PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده بهینه از Poly ها

anti-military
15-10-2011, 23:18
سلام این مطلب رو یه مدت پیش نوشتم که تا حد امکان تو مدلهای بازی جزئیات رعایت بشه بدون اینکه مدل بی دلیل سنگین بشه . یه جورایی بحث همین یارانه هاست که پولی هایی که واقعا نیاز نیست رو از بین ببریم و در عوض با فضایی که ذخیره میشه به طرح ها جزئیات بدیم یا طرح های جدیدی بزنیم

تو این مطلب من میخوام ساختمون زیر که به نظر خیلی با جزئیات میاد رو با حداقل تعداد پولی طراحی کنم که علاوه بر اینکه سنگین نشه ولی جزئیات خیلی خوبی داشته باشه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولین چیزی که به نظر میرسه حالت کلی ساختمون هست که به صورت عکس زیر ایجاد میکنیم .

اگه از باکس استفاده می کنید همیشه جاهایی که قرار نیست دیده بشه رو حذف کنید . مثل همین عکس بالا چون زیر این ساختمون هیچ وقت قرار نیست دیده بشه پس اضافه هستش ! همینطور سقف این ساختمون رو هم حذف کردم چون این سقف اصلی نیست و یه سقف دیگه روی این قرار میگیره و پس اینجا هم قرار نبود دیده بشه و پاکش کردم ! اگه پاک نمیشد الان 12 تا پولی بود اما الان شد 8 تا !

تو عکس زیر اون قسمتی که دورش خط کشیدم میخوام ایجاد کنم . ولی برای طبیعی شدنش اصلا نیازی نیست که 11 - 12 تا باکس رو کنار هم قرار بدم یا برعکس نباید یه باکس بزارم و با تکستچر سعی کنم جزئیات بدم بهش ! بهترین راهش به نظر من روش زیر هست که الان میخوام ایجاد کنم .

خوب الان مثل عکس زیر فقط یه پلن میکشم و با استفاده از اسکریپت Poly Boost چندتا خط روش میکشم و حالت کلیش رو تقریبا مثل چوبی که تو عکس هست در میارم .

و بعدش ...

الان حالت کلیش ایجاد شد و برای اینکه یکم 3 بعدی تر به نظر برسه اون چوبی که اون بالاش هست که یکم کج شده رو به صورت زیر ایجاد میکنم که یکم جذاب تر بشه . برای این کار سگمنت رو میکشم بالا و بعد با Bevel ضلع رو به روش رو میارم جلو ...

الان فقط لازمه که قسمت های مورد نیاز رو بدم داخل که حالت 3 بعدی به خودش بگیره . که یه تکستچر انداختم روش و شد مثل عکس زیر .

الان تو عکس زیر اون چوب ها رو قرار دادم که 15 تا باکس شد 100 تا پولی . اما نکته مهم اینه که پشت و زیر و بالای اون چوب ها هیچ وقت قرار نیست دیده بشه ! پس اون قسمت هاش رو که اصلا قرار نبود دیده بشه پاک کردم تعدادش به نصف کاهش پیدا کرد ! حدود 48 تا پولی از 100 تا صرفه جویی شد ! یعنی با این تعداد میشه 15 تا چوب دیگه قرار داد .

بقیه قسمت هاش هم به همین صورت . اینطوری بدون اینکه بازی بی خوردی سنگین بشه میتونیم جزئیات زیادی به مدلها بدیم .

الان تا همین مقدار کمی که ساخته شد اگه دقت نمی کردم ممکن بود الان 250 - 300 تا پولی بگیره .
اینطوری طراحی خیلی لذت بخش تر هم میشه که پولی ها مدیریت بشه .

به همین صورت طراحی رو ادامه دادم تا اینجا ...

تا اینجا 294 تا POLY شد .

خوب حالا همین ساختمون توی بازی اگه ببینید جزئیات خوبی داره
البته تو این عکس سایه وجود نداره و تنظیمات گرافیکیش مشکل داره ورگنه جزئیات خیلی بهتر دیده میشه

anti-military
16-10-2011, 17:26
یه چیز دیگه اینکه اینجور صرفه جویی ها تو رم خیلی تاثیر داره و باعث میشه بازی رم کمتری بخواد
درسته که تو رندر و گرافیک تاثیر نداره اما بازی به رم کمتری نیاز پیدا میکنه