PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : windows detected a hard disk problem

neon_91
13-10-2011, 22:15
من داشتم ا کامپیوتر کار میکردم که این پیام ظاهر شد.کلا هر موقعی که کامپیوتر رو روشن میکنم همچین پیامی میده میترسم اطلاعاتم از دست بره مشکل چیه کلا.لطفا کمک کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

H.Operator
14-10-2011, 02:04
درود
شما روی درایوهای سیستمت کلیک راست کن و Properties رو انتخاب کن سپس به تب Tools برو و از قسمت Error Cheking بر روی Check Now کلیک کن و سپس استارت بزن بزار تا تمام شه ببین چه جوابی میده ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehr1362
14-10-2011, 02:21
قبلا در یکی از پستهای فروم گفتم دوباره میگم :

احتمالل ویندوز شما سون هست درسته؟ این پیام وقتی میاد که هارد مشکل جدی داره و اگه اکس پی نصب باشه این پیام هشدار نمیاد!
با نرم افزار HD Tune و از قسمت Health یه شات بگیر.من خودم این مشکل رو قبلا داشتم که نهایتا منجیر به نابودی 920 گیگ اطلاعات شد و با دردسر 620 گیگ رو ریکاوری کردم!

یه شات بگیر حتما.اگر قسمت هایی از هاردت با رنگ قرمز مشخص شده باشه و Failed باشه یعنی اینکه باید هارد رو عوض کنی!
و با نرم افزار و این چیزا هم درست شدنی نیست

neon_91
14-10-2011, 09:55
قبلا در یکی از پستهای فروم گفتم دوباره میگم :

احتمالل ویندوز شما سون هست درسته؟ این پیام وقتی میاد که هارد مشکل جدی داره و اگه اکس پی نصب باشه این پیام هشدار نمیاد!
با نرم افزار HD Tune و از قسمت Health یه شات بگیر.من خودم این مشکل رو قبلا داشتم که نهایتا منجیر به نابودی 920 گیگ اطلاعات شد و با دردسر 620 گیگ رو ریکاوری کردم!

یه شات بگیر حتما.اگر قسمت هایی از هاردت با رنگ قرمز مشخص شده باشه و Failed باشه یعنی اینکه باید هارد رو عوض کنی!
و با نرم افزار و این چیزا هم درست شدنی نیست
بله ویندوز سون میباشد این هم شات از hdd tune حالا یعنی چی میشه؟

یعنی باید هارد عوض بشه؟:41: الان که هیچ مشکلی نداره دارم باهاش راحت کار میکنم شاید سکتور خراب باشه که بشه حلش کرد؟

درود
شما روی درایوهای سیستمت کلیک راست کن و Properties رو انتخاب کن سپس به تب Tools برو و از قسمت Error Cheking بر روی Check Now کلیک کن و سپس استارت بزن بزار تا تمام شه ببین چه جوابی میده ؟

سلام این هم عکس ها تمام درایو هام بدون هیچ مشکلی کار میکنند به غیر از یکی که درایو Cمیباشد

بقیش مشکلی نداره.

آیا با عوض کردن ویندوز میشه مشکلو حل کد یا با استفاده از نرم افزار.

mehr1362
16-10-2011, 14:41
من دو روز سر نزدم وگرنه زودتر جوابت رو میدادم.به هر حال

همونطور که قبلا گفتم و حدس زدم یه قسمت از هاردت Failed هست و هارد در وضعیت خوبی نیست!

شما نهایتا میتونی با نرم افزار HDD Regenerator کل هارد رو برای بدسکتور اسکن کنی ولی زیاد امیدوار به معجزه نباش!

شما بعد از خودم سومین کسی هستی که با این پیام مواجه میشی و حدسی که میزنم به واقعیت بدل میشه.

من هم 5 ماه با همین وضعیت با سیستم کار کردم تا اینکه یک روز پارتیشن ها به هم چسبید و یک هفته تموم گرفتارم کرد.

تا دیر نشده یک هارد بخر و اطلاعاتت رو به اون منتقل کن.بعدا اگه اطلاعاتت از دست بره هم باید غصه اطلاعاتت رو بخوری و هم هاردت رو!

با اون نرم افزار هم میتونی یه بوت روی سی دی بسازی و اسکن کنی ولی انتظار زیادی ازش نداشته باش.
یا اگر سی دی Hirens Boot رو داشته باشی این نرم افزار در اون هست.

موفق باشی

l-i-d-a
18-02-2013, 21:55
سلام دوستان من هم این مشکل رو پیدا کردم و با برنامه ای که گفتین چک کردم و اینم هم عکس هاش لطفا بگید معنیش چیه ایا هخاردم خراب شده یا نه؟

Mortal Mx
31-05-2013, 03:13
سلام . من هم چند ماهه که با این مشکل رو برو هستم این کاری که گفتین انجام دادم یک پیغام میده میگه هارد بررسی شده مشکل نداره و آماده استفاده هست ولی باز هم این پیغام مشکل رو میده چه کار کنممممممم؟؟؟؟؟؟؟:n03: :n13:

EXTREME
31-05-2013, 16:47
سلام . من هم چند ماهه که با این مشکل رو برو هستم این کاری که گفتین انجام دادم یک پیغام میده میگه هارد بررسی شده مشکل نداره و آماده استفاده هست ولی باز هم این پیغام مشکل رو میده چه کار کنممممممم؟؟؟؟؟؟؟:n03: :n13:

یک عکس از تب health نرم افزار hd tune بزارین

Mortal Mx
11-06-2013, 00:04
من راه اولی رو انجام دادم که اینو گفت منظورم روی هارد
Properties گرفتم Error Cheking زدم و گفت مشکل نداره ولی حالا این نرم اقزارم دانلود میکنم جوابشو بهتون میدم مرسی از توجوهتون:n16:

a-soft
22-08-2013, 06:19
دوستانی که این مشکل را داشتند چه کار کردند ؟
آیا مشکل حل شد ؟
لطفا راهی را که رفتند در اینجا بگذارند تا من هم انجام بدم .
من هم هنگامی که ویندوز را عوض کردم بعد از یک روز شروع کرد به نشان دادن این پیغام .
می خواستم ببینم آیا اگر هارد را کلا فرمت کنم و دوباره پارتیشن بندی ، مشکل حل می شود ؟
یا مثلا درایوی که ویندوز نصب است را تغییر بدم ؟
یا که باید کلا هارد را عوض کنم ؟
mohamax7
02-10-2013, 14:37
سلام به اساتید
از دیروز تا حالا با این پیغام روبرو شده ام و هر نیم ساعت یکبار ظاهر میشود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با نرم افزار hd tune pro تست گرفتم و در بخش health با این اخطار مواجه شدم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

هنگامی که لپ تاپ را هم ریستارت میکنم قبل از اینکه وارد ویندوز شود این پیغام ظاهر می شود

حالا به نظر شما مشکل چیست و راه حل چیست؟

EXTREME
02-10-2013, 18:47
مشکل اینه که هارد Fail َشده نرم افزاری درست نمیشه باید بدید برای تعمیر

mohamax7
03-10-2013, 00:03
مشکل اینه که هارد Fail َشده نرم افزاری درست نمیشه باید بدید برای تعمیر
ممون از توجهتون
حالا به نظر شما این مشکل با تعمیر حل میشه یا به قول دوستان باید دیگه هاردو بندازم دور... راستی این مشکل به خاطر بد سکتوری شدن هارد نیست؟ و یک چیز دیگه، این مشکل هیچ اخلالی در ویندوزم ایجاد نکرده ولی ممکنه یک روز از خواب بلند شم و ببینم که تمام اطلاعات هارد به فنا رفته؟

EXTREME
03-10-2013, 10:07
ممون از توجهتون
حالا به نظر شما این مشکل با تعمیر حل میشه یا به قول دوستان باید دیگه هاردو بندازم دور... راستی این مشکل به خاطر بد سکتوری شدن هارد نیست؟ و یک چیز دیگه، این مشکل هیچ اخلالی در ویندوزم ایجاد نکرده ولی ممکنه یک روز از خواب بلند شم و ببینم که تمام اطلاعات هارد به فنا رفته؟

ممکنه یک روز بلند شید و ببینید هارد دیگه دیتکت نمیشه بهتره از اطلاعات بکاپ تهیه کنید و بدید برای تعمیر ممکن هم است که تعمیر نشه

abtin_ir
20-07-2014, 12:41
اگه توجه کنید بیشتر کسایی که مشکل داشتن یه چیز مشترک بینشون بود - اینکه بعد از عوض کردن ویندوز جدید این اتفاق واسشون افتاده و هاردشون تا قبل از این هیچ مشکلی نداشته -
منم با همین مشکل روبرو شدم و هیچ راهی نتونست به دادم برسه جز اینکه از ویندوز یه شرکت دیگه استفاده کردم - درسته همشون ویندوز 7 یا 8 ه - اما بعضی وقتا یه فرقای کوچیکی دارن - من بین ویندوزایی که امتحان کردم - ویندوز 7 و 8 - شرکت MRT - یا مخصوصا شرکت EPG " ارتباط کستر پرشیا " - بیشتر از بقیه به این مشکل برخورده - اما لرد - گردو - یا خیلی دیگه از شرکتای دیگه یا حتی بعضی از ورژنای همون شرکتای اشکال دار این مشکلو نداشتن -
این طور که دوستان میگن نیست - من 3 سال پیش به این مشکل برخوردم و با همین راه حل ساده مشکلم حل شد - و الان که سه سال از این موضو میگذره هنوز هاردم مث روز اولش داره کار میکنه و مانیتورینگ هارد هم همینو نشون میده -
دوستان اگه این راه حل مشکلشون رو حل کرد - خواهشا یه با ایمیل بهم خبر بدن تا از این راه حل 100% مطمئن بشیم - rooyaye_mahal@yahoo.com

dj_yaser
12-02-2015, 22:14
سلام.این از عکس اسکرین شات من از نرم افزار hdtune

abtin_ir
12-02-2015, 22:55
دوست عزیز به این موضوع برو - جواب سوابتو میبینی -

abtin_ir
12-02-2015, 22:56
اگه با عوض کردن cd ویندوز مشکل حل نشد - میتونید راه زیر رو دنبال کنید و به جواب 100 درصد برسید .
1. Press Win+R , type gpedit.msc & Click on ok.
2 : Computer Configuration > Administrative Templates > System > Troubleshooting and Diagnostics > Disk Diagnostics
3. Double click on both of the listed settings & Click on Disable , by default it is set to not configured or enabled.

Settings -> Set It To

Disk Diagnostic :Configure Custom alert text -> Disabled

Disk Diagnostic :Configure Execution Level -> Disabled

4. Now that's all you have successfully disabled that error message.

Note : Do At Your Own Risk. This will just remove an error message , in long term get your hard disk checked by a manufacturer.
مطمئن باشین مشکلتون حل میشه - اما همون طور که توی نکته ذکر شد - به صورت مجازی اما مطمئن باشید بعضی وقتا این ارور واقعا مجازیه -
اگه کمکتون کرد - با یه ایمیل خبرم کنید تا از این راه حا مطمئن بشیم rooyaye_mahal@yahoo.com

shoojats
27-04-2015, 20:47
با سلام بنده هم این مشکل رو دارم از 3روز پیش قبل این وقتی کابل یو اس بی یا فلشی یا چیزی کپی میکردم چراغ هارد کاملا قرمز میشد یکنواخت بعدش سی پی یو میومد رو 100.بعدش ی دفعه هارد ی صدایی مث تیک ساعت میداد کلا نه کیبرد نه موس هیچی کار نمیکرد دوباره بعد 30 ثانیه هارد شروع ب خوندن میکرد و دوباره صدای تیک همه چی از کار میوفتاد با نرم افزار hd proاسکن کردم هارد سالم نشون داد تا اینکه کیس رو بصورت خابیده گذاشتم رو میز و تمام جاهای کابلها و سی پی یو و رم رو تمیز کاری کاری کردم ک چند ماهی خوب شد تا اینکه الان این پیغام میاد ک میگه بکاپ بگیرید و هر بار ویدیو یا موسیقی باز میکنم بعد چند ثانیه صدا و تصویر بصورت اسلوموشن میشه حتی موس ب سختی هرف میره مث هنگ کردن.الان دارم دوباره اسکن میکنم تموم شد ی عکس از صفحه healthمیزارم

hossein1u
23-10-2016, 21:14
سلام هارد منم این مشکل الان براش پیش آمده
دیروز ویندوزم دیگه بالا نیامد درایو C ویندوز باز نمیشد و اخطار باید فرمت شود میداد
ویندوز رو که عوض کردم این اروره داره نشون میده خیلی وضع هاردم خرابه ؟

با برنامه Hd Tune سلامتیشو که چک کردم اینجوریه