PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتخاب رشته در صنعت بازی سازی

2lombe
06-10-2011, 14:20
سلام!

خیلی مثل من امسال سرنوشت سازی دارن که م خواهن حتما به موفقیت برسن ولی خیلی ها هم در اخر به هیچ جا نمیرسن.

خیلی ها میخواهن بازی ساز بشن بعضی ها فکر می کنن که رشته به عنوان بازی سازی داریم ولی سخت در اشتباه هستنند.

من نم خواهم بگم که که چه طوری بازی ساز شوین بلکه این بحث مال قسمت چگونه بازی سازیم شوم هست.

فقط می خواهم هر کسی می خواهد وارد این صنعت شود می تواند سوالات خود را مطرح کنند. با تشکر فراوان

Reza Azimy_RW
06-10-2011, 17:50
خیلی ها میخواهن بازی ساز بشن بعضی ها فکر می کنن که رشته به عنوان بازی سازی داریم ولی سخت در اشتباه هستنند.
اونور اب داریم

parvizamd
06-10-2011, 19:15
تو ایران فکر نکنم هیچ رشته ای اصلان باید...مگرنه اینکه بینیاد یه کاری هایی بکنه وبازی ساز ها یه بازی خفن بزنن.....

alisahaf70
06-10-2011, 20:09
توی ایران هم داریم سعی می کنیم بذاریم
از طریق دانشگاهی ما سعی زیادی برای راه اندازی این رشته در مقطع ارشد توی دانشگاه علم و صنعت کردیم
برای تست با کمک دکتر مینایی ترم بعدی درس بازی سازی که به صورت خیلی کاملی بخش فنی بازیسازی رو پوشش میده رو به صورت درس اختیاری ارائه می ده دانشگاه
همچنین بنیاد هم انستیتو بازی سازی راه انداخته که از آبان شروع می شه و به صورت آکادمیک بازی سازی توش تدریس می شه دکتر مینایی خیلی دنباله این زمینه هستند

Hotsun
06-10-2011, 20:30
همین الانش مگه دانشگاهامون چین؟
چون شما کنکوری هستین نمیخوام تو ذوقتون بزنم و از درس ناامیدتون کنم ولی وقتی دانشجو(چه دختر چه پسر)با یه خودکار و کاغذ وارد میشه 9 واحد رو از صبح تا عصر با همون یه صفحه میگذرونه دیگه نشد دانشجو که.(برای چنین دانشجو هایی اصلاً همون بهتر کسی کاری نکنه چون لیاقتش رو ندارن)
تازه یه مسئله دیگه من تا همین الان بیش از 10 که چه عرض کنم شاید حتی بیش از 20 برابر چیزی که دانشگاه بهم یاد داده رو خودم یاد گرفتم(مرتبط با رشته ام)وقتی تو درس زبان ماشین و سیستم تمام دانشگاه های کشور بیش تر Pentium 2 نمیگن(البته استثنا ممکنه وجود داشته باشه)دیگه چه انتظاری دارین؟!؟ :41:
از یه طرف دانشجو و از طرف دیگه دانشگاه ها پیشرفتی رو نمیخوان بعد میگن چرا کار نیست.
من کسی رو میشناسم که از شریف فارق التحصیل شده ولی کل رزومه اش یه صفحه شامل بسمه تعالی و معرفی و مدرک تحصیلیه خوب معلومه کار خوب گیرش نمیاد در عوض دانشجوی آزاد شهرستان میبینی انقدر فعال بوده رو هوا میزننش. :5:
البته دانشجوهای خوب هم زیاده ولی اکثراً دانشجو نیستن رسماً :31:

anti-military
06-10-2011, 20:42
وقتی شرکت های بزرگ بازی سازی تو ایران نیست یا همین تعداد شرکت های کوچیکی که هست توانایی استخدام زیاد نداره میخواهی بری دانشگاه بازی سازی بخونی که چی بشه ؟

تو دانشگاه های خارج هم به این صورت نیست که بیان کلا بازی سازی رو بهت یاد بدن. خودت باید انتخاب کنی که تو کدوم بخشش درس بخونی و اونجا کسی که میره دانشگاه به این امید میره که بعد از گرفتن مدرک های بالا تو یه شرکت بازی سازی خیلی خوب مثل DICE با حقوق زیاد استخدام بشه. اما تو ایران آینده نداره این رشته ( شما مثلا میخواهی 4-5 سال درس بخونی و بعدش بری تو یه شرکت کوچیک بازی سازی تو ایران با حقوق ماهی 400 - 500 استخدام بشی ؟ )

به نظر من تو ایران فعلا تنها راهی که میشه بازیهای خوب ساخت پول زیاد و تاسیس شرکت های بزرگه

parvizamd
06-10-2011, 21:52
اینکه فعلا وضیعت ایران برای ایجاد این رشته مناسب نیست کاملا درسته.

اما پیام جان این درس ها واقعا لازمه.ساختمان داده و سیستم عامل شاید بدرد شما نخوره ولی ساختمان خیلی بدرد من خورده.
زبان ماشین اگه شما می خواهید کامپلیر بنویسید بد نیست(:31:(مرد باش بنویس....):31: .

این درس پایه کامیپوتر هستند.....

رشته بازی سازی نسبتا بدرد ایران نمی خوره....و اکثرن یاد می گیرن بر اساس تجربه اس.......

AMIR REZAs
06-10-2011, 22:07
توی ایران هم داریم سعی می کنیم بذاریم
از طریق دانشگاهی ما سعی زیادی برای راه اندازی این رشته در مقطع ارشد توی دانشگاه علم و صنعت کردیم
برای تست با کمک دکتر مینایی ترم بعدی درس بازی سازی که به صورت خیلی کاملی بخش فنی بازیسازی رو پوشش میده رو به صورت درس اختیاری ارائه می ده دانشگاه
همچنین بنیاد هم انستیتو بازی سازی راه انداخته که از آبان شروع می شه و به صورت آکادمیک بازی سازی توش تدریس می شه دکتر مینایی خیلی دنباله این زمینه هستند

خیلی خوبه اگه تا 2-3 سال دیگه این کار رو کنید منم میتونم دانشجوتون بشم:31:

Hotsun
07-10-2011, 01:01
اما پیام جان این درس ها واقعا لازمه.
من نمیگم درسایی مثل زبان ماشین بده یا لازم نیست میگم خیلی چیزای قدیمی رو توش درس میدم و به جدید ها نمیرسن.
اصلاً بذار یه مثال بهتر بزنم:تو آزمایشگاه کامپیوتر میان تکنولوژی های قدیمی رو حتی از CPU های کارتی و سوزنی میگن که خوبه آدم آشنا بشه ولی دیگه نمیان جلو برسن به تکنولوژی هایی مثل توربو بوست و توی همون چیزای قدیمی میمونن :41:
حالا این درس هاشون همین الان هست ولی هزینه نمیکنن چیزای جدید رو واردش کنن وای به حال اینکه بخوان یه رشته جدید رو پایه گذاری کنن :31:

زبان ماشین اگه شما می خواهید کامپلیر بنویسید بد نیست([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](مرد باش بنویس....)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
نیازی ندارم بنویسم تو همین جاواش موندم حالا بیام خودم بنویسم :31:

حالا یه چیز دیگه رو هم حساب کنید:
فکر کن اکثر کسایی که بازی ساز میشن نمیگن ما مثلاً برنامه نویس یا مدلساز بازی میخوایم بشیم,میان میگن ما همه چیز بازی سازی رو بلدیم پس بشیم مدیر پروژه :31::41::31:
تو دانشگاه هم خیلی چیزا رو باید گذروند و اختصاصی یاد گرفت که باهاشون به هیچ وجه کسی نمیتونه مدیر پروژه بشه.
هر موقع شما به جز بازی سازی سناریو نویسی و کارگردانی(برای دکوپاژ صحنه ها)و 100 تا چیز دیگه رو در حد متوسط بلد بودین بدونین وقتی بشین مدیر پروژه از کار همه اعضای گروه سر در میارین و میتونین روشون نظارت و مدیریت داشته باشین :5:
حالا کار نداریم خیلی از مدیر پروژه ها هیچی حالیشون نیست(البته تو ایران)ولی دانشگاه بخواد برای تربیت مدیر پروژه درس ارائه بده که هیچی دیگه کل درس های دنیا رو یه ناخونکی باید بزنه :31:
آخرشم مهندسیتون رو بگیرین (تو زمینه بازیسازی)ممکنه بشین مثل خیلی های دیگه که از دانشگاه با مدرک میان بیرون بعد میبینن هیچی بلد نیستن بعد قر میزنن میگن چرا کار نیست آخه این چه مملکتیه:31:خب معلومه کار نیست هر موقع کار بلد باشی کار برات هست بلد نباشی نیست.
بیخود نیست که طرف لیسانس داره با دیپلمش رفته دربون پارکینگ پاساژ شده(لیسانسشو ببره میگن حداقل حقوق لیسانس رو نمیدیم پس استخدامش نمیکنن برای همین باید با دیپلمش بره).

parvizamd
07-10-2011, 07:11
خوب میدونید همین الان این همه کرک از صدق و سری زبان ماشین هست.

اما رشته بازی سازی تو ایران چی به شما یاد می دن....بهترین معلم شما تو یه موتور هلپ اون موتوره و بس که بهترین معلم من تو موتورها هلپ گیم استدیو بود.

بریم سراغ گرافیک فکر کنم این رشته وجود داره....اما متاسفانه به دانشجویان یاد نمی دن چطوری low poly بسازنن و فقط به offline rendering می چسبند.

موزسقی که مشخصه

اینو می گم اکثر بازی سازی خودشون دنبال این کار رفتید و توی دانشگاه چیزی یاد نگرفتند حداقل تو ایران....

ehsan_wwe
07-10-2011, 09:16
همينم مونده به اسم دانشگاه يكي ديگه از صنعت هاي رو به پيشرفتو بزنيم زمين
مثل ......

دعا ميكنم هيچ وقت اين اتفاق نيوفته

خودم رشتم برنامه نويسيه
خانومم فوق تخصص هوش مصنوعي

اومديم بريم استراليا براي كار فهميديم هيچي تو دانشگا يادمون ندادن يه طرف كتابايي كه بهمون درس دادن هم پر از ايراد بوده كه 100 سال پيش همه رد شده بودن

كلا اگرم دقت كرده باشين برنامه نويسي حساب داريو از دبيرستان درس ميدن
تا ارشد همينه همش همين كارو بايد بكني حساب داري بنويسي حساب داري رو database و..... با زبان ها اسكريپتها و ... + چهارتا درس كليشه ايه تكراري از دبيرستان تا ...

از اين طرف هركي از دانشگا مياد بيرون فك ميكنه خيلي الان بارشه ( يكيش خودم ) حتي تكو توك تو همين فرومم زياد بودن كه اومدن نظر دادن يا مثلا اونيكي اومده ميگه كامپيوتر دوتا ورودي داده داره استرينگ و عدد ( اينو تو دانشگاه به منم كفتن من استادرو صاف كردم )

حد اعقل بازي سازي چون از منبع هاي بروز خارجي داره جلو ميره رو به پيشرفته

2lombe
07-10-2011, 10:01
بچه ها من تا تابستان سال اینده نیستم خیلی سخت دوری از شما ولی درخواست دارم که مدیران این پست را پاک نکنند تا یادگاری برای ایمکه سال اینده ببینم