PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سطح توقع بازی سازهای ایرانی

anti-military
13-10-2011, 18:26
این تاپیک رو زدم که سطح توقع برنامه نویس ها و گرافیست هایی که تو کار بازی سازی هستن رو بدونم که حساب و کتاب هامو طبق این درست کنم

الان شما فکر کنید تو یکی از قسمت های برنامه نویسی یا گرافیکی یا انیمیشن در سطح خیلی خوب و حرفه ای هستید الان توقع شما واسه کار تو یه شرکت بازی سازی چیه ؟ یعنی ماه چقدر به نظرتون منصفانه هستش ؟

البته منطقی حساب کنید. من خواهرم با لیسانس 8 ساله که تو اداره پست کار میکنه و حقوقش تازه رسیده به 500 هزار تومن

اگه تصمیم بگیرید یه روزی تو یه شرکت بازی سازی کار کنید به صورت منطقی توقع دارید تو ماه چقدر بگیرید ؟

البته به صورت ثابت نگاه کنید . الان اکثر شرکت های خصوصی کارمندهاشون رو واقعا اذیت میکنن و حقوقشون رو نمیدن یا دیر میدن و فقط واسه چند ماه استخدام میکنن و ... که اصلا خوب نیست . شما فکر کنید یه شرکتی قرار داد 1 ساله یا 2 ساله ببنده و تعهد بده که این مقدار حقوق رو تو این مدت دقیقا تو یه روز خاص در هر ماه پرداخت کنه

parvizamd
13-10-2011, 18:56
من با ماهی 500 صد راضیم.

M0hsen3D
13-10-2011, 19:17
من حداقل با ماهی 800 تومن راضی میشم.

anti-military
13-10-2011, 20:03
من با ماهی 500 صد راضیم.

به نظر خیلی منطقی و خوب میاد

من حداقل با ماهی 800 تومن راضی میشم.

خوب این شاید مبلغ درستش باشه اما تو ایران با این وضعیت درآمد ها واقعا فکر میکنی پیدا کردن یه کاری با حقوق ماهی 800 کار راحتی باشه ؟
باور کن اگه یه اداره ای مثل اداره پست همین امشب اطلاعیه بزنه که با حقوق ماهی 500 با مدرک فوق لیسانس
استخدام میکنه صبح یه صف 6 متری ایجاد میشه
درسته که به هر جونی بگن در ماه چقدر دوست داری حقوق بگیری مبلغ دلخواه خودش رو میگه اما خیلی بعیده
که بتونه به راحتی کاری پیدا کنه که ماهی 800 حقوقش باشه
واسه همین اگه بازی سازها یکم منطقی تر فکر کنن و سطح توقعشون رو پایین تر بیارن و با حقوق های زیر 800 هم برن تو شرکت ها کار کنن وضعیت شرکت های بازی سازی
خیلی بهتر میشه . چون در حال حاضر با این وضعیت واسه یه شرکت بازی سازی تو ایران سخته که به هر کارمندش ماهی 800 بده

keb
14-10-2011, 11:20
من با ماهی 500 صد راضیم.

با ماهی 500 که آدم باس بره مسافرکشی کنه...

anti-military
14-10-2011, 11:36
الان شرکتی به اسم TNT تو ایران هست که شرکت واقعا بزرگی هستش و کار کارمندهاش هم خیلی سخته
اما این شرکت فقط ماهی 300 هزار تومن به کارمندهاش حقوق میده
خوب وقتی به شرکتی به این بزرگی و رسمی تو ایران فقط 300 تومن به کارمندهاش میده شرکت های دیگه بیشتر میدن ؟
من از هرکی میپرسم شرکت های خصوصی بالای 500 ندادن تا حالا

با ماهی 500 که آدم باس بره مسافرکشی کنه... همه دنبال کار دولتی میگردن چون حقوقش بالاتر هست و قابل اعتماد تره اما همین دولت اگه لیسانس هم داشته باشی
بری تو یه اداره معروفی مثل اداره پست ( که باید کلی پارتی داشته باشی ) اولش که میری ماهی 350 تومن بهت میدن
و بعد از چند سال کم کم میرسه به 500 - 600 ! خوب وقتی یه شرکت به این پولداری انقدر به کارمندهاش میده یه شرکت
خصوصی چطوری میخواد ماهی بیشتر از 500 بده به کارمنداش ...

درکل جون ها تو ایران توقع هاشون رو باید پایین تر بیارن چون حتی اگه با مدرک لیسانس وارد بزرگترین شرکت های دولتی ایران هم بشن مثل مخابرات یا شرکت نفت
بیشتر از 700 -800 بهشون نمیدن. گرچه کسی که پارتی نداشته باشه احتمالش از 1 هم کمتره بتونه تو این دوتا شرکت بره

szh_1367
14-10-2011, 13:13
شما اگر یه برنامه نویس حرفه ای باشی باید عقلت و .... پاره سنگ برداشته باشه که بری توی شرکت های ایرانی کار کنی

اخه تو ایران کی برای برنامه نویس ارزش قائل میشه

ساعت کاری داره ، بیمه داره ، ........ بخدا نداره برنامه نویس از ابدارچی هم کمتر شمرده میشود :41:

شما سعی کن به جای اینکه بری توی شرکت مردم کار کنی به صورت پروژه ای کار کنی و اسم و رسمی برای خودت دست و پا کنی

اخ که چه افراد هایی رو میشناسم که فقط نون اسمشون رو میخورند

من یه برنامه مینویسم 40000 خط بعد اون اقا اسم دار همین برنامه رو با همین ظاهر و..... مینویسد برای من رو نهایتا میگن 1 میلیون تومان ولی کار اون اقا رو زیر 30 میلیون تومان قیمت نمیزنند

بهترین مکان برای برنامه نویس های حرفه ای جای هست که فقط یک سی دی ویژوال استدیو رو میفروشند 800$

داغ دلم رو با این تاپیک زنده کردی :41:

بعد من متوجه نشدم که چرا جوون ایرانی توقعش رو بیاره پایین میگه چه چیزش از بقیه کمتره

درضمن شما خودت توی امضاءت نوشتی هرکس یه کار شرکتی برای ماهی یک و دویست هست پی ام بده :18: بعد به 500 میگی توقع زیاد

anti-military
14-10-2011, 13:32
شما اگر یه برنامه نویس حرفه ای باشی باید عقلت و .... پاره سنگ برداشته باشه که بری توی شرکت های ایرانی کار کنی

اخه تو ایران کی برای برنامه نویس ارزش قائل میشه

ساعت کاری داره ، بیمه داره ، ........ بخدا نداره برنامه نویس از ابدارچی هم کمتر شمرده میشود :41:

شما سعی کن به جای اینکه بری توی شرکت مردم کار کنی به صورت پروژه ای کار کنی و اسم و رسمی برای خودت دست و پا کنی

اخ که چه افراد هایی رو میشناسم که فقط نون اسمشون رو میخورند

من یه برنامه مینویسم 40000 خط بعد اون اقا اسم دار همین برنامه رو با همین ظاهر و..... مینویسد برای من رو نهایتا میگن 1 میلیون تومان ولی کار اون اقا رو زیر 30 میلیون تومان قیمت نمیزنند

بهترین مکان برای برنامه نویس های حرفه ای جای هست که فقط یک سی دی ویژوال استدیو رو میفروشند 800$

داغ دلم رو با این تاپیک زنده کردی :41:

بعد من متوجه نشدم که چرا جوون ایرانی توقعش رو بیاره پایین میگه چه چیزش از بقیه کمتره

درضمن شما خودت توی امضاءت نوشتی هرکس یه کار شرکتی برای ماهی یک و دویست هست پی ام بده :18: بعد به 500 میگی توقع زیاد

خوب آخه اینجا که خارج نیست . اون شرکت خارجی هم که میاد بالای 1 میلیون 2 میلیون به برنامه نویسش حقوق میده مطمئن باش سطح درآمدش اصلا قابل مقایسه نیست با ایران

یه شرکت بازی سازی تو ایران بخواد ماهی 800 حقوق بده و 10 تا کارمند داشته باشه میشه ماهی 8 میلیون
کدوم شرکت بازی سازی تو ایران میتونه ماهی 8 میلیون در آمد داشته باشه که فقط بخواد به کارمندهاش ماهی 8 میلیون بده ؟

اینجوری هم که شما فکر میکنید نیست . یه بنده خدا 17 سال درس میخونه نمیتونه کاری پیدا کنه با حقوق ماهی 600 - 700
اما یه برنامه نویس توقع داره بالای 800 حقوق بگیره تو ماه ( وضعیت ایران خیلی بدتر از اون چیزیه که فکر میکنی )

درضمن شما خودت توی امضاءت نوشتی هرکس یه کار شرکتی برای ماهی یک و دویست هست پی ام بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بعد به 500 میگی توقع زیادیک و دویست رو من واسه حقوق 2 نفر حساب کردم . من خودم به زودی میتونم 5 نفرو با حقوق ماهی 600 بیارم اما شرکت 5 نفره واسه بازی سازی خیلی کمه و حداقل باید 10 نفره باشه شرکت . دنبال شریکم بتونه حقوق ماهینه 2 نفرو بده تا حداقل 1 سال ...

Reza Azimy_RW
14-10-2011, 14:14
یه بنده خدا 17 سال درس میخونه نمیتونه کاری پیدا کنه با حقوق ماهی 600 - 700
چه ربطی داره . حالا چون دانشگاهش وجود نداره و یکی باید به هزار و یک بدبختی پیش بره تا یاد بگیره باید حقوق کم بگیره ؟

anti-military
14-10-2011, 14:24
چه ربطی داره . حالا چون دانشگاهش وجود نداره و یکی باید به هزار و یک بدبختی پیش بره تا یاد بگیره باید حقوق کم بگیره ؟

نه ولی خوب گرفتن مدرک از دانشگاه خیلی سخت تر از خود آموزی هست و طرف بیشتر وقت گذاشته و بیشتر زحمت کشیده
اما خود آموزی بیشتر مثل مهارت میمونه تا تحصیلات . مثلا من شاید تو برنامه نویسی در حد یه لیسانسه رسیدم
شاید از اون هم بیشتر یاد گرفته باشم اما اون خوب خیلی بیشتر زحمت کشیده چون از وقت و زندگیش زده و رشته تحصیلش رو این انتخاب کرده ...

واسه مثال کسی که الان مثلا تو طراحی و یه نرم افزاری مثل 3d max مهارت داشته باشه نمیشه گفت که در حد یه لیسانسه رشته تجربی زحمت کشیده !
چون هرچی باشه این مهارته و به خاطرش سالها گرفتار درس و دانشگاه نبوده

szh_1367
14-10-2011, 18:21
( وضعیت ایران خیلی بدتر از اون چیزیه که فکر میکنی )

حیف که محدودیت دارم برای نوشتن :13:

نه ولی خوب گرفتن مدرک از دانشگاه خیلی سخت تر از خود آموزی هست و طرف بیشتر وقت گذاشته و بیشتر زحمت کشیده
اما خود آموزی بیشتر مثل مهارت میمونه تا تحصیلات . مثلا من شاید تو برنامه نویسی در حد یه لیسانسه رسیدم
شاید از اون هم بیشتر یاد گرفته باشم اما اون خوب خیلی بیشتر زحمت کشیده چون از وقت و زندگیش زده و رشته تحصیلش رو این انتخاب کرده ...

واسه مثال کسی که الان مثلا تو طراحی و یه نرم افزاری مثل 3d max مهارت داشته باشه نمیشه گفت که در حد یه لیسانسه رشته تجربی زحمت کشیده !
شما دارید در مورد حرفه ای ها صحبت میکنید

زمانی از شما مدرک میخواهند که تازه کار باشی اما وقتی وارد بازار کار شدی ازت نمونه کار وسابقه میخواهند

همین الان هم شرکت هایی هستند که کارکنان انها ماهیانه حقوقی بیش از 1 میلیون تومان دریافت میکنند اما باید تمام وقت کار کنی و حرفه ای باشی

حرفه ای بودن یکسری شرایط عمومی داره که همه حرفه ها باید داشته باشند و یکسری تخصصی هست که اون رو شرکت تعیین میکنه

anti-military
14-10-2011, 19:37
همین الان هم شرکت هایی هستند که کارکنان انها ماهیانه حقوقی بیش از 1 میلیون تومان دریافت میکنند اما باید تمام وقت کار کنی و حرفه ای باشی

چه شرکتی ؟ اگه شرکت گرافیکی هست که خیلی بعیده چون تو ایران شرکت های گرافیکی و بازی سازی درآمدشون کمه و فکر نکنم هیچ شرکتی باشه تو ایران که ماهی 1 میلیون به کارمندش بده ( مگه اینکه ماهی 25 میلیون درآمد داشته باشه که تو ایران فکر نکنم هیچ شرکت گرافیکی انقدر درآمد داشته باشه )

iload
14-10-2011, 22:29
سلام

خوب من که بررسی کردم و با چنتا از بچه دهای بازی ساز جلسه داشتم فهمیدم که برنامه نویس ها از 700 الی 900 انتظار دارن و مدل کار ها هم 400 الی 500 البته باید بگم افراد خیلی حرفه ای که من و امسال ما پیششون خیلی مبتدی هستیم .

تو خارج هم ماهی یکی دو میلیون نمیدن بلکه 15 الی 20 هزار دلار میدم . !

hasansmoke
15-10-2011, 01:10
چرا اداره پست رو به برنامه نویسی ربط میدی.اخه مگه میشه چشم رو به شش وصل کرد.من واسه برنامه نویسی گیم مدرسه نرفتم اگرچه از مدرسه هم برنامه نویسی خوندم(به درد لایه ... میخوره) ولی خدا میدونه واسه اموزشش چقدر زحمت کشیدم مگه اصلا کسی هم هست که بدون اموزش و کتاب برنامه نویسی یاد بگیره که شما بحث اموزش رو جلو کشیدی.اصلا این روالی که تو دانشگاه ها دارن پیش میرن درسته که شما اینو مبنی کار قرار دادین(یه دانشجو 50 تا زبان مختلف رو باید یاد بگیری اخرش معلوم نیست با کدوم زبان فارغ تحصیل میشه).تازشم اداره پست و از این کارها یه سری کارهای تکراری که شما هر روز انجام میدی ولی من تو این دو سال پروژه تکراری یادم نمی یاد انجام داده باشم.و بعد گستردگی کار ها هم خیلی مهمه.زمان و کیفیت کار.اخه کی میتونه با ماهی 500 تومان تو تهران زندگی کنه.بابا تمام این مشکلات فقط تو ایرانه چون کپی رایت نداریم.بازی ایندی تو بیگفیش از 7 تومان شروع میشه اینجا مردم به زور 3000 تومان واسه گرشاسپ میدن.وقتی کپی رایت باشه مردم وقتی نتونن کال اف 50 تومانی بخرن اونوقتم می یان گرشاسپ 5000 تومانی رو میخرن هم شرکت های بازی سازی رشد میکنند هم این صنعت تو ایران قوی میشه هم حقوق مدلینگ و برنامه نویسی به مقدار واقعی خودش تو سطح جهان میرسه.الکی کارها رو باهم مقایسه نکنین.قدر مس رو مسگر میدونی و قدر بازی رو مدیر تولید.الانم کمتر جایی پیدا میشه که ماهانه حقوق بده اکثرا پروژه ای کار میکنند.حیلی از شرکت های گرافیکی هم ماهانه و سرموقع حقوق میدن(چندتا از دوستام بودن تو این شرکت ها).اما تو وضع فعلی نباید انتضار داشته باشی من واست برنامه نویسی گیم انجام بدم با حقوق ماهانه 500 تومان.حد اقل پروژه ای کار میکنم تا زمان و ... دست خودم باشه.واقعا نمیدونم پیش خودت چطور حساب کردی که میگی ماهانه 800 تومان تو ایران زیاده.من وقتی می یام مشکلات کار رو میبینم و بعد این بحث ها و این قیمت ها واقع اعصابم بهم میریزه.وخیلی از چیزهای دیگه که از بس تکراری شده دوست ندارم بنویسمشون.

anti-military
15-10-2011, 01:36
البته فکر کنم یه راه حل داره که هم خود اون شرکت ضرر نکنه هم اون شخصی که کار میکنه
یه شرکت میتونه مثلا به یه طراح کاراکتر حرفه ای وعده حقوق 600 با 2% یا ... از سود فروش اون محصولی که روش کار میکنن !
اینطوری ریسکش کمتر میشه . چون واقعا کسی که تو ایران یه همچین شرکتی بزنه نمیتونه از پس حقوق های بالای 500 - 600 بربیاد
درسته که حق اون برنامه نویس و طراح بیشتره اما خوب تقصیر اون شرکت چیه وقتی خودش نمیتونه درامد خوب داشته باشه ؟

Benygh
15-10-2011, 02:24

اینطور که شما میگی نیست آقا !

یه گرافیست جای خودش رو داره یه دکتر جای خودش رو داره، هیچ وقت نمیتونی بگی ارزش کدوم بیشتره ! بقول اون دوستمون که بالا گفت ارزش مس رو مسگر میدونه نه کسی دیگه !

تحصیلات همیشه رابطه مستقیمی با یادگیری نداره، ولی اکثر اوقات با اتلاف وقت رابطه مستقیم داره. مخصوصا با سیستم استعداد کشی که توی سیستم آموزشی هست، چه ایران و چه خارج از ایران که تمرکز بر روی پرورش یه سری افراد برای نیازهای مشخصه !

اگه دقت کنید میتونید ببینید که خودآموزی نقش مهم تری نسبت به تحصیلات توی موفقیت افراد موفق دنیا داشته ! تحصیلات یه راهه مشخصه که اگه درست طی بشه آخرش موفقیته ولی خودآموزی آخرش میتونه خیلی فراتر از اون موفقیتی باشه که تحصیلات میتونه ادم رو برسونه.
شما الان که شرکت ندارید، کار میکنید ؟ شناخته شده هستید ؟ در امد دارید ؟ در غیر این صورت چرا فکر میکنید وقتی شرکت بزنید عملا در آمد هم خواهید داشت ؟

آدم اگه توی هر کاری که میکنه خوب باشه راه پول در آوردنش رو هم یاد میگیره ! اگه نتونه در بیاره تقصیر خودشه نه کسه دیگه !

anti-military
15-10-2011, 02:36
آدم اگه توی هر کاری که میکنه خوب باشه راه پول در آوردنش رو هم یاد میگیره ! اگه نتونه در بیاره تقصیر خودشه نه کسه دیگه !

اینو قبول ندارم . شما الان میتونی یه شرکت بازی سازی به من نشون بدی که ماهیانه 10 میلیون درآمد داشته باشه ؟
هیچ شرکت بازی سازی تو ایران نمیتونه واسه مثال 10 تا کارمند داشته باشه و به هرکدوم 1 میلیون حقوق بده
خوب این میشه فقط ماهی 10 میلیون حقوق ! تو ایران کدوم شرکت بازی سازی انقدر میتونه در آمد داشته باشه ؟
تو ایران بازی سازی یه ریسکه و کسی که هزینه میکنه به خاطر سود نیست و یکی مثل من به خاطر علاقه اینکارو میکنه
وگرنه راه های خیلی بهتری هم واسه پول درآوردن هست تا تاسیس یه شرکت بازی سازی تو ایران!

تو ایران یکی چند سال بازی میسازه آخرش قیمتش میشه 3 - 4 هزار تومن ! درحالی که یه شرکت تکثیر نرم افزار هر نرم افزاری که تو چند ساعت دانلود میکنه رو میزنه رو یه دی وی دی و میفروشه 5 تومن!

این دیگه بستگی به خود برنامه نویس داره که برنامه نویسی رو واسه بازی سازی داره یاد میگیره یا کارهای دیگه
اگه واسه بازی سازی هست که نباید توقع داشته باشه یه شرکت بازی سازی تو ایران پیدا بشه که توان پرداخت بیشتر از ماهی 600 رو داشته باشه
چون با این وضعیت تحریم هیچ شرکتی تو ایران نمیتونه بیشتر از این پرداخت کنه

iload
15-10-2011, 06:35
سلام

ببین عزیز من شما یه حساب سر انگشتی بکنی میبینی که در میاره خوبم در میاره همین میر مهنا تا حالا 200 میلیون سود پروژش بوده نه فروشش، اگه خودشون سرمایه گذاری میکردن الان میتونستن تو این یه سال نفری 2 میلیون استفاده داشته باشن ولی الان مشکل چیز دیگس ، هر کسی به فکر خودشه از سرمایه گذار بگیر تا بنیاد و تا شرکت پخش و یا حتی تا مدیر های پروژه ها . من خودم با چنتا از بچه های همین سایت برای همکاری حرف زدم و خدایی تعدادیشون هم خیلی حرفه ای هستن ولی نتونستم باهاشون به نتیجه برسم ( با یه تعدادی ) چرا چون بعضی از بچه ها گفتن میخوان از این راه درامد داشته باشن ومن دیدم اگه بگم بیا و سر ماه یا سر موعدی که قرار داریم بوجه من حاظر نشه خیلی نامردی هست و وقت اون طرف رو گرفتم که به این نتیجه رسیدم با هر کی که خواستم جلسه بزارم بگم شریک تو درصد فروش و اگه بوجم رسید حقون ماهی فلان تومن ! مثلا یکی از بچه ها گفت 15 درصد من نوشتم و قرار داد بستیم و .... بعدش وقتی داشتیم کار میکردیم میگفت من گفتم 15 که 10 رو قبول کنی ( اخه هر جا رفته بود همه به فکر خودشون و سود بیشتر خودشون بودن ) . همین مدیران فنی و پروژه بعضی از بازی ها رو ببینی اصلا یارو زیاد از بازی سازی نمیدونه ولی این جا داره از همه بیشتر در میاره و بیشتر معروف میشه و ...

به نظر من اگه یه برنامه نویس کارش درست باشه باید بیشتر از اینا حقوق بگیره ( مثلا 1.5 الی 2 میلیون ) چون افرادی رو میشناسم که از این راه دارن تنهایی خوب پول در میارن ( چون حرفه ای هستن و حرفه ای کار میکنن و فکر حرفه ای دارن)

راستی یه نکته دیگه رو هم بگم و اونم این که قیمت بازی تو ایران رو نباید با خارج مقایسه کرد چون کمترین درامد قانونی در ایران 450 دلاره ولی تو اروپا 3500 دلار ( برای وظارت کار ایران الان 500 هزار تومن هست ) اگه یه حساب کنی میبینی یه 7-8 برابری هست وبه تبع اون قیمت ها هم یه 7-8 برابری بیشتره ، بازی تو ایران میدم 3500 ولی تو خارج در میاد 60000 به میزان درامدش میخوره ! اینجا بیشتر از این باشه نمیخرن حتی اگه بهترین بازی دنیا باشه تازه بهتره بدونی اگه کپی رایت بیاد بازی 50 دلاری تو ایران 50 دلار به فروش نمیرسه و پابلیشر بازی برای هر جا قیمت خاصی به میزان درامد اون جامعه در نظر میگیره .

alisahaf70
15-10-2011, 07:27
می خوای شرکت بزنی برنامه نویس و گرافیست رو مفت استخدام کنیا :دی
داری می زنی تو سر مال :دی

silsin
15-10-2011, 12:01
واقعا بد داری میزنی تو سر مال :31:

ما یه تیم رو 18 ماهه با 60 ملیون بستیم .اونوقت میگی ننمیشه ؟
ببین اگه پول نداری خوب پروژه ای کار کنین . یعنی به اضای مثلا هر مرحله فلان قدر باهاشون قرارداد ببندین . یا مثلا پول رو سه تیکه کنین یه تیکه پیش پرداخت یه تیکه وسط کار و بقیه اش هم اخر اینجوری خیلی بهتر در میاد

anti-military
15-10-2011, 14:31
البته اینجوری هم که شما میگید اگه هر بیکاری میرفت 1 سال یه نرم افزاری رو مثل 3d max رو یاد میگرفت کلا دیگه مشکل بیکاری ایران حل میشد و هر شخصی میتونست تو ایران به حقوق بالای 1 میلیون دست پیدا کنه ...
من خودم تا 2 سال پیش اگه هر شرکتی با حقوق 500 هم استخدام میکرد با کله می رفتم :31:

Reza Azimy_RW
15-10-2011, 14:57
هر شغلی سختیای خودشو داره و هیچ کس نمیتونه بگه اگه اینجوری بود همه میرفتن یاد میگرفتن . اگه اینجوریه که همه برن پایه 1 بگیرن برن رو تریلی ماهی 2 تومن حقوق بگیرن !
یا همه برن پا دسته قالب بند روز 20 تومن حقوق بگیرند !
یا شما برو باتری سازی یاد بگیر بدون هیچ سرمایه ای میتونی یه مغازه بزنی کارت بگیره پول پارو میکنی
نه من و شما میتونیم این کارها رو بکنیم نه اون کارگره یا راننده یا ... میتونه کاره ما رو یاد بگیره و ... .
یکی بود رشتش ساختمان بود دانشگاه دولتی هم قبول شد 2 سال پیش به من گفت میخاد بازیسازی یاد بگیره ( یکی از فامیلا بود ) هر کاری کردم هیچی تو مغزش نمیرفت . یا پسر خالم که میخاست تری دی مکس یاد بگیره اخرش هم نتونست !

حرفت یه حالت اماتورانه داره . چون من 2 سال پیش به یکی از دوستام گفتم بازیسازی پول توشه ها ؟ گفت اگه پول توش بود که همه میرفتن یاد میگرفتن ! ( اونم فکر میکرد همینجوری گوپی میشه یاد گرفت )

یادگیری این کار هم مثله همه کارایه دیه واقعا سخته خصوصا" واسه کسی که علاقه نداره بهش که دیگه غیره ممکنه .
هر کاری استعداد خودشو میخواد همه که نمیتونن بازیسازی یا تریدیمکس یاد بگیرن

anti-military
15-10-2011, 15:33
حرف من این نیست آخه که هرکاری سختی خودشو داره . منظور من وضعیت بد اقتصادی ایرانه که پیدا کردن کار با حقوق بالا خیلی سخته
همین اداره پستو مثال میزنم که دولتی هم هستش اما هرچی زور میزنه نمیتونه حقوق کارمندش که لیسانس هم داره رو از 500 بیشتر بده !
وقتی یه شرکت دولتی وضعیتش اینه از یه شرکت بازی سازی تو ایران چه توقعی میشه داشت که درآمدش زیاد باشه

درکل حرف من اینه که درسته یه برنامه نویس حرفه ای حقش بیشتر از ایناست ولی وقتی یه شرکت بازی سازی نمیتونه تو ایران از یه حدی بیشتر درآمد داشته باشه چطوری میخواد حقوق زیاد بده

anti-military
15-10-2011, 15:41
یه مثال میزنم . مثلا یه شرکت بازی سازی تو ایران 10 تا کارمند داره و میخواد 2 سال رو یه بازی کار کنه و حقوق هرکس هم 1 میلیونه .
خوب بعد از 2 سال این شرکت فقط 240 میلیون باید حقوق بده و چه تضمینی هست که یه بازی که توسط یه شرکت ایرانی ساخته شده بتونه این حتی نصف این مبلغ رو برگردونه ؟

هیچ تضمینی نیست و به خاطر همین هم بعید میدونم شرکت بازی سازی تو ایران باشه که ماهی 1 تومن بده

یکی مثل من خوب اگه همچین پولی داشته باشه میره تو کار ساختمون سازی و درآمدش هم خیلی خیلی بیشتره و کاملا هم تضمینی
پس کسی که تو ایران بخواد همچین شرکتی بزنه دنبال پول نباید باشه و هدفش علاقه هست نه پول
وگرنه من با 50 میلیون یه مرغداری واست میزنم که ماهی 4 میلیون فقط درآمد داشته باشه

اما شرکت بازی سازی درآمد ماهیانه نداره و نمیتونه بیشتر از حقوق های 500 - 600 ریسک کنه

silsin
15-10-2011, 20:36
البته اینجوری هم که شما میگید اگه هر بیکاری میرفت 1 سال یه نرم افزاری رو مثل 3d max رو یاد میگرفت کلا دیگه مشکل بیکاری ایران حل میشد و هر شخصی میتونست تو ایران به حقوق بالای 1 میلیون دست پیدا کنه ...
من خودم تا 2 سال پیش اگه هر شرکتی با حقوق 500 هم استخدام میکرد با کله می رفتم :31:

500 :18:؟ مسخره می کنی یا خودت رو دسته کنم گرفتی ؟ الان شرکت های بازی سازی واسه تخصص من و شما سر رو دست میشکونن اونوقت شما داری می گی 500 ؟ اینو دیگه نشنیده بودم پایین ترین دستمزدی که به خود من پیشنهاد شده بود ماهی 800 بود که بازم قبول نکردم:31: در ضمن هرکسی هر هنری بلد باشه مطمئن باش کار هم واسش هست . یارو یه سال میره وردست یه مکانیک وای میسته بعد از یک سال خودش میشه اوستا کار و خودش کاسبی راه می ندازه حالا یکی تری دی مکس بلده نمی تونه کار پیدا کنه ؟ مطمئن باش اگه عرضه نشون دادن خودش رو پیش این شرکت های بازی سازی داشته باشه صد در صد قبولش می کنن . بقالی نیستش که هرکسی دلش خواست بره داخل و کار گیر بیاره مهم اینه که خودت بتونی خودت رو نشون بدی همین . درضمن بازم می گم علوم خودت رو خیلی بیشتر از این بدون شرکت های بازی سازی واسه امثال ماها سر رو دست می شکونن

silsin
15-10-2011, 20:49
یه مثال میزنم . مثلا یه شرکت بازی سازی تو ایران 10 تا کارمند داره و میخواد 2 سال رو یه بازی کار کنه و حقوق هرکس هم 1 میلیونه .
خوب بعد از 2 سال این شرکت فقط 240 میلیون باید حقوق بده و چه تضمینی هست که یه بازی که توسط یه شرکت ایرانی ساخته شده بتونه این حتی نصف این مبلغ رو برگردونه ؟

هیچ تضمینی نیست و به خاطر همین هم بعید میدونم شرکت بازی سازی تو ایران باشه که ماهی 1 تومن بده

یکی مثل من خوب اگه همچین پولی داشته باشه میره تو کار ساختمون سازی و درآمدش هم خیلی خیلی بیشتره و کاملا هم تضمینی
پس کسی که تو ایران بخواد همچین شرکتی بزنه دنبال پول نباید باشه و هدفش علاقه هست نه پول
وگرنه من با 50 میلیون یه مرغداری واست میزنم که ماهی 4 میلیون فقط درآمد داشته باشه

اما شرکت بازی سازی درآمد ماهیانه نداره و نمیتونه بیشتر از حقوق های 500 - 600 ریسک کنه

من ماهی 1 ملیون میدم:31: یه بازی حرفه ای رو به شیوه مدیریتی که من گفتم راحت میشه با 50 60 بست البته توی ایران می گم :31:((اینی که می گم محاسبه شده استا )) تازه اگر هم بخوای بیشتر مایه بزاری تا 100 تا تمومه بخدا میشه یه بازی حرفه ای از این قدر پول در اورد شما داری فکر می کنی نمیشه . وقتی میبینی توی خارج اونا اونقدر خرج می کنن کلی چیز اضافه می بندن به تنگش از پول انجین و لایسنس کلی اتاشغال دیگه بگیر تا کلا همه چی اینجا شما پول هیچی رو نمی دی باید خدا رو شکر کنی بخدا .اینجا حتی انجینتون هم رایگان استفاده می کنین حتی اگر هم روزی بخوای یه انجین درست درمون بسازین که دیگه صد و ده البته باید تموم زندگیتون رو بشنین پول جمع کنین واسه انجین ساختن ((اخرین اماری که من دارم 2 ملیارده با 4 سال زمان ساخت )) خب این کار که به صرفه نیست پس کلی از هزینه ها میاد پایین / بعدش هم واسه نرم افزار های دیگه چه تری دی مکس و چه هرچی شما یک تومن هم پول نمی دی شاید 200 تومن پول رایتش بشه خب اینم پر که خودش چند صد ملیون خرجشه تو خارج بعدش هم واسه موسیقی هم می گیم شما یه گروه داری چقدر پول می گیرن / ؟ ها ؟ چند صد ملیون ؟ عمرا همچین چیزی نمی تونه باشه که یه گروه موسیقی لین قدر پول بگیرن پس تنها می مونه دستمزد همین و بس واسه دستمزد هم اونقدر میشه زد تو سر این بازیساز که با کمتر هم قانع بشه اونوقت هم اگه بخوای مثل من عمل کنی چند ملیون میدی بهش تا دلت می بخواد تا اخر پروژه ازش کار می کشی بدبخت مگه جرات می کنه بهت حرفی بزنه :31: درضمن توی ایران هیچ شرکت بازی سازی نیست که صرفا فقط شرکت بازی سازی باشه . یا شرکت انیمیشنی هستن که میان بازی میسازن یا یه شرکت کامپیوتری پس اونا هم از نظر پول مشکلی ندارن شما نگران نباش

anti-military
16-10-2011, 16:13
خوب حسن اگه اینجوری هست که شما میگی یکی از دوستای من خیلی حرفه ای هستش و دنبال کاره اگه میشه یه جا معرفی کن که بالای 600 بهش بدن و بعدش خبرم کن که بهش بگم ...
تو این یکی دوماهی که خودمم بیکار هستم حاضرم با حقوق 400 تو هر شرکتی کار کنم ( اگه یه همچین جایی واسم پیدا کنی ماهی 20 تومن از این 400 رو میدم به خودت :دی )

parvizamd
16-10-2011, 16:20
آقا با سیصد تومن هم واسه بندری میرم:31:

Hotsun
17-10-2011, 12:46
این حرف ها چیه اصلاً؟!؟
اگه یه شرکت بخواد به هر کسی که میاد نزدیک 1 تومن پول بده پروژه رو کمِ کم داره با ماهی 10 تومن میبنده که یعنی بعد از 10 ماه میزنه بالای 100 ملیون که چنین چیزی برای گروهی که میخواد موسیقی و دوبله و یه سری از این چیزاش رو آخرش به کار اضافه کنه اصلاً منطقی نیست.(البته فرض رو بر این گذاشتم که تمام کارای دیگه رو اعضای شرکت انجام میدن و تعدادشون 10 به بالاست)

الان آنتی داره میگه کار نیست با کمتر هم راضیه کار کنه و منطقی برخورد میکنه چون الان هرجا بره بگه 1تومن میگن نه پس بهتره با همون 500 کار کنه جای هیچی.
در عوض یه کسایی میان با رزومه سفید میگن حداقل 800 راضی ام یعنی زیر این مقدار باشه راضی نیستم و کارفرمام باید بره جهنم.
یه ذره منطقی باشین و از این تاپیک ها هم نزنین چون یکی هم مثل سیسیلین اوضاش توپه میاد اینجوری میگه سطح توقع دیگران رو به صورت کاذب میبره بالا.
شما باید صبر کنید ببینید چه کارایی بهتون پیشنهاد میشه بعدش بهترینش رو قبول کنین در عین حال نظرتون هم بهشون بگین.
مثلاً یکی میاد میگه من 800 میدم با کله نرین چون میفهمه بعداً میگه اوضای شرکت بده کمتر میده از طرفی هم اگه لوس بازی در بیارین بگین نه و الافشون کنید طرف هم لنگ نمیذاره کارشو میره دنبال یکی دیگه.
باید بگین باشه فکرام رو میکنم بعدش هم بگین من ایده آلم مثلاً 1 تومنه بعدش اگه راه اومد که چه بهتر اگه نه که همون رو قبول کنید تموم شه بره پی کارش.

NINJA0098
17-10-2011, 13:04
دستمزد رو شما ميتونين با توجه به كيفيت كارتون از طرف مقابل بخواين ... راستش تو اين چند روز با چندتا شركت بازيسازي داشتم صحبت ميكردم ديد كلي كه نسبت به درآمد به دست آوردم خيلي جالب بود .... اگه يادتون باشه قبلا يه بحثي شده بود تو همين مايه ها كه من و هات سان(من باز اسمتو يادم رفت) ميگفتيم بايد كيفيت كارمونو بالا ببريم بعد به فكر پول و اينا باشيم ..... الانم دقيقا همينو ميگم اگه ميخواين تو يه شركت كار كنين بهشون بگين قبل از صحبت در مورد قيمت يه تست كيفيت از كارم بگيرين مثلا براي لول ديزاين بهشون بگين يه ري مدل در اختيارتون بزارن و شما از اون براشون طراحي يه لول كوچيكو انجام بدين .... تو اين لول هر چي بلدين پياده كنين بعد بهشون بدين و بگين مثلا من با اين كيفيت نزديك به 900 تومن دستمزد ميخوام بعد بقيش ميره واسه چونه زدن و نتيجه نهايي....

يه چيز ديگه دوستاني كه دنبال كار ميگردن و تو تهران زندگي ميكنن ...من تعجب ميكنم چطور شما نميتونين كار بگيرين .... من تو اين چند روز كه تهران بودم با كلي شركت آشنا شدم كه با هزينه شخصي زياد دارن كار ميكنن و نياز به تخصص هاي مختلف دارن كه منتظر يكي مثل شماهان ....
حتما يه چرخي بزنين كلي كار هست ...
فقط از من نخواين اسم يا ايميل و شماره بهتون بدم چون اين طوري فكر نميكنم درست باشه ..... جدا ميگم فقط يكم دنبالش باشين كار ريختس....
anti military شما كه با اميد(عسكري) دوستين ازش بخواين ميتونه تو سيل دوستاش(:دي) يه كاري براتون جوركنه ....
حس نيست پ.خ كنم... دارم آف ميشم اگه شماره اميدو داري برام پ.خ كن

anti-military
17-10-2011, 13:57
الان که دیگه من تصمیم ندارم جای کار کنم چون قراره با چندتا از بچه ها خودمون شرکت بزنیم
البته یکی دوماهی وقت اضافه دارم تو تهران که اونم کفاف نمیکنه دیگه

الان امید عسگری فکر کنم خودش هم حقوق ماهیانه نمیگیره و داره به صورت شراکتی کار میکنه
دقیق نمیدونم البته ولی قبلا از خودش شنیدم که حقوق ماهیانه نمیدن اونجا چون ریسکش
واسه شرکت های بازی سازی تو ایران زیاده واسه همین کمتر جایی پیدا میشه حقوق ماهیانه بالای 600 بده

اگثرا میگن بیا بعد از به پول رسیدن کار بهت یه سهمی میدن که خیلی نمیشه روش حساب کرد

من تعجب میکنم یه کار سختی مثل کار تو اداره پست یا شرکت های هم نوعش با حقوق 500 کلی آدم لیسانسه
و فوق لیسانسه آورده که هیچ کدومشون حاضر نیستن حتی کارشون رو 10 میلیون بفروشن اما یه کار جذاب
و جالبی مثل بازی سازی 600 حقوق کمی هستش !!!

حتی شرکت های تازه تاسیس خارجی هم از همون اولش نمیان یهو 15000 دلار به کارمندهاشون بدن
از کم شروع میکن و هرچقدر بیشتر سود کردن به حقوق ها اضافه میکنن ...

Reza Azimy_RW
17-10-2011, 14:20
من تعجب میکنم یه کار سختی مثل کار تو اداره پست
اره واقعا" طاقت فرساست کار تو اداره پست :دی

Hotsun
17-10-2011, 19:53
امید عسکری رو توی نمایشگاه رسانه دیجیتال چند دفعه دیدم و میگفت کار خاصی نمیکنه فعلاً ولی روی انیمیشن کار کرده که به نمایش گذاشته شده بود.
البته شاید نمیخواسته بگه چه کار میکنه چون خیلی صمیمی نیستیم و صمیمیتمون در حد 60 درصده :31:
شمارشو کسی خواست بهم بگه آدرس انجمن میدم با پ.خ خودتون ازش بگیرین.امانت داری بهم اجازه نمیده شمارشو حراج کنم. :31:
در ضمن من خودم حدود 2 ماه فقط داشتم تست میزدم برای رسانا شکوه کویر بعد واردش شدم.(در تایید صحبت های نینجا)
اسمم هم پیام هست نینجا(منم اسمتو یادم میره )

Reza Azimy_RW
17-10-2011, 22:03
معرفی میکنم :
حسین : Hotson = پیام
پیام : NINJA0098 = حسین
:دی

NINJA0098
18-10-2011, 00:45
معرفی میکنم :
حسین : Hotson = پیام
پیام : NINJA0098 = حسین شما؟ :دی

خلاصه این که مثل پیام اول کیفیت کارتونو به شرکتی که میخواین باهاشون کار کنین نشون بدین بعد قیمت مورد نظرتونو بگین (منصفانه بگین چون کار تجاری باید یه کار دو طرف برد باشه ) بعد رو قیمت به یه توافقی برسین .... اگه نشد زید اصرار نکنین و موضع بالاتر رو داشته باشین ....
اینم یه نکته بازاریابی برای شما :دی