PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مبتدی: نحوه نوشتن این سینتکس

samaram
05-10-2011, 10:05
تو شرط یه دستور اس کیو ال توی سی شارپ میخوام بدونم نفی رو چطور نشون میدن؟‬‫خودم اینو نوشتم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید‫
اما به اون علامت تعجب اون وسط ایراد میگیره. ‬‫من میخوام بگم همه ی رکوردهایی رو بهم بده که اشتغال در اون ها مخالف بازنشسته باشه‬‫این کلمه ی مخالف رو با چه سینتکسی نشون بدم؟ ‬‫بجای علامت تعجب چی بذارم؟

samaram
05-10-2011, 14:46
خودم حلش کردم دوستان. ولی حالا یه چیز دیگه رو نمیدونم چجوری بیان کنم. چجوری در مقابل select این عبارت رو تعریف کنم؟:
تمام رکوردها بجز bazdate

peyman1987
07-10-2011, 09:53
نه متاسفانه توی SQL راه معقولی برای این کار وجود نداره. ولی اگه از MySQL استفاده بشه چون یه دیتابیس به اسم Information Schema درست میکنه که ساختار همه جدولهای همه دیتابیس ها توش هست اونوقت میشد با یه سری از توابع String توی MySQL لیست فیلدها رو ساخت و اون فیلدی که نمیخواین رو ازش حذف کرد ولی هزینه این کار زیاده و اصلا توصیه نمیشه. قرارداد کلا بر اینه که شما لیست فیلدهایی که نیاز دارید رو بنویسید نه لیست فیلدهایی که نمیخواین.

Admin of Part
12-10-2011, 23:40
خودم حلش کردم دوستان. ولی حالا یه چیز دیگه رو نمیدونم چجوری بیان کنم. چجوری در مقابل select این عبارت رو تعریف کنم؟:
تمام رکوردها بجز bazdate

یعنی چی ؟؟
متوجه منظورتون نشدم !
یعنی مثلا یک فیلد مقدارش baddate نباشه ؟

helio
21-10-2011, 10:44
تمام رکوردها بجز bazdate

باید از دستور not exists استفاده کنی
where not exists(condition

bahar009
11-12-2011, 10:33
تمام رکوردها بجز bazdate

فکر کنم منظورتون اینه که bazdate اسم یکی از ستون های جدولتونه. اگر اینجوریه باید روبروی select اسم تمامی ستون هایی که می خواهید برگردونده بشن رو یکی یکی ذکر کنین. مثلا اگر ستون های ID,BAZNAM می خواهین برگردونده بشن و bazdate برگردونده نشه به این صورت عمل کنین:
select ID,BAZNAM from [table name ] where[condition]