PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [ آموزش ] استفاده از کنترل Play Station 3 بر روی PC

SamGun
10-10-2011, 22:13
آموزش اتصال گیم‎پد PlayStation 3 به PC

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام به همگی عزیزان

با توجه به قولی که پارسال داده بودم و متاسفانه امسال عملی شده آموزش اتصال این دسته رو براتون فراهم کردم که توسط اون میتوانید

کنترلر هایPS3,PS2,PS1 و Xbox 360 را تنها با کنترلر PS3 شبیه سازی کنید.

این ترفند توسط نرم ‏افزار DS3 Tool امکان پذیر میشود و میتوانید از یک Gamepad فوق حرفه ای و عالی روی PC استفاده کنید.

تمامیه نرم افزار های لازم رو برای این کار براتون در زیر ضمیمه کردم .

تذکر:

((دوستان توجه کنن که نسبت به کنسولی که دارن دسته رو روی اون Mode تنظیم کنند چون در اینجا هم به همان شکل تنظیم خواهد شد , مثلا در بازی FIFA 12 برای دویدن اگه Mode روی Play Station 3 باشه باید R2 رو گرفت ولی اگه Mode روی 360 باشه باید R1 رو گرفت))

نکته:
1-دوستان نسبت به نوع ویندوز مبنی بر 32bit یا 64bit برنامه رو دانلود کنید

2-فایل چهارم مربوط به کارکرد برنامه به صورت offline هست که جناب papillon11 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زحمتشو کشیدن(آموزش در داخل فایل rar موجود است)

فایل های ضمیمه :

MotionJoy - 060005 - 64bit ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ip)

Local File ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش راه اندازی و نصب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ar)

با تشکر از همه ارادتمند شما

سعید:11:

shahin_mp3
10-10-2011, 22:43
اين برنامه رو من چند وقت پيش گرفنم فقط اين براي بي سيمش بايد بلوتوث داشته باشيم يا يه قطعه ي مخصوص مي خواد ؟

دوستان اينم ويديوي اموزش كه ديگه هيچ مشكلي نداشته باشين

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SamGun
10-10-2011, 23:03
اين برنامه رو من چند وقت پيش گرفنم فقط اين براي بي سيمش بايد بلوتوث داشته باشيم يا يه قطعه ي مخصوص مي خواد ؟

دوستان اينم ويديوي اموزش كه ديگه هيچ مشكلي نداشته باشين

نه همون دانگل معمولی بلوتوث هست.

shahin_mp3
10-10-2011, 23:37
نه همون دانگل معمولی بلوتوث هست.

من كه بلوتوث دارم ولي هر كاري كردم نشد؟ :21:

SamGun
11-10-2011, 11:00
من كه بلوتوث دارم ولي هر كاري كردم نشد؟ :21:

onboard هست یا Dongle ؟

shahin_mp3
11-10-2011, 22:32
onboard هست یا Dongle ؟

Dongle هست

SamGun
11-10-2011, 23:13
Dongle هست

وقتی تو قسمت Driver Manager هستی باید Blutooth وصل و Enable باشه بعد از اون باید Refresh کنی تا درایور BT بارگذاری و بعد از اون نصب بشه.

بعد از اون هم Pair میکنی و تمام.آموزش منو یبار کامل بخون شاید جایی کاری رو انجام نمیدی

shahin_mp3
11-10-2011, 23:33
وقتی تو قسمت Driver Manager هستی باید Blutooth وصل و Enable باشه بعد از اون باید Refresh کنی تا درایور BT بارگذاری و بعد از اون نصب بشه.

بعد از اون هم Pair میکنی و تمام.آموزش منو یبار کامل بخون شاید جایی کاری رو انجام نمیدی

قبل از اينكه شما بگي من قبلا انجام دادم بعد شما كه اينجا گذاشتي دوباره امتحان كردم

فقط يه چيزي اگه درايو BT نريخته باشه اتوماتيك خود نرم افزاره مي ريزه يا نه ؟

papillon11
12-10-2011, 00:14
سلام دوستان ، می خواستم ببینم دقت دسته تو حالت اتصال به pc خوبه ، من فقط واسه fifa می خوام ، خسته شدم این قدر دسته ی تقلبی ایکسباکس گرفتم .

SamGun
12-10-2011, 19:09
قبل از اينكه شما بگي من قبلا انجام دادم بعد شما كه اينجا گذاشتي دوباره امتحان كردم

فقط يه چيزي اگه درايو BT نريخته باشه اتوماتيك خود نرم افزاره مي ريزه يا نه ؟

نرم افزار هیچ کاری رو اتومات انجام نمیده فقط نسبت به سیستم شما درایور های موجود رو نشون میده که شما میتونید نصب کنید یا نکنید.

وقتی BT روشن باشه درایور اون نشون داده میشه که میتونید تو قسمت Driver Manager اونو نصب کنید. اگه BT روشن نباشه یا وصل نباشه درایور مربوطه رویت نمیشه.

سلام دوستان ، می خواستم ببینم دقت دسته تو حالت اتصال به pc خوبه ، من فقط واسه fifa می خوام ، خسته شدم این قدر دسته ی تقلبی ایکسباکس گرفتم .

من هم فقط برای FIFA استفاده میکنم دقت عالی داره ولی من خیلی باهاش راحت نیستم. البته مشکل من کلی هست و مربوط به بازی نیست. دسته ی 360 تو دست من خیلی راحت تر قرار میگیره

shahin_mp3
12-10-2011, 21:13
نرم افزار هیچ کاری رو اتومات انجام نمیده فقط نسبت به سیستم شما درایور های موجود رو نشون میده که شما میتونید نصب کنید یا نکنید.

وقتی BT روشن باشه درایور اون نشون داده میشه که میتونید تو قسمت Driver Manager اونو نصب کنید. اگه BT روشن نباشه یا وصل نباشه درایور مربوطه رویت نمیشه.

درست ولي چون بالاخره BT هم درايور داره مي خوام بدونم من اگه درايورشو نريخته باشم يعني BT رو به كامپيوتر نشناخته باشم اوني كه نرم افزار پيداش مي كنه همونه يا نه يه درايور ديگست يعني به كامپيوتر مي شناسونتش

من هم فقط برای FIFA استفاده میکنم دقت عالی داره ولی من خیلی باهاش راحت نیستم. البته مشکل من کلی هست و مربوط به بازی نیست. دسته ی 360 تو دست من خیلی راحت تر قرار میگیره

منم بيشتر براي FIFA 12 استفاده مي كنم شما هيچ مشكلي ندارين شوك هاي دسته هم كار مي كنه ؟من شوك هام يه دفعه كار كرد ولي ديگه كار نكرد

SamGun
12-10-2011, 23:36
درست ولي چون بالاخره BT هم درايور داره مي خوام بدونم من اگه درايورشو نريخته باشم يعني BT رو به كامپيوتر نشناخته باشم اوني كه نرم افزار پيداش مي كنه همونه يا نه يه درايور ديگست يعني به كامپيوتر مي شناسونتش

منم بيشتر براي FIFA 12 استفاده مي كنم شما هيچ مشكلي ندارين شوك هاي دسته هم كار مي كنه ؟من شوك هام يه دفعه كار كرد ولي ديگه كار نكرد

نه نه شاهین این درایور فقط مربوط به عملیات Pairing بین دسته و BT هست , درواقع اول سیستم باید BT رو تشخیص بده تا براش درایور load کنه.

اگه از این BT قدیمی ها داری اونو بزار کنار یکی از این کوچیکا که Windows 7 Ready هست بگیر که Plug&Play هست و نیاز به درایور برای نصب هم نداره.

شوک های دسته هرچی کار نکنه برای دسته بهتره.

shahin_mp3
12-10-2011, 23:40
نه نه شاهین این درایور فقط مربوط به عملیات Pairing بین دسته و BT هست , درواقع اول سیستم باید BT رو تشخیص بده تا براش درایور load کنه.

اگه از این BT قدیمی ها داری اونو بزار کنار یکی از این کوچیکا که Windows 7 Ready هست بگیر که Plug&Play هست و نیاز به درایور برای نصب هم نداره.

شوک های دسته هرچی کار نکنه برای دسته بهتره.

اقا دمت گرم ممنون :11:

پس برم دنبال درايواش اينو درستش كنم يه دونه هم از اين جديدا بگيرم :31:

فقط يه چيزي فكر كنم منظور منو از شوك همون لرزوندن فكر كني من اون 2تا قلمبه ها رو مي گم :31: انالوگ مي گن انگار اونا كار نمي كنه براي دريبل زدن و تكنيك زدن :27:

SamGun
13-10-2011, 11:57
اقا دمت گرم ممنون :11:

پس برم دنبال درايواش اينو درستش كنم يه دونه هم از اين جديدا بگيرم :31:

فقط يه چيزي فكر كنم منظور منو از شوك همون لرزوندن فكر كني من اون 2تا قلمبه ها رو مي گم :31: انالوگ مي گن انگار اونا كار نمي كنه براي دريبل زدن و تكنيك زدن :27:

خواهش میکنم

آها منظورت Analog هست , برای اینکه اونا کار کنن باید Select One Mode رو روی Play station 3 یا Xbox 360 بزاری و بعد Enable کنی تا رو اون حالت تنظیم بشه که بتونی استفاده کنی.

papillon11
13-10-2011, 21:50
سلام دوستان . من دسته ی گرفتم تنظیم کردم همه چیش تنظیم بود . حتما موشنشم کار می کرد فقط یه مشکلی که داره هر دفعه که ریستارت میشه دوباره خودش برمی گرده رو حالت بدون آنالوگ دوباره باید بری بزاریش رو ایکسباکس یا پلی 3 ، راهی نداره بشه سیوش کرد؟

shahin_mp3
14-10-2011, 00:18
خواهش میکنم

آها منظورت Analog هست , برای اینکه اونا کار کنن باید Select One Mode رو روی Play station 3 یا Xbox 360 بزاری و بعد Enable کنی تا رو اون حالت تنظیم بشه که بتونی استفاده کنی.

مي خوام با دسته ي PS3 رو PC بازي كنم بايد بزنم به PS3 فعالش كنم ؟ :31:

اگرم اين جوري باشه فعاله وقتي با PS3 بازي مي كنم با FIFA12 رو PC كار نمي كنه

papillon11
14-10-2011, 05:15

نه اصا نیازی به دستگاه پلی تری نیست. دوستان زحمت کشیدن فایل پی دی افشو گذاشتن خیلی مفید و مختصر توضیح داده شده ،

SamGun
14-10-2011, 11:51

شاهین آب شنگولی زدی !؟ :31: خوبی ؟

من فکر میکنم داخل دسته یک حافظه ی چند KB وجود داره که اطلاعات Pairing توش ذخیره میشه , و شما وقتی دسته رو به PC میزنی

این دسته دیگه با PS3 کار نمیکنه و دوباره باید دسته رو توسط USB به PS3 بزنی تا اون حافظه پاک بشه و اطلاعات کنسول روش قرار بگیره.

shahin_mp3
14-10-2011, 17:59
نه اصا نیازی به دستگاه پلی تری نیست. دوستان زحمت کشیدن فایل پی دی افشو گذاشتن خیلی مفید و مختصر توضیح داده شده ،

اگه به پست هاي بالا نگاه مي كردي من خودم قبلا اين كارا رو كردم وصلش كردم ويديوشم خودم گذاشتم :31:

مشكل يه جاي ديگه است :21:

شاهین آب شنگولی زدی !؟ :31: خوبی ؟

من فکر میکنم داخل دسته یک حافظه ی چند KB وجود داره که اطلاعات Pairing توش ذخیره میشه , و شما وقتی دسته رو به PC میزنی

این دسته دیگه با PS3 کار نمیکنه و دوباره باید دسته رو توسط USB به PS3 بزنی تا اون حافظه پاک بشه و اطلاعات کنسول روش قرار بگیره.

چرا منظور منو درست نمي گيرين :21:

من منظورم سر اون انالوگ ها است كه گفتي بايد وصلش كني به PS3 تا فعالش كني من مي گم انالوگ هام كار مي كنه

فقط وقتي مي زنم به PC تا FIFA12 بازي كنم اون انالوگ ها كار نمي كنه ؟ حالا فهميدي ؟ :31:

SamGun
14-10-2011, 21:24
اگه به پست هاي بالا نگاه مي كردي من خودم قبلا اين كارا رو كردم وصلش كردم ويديوشم خودم گذاشتم :31:

مشكل يه جاي ديگه است :21:

چرا منظور منو درست نمي گيرين :21:

من منظورم سر اون انالوگ ها است كه گفتي بايد وصلش كني به PS3 تا فعالش كني من مي گم انالوگ هام كار مي كنه

فقط وقتي مي زنم به PC تا FIFA12 بازي كنم اون انالوگ ها كار نمي كنه ؟ حالا فهميدي ؟ :31:

وااااااااای شاهین !!!!!!!! از دست تو

پسر من کی گفتم بزن به PS3 !!؟؟

مطمئنی پست منو درست خوندی !؟

گفتم که تو برنامه ی DS3 Tool تو صفحه ی Profiles باید Select one Mode رو روی گزینه ی Xbox 360 قرار بدی و بعد گزینه ی Enable رو بزنی تا بتونی با تمام امکانات دسته بازی کنی.

اینم عکس این قسمت :

shahin_mp3
14-10-2011, 22:10
وااااااااای شاهین !!!!!!!! از دست تو

پسر من کی گفتم بزن به PS3 !!؟؟

مطمئنی پست منو درست خوندی !؟

گفتم که تو برنامه ی DS3 Tool تو صفحه ی Profiles باید Select one Mode رو روی گزینه ی Xbox 360 قرار بدی و بعد گزینه ی Enable رو بزنی تا بتونی با تمام امکانات دسته بازی کنی.

اینم عکس این قسمت :

واييييييييييييييي سعيد از دست تو :31:

والا همه ي اين كارا رو كردم با گزينه هاي ديگر هم امنحان كردم فقط يه دفعه نميدونم شانسي انالوگ ها كار كرد ديگه

كار نكرد :21:

SamGun
15-10-2011, 00:59

والا همه ي اين كارا رو كردم با گزينه هاي ديگر هم امنحان كردم فقط يه دفعه نميدونم شانسي انالوگ ها كار كرد ديگه

امکان نداره یه جای کارت درست نیست . این فیلمو گرفتم ببین
اول که میبینی دسته رو گزینه ی Xbox 360 هست ولی Enable نشده و Analog ها کار نمیکنه ولی وقتی Enable میشه تعداد دکمه ها به 10 تا کاهش پیدا میکنه و analog ها فعال میشن.

papillon11
15-10-2011, 01:04

اگه فقط تو فیفا 12 کار نمی کنه که واسه منم همین طوری بود کافیه وقتی رو ایکسباکس تنظیمش کردی با امولاتوری که و فروم فیفا گذاشتن دسته رو تنظیم کنی ، ولی اگه کلا آنالوگات کار نمی کنه که بحثش جداس.

shahin_mp3
15-10-2011, 01:14
امکان نداره یه جای کارت درست نیست . این فیلمو گرفتم ببین
اول که میبینی دسته رو گزینه ی Xbox 360 هست ولی Enable نشده و Analog ها کار نمیکنه ولی وقتی Enable میشه تعداد دکمه ها به 10 تا کاهش پیدا میکنه و analog ها فعال میشن.

دستت درد نكنه مشكل حل شد از اين دفعه بايد اون Enale رو بزنم بعضي موقع ها هم مي زدم اون يه دفعه هم به همين خاطر كار كرد :31: فقط گزينه ي XBOX همه چي كار كرد :31:

دمت گرم :11:

برم بلوتوث هم درستش كنم ديگه تمومه :31:

اگه فقط تو فیفا 12 کار نمی کنه که واسه منم همین طوری بود کافیه وقتی رو ایکسباکس تنظیمش کردی با امولاتوری که و فروم فیفا گذاشتن دسته رو تنظیم کنی ، ولی اگه کلا آنالوگات کار نمی کنه که بحثش جداس.

من خودم تو اون فروم هستم :31:

نه اين چيزا رو نمي خواد اخر سر اون Enable رو بزن حله راه ميفته :31:

papillon11
15-10-2011, 01:18
دوستان کسی این نمی دونه میشه که این دسته رو یه بار رو ایکسباکس تنظیم کنی دیگه خودش رو همون بمونه ، هر دفعه باید به اینترنت وصل شی تا بشه بندازیش رو ایکسباکس

SamGun
15-10-2011, 11:07
دوستان کسی این نمی دونه میشه که این دسته رو یه بار رو ایکسباکس تنظیم کنی دیگه خودش رو همون بمونه ، هر دفعه باید به اینترنت وصل شی تا بشه بندازیش رو ایکسباکس

نه متاسفانه یکی از ضعف های برنامه اینه که باید برای تنظیمات به نت وصل شید و تنظیمات رو انجام بدید.

البته خب چیزی نیست که وقت گیر باشه و اذیت کنه .

موفق باشید

papillon11
15-10-2011, 20:07
نه متاسفانه یکی از ضعف های برنامه اینه که باید برای تنظیمات به نت وصل شید و تنظیمات رو انجام بدید.

البته خب چیزی نیست که وقت گیر باشه و اذیت کنه .

موفق باشید

خب خوشبختانه فایلی که زیر آپلود کردم امکان کار کردن آفلاین رو هم به این برنامه می ده و دیگه نیازی به اتصال به اینترنت نیست من روی جدیدترین ورژنش تست کردم جواب داد. فایل ها رو بعد از اکسترکت کردن بریزید تو پوشه ی ds3 جایی که برنامه رو نصب کردید. بعدش برنامه رو با ds3-tools.exe باز کنید و روی قسمت لوکال کلید کنید ، شما هم تست کنید ببیند جواب میده یا نه .

SamGun
16-10-2011, 12:08
خب خوشبختانه فایلی که زیر آپلود کردم امکان کار کردن آفلاین رو هم به این برنامه می ده و دیگه نیازی به اتصال به اینترنت نیست من روی جدیدترین ورژنش تست کردم جواب داد. فایل ها رو بعد از اکسترکت کردن بریزید تو پوشه ی ds3 جایی که برنامه رو نصب کردید. بعدش برنامه رو با ds3-tools.exe باز کنید و روی قسمت لوکال کلید کنید ، شما هم تست کنید ببیند جواب میده یا نه .

دوست عزیز ممنون تست شد جواب داد

تو پست اول قرار میدم

pedram9
22-10-2011, 10:48
سلام دوستان برای دسته ی ps2 رو نمیشه درست کنه یکی جوری که شوک روشن باشه و بشه با فلش ها حرکت کرد و تکنیک رو فقط با شوک انجام داد و بعد واسم بزاره من انتقال بدم به پوشه ؟ :(

برای fifa 12

zxcvbnm_00
23-10-2011, 15:11
با این برنامه میشه دسته با سیستم شارژ کرد و یک چراغ فقط روشن بشه دسته چون میشناسه دیگه سیستم درسته.
برنامه نصب کردم terminet ارور میده رستارت کنم سیستم شاید کار کرد

shahin_mp3
23-10-2011, 23:00
با این برنامه میشه دسته با سیستم شارژ کرد و یک چراغ فقط روشن بشه دسته چون میشناسه دیگه سیستم درسته.

رفيق اگه دستت شارزش پر باشه يه دونه روشن ميمونه

در ضمن وقتي برنامه رو باز مي كني در قسمت LED ميتوني مشخص كني كه كدوم چراغ ها روشن باشه

SamGun
24-10-2011, 17:42
سلام دوستان برای دسته ی ps2 رو نمیشه درست کنه یکی جوری که شوک روشن باشه و بشه با فلش ها حرکت کرد و تکنیک رو فقط با شوک انجام داد و بعد واسم بزاره من انتقال بدم به پوشه ؟ :(

برای fifa 12

من اصلا متوجه منظور شما نشدم میشه درست توضیح بدی عزیزم ؟

این برنامه فقط کاره Monitoring میزان شارژ باطری رو انجام میده و ربطی به شارژ کردن دسته نداره , Gamepad از استاندارد USB استفاده میکنه که اونم توان مصرفی خودش رو از تمام وسایل دارای این Port تأمین میکنه.

زمانی که دسته Full Charge نباشه اگه اونو به یک Port USB متصل کنید هر 4 چراغ شروع به چشمک زدن میکنن تا زمانی که دسته Full Charge بشه و چراغها ثابت بمونند

erfan235
13-05-2014, 11:47
دوستان اگه بلوتوث onboard باشه جییی کنییییییم:n28:

Soroush-S
29-03-2015, 22:24
دوستان نرم افزار DS3 Tool برا من به خوبی اجرا نمیشه مثل اینه که سرعت اینترنت پایین باشه! با قندشکن هم چیزی اجرا نمیشه تا بخواد درایور دانلود کنه