PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل فنی: رفتار عجیب گوشی GLX-2690 با سیمکارت های همراه اول!!!

monjimoud
09-10-2011, 15:53
کمک - کمک

سلام
من چند روز پیش یک گوشی جی ال ایکس 2690 خریدم با یک سیمکارت اعتباری همراه اول (برای مادرم)
چند روز اول مشکلی نبود و همه چیز خوب بود بعد چند روز متوجه شدیم که گاهی اوقات گوشی توان تماس گرفتن ندارد و هنگامی هم که تماس برقرار می شود با نویز شدید و قطع و وصل صدای ارسالی از گوشی ، طرف مقابل نمی تواند صدای ما را بشنود (البته صدای دریافتی گوشی هیچ مشکلی ندارد)
با خدمات GLX تماس گرفتم (چند بار) آنها گفتند آیا سیمکارت دیگری هم داخل گوشی انداختی؟ من هم یک سیمکارت ایرانسل داخل glx انداختم دیدم هیچ مشکلی ندارد هرچه زور زدم تا یک مشکل کوچک پیدا کنم الحق هیچ ایرادی وجود نداشت ، دوباره سیمکارت 0919 رو انداختم باز همان مشکلاتی که عرض کردم ایجاد شد!!!
باز به خدمات GLX تماس گرفتم و مسئله را گفتم گفتند سیمکارت همراه اولت خراب است و گوشی ما هیچ ایرادی نداره!!
در مرحله بعد سیمکارت همراه اولمو تو گوشی نوکیا انداختم هیچ مشکلی نداشت.

به امور مشترکین همراه اول (0990) زنگ زدم ، گفتن سیمکارت تو سالم است چرا که در گوشی نوکیا کار می کنه!!

باز به خدمات GLX زنگ زدم ، گفتن گوشی تو سالم است چرا که با سیمکارت ایرانسل درست کار می کنه!!

خلاصه به مخابرات رفتم مشکل رو گفتم ،، گفتن ما که سیمکارت سالم را عوض نمیکنیم برو به دفاتر ارتباطی و 5000 ت بده ویک سیمکارت جدید بگیر (اگر میخوای)
رفتم دفتر ارتباطی گفت شاید با عوض کردن سیمکارت مشکل تو حل بشه شاید هم نشه ؟؟
دل را به دریا زده و سیمکارتم رو عوض کردم و از یک سری دیگه گرفتم (رنگ بنفش) تا سیمکارته فعال شد با خونه تماس گرفتم - صدا شفاف و هیچ مشکلی نبود من هم خوشحال و خندان از فروشنده تشکر کردم و به خونه رفتم.5-6 بار هم امتحان کردیم هیچ مشکلی نبود...
اما وقتی گوشی را خاموش و دوباره روشن کردم باز صدای ارسالی نویزدار شد و مشکلات قبلی دوباره شروع شد...
لازم به ذکر است سیمکارت همراه اوله سالم است و در گوشی نوکیا به خوبی کار می کند اما در GLX این مشکلاتو که گفتم داره...
ارسال اس ام اس هم هیچ مشکلی نداره و مشکل فقط در هنگام مکالمه هست....

یک نکته دیگر:
هنگامی که این مشکل وجود داره در موقع تماس گرفتن ، گوشی یک علامت قفل کوچک زرد رنگ در کنار علامت آنتن نشان میده اما
وقتی سیمکارت جدید همراه اول تازه فعال شده و وقتی سیمکارت های ایرانسل را داخل GLX-2690 می اندازم این علامت نشان داده نمی شود؟؟!
(خدمات GLX گفت آن علامت قفل صفحه کلید است!!!!!)

سوال:
1-خاموش و روشن کردن گوشی من چه اثری بر سیمکارت همراه اول می گذارد ؟؟
2- چرا سیمکارت همراه اول من در سایر گوشی ها مشکلی ندارد ؟؟
3- چرا گوشی من با سیمکارتهای ایرانسل هیچ مشکلی ندارد ؟؟

4- راه حل مشکل من چیست ؟؟؟؟

چشم انتظار کمک شما هستم....

shahinfarasystem
12-04-2013, 20:11
سلام
دوست من پینشنهاد میکنم اگر میتونی زمانی که اینجوری میشه با گوشی خودت یه فیلم بگیر ببر گارانتی glx یه نشون بده..
و ازشون بخواه برات چک اش کنند تعویض سیم کارتی رو هم که انجام داده بودی بهشون بگو فکرمیکنم اینجوری مشکلت حل میشه

بی باک بی بال
12-04-2013, 20:45
هیچی دوستم من جایی سیم کارتی شما یه کم لقه با یه کاغذ چیزی سیمکارت محکم کن :n08:

SNOW PATROL
12-04-2013, 20:48
دوستان به تاریخ پست هم نگاه کنید

tapatalk