PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هنگ کردن مکرر سیستم بعد از نصب نسخه 64 بیت سون

mahi58
16-10-2011, 21:51
سلام دوستان.

من تا قبل از این ویندوز سون 32 بیت داشتم که خیلی عالی هم کار می کرد، که دیروز به دلایلی گفتم بکنمش 64 بیت. مشکل اینجاست که دقیقا از موقعی که ویندوز سون 64 بیت رو نصب کردم دائم سیستم حالت freeze پیدا می کنه، به طوری که حرکت ماوس قطع میشه و دیگه کاملا هنگ می کنه.

خیلی چیزها رو امتحان کردم. درایور گرافیک رو عوض کردم، موقع استفاده از Opera قفل می کرد که پاکش کردم، حدس زدم ممکنه از Babylon باشه و عوضش کردم، بعد دیدم موقع بیرون اومدن از حالت Sleep فریز می شد و...، ولی فایده ای نداشت.

علت دقیقش رو کشف نکردم، ولی فکر می کنم احتمال داره مشکل برگرده به Network. چون قبلا هم یکی دو بار موقع وصل کردن به لپ تاپ با کابل لن دقیقا همین مدلی فریز می شد و الان هم وقتی کابل لن متصل به مودم رو از کامپیوتر خارج می کنم مشکل فریز بسیار کمتر میشه. توضیح این که مادربرد من ASUS M4N78 هستش که به یک مودم بیرونی وایمکس مبین نت وصله.

قبلا با نسخه 32 بیت هم فریز داشتم، ولی تقریبا فقط سر همین شبکه بود و هر 10 روز یک بار. الان با نسخه 64 بیت شده هر 1 ساعت یک بار.

راه حلی به ذهن تون می رسه؟

ممنونم.

a.0611
17-10-2011, 00:24
من الان دارم با 64 استفاده میکنم .. با وایر لس لپتاپ و با وایمکس مبین نت.. هیچ مشکلی ندارم...

jafarian
17-10-2011, 00:36
مودم شما اگر usb با lan داره از طریق usb هم تست کنید firmware مودم خودتون آپدیت کنید بعلاوه بایوس مین ببینید رفع اشکال میشه یا بازم به همون صورته چون آپدیت این دو مورد یکسری از باگها رو برطرف میکنه :20:

mahi58
17-10-2011, 00:51
ممنونم.

متاسفانه مودم فقط از طریق لن متصل میشه (مودم خارجی مبین نت هستش)، مودم چینیه و خیلی بیخودتر از این حرف هاست که فرم ویر جدید براش پیدا بشه. مدلش رو تو اینترنت همین جوری هم سرچ کمی کنی چند هزار تا نتیجه بیشتر نمیاره. بایوس مادربرد هم آپدیت شده به تازگی...

الان یه ای میل هم به Realtek زدم ببینم درایوری چیزی برای LAN روی مادربرد دارند که بهم بدن؟ جالبه که نسخه 32 بیت درایورش خودبخود با درایورهای مادربرد هست و نصب میشه ولی روی ویندوز 64 بیت می خوای نصب کنی درایور لن جزو اجزای موجود در بسته درایوری چیپ ست مادربرد نیست (مادربرد ASUS M4N78 هستش)!

sourena
17-10-2011, 10:13
CPU شما چی هست دقیقا؟! رمهاتون چقدره؟

اگر رم بالای 2 گیگ نداری....همون 32 بیت بریز! من حدس میزنم به CPU فشار میاد!

mahi58
17-10-2011, 12:01
ممنون از کمک تون sourena عزیز، ولی فکر نمی کنم مشکل از سی پی یو باشه. من گیم باز هستم و کامپیوترم از این چیزا کم نمیاره معمولا. : دی

سی پی یوی من AMD Phenom II X4 840 و رم هم 4 گیگابایت باس 800 برند Corsair هستش.

3.2 گیگ خیلی با 4 گیگ فرقی هم نمی کنه، ولی بچه ها توصیه کردند که 64 بریز برای Performance بالاتر. ما هم گوش کردیم و ریختیم این جوری شد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahi58
18-10-2011, 18:01
با تشکر از کمک دوستان من همین الان عطای 64 بیت رو به لقاش بخشیدم و مجددا 32 بیت به جاش نصب کردم...

ما که نفهمیدیم مشکل بالاخره از چی بود، ولی الان 32 بیت داره مثل ساعت کار می کنه.

یه نکته جالب هم بهتون بگم: یکی از مهم ترین دلایل ریختن 64 بیت برای من بهتر شدن Performance سیستم خصوصا برای بازی بود، که از این لحاظ نمره ویندوز 64 بیت چیزی حدود 8-7 درصد کمتر از نسخه 32 بیت در اومد! :دی

sourena
18-10-2011, 21:39
احتمال داشت با آپدیت بایوس درست بــشه ....

mahi58
20-10-2011, 18:08
احتمال داشت با آپدیت بایوس درست بــشه ....

ممنونم، ولی بایوسم آخرین نسخه بود. همین چند روز قبل به دلیل خاصی مجبور شده بودم آپگرید کنم. :46: