PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل ترس از شروع رانندگی

Meek
29-09-2011, 01:14
سلام علیکم
من 19 سالم هست و پارسال گواهینامه گرفتم.
اما فقط گواهینامه را گرفتم همین :19:
مشکلی که هست من اصلا دل برای شروع به رانندگی نمیدم.
از زمان که گواهینامه گرفتم هنوز پشت ماشین ننشستم که بخوام حتی یک چهارراه هم مسیر را طی کنم:19:
احساس میکنم یک ترسی در من هست و یک خورده اعتماد به نفسم در این زمینه ضعیفه.

حسی بهم میگه اینکه تونستم گواهینامه بگیرم فقط به این دلیل بوده که در جای خلوت امتحان گرفته شده.

دوستی بهم گفت برو چند جلسه با آموزشگاه ها کلاس بگیر تا ببره جاهای شلوغ بگردونه تا ترس بریزه و دیگه بشینی پشت ماشین
الان من میترسم برم و آموزش با پراید را یاد بگیرم و با ماشین خودمان قلق دستم نباشه.
جاهای شلوغ مثل دور زدن سر چهاراه ها و جاهایی که یک دفعه یک ماشین می پیجه جلو آدم و .... از همیناش میترسم :31:

جالب اینجاست من همون بار اول هم قبول شدم در امتحان شهری قبلا هم هیچ رانندگی نکردم فقط کلاسای آموزشگاه را رفتم!

بعضی وقت ها خیلی از کارهای منزل لنگ بی رانندگی میمونه.چون همیشه کسایی که در منزل رانندگی بلد هستند در منزل نیستند و من باید کار راه بندازم.

لطفا بهم پیشنهاد بدین چی کار کنم تا راننده بشم؟
خیلی دوست دارم راننده بشم که راحت برم جاهای شلوغ ولی اعتماد به نفس کمی دارم.

ببخشید زیاد حرف زدم :11:

Rahpooyan
29-09-2011, 01:38
دوست عزیز من هم در ابتدای رانندگی اموزش موتور سیکلت مشکل ترس را داشتم و حتما باید کسی با من می بود تا می توانسم حرکت کنم . در غیر این صورت موتور خاموش می شد .
تا اینکه یه روز پدرم گفت تو عرضه رانندگی نداری و ما را مسخره خود کردی !
و همین جمله بدجوری به غرورم برخورد لذا ترس را کنار گذاشتم و با یه یا دو بار بر ترسم فایق اومدم ...

برو ازمون های گواهینامه را ببین که چند بار افراد رد می شوند و باز از رو نمی روند
تو مطمئنا جربزه اش را داشتی که تونستی گواهینامه ات را بگیری
اون حس اولت هم حرف اشتباهی می زنه . این یادت باشه که بدون هیچ تمرین قبلی و تنها در کلاس ها و ان هم با حضور یک مربی اموزش دیده تونستی کنار یه افسر رانندگی بشینی که فقط چشمش به اینه که کوچکترین ایراد رو بگیره و باز تونستی با موفقیت این مسئله رو کنار بذاری
بقیش مطمئن باش ترس بیخودیه ....

rami_hemi
29-09-2011, 08:09
منم مثل شما هستم و بودم
با اینکه نزدیک به 6 سالی میشه گواهینامه دارم قبلا که خودم ماشین داشتم و الان که بیشتر با ماشین های دیگه رانندگی میکنم و حتی کامیون سنگین هم روندم بازم در اولین باری که پشت فرمان ماشین جدیدی میشینم میترسم
ولی این حس گذرا هست .شما یک بار در همون جاهای خلوت رانندگی طولانی مدت بکنید تا با زیر و بم ماشین آشنا بشید
بعد کم کم به جاهای شلوغ برید در مواقعی که همراه کسی هستشد که رانندگی میکنه و مطمئن هستید خوب رانندگی میکنه به عکس العملهاش دقت کنید رانندگی یک امر تمرینی هست یک بار اصولش رو یاد میگیرید و یادتون نمیره
تمرین و اعتماد به خودتون . یک مدت اصلا توی اتومبیل و حین رانندگی آهنگ هم گوش ندید و تمام دقت خودتون رو به رانندگی معطوف کنید

shahinfarasystem
29-09-2011, 08:20
سلام
بهتره با پدرت یا یکی از اشناها یه مقدار مثلا صبح های جمعه بری تمرین...

تا نشینی پشت فرمون راننده نمیشی

باید بهش غلبه کنی و بشینی

Meek
29-09-2011, 13:37
با سپاس از دوستانی که پیشنهاد های خوبی ارائه فرمودن :11:
و اعتماد به نفسی که دادن :20:

دوستان دیگه هم اگر پیشنهاد یا تجربه شروع خودشان را دارند ممنون میشم بفرمایید!:11:

تا منم راننده شم :31:

meha
29-09-2011, 14:21
سلام

منم تازه دارم گواهینامه میگیرم یعنی 2 جلسه دیگه از عملی مونده ولی خودم عشق ماشین هستم و وارد البته اینطور نبودم که قبلا بشینم پشت ماشین

18 سالمه

ببین باید توجه داشته باشی از چی میترسی؟

از ترمز گرفتن؟یا ماشینهای پشت سر یا کنار؟

ببین درسته بعضی ها ترمز کم میگیرند چون ماشین دنده ای هست و شروع مجدد خوبی ندارند اگر اینطور هست به نظر بنده شما توی همون پارکینگ خونه یا هرجای دیگه چند روز اینقدر ماشین رو جلو و عقب کنید که شروع خوبی رو داشته باشید

اگر شروع خوبی داشته باشید ترسی ندارید که ترمز کنید مبادا که بخواین از دنده 1 حرکت کنید

حالا اگر از ماشینها ترس دارید تنرسید فعلا زیاد از راهنما استفاده کنید ترسی نداره چون اون ماشینها ترمز دارند و شاید از شما بیشتر میترسند که تصادف کنند

و نکته آخر در سر چهارراه ها زیاد به بوق ماشینهای عقب توجه نکنید راه خودتون رو برید هول نشید دستپاچگی بدترین راهه

اگر تمرکز داشته باشید و وسط چهارها یکم از آئین نامه یادتون بیاد کافیه....

در ضمن توی ایران مقررات راهنمایی و رانندگی رعایت نمیشه مخصوصا با تغییر قوانین

به نظر بنده شما خیلی ترس از ترمز گرفتن دارید روی این نکته باید کار کنی

hamed malekpour
29-09-2011, 15:43
یه چیزی هم است اگر آدم خودش تو جیبش پول داشته باشه از رانندگی تو شهر نمی ترسه من وقتی پول دارم خیلی قرص رانندگی می کنم چون دیگه نگرانی ندارم اگر هم تصادف کردم با پول دهن طرف را پاره می کنم....

Javad-ht
29-09-2011, 15:59
دوست عزیز شما اگه درست و اصولی رانندگی کنی هیچ اتفاقی برات نمیوفته!
همیشه میخوای تغییر جهت بدی راهنما بزن!
سعی کن همیشه حواست به هر 3 تا آیینه باشه.حتی به اونا هم اکتفا نکن،چون نقطه کور دارن خودت هم یه نگاه بنداز وقتی میخوای بپیچی!
سرعت مجاز برو و تند نرو.سعی کن خیلی آروم نری.چون اعصاب بقیه خراب میشه:31:
بعدم ماشین رو ببر یه جای خلوت نزدیک خونتون و برای خودت تمرین کن.2-3 روز تمرین کنی کم کم ترس ات هم میریزه!
موقع رانندگی هم به بقیه راه بده.سعی نکن زیادی دنبال حقت باشی.کسی پیچید جلوت سرعتت رو کم کن و بزار بره!
البته همه اینا تا وقتی صادقه که هنوز رانندگیت خوب نشده!:31:
مطمئن باش اگه درست رانندگی کنی حتی اگه تصادف هم بکنی مقصر نیستی و جای نگرانی نیست!

szh_1367
29-09-2011, 17:25
ههههههههههههووووووووووووو ووو گفتم شاید میخواهی تریلی ، هواپیمایی برونی که میترسی :13:یه ماشین هست با 3 تا پدال و یک فرمان . یکی برای افزایش سرعت ، یکی بر کاهش سرعت فرمان هم برای تغییر جهت

دوست عزیز این ترس بیشتر در خانوم ها دیده میشود اما ناگفته نماند بعضی از اقایون هم از رانندگی میترسن

البته ترس از رانندگی تا یک اندازه واقعا خوبه بیشتر و کمترش باعث خیلی از تصادفات و بد رانندگی کردن افراد هست

تنها راه حل شما اینکه بشینی پشت فرمون حتی با ترس

یکی دو جلسه برو اموزشگاه مشکلت رو بگو تا یه اموزگار کمکت کنه

بعد با ماشین خودتون چندین جلسه منظم تمرین کن البته در جاه های خلوت و در حضور فردی وارد

همین که احساس کردی ترست کمتر شده برو جاهایی که کمی ماشین رد میشه در ادامه ترست کامل میریزه و وضعیت عادی روپیدا میکنی

یه چیزی هم است اگر آدم خودش تو جیبش پول داشته باشه از رانندگی تو شهر نمی ترسه من وقتی پول دارم خیلی قرص رانندگی می کنم چون دیگه نگرانی ندارم اگر هم تصادف کردم با پول دهن طرف را پاره می کنم....

دوست عزیز همه چیز پول نیست

امیدوارم که هیچ کس تصادف نکنه اما اگر تصادف کرد باز هم امیدوارم که تصادف فقط مالی باشه و به جان کسی صدمه نزنه

اگر حتی یک قطره خون از بینی کسی ریخت اگر به اندازه دریاها هم پول داشته باشی نمیتونی جواب وجدانت رو بدی

shahinfarasystem
29-09-2011, 18:39
ّبین اخوی بعضی چیزا تو زندگی اش کشک خالست باید بخوریش حتما

الکی دست دست نکن برادر باید بشینی پشت فرمون..... فقط راهش اینه

حالا استرس داره نگرانی داره اولشه مثل شروع هرکاری.....

سعی کن با پدر یا برادر یا یه کسی که مهارت داره یه مدت تو جاهای خلوت بشین پشت فرمون

بعد یه مدت اروم برو کم کم تو جاهای شلوغ ... به واقع میگم رانندگی هیچ کاری نداره

فقط با پشت ماشین نشستن راننده میشی پی باهاش کنار بیا و شروع کن اصلا سخت نیست

sJaguar
29-09-2011, 20:30
فقط با رانندکی ترست میریزه همین
از جاهای خلوت شروع کن بعدا همینطور کمی خیابون ترافیک بالاتر اما بازم نه زیاد شلوغ تا کم کم بریزه . خیابون های یکطرفه رو انتخاب کن برای دفعات اول چون ترست ممکنه کار دستت بده

mb1372
29-09-2011, 21:12
اگه پول و گواهينامه داري ديگه از چي مي ترسي؟:46:
من كه گواهينامه رو گرفتم ديگه شير شدم:21:

King Of Iran
30-09-2011, 00:20
با درود و احترام

با یک نفر که وارد هست چند روز به تمرین بروید انشالا که مشکل حل خواهد شد.