PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تغییرIP وشناسایی سیستم در اینترنت

zero2008
05-10-2011, 01:42
سلام

به غیر از شناسایی ip چه راه دیگه ای هست که یک سایت اینترنتی بتونه سیستم ما رو شناسایی کنه ؟

یعنی به غیر از اینکه از روی ip ما میتونن تشخیص بدن که آیا ما از خدمات اون سایت استفاده کردیم یا نه ؟راه دیگه ای وجود داره که شناسایی بشیم ؟

و اینکه سرویس دهنده ای که ازش استفاده میکنم در هربار اتصال به اینترنت یک ip جدید به من میده (از طریق سایت whatismyip یا از طریق دستور ipconfig میتونم ببینم چه ip به من اختصاص داده ) .

خب مسئله اینجاست که فرض کنید یک سایت خدمات خاصی رو فقط به کسانی که با یک ip جدید شناسایی شدن (ip که قبلا از اون سایت اون خدمات رو نگرفته) اجازه دسترسی میده .

بنابراین من اگر بخام مکرر از اون خدمات استفاده کنم و برای این کار فقط از یک سیستم کامپیوتر بخام استفاده کنم ؛اینکه ip خودمو تغییر بدم کمک چندانی به من نمیکنه درسته ؟
چون ممکنه دیگر مشتری های اون سرویس دهنده با اون ip به ظاهر جدید قبلا از اون خدمات استفاده کرده باشن

حالا باید چکار کنم ؟ چه راه حل دیگه ای هست ؟

gamer5
05-10-2011, 12:27
بنده به طور دقیق اطلاع ندارم ولی فکر میکنم برای چک کردن بازدیدهای قبلی این گونه سایت ها هم ip و هم MAC یدونه کامپیوتر تو شبکه رو ثبت میکنن و اگر شما ip رو تغییر بدین بازم به واسطه ی MAC قابل شناسایی هستین(از همون دستور ipconfig توی cmd که استفاده کنید mac رو بهتون نشون میده که یه آدرس 16 رقمیه)
مک آدرسی هست که به صورت فیزیکی روی کارت شبکه درج میشه.میشه نرم افزاری تغییرش داد ولی طی تجربیات خودم در عمل تغییری نمیکنه فقط تو محیط ویندوز عوض میشه