PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید موشن کپچر ؟

anti-military
15-10-2011, 20:22
سلام من تو فکر خرید یه موشن کپچر بودم و شروع کردم به سرچ مدلهای مختلف تا اینکه یه مدل 40 میلیونی دیدم که به نظر خیلی عالی میاد . کسی اینجا هست که بیاد شراکتی یکی بخریم ؟ 4 نفر بشیم و نفری 10 تومن بزاریم بگیریمش ...

الان مشکل اصلی بازیهای ایرانی انیمیشن هاست که با موشن کپچر میشه صحنه های سینمایی زیادی خلق کرد
و به روایت بهتر داستان خیلی کمک میکنه و درکل ساخت یه بازی یا انیمیشن خوب بدون موشن کپچر تقریبا غیر ممکنه

M0hsen3D
15-10-2011, 20:29
اگه تونستین حتما بگیرین ولی اگه بودجه کم اوردین میتونین از کینکت هم به عنوان موشن کپچر استفاده کنین البته به درد فضای بزرگ نمیخوره ولی کار راه اندازه تا حدی...
موفق باشید:11:

silsin
15-10-2011, 20:51
سلام من تو فکر خرید یه موشن کپچر بودم و شروع کردم به سرچ مدلهای مختلف تا اینکه یه مدل 40 میلیونی دیدم که به نظر خیلی عالی میاد . کسی اینجا هست که بیاد شراکتی یکی بخریم ؟ 4 نفر بشیم و نفری 10 تومن بزاریم بگیریمش ...

الان مشکل اصلی بازیهای ایرانی انیمیشن هاست که با موشن کپچر میشه صحنه های سینمایی زیادی خلق کرد
و به روایت بهتر داستان خیلی کمک میکنه و درکل ساخت یه بازی یا انیمیشن خوب بدون موشن کپچر تقریبا غیر ممکنه

نظر من اینه که نخری به صرفه تره . بیا از همین شرکت ها استفاده کن . من یه دونه ارزونش رو هم میشناسم خیلی خیلی ارزونه درضمن اینا 50 دادن از کاندا خریدنش

anti-military
15-10-2011, 21:34
کینکت میگن خیلی جالب نمیشه باهاش کار کرد یه جوری مصنوعی میشه البته خودم هنوز تست نکردم باید بگیرم امتحان کنم ...

parvizamd
16-10-2011, 06:08
بابا یکی به من بگه این kinnect چیه ؟ دهنم آب افتاد و قیمتش چنده؟:31:

Reza Azimy_RW
16-10-2011, 12:35
کینکت نمیدونی چیه ؟! همینی که اول رو ایک بااکی اومد که یه دوربینه وای میسی جلوش و بازی رو کنترل میکنی . بدون اینکه چیزی به خودت وصل کنی . مثلا حرکت میکنی کاراکتره تو ایکس باکس هم حرکت میکنه یا هر رنگی لباست داشته باشه همون رنگو میپوشه .
کلا یه کنترولر پیشرفته یا یه گیم پد فوق پیشرفتس :دی

parvizamd
16-10-2011, 13:49
ایکس باکسه؟!!!
قمیت اش چنده؟

silsin
16-10-2011, 14:50
خب یادمه تا چند ماه پیش یه جایی می فروختش 80 90 تومن حالا قیمت دقیقش رو نمی دونم . چون الان این -- شده میشه واسه هر کاری ازش استفاده کرد .از جمله همین استفاده از اون به عنوان موشن کپچر. الانم که اس دی کی مربوط به ویندوزش هم انتشار پیدا کرده دیگه هر کاری که دلت بخواد می تونی باهاش بکنی . یه سایت هم هست که -- هاش رو بهت نشون می ده خودم چند تا دیدم چه از روش ن کردن یه لامپ با یه بشکن و چه از پرواز دادن یه هواپیمای موتوری کلا چیز خیلی باهالیه

parvizamd
16-10-2011, 15:11
مفته به خدا .آقا میشه دویدون و اسلحه گرفتن و غیره رو باهاش انیمت کرد؟

3dmotion
16-10-2011, 17:02
من با kinect و PSeye کار کردم دوربینهاشون ارزون هست ولی قیمت نرم افزارش گرونه یه چیزی تو مایه هایه 15 میلیون البته بصورت کامل و حرفه ای بحرحال شما باید بتونی یه خروجی برای موشن بیلدر یا مکس بدی .
یه مکشل اصاصی که دارن اینکه حرکت های خیلی خوب و رون رو نمیشه از توش ذرآمورد مخصوصا اگه برای دمو باشن و حتا طولانی باشن . و برای توی بازی و حرکات کوچیک مناسب هست مثل حالت اسلحه و نشستن و اینطور چیزا.

پیشنهاد من اینه که موشن کپچر نخری چون با صرفه نیست میتونی از شرکت هایی که دارن اجاره کنی هم ارزون تره هم مسئولیتش کمتره.

Hotsun
17-10-2011, 12:20
بچه های استودیوی هورخش که با ما همکاری میکنن کینکت رو تست کردن نتیجه این بوده:
1.نمیتونی برگردی حتماً باید رو بهش باشی وگرنه قاطی میکنه.
2.حرکت سریع انجام بدی نمتونه تشخیص بده و تیکه تیکه میشه انیمیشنت.
3.باید نور رو خیلی باهاش دقیق در بیاری توی قسمت های انیمیشنی,مگر اینکه بخوای استخوان بندی فقط وارد کنی.
4.خیلی ویرایش زیاد نیاز داره باید بعد از اتمام صاف بشی تا بتونی قشنگ ردیفش کنی.

در ضمن الان اگر موشن کپچر اوپتیک بگیرین خیلی ارزون در میاد(همین حدود 30-40 ملیون)در صورتی که مدل های پیشرفته تر خیلی گرون تر هستن.
شرکت هایی هم که کار رو بهت تحویل میدن اینجورین که بهشون کار رو میگی خودشون بازیگر براش میارن و کلی کارا میکنن و ادیتشم میکنن انیمیشن نهایی رو میذارن کف دستت یعنی هیچ نظارتی روی بازیگرهاشون نمیتونی حین کار داشته باشی.
حالا خود دانید!!!:31:

3dmotion
17-10-2011, 13:52
بچه های استودیوی هورخش که با ما همکاری میکنن کینکت رو تست کردن نتیجه این بوده:
1.نمیتونی برگردی حتماً باید رو بهش باشی وگرنه قاطی میکنه.
2.حرکت سریع انجام بدی نمتونه تشخیص بده و تیکه تیکه میشه انیمیشنت.
3.باید نور رو خیلی باهاش دقیق در بیاری توی قسمت های انیمیشنی,مگر اینکه بخوای استخوان بندی فقط وارد کنی.
4.خیلی ویرایش زیاد نیاز داره باید بعد از اتمام صاف بشی تا بتونی قشنگ ردیفش کنی.

در ضمن الان اگر موشن کپچر اوپتیک بگیرین خیلی ارزون در میاد(همین حدود 30-40 ملیون)در صورتی که مدل های پیشرفته تر خیلی گرون تر هستن.
شرکت هایی هم که کار رو بهت تحویل میدن اینجورین که بهشون کار رو میگی خودشون بازیگر براش میارن و کلی کارا میکنن و ادیتشم میکنن انیمیشن نهایی رو میذارن کف دستت یعنی هیچ نظارتی روی بازیگرهاشون نمیتونی حین کار داشته باشی.
حالا خود دانید!!!:31:

البته با 3 تا دوربین playstation بهتر در میاد. موشن کپچر های نوری هم فکر میکنم با لای 150 میلیون خوب باشن. یه سری هاشون که ارزون هست دقیق نیستن و کار باکیفیت در میاد. موشن کپچر در حد 50 میلیون که ادیتشم کمه و خیلی خوب میشه ازش کار گرفت و در ضمن بصورت Wireless هم کار میکنه و محدودیت فضا هم نداره .
اینم سایت شرکتش .
measurand.com

Vahid67
11-12-2011, 18:04
دوستان نطرتون در مورد Animazoo.com چیه من دموش رو دیدم خوشم اومد البته دموش کیفیتش پایینه و از همه مهم تر قیمتش مناسبه ....