PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاکسی سمند یا تاکسی پژو405

hayaeei
11-10-2011, 12:58
سلام.برای خرید تاکسی به چند شرکت تاکسیرانی مراجعه کردم و فقط تاکسی پژو405 دوگانه سوز و تاکسی سمند دوگانه سوز موجود است که قیمت تاکسی پزو405 19 میلیون تومان و قیمت تاکسی سمند 18 میلیون تومان است. چند میلیون تومان گرانتر می فروشند.
حالا بدون توجه به قیمت به نظر شما کدامیک برای کار مناسبتر و کم خرج و دردسر کمتری دارد؟

Amir..H
11-10-2011, 15:22
405 بعد یه مدت بهتر از سمند میمونه سمند بعد چند سال مثل اولش راه نمیره ماشین بیش از حد معمول تنبل میشه ,شما بازم میتونی از بقیه تاکسی دارا که این ماشینو دارن تحقیق کنی
ولی به عنوان یه مسافر سوار شدن تو سمندو ترجیح میدم!

Pourya-pc
11-10-2011, 17:51
سمند راحتی بیشتری هم برای راننده و هم برای مسافران به ارمغان میاره اما در طولانی مدت به نسبت پژو بیشتر به سروصدا میافته ولی من هم سمند رو ترجیح میدم با توجه به اینکه ارزونتر هم درمیاد و امکانات بیشتری هم داره .

AmiRreZA_RAcEr
11-10-2011, 19:56
سمنده اگه ef7 باشه بحثش جداست اما فکر کنم xu7 باشه ، من تا اونجا که دیدم خیلی از تاکسی داران سمند فقط فحش و بدوبیراه نثارش میکنند و از اصطحلاک بالاش ناراضی هستند ، میگن سنگینه و مدام لنت و لاستیکش تموم میشه
من نظرم روی 405 هستش چون همونجور که هممون دیدیم تاکسی سمند بعد از 1 سال همه جاش ول میشه

Pourya-pc
11-10-2011, 20:28
سمنده اگه ef7 باشه بحثش جداست اما فکر کنم xu7 باشه ، من تا اونجا که دیدم خیلی از تاکسی داران سمند فقط فحش و بدوبیراه نثارش میکنند و از اصطحلاک بالاش ناراضی هستند ، میگن سنگینه و مدام لنت و لاستیکش تموم میشه
من نظرم روی 405 هستش چون همونجور که هممون دیدیم تاکسی سمند بعد از 1 سال همه جاش ول میشه
سنگین بودن سمند به علت کلفت تر بودن ورق بکار رفته در بدنه هست . البته ایمنی بیشتر سمند نباید فراموش بشه . سمند 120 کیلوگرم از پژو سنگین تر هست که به نظر من این وزن آنقدر قابل توجه نیست که ازش میگن .
موتور XU7 واقعا موتور نامناسبی هست . کم بازده و پر مصرف . پژو هم با همین موتور هست . اگر بتونید موتور EF7 تهیه کنید خیلی بهتر هست . در حال حاظر هم سمند تاکسی با این موتور ارایه میشه . پژو TU5 هم اگر ارایه بشه ماشین بدی نیست . پژو قرص تره .
در نهایت باید بگم که اگر دوست دارید همیشه تاکسی سرحالی داشته باشید واقعا باید بهش رسیدگی کنید . من سمندی دیدم که با 800 هزار کیلومتر کارکرد هنوز عالی کار میکنه و هیچ مشکلی نداره چون بهش رسیدگی شده .

pourya_bo2pmc
13-10-2011, 16:20
سلام.برای خرید تاکسی به چند شرکت تاکسیرانی مراجعه کردم و فقط تاکسی پژو405 دوگانه سوز و تاکسی سمند دوگانه سوز موجود است که قیمت تاکسی پزو405 19 میلیون تومان و قیمت تاکسی سمند 18 میلیون تومان است. چند میلیون تومان گرانتر می فروشند.
حالا بدون توجه به قیمت به نظر شما کدامیک برای کار مناسبتر و کم خرج و دردسر کمتری دارد؟

دوست عزیز شک نکن و 405 بگیر

من چه به تجربه و چه به تجربه یدیگران هر وقت تاکسی سمند سوار شدم و از رانندش پرسیدم وحشتناک ناراضی بود و میگفت ماشین سنگینیه و تو شهر رانندگی باهاش سخته و بیشتر به درد جاده میخوره
و همگی متفق القول پشیمون که 405 نگرفتن

اما تجربه ی خودم
سمند بدلیل وزن بیشترش نسبت به 405 ، رانندگی باهاش سختتر و بعد مدتی این وزن بیش از حد سبب خرابی در جلو بندی ماشین و شنیدن صداهای اضافی در این قسمت میشه ، سادش جلوبندیت لقو لوق میشه

اینا در مورد 405 و سمند ایکس یو سون بودش
اما در مورد سمند ای اف سون رای رو به سمند میدم

405 بگیر بعد نگی نگفتی

Pourya-pc
13-10-2011, 19:16
دوست عزیز شک نکن و 405 بگیر

من چه به تجربه و چه به تجربه یدیگران هر وقت تاکسی سمند سوار شدم و از رانندش پرسیدم وحشتناک ناراضی بود و میگفت ماشین سنگینیه و تو شهر رانندگی باهاش سخته و بیشتر به درد جاده میخوره
و همگی متفق القول پشیمون که 405 نگرفتن

اما تجربه ی خودم
سمند بدلیل وزن بیشترش نسبت به 405 ، رانندگی باهاش سختتر و بعد مدتی این وزن بیش از حد سبب خرابی در جلو بندی ماشین و شنیدن صداهای اضافی در این قسمت میشه ، سادش جلوبندیت لقو لوق میشه

اینا در مورد 405 و سمند ایکس یو سون بودش
اما در مورد سمند ای اف سون رای رو به سمند میدم

رانندگی با سمند به مراتب از 405 راحت تر هست چون همین سنگینی باعث پایداری ماشین روی جاده میشه .
دوست عزیز شما در ابتدا از زیروبند و رانندگی بد صحبت میکنید اما میاید میگید اگر موتور ... بود سمند !
از همون روزی که سمند وارد بازار شد وزن زیادش رو ایراد گرفتن و تا الان هم این ایراد به این ماشین وارده و چون مونده روش .
واقعا تفاوتی بین این دو ماشین نیست و قبلا هم گفتم تفاوت وزن خیلی نامحسوس هست .

Actros
13-10-2011, 19:46
یه نظر دوستان فقط وزن بیشتر باعث پایداری میشه ؟!!!!!

Pourya-pc
13-10-2011, 20:06
یه نظر دوستان فقط وزن بیشتر باعث پایداری میشه ؟!!!!!
خیر وزن زیاد به تنهایی باعث پایداری نمیشه اما در این بحث چون مقایسه بین سمند و 405 هست در این مورد صحبت شد .

Actros
13-10-2011, 22:58
شما با 405 2000 برو تو پیچ .میبینی سمند و پارس خوابشم نمیبینن اینجوری بشینن تو پیچ .:20: همین الانشم اگه این ارتفاع شتری رو نداشته باشه خیلی خوب میشنیه تو جاده و پایداره . چیزی که ایران توش دست برده باشه غیر استاندار میشه
-------------------------------------------------------------
کلا خرید 405 برای تاکسی بهتره . خرجش پایینه . مثلا کاسه چراغ جلو زیره 20 تومنه . برای تاکسی این چیزا مهم تره
در مورد راحتی و توان فنی و حرکتی هم که چیزی کم نداره

hamed malekpour
14-10-2011, 11:21
405راحت تره ورانندگی با این ماشین آسونه.

persia105
20-10-2011, 20:29
شما با 405 2000 برو تو پیچ .میبینی سمند و پارس خوابشم نمیبینن اینجوری بشینن تو پیچ . همین الانشم اگه این ارتفاع شتری رو نداشته باشه خیلی خوب میشنیه تو جاده و پایداره . چیزی که ایران توش دست برده باشه غیر استاندار میشه

فكر نمي‌كنم! بهت قول مي‌دم پيچي كه با سمند 160 طي مي‌كنيد با 405 جرئت نمي‌كنيد با بيشتر از 130 بريد!

در مرحله اول بگرد يه پرايد پيدا كن اما اگه گيرت نمياد
405 بگير چون كم خرج‌تر هست و وسايلش ارزون‌تر هست و اگه تصادفي چيزي پيش بياد راحتر تعمير مي‌شه...ماشين كار هست ريسك نكن واسه يك ميليون...

mohamad skystar
21-10-2011, 00:33
دوستان عزیز بحث در مورد تاکسی هست اما شما دارین بحث رو سمت رالی و هندلینگ خودرو و ... میبرید.
کسی که این تاپیک رو زده یه تاکسی میخواد بخره دیگه بحث سرعت 160 تا و ... تو پیچ و اینا رو بزارید واسه بعد.

I Am Gangster
09-11-2011, 15:18
همه میگن سمند لش میندازه !
به نظر شما من میخوام یه ماشین بگیرم !
سمند بگیرم یا 405 !
کدومشون جوانانه تره ؟؟ !
مرسی !

majid_98
09-12-2011, 14:56
سلام
من هم میخام یه تاکسی 405 صفر دوگانه سوز بگیرم اما هیچ اطلاعی از نحوه خرید یا گرفتن پروانه تاکسیرانی ندارم
حتما باید رنگش زرد باشه؟
اول باید دنباله پروانه تاکسیرانی باشم بعد دنباله ماشین؟
کجا باید برم؟ از اصفهان هستم.
دوستان لطفا راهنمایی کنید :11:

mohamad skystar
10-12-2011, 15:04
سلام
من هم میخام یه تاکسی 405 صفر دوگانه سوز بگیرم اما هیچ اطلاعی از نحوه خرید یا گرفتن پروانه تاکسیرانی ندارم
حتما باید رنگش زرد باشه؟
اول باید دنباله پروانه تاکسیرانی باشم بعد دنباله ماشین؟
کجا باید برم؟ از اصفهان هستم.
دوستان لطفا راهنمایی کنید :11:

لینک زیر فکر کنم به دردت بخوره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

majid_98
14-12-2011, 18:57
ممنون
این سایتو قبلا دیده بودم اما باز هم ممنون.
میخام 5شنبه برم تاکسیرانی حضوری سوال کنم.
راستی تو یه خبر خوندم کیسه هوای سمند سورن تو تصادف شدید عمل نکرده!!!
نمیدونم چقدر میتونم به ایران خودرو اعتماد کنم!! اینم ادرس خبر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohamad skystar
15-12-2011, 00:26
در مورد عملکرد کیسه های هوا در خودروهای ایرانی نمیشه کامل اطمینان داشت.
به هر حال یه مورد واجب برای خودرو بود که اونم به زور نصب کردن و عملکردش هرچی باشه
بهتر از هیچه

amir@sh
15-12-2011, 14:54
[QUOTE=majid_98;6701707]ممنون
این سایتو قبلا دیده بودم اما باز هم ممنون.
میخام 5شنبه برم تاکسیرانی حضوری سوال کنم.
راستی تو یه خبر خوندم کیسه هوای سمند سورن تو تصادف شدید عمل نکرده!!!
نمیدونم چقدر میتونم به ایران خودرو اعتماد کنم!! اینم ادرس خبر:

[درسته دوست عزیز کیسه هوای سورن بعضی موراد عمل نمیکنه در کل خودروهایی مانند تندر 90 که کیسه هوا بصورت فابریک و استاندارد از ابتدای طراحی ماشین جزئی از این ماشین بوده یا خیلی ماشینهای دیگه که بصورت فابریک کیسه هوا دارند عملکرد مناسبی دارند ولی خودروهایی مثل سمند سورن که کیسه هوا در طراحی اولیه آنها لحاظ نشده و بزور پلیس یا از ترس شماره گذاری نشدن کیسه هوا در آنها نصب شده عملکرد مناسبی نداشته و بیشتر یه چیز لوکس و به قول قدیمیها بچه ساکت کن هستش