PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرفه ایهای سخت افزار بیان تووو! تغییر LPT3 به LPT1 !!!

Hektor
10-10-2011, 18:29
سلام دوستان.یکی از رفقای ما بمشکلی خورده که بمن پناه آورده و موندم چه کنم!
قضیه اینه که بخشی از کارشون با یه برنامه ی اداری بسیار قدیمی هستش که تحت داس داخل win98 و xp فقط قابل اجراست.داخل این برنامه بخشی وجود داره برای چاپ رکوردها با چاپگر.چون برنامه قدیمیه فقط با چاپگرهای پارالل LPT میتونه چاپ کنه نه USB.
البته چاپگر جدید که دارن هم USB میخوره هم LPT ولی بخاطر اون برنامه باید از LPT استفاده کرد.
حالا یه سیستم جدید بر پایه ی Giga 880G براشون بستم که بطور ذاتی پورت پارالل چاپگر نداره پس برای حل مشکل چاپگرشون ناچاراً یه کارت PCI to LPT روی اون گذاشتم و بنظرم مشکل دقیقاً از همینجا شروع شده!!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بطور معمول پورت LPT1 برای چاپگرها استفاده میشه اما این پورت چاپگر اینا چون از راه کارت توسعه افزوده شده بنابراین LPT3 هستش و موقع معرفی چاپگر در داخل ویندوز xp باید درست معرفیش کرد تا کار کنه.. و داخل خود ویندوز و برنامه های ورد و.. مشکلی نداره
اما!
این برنامه ی قدیمی تحت داس نمیتونه چاپگر متصل به LPT3 رو خودبخود بشناسه و دائم خطای چاپگر میده! این برنامه هیچ تنظیم خاصی هم برای معرفی پورت چاپگر نداره.لذا حدس من اینه که چون برنامش قدیمیه بطور پیش فرض فقط میره دنبال چاپگر LPT1 !!!
حالا هم اونا و هم من موندیم لنگ در هوا که چطوری این کارت PCI to LPT رو بعنوان LPT1 بهش بشناسیم.راستش سیستمه الان دم دستم نیست که چک کنم میشه از داخل بایوس یا Device Manager میشه LPT3 رو به LPT1 تبدیل کرد یا نه؟ و آیا چنین کاری بفرض هم که شدنی باشه میتونه این روی این برنامه اثرگذار باشه یا خیر.
خلاصه دوستان نظری و راه حلی دارین بیان کنین که جمعی را از نگرانی درخواهید آورد! و بسی ممنان خواهیم شد.

Hektor
11-10-2011, 14:31
چندین ساعت توی گوگل گشتم فورومهای فارسی رو که ولش هیچ هیچ.ولی توی چند فوروم خارجکی دیدم بعضیا این مشکلات رو داشتن و اکثراً بی جواب بود.
داخل Device manager ویندوز xp خوشبختانه در این مادربورد برای پورت LPT3 یک سربرگ داشت به اسم Ports و از منوی پایین افتادنیش میشد یکی از گزینه های LPT1 , LPT2 , LPT3 رو انتخاب کرد! به همین خوشمزگی! مشکل حل شد.

amd>intel
13-10-2011, 11:00
دوست من اين كارتهاي تبديل مشكلات زيادي دارند . شما با با بخش فروش دريا تماس بگيريد . شما ميتونيد مادربردي بگيريد كه داراي پورت lpt باشه . شما همون ابتدا بايد دنبال بردي ميگشتيد كه هدر يا پورت lpt داشته باشه . اين نوع تبديل ها فقط دردسر هستند . تو محيط داس شناخته نميشوند . اگر هم كار كنند نوشته ها رو در هم ميزنند . البته ميتونيد موقع معرفي و تو قسمت تنظيمات با كمي جستجو به نتيجه برسيد ولي بايد همون اول كانفيگ رو بر اساس يك بردي ميبستيد كه پورت lpt دارند . يكسري بردها به خاطر مصرف اداري داراي پورت lpt و com هستند . به نظر من بهترين راه تعويض برد هست .