PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب مادربورد P8z68-v Asus

aliani
06-10-2011, 21:28
سلام دوستان

بنده دیروز یه مادربوردP8z68-v Asus خریدم متاسفانه مشکل عجیبی داره در هنگام بوت اونم اینه که کیبورد رو دیتکت نمیکنه به خاطر همین نمیتونم ویندوز نصب کنم در واقع هیچکاری نمیتونم بکنم.

انگار پورت یواس بی هاش مشکل دارن چون زمانی که کیبورد رو وصل میکنم یا سیستم هنگ میکنه یا اصلا نمیشناسه یا اگرم بشناسه فایده نداره چون بعد ریسیت بازم همین مشکل رو داره !

روی همه پرتای یو اس بی هم تست کردم جالب اینجاس که روی هر کدوم یه جوره یا هنگ میکنه یا نمیشناسه یا ... جالبش اینجاست با موس مشکلی نداره !!!

امروزم بردم از جایی که خریده بودم تعویض کردم اما بازم همون مشکل پا برجاست واقعا موندم چیکار کنم چون مشکل از کیبورد هم نیست روی سیستم دیگم تست کردم و سالمه مشکل از پاور هم نیست چون با یه پاور دیگم تست کردم و همین مشکل رو داشت !

ممنون میشم دوستان کمکم کنن واقعا کارم گیره میترسم 2باره این همه راه برم تعویض کنم اما بازم ردیف نشه

EXTREME
07-10-2011, 00:16
باید برین تو ستاپ سیستم و usb function keyboard رو فعال کنید یعنی این قابلیت باید از تو ستاپ تعریف بشه
درست نشد تبدیل usb - ps2 استفاده بشه

aliani
07-10-2011, 02:05
ممنون بعد این همه ساعت بلاخره یکی جواب داد :دی
والا چیزی به نام usb function keyboard ندیدم 3تا گزینه بود برای usb که 2 تاش enable بود اونیکیم که disable بود فعالش کردم اما فرقی نکرد

از تبدیل هم استفاده کردم اما بازم نشناخت کلا انگار این تبدیل usb - ps2 الکین چون روی یه pc دیگم تست کردم جواب نداد

ess_1362
07-10-2011, 10:23
در بایاس گزینه ای داره به نام usb latency که باید فعالش کنید ولی با این اوضاع فکر نکنم بتونید وارد تنظیمات بایاس بشید
با یک کیبورد ps-2 وارد بایاس بشید و این گزینه را فعالش کنید البته از تبدیل usb-ps2 هم می تونید استفاده کنید

aliani
07-10-2011, 10:45
ممنون
این مادربورد اصلا پورت ps-2 نداره ضمنا از تبدیل هم کار نکرد :| وارد بایوس شدم usb latency هم فعال بود

ess_1362
07-10-2011, 13:56
پس به احتمال زیاد کیبورد شما مشکل داره
بعید می دونم که مادربرد مشکل داشته باشه
شما با یک کیبورد دیگه امتحان کنید اگر برطرف نشد مادربرد را بفرستید گارانتی

EXTREME
07-10-2011, 14:36
ممنون
این مادربورد اصلا پورت ps-2 نداره ضمنا از تبدیل هم کار نکرد :| وارد بایوس شدم usb latency هم فعال بود
این مین پورت ps2 نداره چطوری شما با تبدیل امتحان کردی؟
باید کیبورد از ستاپ تعریف بشه
از بایوستون از بخش های مختلفش عکس بزارید اینجا
کیبورد با یه سیستم دیگه چک شده؟