PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاورۀ خرید کول پد برای asus n55sf

rave-87
12-10-2011, 10:58
دوستان مدل لپ تاپ رو که نوشتم
core i7 - 2630
8G ram
nvidia geforce gt555
اینم مشخصاتش

زیر لپ تاپ فقط دو تا دریچه هست که اونام دقیقاً دو طرف تاچ پد در زیر لپ تاپ هستن
پس کول پدی که میخوان باید فن هاش پایینش باشه :20: ( چیزی که من تا حالا ندیدم )
میخواستم اگر کسی مدلی رو میشناسه که اینطور باشه و در ضمن امکان تنظیم سرعت فن هاش هم موجود باشه به من معرفی کنه تا ببینم میتونم توی تهرای پیدا کنم :11:

peaceful1
12-10-2011, 15:52
به نظم DeepCool N8 بگیر .

چند چیز توی دفع حرارت مهمه:

1) ظرفیت گرمایی ویژه پایین (جنس کول پد)

2) اندازه فن بزرگی و تعداد فن متناسب ( فن هر چی بزرگ تر باشه تو هر گردش حجم هوای بیشتری رو جابجا میکنه برای همین دورش با افزایش اندازه کمتر میشه و نویز هم کمتر میشه البته اگه فنهای مورد بحث از یک تکنولوژی و یک کیفیت ساخت باشند. ) یعنی مثلا بهترین تناسب 2 فن 12 سانتی هست.

3) سطح تماس خیلی مهمه درسته به ظاهر سطح تماس همشون یکی هست ولی بعضی سطح زیگزاگی دارند و سطح روی پد خود به خود بیشتر هست پس انتقال گرما بهتر هست

4) شیب پد حمتا باید شیب داشته باشه .

و.... (الان همین ها تو ذهنم بود.)

اکیدا توصیه میکنم پد رو مستقیم به پرت USB خود کامپیتر وصل نکنی حتی اگه خود لپ تاپ به برق مستقیم وصل بود پد رو به کابل USB و آداپتور به برق مستقیم بزن.

rave-87
12-10-2011, 20:00

2) اندازه فن بزرگی و تعداد فن متناسب ( فن هر چی بزرگ تر باشه تو هر گردش حجم هوای بیشتری رو جابجا میکنه برای همین دورش با افزایش اندازه کمتر میشه و نویز هم کمتر میشه البته اگه فنهای مورد بحث از یک تکنولوژی و یک کیفیت ساخت باشند. ) یعنی مثلا بهترین تناسب 2 فن 12 سانتی هست.

3) سطح تماس خیلی مهمه درسته به ظاهر سطح تماس همشون یکی هست ولی بعضی سطح زیگزاگی دارند و سطح روی پد خود به خود بیشتر هست پس انتقال گرما بهتر هست

اکیدا توصیه میکنم پد رو مستقیم به پرت USB خود کامپیتر وصل نکنی حتی اگه خود لپ تاپ به برق مستقیم وصل بود پد رو به کابل USB و آداپتور به برق مستقیم بزن.

در اینکه این مدل خیلی مدل خوبیه شک ندارم
ولی با توجه به اینکه دریچه های زیر لپ تاپم به هیچ وجه روی فن های کول پد قرار نمی گیره گفتم شاید این کول پد تأثیر خاصی نداشته باشه
بازم همین رو توصیه میکنین؟
دوستان کسی نظز دیگه ایی ، حرفی ، حدیثی نیست؟

image369
25-10-2011, 02:01

درمورد خط اخر میتونید یکم بیشتر توضیح دهید
منظورتون این بود که برق مورد نیاز فن را به جای usb از اداپتور تامین بشه ؟ درسته ؟

یک سوال دیگه اصولا باد فن باید به زیر لبتاب بزنه ( بدمه) یا هوای گرم را خارج کنه ؟

Xilevens
25-10-2011, 21:29
دریچه کناری احتمالا مثل بقیه لپتاپ های جدید دریچه مکشی هست یعنی هوای گرم داخل رو میده بیرون
بعد هوا از کجا باید جایگزین بشه؟
از اون دو دریچه زیری
پس این دو فنی که زیر قرار میگیرن باید هوا رو بدمن
چند مدل از مستر کول هست (یا کول مستر یادم نیست دقیق) که فن های زیرش جابجا میشن

maajnon
27-10-2011, 10:54
دوستان اخرش برای این مدل یه کول پد خوب معرفی نکردید

soshians58
29-05-2012, 02:39
iهر چند واسه جواب به شما دیره ولی اینو واسه دوستانی مینویسم که به این تیتر مراجعه میکنن حتما واسه بازی با n55 تون خصوصا در حالت powergearhighperformance از کول پد استفاده کنین و کول پد هم n8 ultra یا ساده بگیرید چون بعضا دمای cpu لپ تاپو تا 12 درجه پایین میاره که این عدد در مورد سایر کولپدهایی که امتحان کردم(از جمله coolermaster u2) زیر 5 درجه اس