PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل برقهای شدید اما بدون رعد چیه؟

Nocturne
29-09-2011, 00:17
سلام.

برقهای شدید و پی در پی اما بدون صدای رعد - ضمن اینکه بارون هم نیاد یا خیلی خیلی کم باشه - توجیه علمیش چیه؟
خب یه احتمال اینه که محل رعد و برق دوره و فقط نورش میرسه. اما برقهای پی در پی ای که خیلی شدیدن و بنظر نزدیک میان چی؟

---------- Post added at 12:17 AM ---------- Previous post was at 12:15 AM ----------

ضمنا نمیدونستم تو کدوم زیرشاخه موضوعات علمی تاپیک رو بزنم.
اگه باید تو فیزیک میزدم لطفا خودتون منتقلش کنید.

mehdiasus
29-09-2011, 02:33
احتملا فاصله برق زیاده وصداش به گوش نمیرسه!

Nocturne
29-09-2011, 22:22
فاصله را که خودم هم احتمال دادم اما وقتی بسیار شدیده چطور میتونه اینقدر دور باشه که صداش نیاد؟
آیا اساسا رعد و برق بدون رعد داریم؟ یعنی میشه رعد و برقهایی اصلا رعد نداشته باشن؟

tosan622
05-10-2011, 08:55
سلام . حدودا 10 سال پیش داشتم یه کتاب فیزیک میخوندم که مطلبی در این ارتباط داشت. بعد از اینکه سوال شما رو دیدم سریع بهش مراجعه کردم و از اون مطلب عکس گرفتم و آپلودش کردم . شاید کمکتون کنه :

صفحه 1 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

صفحه 2 :

Nocturne
05-10-2011, 13:00
سلام . حدودا 10 سال پیش داشتم یه کتاب فیزیک میخوندم که مطلبی در این ارتباط داشت. بعد از اینکه سوال شما رو دیدم سریع بهش مراجعه کردم و از اون مطلب عکس گرفتم و آپلودش کردم . شاید کمکتون کنه :

صفحه 1 :

صفحه 2 :

واقعا مطلب جالبی بود. فقط اسم کتاب رو یادتون رفت.
من اطلاعات بیشتری در این باره میخوام اما با سرچ عنوان این مطلب به چیزی نرسیدم. آیا اصطلاح انگلیسیش هم در کتاب یا آخر کتاب موجوده؟

tosan622
07-10-2011, 16:14
واقعا مطلب جالبی بود. فقط اسم کتاب رو یادتون رفت.
من اطلاعات بیشتری در این باره میخوام اما با سرچ عنوان این مطلب به چیزی نرسیدم. آیا اصطلاح انگلیسیش هم در کتاب یا آخر کتاب موجوده؟

اسم کتاب "فیزیک برای سرگرمی" انتشارات مسکو ( میر ) هستش . این کتاب خیلی قدیمیه و برای تهیه اون باید توی کتابفروشی هایی که اقدام به فروش کتب دست دوم میکنند جستجو کنین. اما نسخه تجدید چاپ شده اون احتمالا وجود داره. توی اینترنت هم میشه پیدا کرد و دانلودش کرد.

متاسفانه این کتاب خیلی تخصصی نیست و جنبه های عمومی فیزیک رو تشریح میکنه . برای همین اصطلاح انگلیسی بکار نبرده .