PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریست و کرش خودبه خود

GHAGHALEELEE
11-10-2011, 11:16
سلام
اقایون این سیستم من یکساله خودبخود ریست میکرد جدیدا کرش هم میکنه.مشکلم نرم افزاری نیست چون هم ویندوز عوض کردم و هم با یه هارد دیگه تست کردم ولی مشکل پابرجاست.
قطعا سخت افزاری هست.توی سخت افزار هم رم و هارد و پاور تعویض شده و فقط میمونه سی پی یو و مین برد و کارت گرافیک.
حالا به نظر شما به ترتیب اولویت مشکل از کدوم قطعه هست؟ خودم شکم رو مین هست.در ضمن پورت کیبوردش هم خرابه.بایوس رو هم یکسال پیش اپدیت کردم
دمای CPU 45 HDD 43 VGA 75 هست.

Farshid72
11-10-2011, 12:25
بایوستو اپ دیت کن! بد سکتو های هاردتو از بین ببر و هاردتو از اول پاتریشن کن..اگه کیست گردو غبار داره اونارم از بین ببر بعد تست کن ببین چطوره

GHAGHALEELEE
11-10-2011, 15:21
بایوس رو اپدیت کردم.
هارد رو هم که وقتی هم تعویض کردم این مشکل رو داشت پس از هارد نیست.
کیسم هم تمیزه
حالا فکر میکنید مشکل از سی پی یو هست یا مادربرد؟

EXTREME
11-10-2011, 20:36
کرش کردن اگر با تعویض سیستم عامل حل نشد یا از رم هست
یا اینکه ولتاژ کافی به سی پی یو نمیرسه که یا خودتون تنظمیات بایوس رو دستکاری کردید که با دیفالت کردن بایوس مشکلتون حل میشه یا اینکه برد تغذیه مین مشکل پیدا کرده
میتونه از نرسیدن ولتاژ کافی به مین هم باشه که میتونه از ضعیف بودن پاور هم باشه که شما رم و پاور رو هم چک کردنی و مشکلی نداشته
این مشکل به گرافیک مربوط نمیشه
پس با توجه به اینکه شما رم و پاور رو چک کردین و مطمئنید که مشکلی نداره پس باید مدار تغذیه ی مین رو چک کنید و این مشکل میتونه از نرسیدن ولتاژ کافی به سی پی یو باشه که این مشکل یا با دیفالت کردن بایوس حل میشه یا مدارتغذیه مین ایراد داره یا پاور ضعیفه که باید با یه پاور قویتر سیستم رو چک کنید