حد چند کلمه از هر کدوم توضیح دارم.
مثلاً:
dimvar =X
X is the name of variable
:18:
این تنها ذره ای از سختی های کشیده شده توسط من سر استفاده از این انجین است که هیچ آموزشی براش نیست و اگرم هست خیلی کوتاهه.

فرض کنید الان با این سرسختی بسیار زیاد اومدم روی یونیتی که هر تابع رو کلی توضیح داده و جاهای دیگه هم پر از آموزشه :21:
خب تعریف بسه(باز الان یه عده میان میگن داری خودنمایی میکنی) فقط میخواستم بگم از رو هوا این بازی در نیومده و بیش از اون مقداری که فکرشو میکنید زحمت پاش کشیده شده.
فقط قراره لانچر بازی رو بعداً بسازم و جداگانه بدم به مهدیار ولی بازی رو باید 100% کنم اگرم نتونم حداقل 99% میکنم :31:

parvizamd
07-11-2011, 06:51
فقط قراره لانچر بازی رو بعداً بسازم و جداگانه بدم به مهدیار ولی بازی رو باید 100% کنم اگرم نتونم حداقل 99% میکنم :31:
آقا ای جمله بندی هست "می کنم " ملت فکر بد می کنن:27:

Hotsun
08-11-2011, 19:49
خب دیروز بازی رو دادم!!!
پس منتظر باشین ببینیم نظر مهدیار و اگه ناشر نظری داده اون چی بوده. :8:

lord arthas
08-11-2011, 20:25
حالا که بازی تموم شده چند تا عکس ازش بزار که همه چی هم توش روشن باشه :31:

Hotsun
09-11-2011, 20:23
حالا که بازی تموم شده چند تا عکس ازش بزار که همه چی هم توش روشن باشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازی تموم نشده!!!
بعدشم شما دقت کنی و عکس ها بیان همه چیز به وضوح دیده میشه.
بذارین نظر مهدیار رو بشنویم تا بعدش یه تریلر رو کنم. :5:

Prince_ of _Persia
10-11-2011, 10:39
سلام پیام جان. بازیت خیلی خوب بود. گرافیکش واقعا خوب از آب در اومد . گیم پلی هم خوب و روون بود.
فقط یکسری باگ دیدم که احتمالا به خاطر تکمیل نبودن بود. مثلا بعضی سربازها رو سقف خونه ها گیر کرده بودند و شلیک می کردند.
بعضی وقتها هم الکی چپ و راست می رفتن ولی شلیک نمی کردن.
مجموعه رو هم که برای ناشر بردیم. بازیت یک خطایی داد که فلان dll نصب نیست و اجرا نشد. نمی دونم مشکل از کجا بود.

Hotsun
11-11-2011, 12:32
سلام پیام جان. بازیت خیلی خوب بود. گرافیکش واقعا خوب از آب در اومد . گیم پلی هم خوب و روون بود.
سلام,خیلی ممنون.

فقط یکسری باگ دیدم که احتمالا به خاطر تکمیل نبودن بود. مثلا بعضی سربازها رو سقف خونه ها گیر کرده بودند و شلیک می کردند.
روی سقف خونه ها :18:یجا فقط از روی سقف گاراژ میاد که اونم من ندیدم گیر کنه.
حتماً عکس بذار ازش ببینم رفعش کنم.

فکر کنم تو مرحله 2 بود چون زیادی سخت شده بود برنامه داده بودم بیان نزدیک شلیک کنن که پلیر از دورتر شروع به زدن بکنه وگرنه 10 دفعه ممکنه بمیره!!!
البته چون با مردن بازی تموم نمیشه و میره از چک پوینت مشکلی نیست سختش کنم بهتر از اینه که اینجوری بشه.(نسخه تستی برای همین چیزاست دیگه)

مجموعه رو هم که برای ناشر بردیم. بازیت یک خطایی داد که فلان dll نصب نیست و اجرا نشد. نمی دونم مشکل از کجا بود.
احتمالاً MSVCR100.dll رو گفته.
پیداش میکنم این سری که بازی نهایی رو دادم اونم میدم که بریزین و مشکلش حل بشه.
فقط تو اینستالر اصلی بازی که ناشر درست میکنه باید این dll رو بذارن که اتوماتیک نصب بشه.
کلاً 2-3 تا dll دیگه هست برای انجین های مختلف دیگه که اگه نباشه بازی اجرا نمیشه.
مثلاً برای 3DGS اگه شیدر بزنی یه dll میخواست که هر کسی ممکنه نداشته باشش :31:(اگه یادتون باشه بازی شیطان زنده که تو مجموعه قبلی بود یه dll میخواست)

Hotsun
13-11-2011, 13:36
گیر کردنش رو فهمیدم به خاطر چی بوده.
فاصله که زیاد میشده اونجوری میشده منم یه کاری کردم که فاصله هر چقدر هم باشه طرف بتونه پلیر رو شناسایی کنه و گیر نکنه.

این قضیه هم 99% مواقع اتفاق نمی افته ولی نمیدونم چرا هر چندین باری که تست میکنم یه بار این رو میبینم.
(البته اسکریپتش رو تغییر دادم و ضریب خطا رو کم کردم وگرنه تو قبلیه ممکنه شما بیشتر این قضیه رو ببینید.)
فکر کنم Waypoint ها رو که برای هوش مصنوعیش دادم بعضی مواقع زیادی میخواد از روشون عمل کنه و از پلیر غافل میشه.

-برنامه نویسی لانچر تمام شد فقط مونده آرت بزنم براش و بازی رو تحویل بدم.

اون Dll هم میارم با بازی میدم که باید بره توی
C:\Windows\System32
توی XP ,Vista ,seven هم آدرسش یکیه و فقط موقع نصب باید با مجموعه نصب بشه تا خیالمون راحت باشه همه میتونن اجراش کنن.

Hotsun
25-11-2011, 15:30
خب قرار شده یه نقد از بازی خودم بکنم و به قول شما بکوبمش,البته من فرض کردم یه فرد دیگه ساخته برای همین تو جملاتم مخاطب یه نفر مقابل هست.
البته این کار رو میکنم که بعداً نگین بازیت ضعیفه چرا از بقیه ایراد میگیری,به خاطر خیلی از شرایط مثل وقت کم,تک نفره بودن بازی,حجم زیاد بازی و غیره این مسائل پیش میاد ولی اینا رو نادیده میگیرم و نقد میکنم که فکر نکنید روی بازیم تعصب دارم.

1.تو تصویر بالا کم پلی بودن جا خودکاری و پایین چراغ مطالعه به شدت معلومه و در کل کیفیت بالایی نداره در صورتی که یه تصویر نمایشی که جزو گیم پلی بازی نیست نباید این قدر ناجور باشه.
2.افکت Filmgrain هم بدک نیست ولی معمولاً تو بازی هایی مثل Left for dead استفاده میشه نه بازی های اکشنی مثل این.
3.گوشه سمت راست و سمت چپ رو میزی تیره تر از وسطشه.
4.به نظر میاد چراغ مطالعه روشنه در صورتی که نور تقریباً در همه جا ثابته که در دنیای واقعی این شکلی نیست.
5.خالی بودن محیط توی محوطه های کارخونه کاملاً عادیه ولی مشکل اینجاست که منظره شهر پشتشه و نشون نمیده که کارخونه هست.
6.تفنگ که توی بازی های اول شخص خیلی مهمه تابلوئه که کم پلیه هر چند که توی خیلی از بازی های خوب هم این ایراد وجود داره ولی دلیل نمیشه این ایراد رو تو هر بازی ببینیم.
7.طوری سایه روی دست بازیکن افتاده که انگار پست انگشتاش مو داره :31:
8.بعضی جاها نور آفتاب معلومه ولی بعضی جاها اینطور نیست.

محض اطلاع:تیزی روی زمین رو درست کردم و در بازی نهایی اینجوری نیست.
9. چرا طرف رو کشتی خون نریخته بیرون(البته درجه سنی مجموعه میاد پایین ولی بازیکن کاری با این چیزا نداره)
نکنه طرف خوابیده :31:
10.این محیط به نظر من فقط یه سایه درست حسابی کم داره.
11.البته صندلی چوبی میذاشتی یا میز رو فلزی میکردی بهتر میشد.
12.به این محیط نمیخوره انقدر روشن باشه(تو بازی اصلی درست شده)
13.اون جسده چرا سیاهه(اینم درستش کردم)
14.چرا این نرده ها رفتن تو هم.
15.این پل مانندی که از بالاسر رد شده به هیچی بند نیست چرا!!!
16.زمینش بد نیست و یه جاهاییش کثیف شده جالبش کرده ولی بازم خیلی باحال نشده و بهتر با مدل پر بشه(پر شده)
17.نمیخوام بزنم تو ذوقت چون کار باحالی کردی ولی اون سیم هاش خیلی کم پلی هستن و میشد با اضافه کردن فقط چند تا پلی خیلی بهترش کرد.
18.عکس بیشتر بده بیشتر ایراد بگیرم. :21:
راستی اون قسمت که تو دستمون اسنایپ هست(عکسش تو پست شماره 20 هست)حذف شده.

parvizamd
25-11-2011, 16:11
واقعا بعضم ترکید:31:
بزار من یکم کمکت کنم.

دست بازیکن اینجا یه جوری نشون داده انگار یخ زده:31:و یکم به طور غیر طبیعی سفید می زنه
HUD علام یکم بیش از حد کوچیک بزرگترش کن.
بهتره در حالت زوم نشانه ناپید بشه...

چرا اون تفنگ همین طوری سرجاش وایسده باید یکم کج بشه.
بهتر می بود مردن دشمن از RAGDOLL استفاده می شد.
بهتر بود یکم TILING کاش زمین رو کم می کردی.
بهتره بود یکم از نظر بصری روی اون برگه کار می کردی.

ادامه دارد...:31:

Hotsun
25-11-2011, 16:24
HUD علام یکم بیش از حد کوچیک بزرگترش کن.
حساب کن تصاویر کوچیک هستن و رزولوشن که بره بالا حل میشه.:46:

بهتره بود یکم از نظر بصری روی اون برگه کار می کردی.
اگه منظورت اون ماموریت هاست آره درست میگی همیشه گفتم آرت 2 بعدیم به شدت ضعیفه.

به جز اون ایراد اولیه بقیه درست هستن ولی چه انتظاری دارین :31:
امشب کار برام پیش اومده فردا صبح زود میرم بازی فاینال رو میدم. :11:
مهدیار دعوام نکن میخواستم بازی رو بیارم ولی باور کن کار پیش اومده خونه نیستم که بتونم رایت بزنم. :11:

silsin
25-11-2011, 18:03
سلام
منم گفته بودم منم یکمی نقد می کنم

1- این عکس:
اشکالات :
تیزی های نامناسب توی مدل ها
کشیده شدن بسیار ناجور تکسچر توی دیوار جلویی . من موندم اگه این بلوکه ما بلوک اینقدری هم داریم مگه ؟:31:
این دیواره که گفتم رو مستقیم هدف اسلحه رو بگیرین برین جلو . . . .
صاف نبودن مدل ها هم باعث شده این تانکر جلویی به صورت خیلی ضایعی تیزی تانکری که باید صاف باشه رو نشون بده .
اونوقت به قول پرویز این دستش چرا سفیده ؟
مورد بعدی هم ساختمون هان . الان یه سوال اینا رو یه باکس خالی گذاشتی تکسچر انداختی توش ؟ این ساختمون ها نزدیکن بنابراین نمی تونی جزئ پشت زمینه حسابشون کنی اگه دورتر بود یه چیزی می تونستی حتی یه عکس هم بزاری و همین حرف من که روی یه باکس یا حتی یه bsp یه تکسچر بندازی چون مسلما دوره و نقش فضا پرکردن داره اما این نزدیکه و همین عامل باعث شده که اینجور تکسچر انداختن باعث بیکیفیتیش بشه در ضمن از کی تا حالا ساختمون ها اینجوری شیشه دارن ؟ :31:
و اون یارو مینی مپ بالای تصویر هم شدیدا بیجوریه . سبز اصلا رنگ خوبی واسه اینجوری مینی مپ ها نیست طراحیش هم اصلا مناسب نیست بهتر بود اینجا یا از مدل بیرنگ و تقریبا خاکستری استفاده می کردی یا ابی کم رنگ .البته اینجوری مینی مپ ها به صورت مربع هم باشن می تونن جالب باشن
در ضمن این جا نباید هیچ سایه ای داشته باشه ؟ :31:
در ضمن یه ایراد دیگه چرا دیوار پشت تانکر اینجوریه تکسچرش ولی مال جلویی اینجوری کشیده شده ؟

نکات مثبت این بخش :
HUD زیبا .

عکس دوم :

نکات منفی:
تکرار شدن تکسچر ها روی زمین بسیار بسیار ضایعست . بهتر بود از یه تکسچر بزرگ تر استفاده می کردی که نیاز به تکرار کردن تکسچر کم تر بشه .
مشکل تکسچر دیوار همچنان پابرجاست .
اون ساختمونه سمت چپ بالا برج مراقبته فرودگاهه؟ :31: چرا تکسچر نداره ؟
این دوتا نیم دایره چین وسط؟
تیزی تکسچرها هم روی زمین ناجور کرده تکسچرها رو بهتر بود اینجا یا گرد میشید یا یکسری تکسچر به صورت مثلا لکه ای چیزی روش میافتاد اینجوری بهتر بود
محیطش هم خیلی خیلی خالیه
یک ساختمون پشت سر ماشینه که واقعا بد شده . بهتر بود این رو یه مش درست و حسابی ساختمون میزاشتی نه فقط یک دونه باکس با یه تکسچر روش
ساختمون ها هم توی این سکانس کمن چرا؟
یک شکل بودن ساختمون ها خیلی به کلیت کار زرر میزنه . بازیکن از تکرار به هیچ وجه خوشش نمیاد . یک شکل بودن تکسچر ساختمون ها خیلی بده . حالا هرچقدر بخوای با تغییر اون باکس مثلا یه ساختمون جدید بسازی .
مشکل بد بودن مینی مپ هنوز در این صحنه دیده میشه . بهتره بزرگ تر باشه .و اون چیزهایی که قبلا گفتم .
سایه کجاست ؟ من هنوز نفهمیدم .

نکات مثبت :
استفاده از انتی الاسینگ این صحنه رو قابل تحمل کرده .
سبک گرفتن اسلحه و همون مکان قرار گیری اون توی تصویر واقعا خوبه .
اگر اشتباه نکنم توی این صحنه افکت BLOM فعاله . اون خیلی خوبه.

تصویر سوم :

نکات منفی:+ مثبت:
خوشبختانه اشکال زیادی به این صحنه وارد نیست . بجز چندتا کوتاه :
بازیکن توی فضای ازاده و هوا افتابی پس چرا نور پردازی صحنه اصلا همچین چیزی رو نشون نمی ده ؟
بعد از مدتی بلاخره سایه رو یافتم . روی اون ساختمونه فکر کنم کنارش یه ساختمون دیگه باشه این خوبه .
رفلکت رو خوب انداختی روی اون ساختمون البته اگه همچین چیزی باشه توی تصویرکه من اینجوری می بینم . می خواستم از جهت خورشید اشکال بگیریم ولی نمی دونم کدوم طرفیه .
اون اسلحه که روی زمین افتاده اصلا چرا اینجاست ؟ نباید کنار خود طرف باشه ؟ اگه احتمالا هد شات رو بدیم بازم زاویه افتادن اینجوری نمیشه که دوحالت داره یا کارکتر حریف بعد از شلیک با جنازش میافته یه طرف چون شدت شلیک گلوله این کار رو می کنه و یا به سبک بعضی از بازی ها اول میشینه روی زمین و همونجا می میره به سبک مردن Rag Doll ای:31: اگر احتمال مردن همینجوری رو بدیم خب این مسلما خودتون می دونی چه جوریه .
دست توی این صحنه نشون میده که بد طراحی شده . نقاط تیز . ساختمون سمت راستی رو هم من نفهمیدم چه ساختمونیه و دقیقا این چه تکسچری که روش افتاده :31:

تصویر بعدی :

نکات منفی :
لبه دار بودن اشیائ .
بلوم باعث بد شدن تصویر شده . نمی دونم من که اصلا خوشم نیومد. :31:
سوال اصلی اصلا اینا چرا اینجان ؟ :31:
دیوار جالبه . فقط جنس دیوار از چیه ؟
این به اصطلاح الاچیق اونوقت پارچه ها با چی به چوب وصل شدن ؟ همون بالا گرفتی میخشون کردی ؟ :31: شوخی کردم بهتر که نه باید اینا رو اینطوری میساختی که پارچه ها با نخ به چوب وصل می کردی اینجوری بسی ضایعست .
الاچیق جلویی هم همین اشکال + چرا پارچه اینجوری اومده جلو ؟ مگه همچین چیزی هم میشه ؟
بازم هست زورم میاد بگم :31:
درضمن یا میز چوبی بزار و صندلی چوبی یا میز فلزی بزار و صندلی فلزی .اینجوری بهتره
نکات مثبت :
فقط تصویر ساختمونی پشتی فکر کنم یه جورای Dof داره با بلوم قاطی شدنش خیلی زیبا ترش کرده

تصویر بعدی :

مشکلات »
تکرار بد تکسچرها
محیط خالی
نورپردازی بد . محیط های اطراف چه جوری اینقدر روشنن ؟
پنکه !!!! اخه اینجاها اینجوری پنکه میزارن؟ مگه خونست ؟ اینجاها فقط هواکش دارن
نرده ها توی هم رفتن ؟ چرا؟
چیز دیگه ای هم معلوم نیست که بیشتر بگم
بهتر بود محیط رو پرتر می کردی مثلا یه چندتا کامیون میزاشتی یا مثلا باربر چیه اسمش
این چیزهایی که گفتم برداشت من بود که این صحنه رو به صورت یه کارخونه دیدم .

نکات مثبت :
:31:
هیچی

تصویر بعدی :

زیبا .
جالب .
دفترش هم جالبه ولی تکسچر ازش زده بیرون . درستش کن .
یکمی معما رو پیچیده تر کن .
یکمی نو اوری کن یه چراغ مثلا بزار اونجا که فعلا قرمزه و وقتی وصل کردی مثلا سبز بشه جالب میشه .

همین .
من نقاد نیستم پس نقد هام کارشناسانه نبود . اینها رو هم تقریبا از نظر یه بازی باز نصفه بازی ساز گفتم :31:

parvizamd
25-11-2011, 18:19
حسن تو چقدر خشنی کسی زنت نمیشه ها...:31:(شوخی ).

silsin
25-11-2011, 18:47
امروزم به خودت هم گفتم نگران نباش تو فکر خودت باش:27:
تازه کجای کاری من الان ذوغ دارم یه بازی رو بعد از سه هفته تلاش شبانه روزی ساختم الان از ذوغ نمی دونستم چیکار کنم اومدم اینو نقد کردم :31:

Prince_ of _Persia
25-11-2011, 19:15
سلام . من موندم بازی ندیده رو شما چه جوری نقد می کنید :31:

اگه منظورت اون ماموریت هاست آره درست میگی همیشه گفتم آرت 2 بعدیم به شدت ضعیفه.

به جز اون ایراد اولیه بقیه درست هستن ولی چه انتظاری دارین
امشب کار برام پیش اومده فردا صبح زود میرم بازی فاینال رو میدم.
مهدیار دعوام نکن میخواستم بازی رو بیارم ولی باور کن کار پیش اومده خونه نیستم که بتونم رایت بزنم
مرسی پیام جان . فردا هر جور شده بهم برسونش . بازی تو من رو جون به لب کرد :19::31:
راستی بابت درست کردن باگها هم یک خسته نباشی درست و حسابی از من طلب داری :31:. خیلی هوش مصنوعیش اذیت می کرد اگه اونجوری منتشر می شد زیاد جالب نبود. خوب شد که از پسش بر اومدی

Hotsun
26-11-2011, 09:53
از سیسیلین بابت این همه وقتی که گذاشت واقعاً ممنونم ولی خیلی از موارد به خاطر عکس بد گرفتن بود,برای مثال طرف رو از این ور کشتم بعد رفتم از اونور عکس گرفتم فکر کردی بد پرت شده :31:
یا مثلاً خودم اعلام کردم گوشه های آسفالت رو درستش کردم دیگه گوشه نداره :46:

سوال اصلی اصلا اینا چرا اینجان ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]محوطه خیلی از کارخونه ها چنین چیزی داره که کارگرا خسته شدن برن استراحت کنن.:31:

دیوار جالبه . فقط جنس دیوار از چیه ؟ جالبه؟!؟ :18:
این دقیقاً همون دیواریه که از دور دیدی ازش ایراد گرفتی :31:
ولی فکر کنم چند تا کارخونه بری مشکلت با اون برج دیدبانی و جنس اینا و یه سری چیزای دیگه حل میشه.
جنس دیوار:
fence concrete یا همون حصارهایی که با بتن درست میکنن و تمام صفحه هستن. :31:
راستی اون محیط که از پنکه ها و نورش ایراد گرفتی و گفتی خالیه هم نورش درست شده هم محیطش پرتر هست هم هواکش داره و چون محیط بزرگه برای به جریان انداختن هوا داخلش از پنکه استفاده شده.
باور نداری از مهدیار بپرس :46:
این بازی رو چون حین طراحی عکس هاش رو گذاشتم خیلی از مشکلاتش بر طرف شده.
راستی بین تصاویری که گذاشتی شماره 3 رو نگاه کنی اون بالا همونی که بهش میگی برج دیدبانی سمت چپ بالای ماشینا معلومه که تکسچر داره :31:

در ضمن برای ساختمونا از هیچ گونه باکسی استفاده نکردم,اون سیلو که استوانه هست سمت چپیش هم شیروونی داره بقیه ساختمون ها هم همشون اسکای باکس هستن :46:

خیلی از این جور موارد وجود داره که اگر بازی رو ببینی برطرف میشه ولی بازم دستت درد نکنه که موارد رو گفتی,فقط چرا دیر گفتی,بعضی از موارد رو اگر زمان داشتم میتونستم برطرف کنم ولی...
راستی به خاطر رادار مجبور شدم بعد از تغییر رنگش یدور دیگه بازی رو رایتش بزنم که بدم به مهدیار :31:

در مورد اون برق هم چرلغ روشن میشه وقتی وصلشون میکنی(البته توی بازی اصلی نه توی اون تصویر) ولی وقتی وصل نیست چجوری چراغ قرمز داشته باشه,ولی قبول دارم باید یکم سخت تر و جالب ترش میکردم.

من نقاد نیستم پس نقد هام کارشناسانه نبود . اینها رو هم تقریبا از نظر یه بازی باز نصفه بازی ساز گفتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
خیلی هم چیزای خوبی گفتی اتفاقاً کارشناسانه بود :46:البته اگه بازی رو میدیدی بهتر میشد,بازیسازیت هم که دیگه همه میدونن سر بازی رویا چی کردی :40:
راستی حالا که اینا رو گفتی,ولی یه سوال؟؟؟
به عنوان یه بازی ساز فکر میکنی با FPSC ساختن یه همچین بازی چقدر ارزش داره,یعنی منظورم اینه که به نسبت بد بودن انجین.
49 دلار قیمت انجینه تازه کلی تخفیف و این جور چیزا به مناسبت های مختلف میزنن :31:
البته همنیجا اعلام میکنم این آخرین پروژه ام با FPSC بود.
اگه کسی دید دارم بازم باهاش کار میکنم این پست رو بیاد نقل قول کنه :27:

مرسی پیام جان . فردا هر جور شده بهم برسونش . بازی تو من رو جون به لب کرد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راستی بابت درست کردن باگها هم یک خسته نباشی درست و حسابی از من طلب داری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خیلی هوش مصنوعیش اذیت می کرد اگه اونجوری منتشر می شد زیاد جالب نبود. خوب شد که از پسش بر اومدی
خواهش میکنم دیگه ببخشید دیگه,اگرم نگاه کنی دیروز یه میس کال داشتی اول شمارش 021220 بود اون مال من بود زنگ زدم بگم میخوام بازی رو بیارم از اون طرف برم جایی دیدم برنداشتی دیگه رفتم. :11:

shahindelta
09-09-2016, 11:33
تو تصویر بالاییش که معلومه سنگ های کنار جاده داخل محوطه کارخونه هست.

در ضمن برای نشون دادن 16X Anisotropic میتونید به تصاویر زیر نگاه کنید.
همونطور که میبینید توی تصویر پایینی که از این قضیه بهره نمیبره در دورتر تکسچرها تار شدن و بد دیده میشن.

من کاملا با حرف شما موافقم.