PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب ریست شدن سیستم(با زدن فلش مموری به usb)

taban341
06-10-2011, 18:15
سلام دوستان من یه سیستم با سوکت 478 دارم که الان چند وقتیه وقتی ک فلش مموری رو میزنم تو usb حالا هر کدومش ریست میشه با کوچکترین تکونی که کیس میخوره ریست میشه نمیدونم عیب از کجاس سر و صدای فن
پاورش هم خیلی زیاده .
سیم sata هاردش رو هم یه ذره تکون میخوره ریست میشه .
نمیدونم عیب از پاورش خیلی قدیمیه 300W ATX، ممنون میشم کمک کنین ببینم عیب از کجاس
اینم مشخصات کامل سیستم :
---------------------

CPU : Pentuim 4 2.00GHz VGA : ATI RADEON 9550 AGP 256MB Mobo : Gigabyte GA-8IPE1000-G Memory : 1GB DDR TwinMos PSU : ATX 300W Cooler : COOLER!!!!!!!

Erfan.B
06-10-2011, 19:10
دوست من سیستم شما این قدر قدیمی هست که ممکنه هر جاش یه عیبی داشته باشه به نظرم به فکر آپگرید باش. ولی خودت چک کن ببین رمت لق نباشه همین طور سی پی یو و گرافیک. کانکشن های پاور و دیتا رو هم چک کن.
موفق باشی دوست من.

ess_1362
06-10-2011, 20:19
مشکل شما از پاور هست
احتمالا پاور سیستم شما توانایی تامین برق سیستم را نداره و با وارد کردن کول دیسک با کاهش جریان در کل مدار مادربرد دستور ریست میده
این کاهش توان پاور به دلایل مختلفی هست که شایع ترینش این هست که خازن ها ی پاور با گذشت زمان دچار نشتی میشن که کاهش توان را برای پاور ایحاد می کنند
البته می تونه از نشتی خازن های روی برد هم باشه که روی توان پاور تاثیر نامطلوب می ذاره

Erfan.B
06-10-2011, 20:27
من با احسان جان کاملاً موافقم. اصلی ترین مشکل پاوره. ولی در کل سیستم ارزش خرج کردن نداره این نظر شخصی منه.

EXTREME
07-10-2011, 00:12
مشکل به احتمال زیاد سخت افزاری هست و با تعویض ویندوز و .... حل نمیشود فکر کنم
اول از همه باید پاور رم و هارد و اتصالاتش به طور کامل چک بشه درست نشد مشکل از مین هست
این مشکل میتونه از لحیم سردی بعضی قطعات در مین باشه که با زدن ضربه ریست هم میشه حتی در پاور

taban341
09-10-2011, 13:06
همه ی قطعات رو در آوردم ، وقتی رو مین یه ضربه با سر انگشت وارد میکردم سیستم ریست میشد ، مین برد رو از تو کیس آوردم بیرون جالب اینجاس فقط یک گوشه از 4 گوشه ای که باید پایه ی پلاستیکی باشه پایه

ثابت کننده مین رو داشت همین باعث میشد لحیم های پشت مین با بدنه کیس برخورد کنه وسیستم ریست شه ،
و برا اینکه خیالم راحت شه پاورش رو هم عوض کردم ،آخه طفلی 11 ساله داره کار میکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی مشکل حل شد .

دوست من سیستم شما این قدر قدیمی هست که ممکنه هر جاش یه عیبی داشته باشه به نظرم به فکر آپگرید باش.

عرفان جان ممنون اره به فکرش هستم فعلا با لپ تاپ کارامو انجام میدم ولی منتظرم که سری بلدوزر AMD بیاد
تا اون وقت ارتقا بدم .

این مشکل میتونه از لحیم سردی بعضی قطعات در مین باشه که با زدن ضربه ریست هم میشه حتی در پاور

اره مهرداد جون حدست درسته نمیدونم چرا فقط یه پایه تثبیت کننده گذاشته بود واسه خودمم هم عجیبه .