PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : باطری-مهم

nilofar69
02-10-2011, 00:12
سلام پیشاپیش بابت پاسخ هاتون سپاسگذارم.

راستش جواب سوالم برام خیلی مهمه بنابراین تقاضا دارم اگر تجربه کردین پاسخ بدین نه از روی تعصب!

من بارها این دو جمله رو شنیدم!

1-باطری لپ تاپت رو وقتی زیاد با برق استفاده می کنی در بیار که ضعیف نشه(به علت گرم شدن باطری و اینکه باطری پر شده نباید به شارژ باشه)(که البته توو تلویزیون گفته بودن باطری وقتی پر میشه خودش از مدار خارج میشه) و حداکثر هفته ای یک بار ازش استفاده کن که تنبل نشه.(اکثراٌ هم خدمات کامپیوتری ها همچین پیشنهادی میکنن)

2-به هیچ وجه باطری لپ تاپت رو در نیار چون ممکنه برق بره و به سیستم شوک وارد شه! و مواد لازمش بسوزه!

در مورد جمله 2 من قانع نمی شم چون یکی از دوستان من هیچ وقت باطری روی لپ تاپش نمی ذاره و همیشه با برقه.هر بارم که می خواد خاموش کنه لپ تاپش رو،فقط کابل برق رو از سیستم جدا میکنه و به قول خودش چند ساله این کارو می کنه و مشکلی هم براش پیش نیومده.

ولی یکی از بچه های همین جا به گفته ی خودش وقتی این کارو انجام میده و برق میره هارد و سی پی یوش
می سوزه.

گیج شدم به خدا.یکی میگه باطری رو در بیار یکی میگه نه.من چیکار کنم بالاخره؟؟؟

همین کامپیوتره خودم بارها شده برق رفته خاموش شده،طوریشم نشده.حالا واسه لپ تاپ چرا انقد حرفو حدیثه نمی دونم.

یه سوال دیگه اینکه بذاریم باطری خالی شه یا همون 15% کافیه برای خاموش کردنش؟

و اینکه در برنامه CPUID Hardware Monitor pro میشه به قسمتی که میزان فرسودگی باطری رو نشون میده اعتماد کرد؟

am2
02-10-2011, 17:45
منم همین مشکل رو دارم..البته در نمیارم

Xilevens
02-10-2011, 20:49
سلام پیشاپیش بابت پاسخ هاتون سپاسگذارم.

راستش جواب سوالم برام خیلی مهمه بنابراین تقاضا دارم اگر تجربه کردین پاسخ بدین نه از روی تعصب!

من بارها این دو جمله رو شنیدم!

1-باطری لپ تاپت رو وقتی زیاد با برق استفاده می کنی در بیار که ضعیف نشه(به علت گرم شدن باطری و اینکه باطری پر شده نباید به شارژ باشه)(که البته توو تلویزیون گفته بودن باطری وقتی پر میشه خودش از مدار خارج میشه) و حداکثر هفته ای یک بار ازش استفاده کن که تنبل نشه.(اکثراٌ هم خدمات کامپیوتری ها همچین پیشنهادی میکنن)

2-به هیچ وجه باطری لپ تاپت رو در نیار چون ممکنه برق بره و به سیستم شوک وارد شه! و مواد لازمش بسوزه!

در مورد جمله 2 من قانع نمی شم چون یکی از دوستان من هیچ وقت باطری روی لپ تاپش نمی ذاره و همیشه با برقه.هر بارم که می خواد خاموش کنه لپ تاپش رو،فقط کابل برق رو از سیستم جدا میکنه و به قول خودش چند ساله این کارو می کنه و مشکلی هم براش پیش نیومده.

ولی یکی از بچه های همین جا به گفته ی خودش وقتی این کارو انجام میده و برق میره هارد و سی پی یوش
می سوزه.

گیج شدم به خدا.یکی میگه باطری رو در بیار یکی میگه نه.من چیکار کنم بالاخره؟؟؟

همین کامپیوتره خودم بارها شده برق رفته خاموش شده،طوریشم نشده.حالا واسه لپ تاپ چرا انقد حرفو حدیثه نمی دونم.

یه سوال دیگه اینکه بذاریم باطری خالی شه یا همون 15% کافیه برای خاموش کردنش؟

و اینکه در برنامه CPUID Hardware Monitor pro میشه به قسمتی که میزان فرسودگی باطری رو نشون میده اعتماد کرد؟

سوال اول همون حرفی که تلویزیون و خدماتی ها گفتن درسته

سوال دوم من تجربی بگم که همچین اتفاقی که لب تاپ بسوزه نبوده
من که اصلا دلیلی توش نمیبینم

شما باطری رو اصلا واسه چی در بیاری؟
وقتی که پر باشه و به برق بزنید کلا از سیستم خارج میشه
وقتی هم که برق رفت خوب باطری به کار میفته
10 درصد واسه خاموش شده کافیه
اصلا هم نزارید باطری تا آخر خالی بشه
بعضی میگن باطری رو بعد هر مثلا 10 سیکل باید یه دور خالی کرد تمام
ولی من اینکارو نمیکنم

Pami
03-10-2011, 17:49