PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت معبد پارتنون

msaatchi
20-06-2006, 23:26
سلام.

مقدمه:
تصميم گرفتم بجاي ارائه نمونه كارهاي ضعيف خودم در بخش مربوطه كه جز ايجاد مزاحمت و آذار براي دوستان منفعتي ندارد،‌ روند ساخت يكي از جديدترين فعاليت هاي آزاد خودم رو در اينجا به نمايش بذارم. اميدوارم حداقل منفعتي براي شما داشته باشد به عنوان يك شاگرد.

معرفي:
كار شبيه سازي معبد پارتنون رو توسط شخصي مشاهده كردم كه بسيار نظرم رو جلب كرد. اونقر كه تصميم گرفتم خود بصورت كلي شبيه سازيش كنم البته با تغيير سبك و خروجي. اونكار كه مي تونين در اينجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مشاهدش كنين (با XSI ساخته شده) يك كار رئاليسم كامل بود و من قصد كردم شمايل گرافيكي به اون بدم.

اشاره:
1- با توجه به مشغله اي كه اين روزها دارم امكان به روز كردن در فاصله زماني كم و مرتب نيست. ليكن در اوقات فراغت در اولويت مي گذارم.
2- نظرات مثبت دوستان در كار لحاظ خواهد شد.

نرم افزار:
البته با 3dmax و موتور رندر VRay.

اميدوارم اين كار حداقل براي يك نفر علاقمند، مفيد باشه.

msaatchi
20-06-2006, 23:34
من كليات رو در آوردم و يك نمونه رندر از كار گرفتم تا فضا و ايده ام براي شما روشن باشه. كار از اينجا شروع مي شه و تا تكميل نهاييش پيش خواهد رفت.
اين تصوير داراي مشكلات بسياري هست كه مي تونين بهش اشاره كنين. توجهاتتون چه در بحث سه بعدي و چه از نظر گرافيكي لازم هست.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

bb
21-06-2006, 05:56
ممنون دوست عزیز
کارت حرف نداره
اگه تخت جمشید هم بود بهتر بود

ALI Kheradmand
21-06-2006, 13:29
ممنون . اما اگر این آموزش ها را در قسمت فلاش و انیمیشن بذارید خیلی بهتر می شه ...

Elfin-D
21-06-2006, 20:17
سلام
مرسی محمد جان

اما اگر این آموزش ها را در قسمت فلاش و انیمیشن بذارید خیلی بهتر می شه ...
تایید میشه

msaatchi
25-06-2006, 16:24
اگه تخت جمشید هم بود بهتر بود

ممنون از تعريفتون. به موضوع توجه نكنين نفس عمل رو دنبال كنين. خواهيد ديد كه تفاوتي نمي كنه. در ضمن قبول داريد كه يك اثر هنري مرز نداره و متعلق به بشريته. هر كجا كه باشه.
اما يه اشاره در مورد شبيه سازي آثار باستاني داخلي. متاسفانه خاطره خوبي ندارم. اما همينجا قول مي دم اگر از طرف مسئولين هر شهري دعوت بشه من نه نيارم.
در ضمن اشاره كردم تحت تاثير مشاهده اون كار اين كار رو ساختم نه به عنوان يك پروژه آزاد.

ممنون . اما اگر این آموزش ها را در قسمت فلاش و انیمیشن بذارید خیلی بهتر می شه ...

تایید میشه

دوستان عزيزم كه لطفتون تا بحال در اين فورم شاملم شده، زماني كه ديدم فورم به اشتباه به قسمت انيميشن منتقل شد ناراحت شدم. با صراحت و جديت درخواست كردم كه به محل درست (كنوني) برگردونده بشه كه انجام شد (تشكر مي كنم از مدير محترم).
صراحتم براي اين بود كه جدي بگيريد اين عرض من رو، در هر رشته اي كه مي خواين دنبال كنين و توش به پيشرفت برسين بايد قانون و مقدماتش رو خوب ياد بگيرين. البته هيچ عجله اي براي اين نيست من هم در حد خيلي كم مي دونم.
در فرصت مناسب تفاوت گرافيك و انيميشن رو در حد دونسته هاي خودم توضيح مي دم. همينطور تفاوت كارهاي گرافيك سه بعدي با كارهاي صنعتي كه ابداَ نميشه اون رو در بحث گرافيك آورد.

بخاطر صراحت كلامم عذرخواهي ميكنم،
كوچيك شما،
محمد ساعتچي

ALI Kheradmand
26-06-2006, 09:22
بابا جون من هم می دونم . اما به خاطر این نمی گم که گرافیک سه بعدی با انیمیشن سه بعدی فرق داره . به خاطر این می گم که اینجا انجمن گرتفیک و مالتی مدیا است (توجه کنید مالتی مدیا) پس در این قسمت (طبق استدلال مدیران سایت)باید کارهای گرافیکی باشه که بسشتر به مالتی مدیا مربوط می شه . من خودم 100 بار از مدیران خواستم که یک قسمت جدا برای برنامه های 3 بعدی باز بشه . اما اقدام نمی کنند . پس از شما می خوام این را به این حرف بنده توجه کنید و فعلا(فعلا) این جور چیز ها را در همون قسمت فلاش و انیمیشن بگذارید تا آموزشا قاطی نشن .

من هم به خاطر این که رو این موضوع پافشاری میکنم معذرت می خوام.

msaatchi
26-06-2006, 10:11
بابا جون من هم می دونم . اما به خاطر این نمی گم که گرافیک سه بعدی با انیمیشن سه بعدی فرق داره . به خاطر این می گم که اینجا انجمن گرتفیک و مالتی مدیا است (توجه کنید مالتی مدیا) پس در این قسمت (طبق استدلال مدیران سایت)باید کارهای گرافیکی باشه که بسشتر به مالتی مدیا مربوط می شه . من خودم 100 بار از مدیران خواستم که یک قسمت جدا برای برنامه های 3 بعدی باز بشه . اما اقدام نمی کنند . پس از شما می خوام این را به این حرف بنده توجه کنید و فعلا(فعلا) این جور چیز ها را در همون قسمت فلاش و انیمیشن بگذارید تا آموزشا قاطی نشن .

من هم به خاطر این که رو این موضوع پافشاری میکنم معذرت می خوام.

اين يك كاره گرافيكي هست. هر كار گرافيكي ذاتاَ مرتبط با مالتي مديا هست. پس در مورد مكان درست بحثي نمي موونه. اين رو به حساب توجه نكردم نذارين. اجازه بدين ادامه بحث روي موضوع اصلي باشه.

ALI Kheradmand
26-06-2006, 13:37
فکر کنم منظور منو نفهمیدید . منظورم اینه که چون فعلا (تاکید می کنم : فعلا ) وضع اینجا به هم ریخته است , این جور چیزها رو در قسمت فلاش و انیمیشن بذارید تا کارهای 3 بعدی متمرکز تر باشند .

امیدوارم منظورم منو فهمیده باشید .
ممنون