PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف پسورد بایاس لپ تاپ توشیبا

golnegary
09-10-2011, 19:06
سلام دوستان چطوری رمز رو حذف کنم ؟

F R E E M A N
09-10-2011, 19:21
مشکلت را دقیقتر بگو
آیا فقط نمیتونی وارد تنظیمات بایوس بشی؟
آیا بعد از روشن شدن وارد ویندوز میشه یا نه؟

mehran gorji
11-10-2011, 13:24
لپ تاپ باز میشه و cler cmos میشه.
اگر درست نشد.
باید چیپ عوض بشه.

احمدرحیمی
11-10-2011, 13:46
سلام
نوع ومدل؟
نگران نباش من همین مشکل رو داشتم بازش کردم و با جدا کردن باطری cmos برای چند لحظه سیموس پاک شد.

ashkan_2007_h
13-10-2011, 22:43
همانطور که دوست عزیزمون گفتند میتونی سیستم را باز کنی و باطری را برداری پسورد پاک میشه
خیر اگه دوست نداری این کار را بکنی میتونی به روش نرم افزاری این کار را بکنی
ابتدا این فایل را دانلود کن و با استفاده از نرو اونا رو سی دی رایت کن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعداز رایت کردن لبتابت را از روی اون سی دی که رایت کردی بوتش کن تا بالا بیاد
بعد بالا اومدن یک صفحه مثل صفحه زیر باز میشه که عبارت دوم یعنی boot for administrate your system را انتخاب میکنی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد انتخاب عبارت دوم صفحه ای مثل صفحه زیر باز میشه که دوباره عبارت دوم یعنی BIOS/COME TOOLS... را انتخاب میکنی[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بعد انتخاب این گزینه وارد یه صفحه دیگه میشی که تو اون صفحه باید عبارت kill Bios را انتخاب کنی اگه تو صفحه اولش نبود next یا more را بزن تو صفحه دومش حتما هست kill bios را که زدی دیگه تمومه منتظر میشی تا لود بشه بعد لود شدن پسورد حذف میشه و کافیه فقط سیستم را ریستارت کنی اگه باز مشکلی بود بگو

amir_dad
01-05-2013, 00:06
با عرض سلام و خسته نباشید.من روی هارد لپ تاپم پسورد گذاشتم و الان یادم رفته.این روش شما را امتحان کردم نشد.وقتی f12را میزنم بوت سی دی باز نمیشه و نیاز به پسورد داره.لطفا راهنماییم کنید.

teznade
29-04-2014, 00:49
سلام
من این مشکل داشتم و برای عوض کردن ویندوز فهمیدم بایوس پسورد میخواد وقتی فکر کردم دیدم زمانی بایوسم ابدیت کردم از طریق ویندوز به اخرین ورژن این مشکل به وجود اومده چون من هیچ وقت روی بایوس سیستم رمز نمیذارم و کسی جز من با سیستم کار نمیکنه خیلی سایت هارو گشتم از خارجی تا ایرانی از مستر کد بگیر تا نرم افزار ها هیچکدوم جواب نداد برنامه هایی بود که باید بوت میشد که اونا هم جواب نمیداد چون نمیتونستم بوت کنم و بایوس کد میخواست توی کی سایت خارجی خوندم فقط با در اوردن باتری بایوس میتونی اینکارو بکنی یعنی هر دو باتری در به مدت 5 دقیقه دربیاریی منم شروع کردم به باز کردن لپتاپ و باتری رو پیدا کردم لپ تاپ من چون از نوع جدید بود باتری به صورت هویه شده روی مادربرد متصل بود منم یکی از هویه هارو که روی باتری هست در عکس با چاقوی تیز باز کردم به مدت 5 دقیقه هردو باتری رو خارج کردم و از برق کشیدم بایوس ریست شد و دوباره با چسب اکواریوم هویه رو چسبندم و مثل روز اولش دوباره وارد بایوس شدم و ویندوزم عوض کردم و اومدم اینجا پست بذارم تا همه استفاده کنن چیپ محافظتی فقط درصورتی میتونه فعال باشه که یکی از باتری ها به لپ تاپ وصل باشه وقتی هر دو باتری خارج کنید اون چیپ از کار میوفته و همه چی باز میشه تعمییر کارها هم که اکثرا سود جو هستن این کلک رو به مشتری ها میزنن که تعویض کردیم یا خالی کردم دروغه محضه پس اگر این مشکل پیش اومد خودتون لپتاپ رو باز کنید و این کارو انجام بدید و نیازی نیست هزینه بی خودی به یه مشت مفت خور بدید
عکس از لپتاپم و محل باتری و نوع باتری می تونید ببنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]