PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت کیفیت ال جی با سونی

mohammad_1366
27-09-2011, 23:49
سلام به دوستان
من یه تلویزیون 42 اینچ 3D با سینما خانواده می خوام بخرم. خودم نظرم این هست که کیفیت سونی بالاتره اما آخرین مدلش با یه سینما میشه 4میلیون. یکی از دوستان میگه ال جی از سونی بهتره و همون کیفیت رو هم میده که با سینما میشه 1میلیون 900. حتی تو عینک سه بعدی هاش هم کلی تفاوت قیمت هست. شما چی پیشنهاد می دید؟

ممنون

hovo
28-09-2011, 13:30
چند تا سوال از خودت بپرس و سعی کن جوابش رو خودت بدی

چرا همه می خوان خودشون رو با سونی مقایسه کنن؟

چرا همه میخوان به جای سونی یه مدل دیگه بخرن؟

چرا همه میخوان با هزینه کمتر کیفیت سونی رو داشته باشن؟

چرا سونی این همه کیفیت رو با قیمت بالا عرضه میکنه؟

و نکته آخر اینکه کیفیت فعلی هر پنل عامل مهمیه اما همین کیفیت آیا ماندگار هم هست
مثلا 10 سال دیگه ال جی یا سامی همین کیفیت رو دارن

سونی چه طور؟

یه نگاه به نوت بوک های سونی و ال ای دی هاشون و کیفیت تصویرشون در مقایسه با دیگر برند ها همه چی رو واضح میکنه

---------- Post added at 01:30 PM ---------- Previous post was at 01:29 PM ----------

راستی بچه ها میگن کیفیت میخوای سونی امکانات میخوای با گرانتی ال جی
بعد این وسط هی سامی مدل به مدل عوض میکنه موندم بهz برسه بر میگرده سراغ a ?????

mohammad_1366
28-09-2011, 23:19
سونی به خاطر تمرکز روی یک فعالیت یعنی صوت و تصویر میشه گفت سعی می کنه بهترین کیفیت و جدیدترین باشه اما گرون هست. میشه گفت ارزش داره با اینکه گرون هست به خاطر این که کیفیت داره و یه عمر کار می کنه بخریمش. پس این تبلیغاتی که از ای جی یا همین سامی (که اصلا نمیدونم چه مارکی هست!!!) وجود داره رو چی کار کنیم؟ از طرفی میگن ال جی میزان خرابیش و ارسال به گارانتیش خیلی زیادتر از سونی هست.
با این توصیفات نظر شما اینه که برم سونی بخرم؟

hovo
29-09-2011, 00:48
سامی یعنی همون سامسونگ

من فقط توی تصویر سونی رو قبول دارم البته 4 رنگ شارپ رو هنوز ندیدم

aftab_azad20
29-09-2011, 21:01
به نظر من خودت برو از نزدیک ببین به این حرفها هم گوش نکن هر کدوم رو پسندیدی با دل راحت بخر

sabtaab
29-09-2011, 22:35
خب من هر دو اینها رو داشتم و دارم
چهار سال پیش یه ال جی خریدم. 42 اینچ خیلی هم گرون حدود 3.5 میلیون
اینهم بگم که هم من و هم رفیقم دو تا از این آشغالها رو خریدیم.
بعد هر دو درست بعد از دو سال گارانتی دچار مشکل شد. مال من در طول گارانتی هم یک بلندگوش از کار افتاد که الحق و انصاف ظرف دو ساعت درستش کردن اما بعد از یه مدت دوباره از کار افتاد
اما مشکل اصلی بعد توی ال سی دیش درست شد که اوایل دیر بالا میامد بعد یه نوار مشکل از بالا شروع به پیشروی کرد گارانتی هم که تموم شد اونها هم گفتن باید کل صفحه عوض بشه که هزینه اش معادی یه دونه نو هستش تلویزیون دوستم به فاصله چند ماه درست همین مشکل را پیدا کرد.
الان دو ساله یه خورده کمتره که سونی 46 دارم
نمیخوام زیاد از کیفیت تعریف کنم اغراق میشه اما اگر شما هم مثل من ظرف یه مدت کوتاه هم رکوردر 400 تومنی ال جی ات خراب بشه هم تلویزیون بعد هم به جای هر دو اینها سونی بخری تفاوت رو متوجه میشی
این انگلیسهای بی شرف راست میگن که اینقدر فقیر نیستند که جنس ارزون بخرن
من جنس ارزون خریدم مجبور شدم دو بار خرید کنم
راستی سامسونگ هم تو آشغالی یه لول بالاتر از ال جیه گول تبلیغاتش رو نخور که پر فروشترین و این حرفها

mohammad_1366
29-09-2011, 23:27
ممنون دوستان. یه جورایی ته دلم قرص شد که با این که دارم پول زیادی می دم اما لا اقل خیالم راحته که یه چیز درست و حسابی و عمری می خرم. همه میگن سونی از همه بهتره. تازه امروز یه جا دیدم یه نفر تلویزیون ال جی که تبلیغش می کنن خریده. یه نرم افزار کامل داشت تا باهاش خیلی قشنگ سایت باز کنیم. خیلی جالب بود.

درباره عینک های سه بعدی تلویزیون ال جی و سونی نظرتون چیه؟ ال جی عینکاش خیلی سبک و ده هزار تومن هست اما سونی میگه ماله من خیلی بهتره و یه دونش میشه 95هزار تومن!!!

یه مسئله دیگه هم هست و اونم تو این اکتیو و پسیو بودن عینکاس. فرقیم باهم می کنن؟ یعنی یه فیلم 3D رو با عینک اکتیو ببینیم یا پسیو فرقی می کنه؟

ممنون

hovo
29-09-2011, 23:48
البته رد مورد سامی باید گفت که افت کیفیتش دیر تر از ال جی هست اما واقعا افت کیفیت هر دوتاشون خیلی خیلی زود تر از سونی هستن

hovo
29-09-2011, 23:54
این انگلیسهای بی شرف راست میگن که اینقدر فقیر نیستند که جنس ارزون بخرن

فکر کنم اصلش اینجوری هنوز اینقدر پولدار نشدم که جنس ارزون یا دست دوم بخرم
؟

kiaelectro
30-09-2011, 11:27
من سه سال است ال سی دی سونی40D300A دارم با پانل ساخت ژاپن که در نوع خود بهترین بود وخیلی از تی وی های جدید سونی کیفیت آن را ندارند و امسال نیز یک تی وی سامسونگ 46D7770 خریدم باید بگویم کیفیت بی نظیر است(مد نظر من تصویر 2D است) در موقع مقایسه با تی وی سونی خودم.البته من تی وی های دیگر سونی را بررسی کرده ام شفافیت وکنتراست بالای سامسونگ را ندارند ولی یک نکنه را قبول دارم وآن اینکه عمر تی وی های سونی بالاتر است کما اینکه تی وی سونی خودم با روز اولش هیچ فرقی نکرده است(با روزی حداقل 15 ساعت کار) گرچه قبول دارم که سونی HX925 کیفیت قابل قبولی دارد که البته آن هم قیمت بسیار بالایی دارد

sabtaab
30-09-2011, 11:49
ممنون دوستان. یه جورایی ته دلم قرص شد که با این که دارم پول زیادی می دم اما لا اقل خیالم راحته که یه چیز درست و حسابی و عمری می خرم. همه میگن سونی از همه بهتره. تازه امروز یه جا دیدم یه نفر تلویزیون ال جی که تبلیغش می کنن خریده. یه نرم افزار کامل داشت تا باهاش خیلی قشنگ سایت باز کنیم. خیلی جالب بود.

درباره عینک های سه بعدی تلویزیون ال جی و سونی نظرتون چیه؟ ال جی عینکاش خیلی سبک و ده هزار تومن هست اما سونی میگه ماله من خیلی بهتره و یه دونش میشه 95هزار تومن!!!

یه مسئله دیگه هم هست و اونم تو این اکتیو و پسیو بودن عینکاس. فرقیم باهم می کنن؟ یعنی یه فیلم 3D رو با عینک اکتیو ببینیم یا پسیو فرقی می کنه؟

ممنون

اگه سه بعدی میخوای بخری برنامه فرق میکنه
اول اینکه توصیه میکنم هنوز سراغ سه بعدی نرو. اختراعات در این زمینه هی داره افزایش پیدا میکنه هر روز یه اختراع جدید میکنن اون تبلیغ ال جی که خودش مدل قدیمی سه بعدی خودش رو ضایع میکرد رو یادتونه؟ همین دو ماه پیش پخش میکرد
در هر صورت سه بعدی بدون شک ال جی یکی از بهترینهاست. بیشتر هم به خاطر این مدل جدیدش با عینک مخصوصش میگم که هفت هشت هزار تومن بیشتر نیست و حتی با یکی از مدلهای تلویزیونش خودش ده تا عینک میده.
ظاهرا تو یه نمایشگاه معتبر همین تازه گی برنده بهترین تلویزیون سه بعدی هم شده.
(مجله دانستنهای دیجیتال شهریور ماه امسال)

---------- Post added at 01:49 PM ---------- Previous post was at 01:47 PM ----------

فکر کنم اصلش اینجوری هنوز اینقدر پولدار نشدم که جنس ارزون یا دست دوم بخرم
؟
درسته
خیلی وقته که از این ضرب المثل استفاده نکرده بودم
ممنون

manutd2009
30-09-2011, 16:22
سلام دوستان عزیز

همیشه نمی شه گفت برندی که معروفتره یا پرفروش تره کالای بهتر و پیشرفته تر می زنه

مگه فروش نوکیا از همه برندها بیشتر نیست پس چرا قابل مقایسه با بلک بری یا اچ تی سی یا اپل نیست

در مورد تی وی هم حتما حتما باید برید چندتا کلیپ فول اچ دی با کیفیت عالی با گسترده رنگ بالا ببرید مخ فروشنده رو بزنید تست کنید رو مدلها کاملا می شه اونطوری تصمیم گرفت

من خودم کلی تست کردم اکثر مارکا رو اما حدود 1 سال پیش واسه همین مدلهای جدیدو نمیدونم. شاهکاره مدلها lg lx9500 بود

باور کنید من همه برندها و مدلها رو پارسال تست شخصی کردم

philips - toshiba -sony - lg - samsung - sharp yrgb - panasonic

اما اونموقع lx9500 بالا دست همه بود

تصویر 2d عالییییییییییییییه

چون منبه تری دی آنچنان اونموقع زیاد نبود من اساس رو بر تصاویر 2d/sd گذاشتم

واقعا توی تصاویر 1080p عالیییییییییییییییه

hovo
30-09-2011, 22:34
زیر 200 هرتز خرید نکنید
این مخلص کلام بود

sabtaab
30-09-2011, 22:56
سلام دوستان عزیز

همیشه نمی شه گفت برندی که معروفتره یا پرفروش تره کالای بهتر و پیشرفته تر می زنه

مگه فروش نوکیا از همه برندها بیشتر نیست پس چرا قابل مقایسه با بلک بری یا اچ تی سی یا اپل نیست

در مورد تی وی هم حتما حتما باید برید چندتا کلیپ فول اچ دی با کیفیت عالی با گسترده رنگ بالا ببرید مخ فروشنده رو بزنید تست کنید رو مدلها کاملا می شه اونطوری تصمیم گرفت

من خودم کلی تست کردم اکثر مارکا رو اما حدود 1 سال پیش واسه همین مدلهای جدیدو نمیدونم. شاهکاره مدلها lg lx9500 بود

باور کنید من همه برندها و مدلها رو پارسال تست شخصی کردم

philips - toshiba -sony - lg - samsung - sharp yrgb - panasonic

اما اونموقع lx9500 بالا دست همه بود

تصویر 2d عالییییییییییییییه

چون منبه تری دی آنچنان اونموقع زیاد نبود من اساس رو بر تصاویر 2d/sd گذاشتم

واقعا توی تصاویر 1080p عالیییییییییییییییه

حرف شما کاملا درسته
اگر یک بلو ری را در سه مدل تلویزیون سامسونگ ال جی و سونی با یک رده مشخص از نظر تجهیزات مقایسه کنید به احتمال زیاد سامسونگ و ال جی کیفیت بالاتری دارند
اما مسئله برای من طول زمان استفاده است جالب اینکه من خیلی زود لوازم دیجیتالم را عوض میکنم اما ال جی حتی نتوانست سه سال در خانه من دوام بیاورد
مسئله دوام یکطرف و افت کیفیت تصویر هم یک مسئله دیگر است. ظاهرا این افت کیفیت در ال سی دی های کره ای بیشتر است
درهر صورت سونی کیفیت را فدای قیمت نکرده

manutd2009
01-10-2011, 03:22
حرف شما کاملا درسته
اگر یک بلو ری را در سه مدل تلویزیون سامسونگ ال جی و سونی با یک رده مشخص از نظر تجهیزات مقایسه کنید به احتمال زیاد سامسونگ و ال جی کیفیت بالاتری دارند
اما مسئله برای من طول زمان استفاده است جالب اینکه من خیلی زود لوازم دیجیتالم را عوض میکنم اما ال جی حتی نتوانست سه سال در خانه من دوام بیاورد
مسئله دوام یکطرف و افت کیفیت تصویر هم یک مسئله دیگر است. ظاهرا این افت کیفیت در ال سی دی های کره ای بیشتر است
درهر صورت سونی کیفیت را فدای قیمت نکرده

دوست عزیز

اصلا این صحبت منطقی نیست شما نمی تونید یک برند با گسترده تولیدی زیاد همشو به یه چشم ببینی

معلومه شما برید یه بنز 50 میلیونی بگیرید با یه مدل 200 میلیونیش متفاوت اینو در کیفیت و کارایی هم لمس خواهید کرد

من هیچ علاقه ای به الجی سامسونگ و سونی ... ندارم و تعصب هم به هیچ عنوان ندارم

اما چون خودم تست بسیار دقیق انجام دادم تا پارسال که شاهکار lx9500 بود اما همیشه شما چیزی رو پیدا نمی کنید 100% بی نقص باشه همین الجی lx9500 رفلکس نور داره مثل hx920 سونی اما از این که بگذریم من به هیچ عنوان با حرفتون موافق نیستم که یه مدل تاپ از یه برندی مثل الجی بر داری و کمتر از 3 سال بهت کار بده

بالاخره یه فرقی بین مدل ارزون قیمت با گرون قیمت هست دیگه

در ضمن من گارانتی می کنم که شما چون 3 سال یه بار عوض می کنی اگه تو طول این 3 سال روزی 7 ساعتم باهاش بترکونی باز بهت کار بده :27:
==========================
مردم ما مردمی بسی باحالا در هر زمینه

بری بازار یارو یخچال سامسونگ ببینه بعد جفتش مارک میله باشه چون اسمه سامسونگ زیاد شنیده میگه دیگه بالاتر از این نیست در صورتی که مارک میله خداست فقط بعضی مارکها هستن که تمام محصولاتشون خداست

حالا شما رفتی یه مدل سونی بخر داداش

manutd2009
01-10-2011, 03:29
حرف hovo رو تایید می کنم

البته معیار هرتز معمولا با کمی تخیل شرکتها بکار می برند اما سعی کنید که هرز بالاتر رو انتخاب کنید

مثلا تو برندی مثل فیلیپس 200 هرتزش با 400 الجی برابری می کنه من اینو روی 10 تا 12 کلیپ فوا اچ دی مقایسه کردم کنه من اینو روی 10 تا 12 کلیپ فوا اچ دی مقایسه کردم

sabtaab
01-10-2011, 15:53
دوست عزیز

اصلا این صحبت منطقی نیست شما نمی تونید یک برند با گسترده تولیدی زیاد همشو به یه چشم ببینی

معلومه شما برید یه بنز 50 میلیونی بگیرید با یه مدل 200 میلیونیش متفاوت اینو در کیفیت و کارایی هم لمس خواهید کرد

من هیچ علاقه ای به الجی سامسونگ و سونی ... ندارم و تعصب هم به هیچ عنوان ندارم

اما چون خودم تست بسیار دقیق انجام دادم تا پارسال که شاهکار lx9500 بود اما همیشه شما چیزی رو پیدا نمی کنید 100% بی نقص باشه همین الجی lx9500 رفلکس نور داره مثل hx920 سونی اما از این که بگذریم من به هیچ عنوان با حرفتون موافق نیستم که یه مدل تاپ از یه برندی مثل الجی بر داری و کمتر از 3 سال بهت کار بده

بالاخره یه فرقی بین مدل ارزون قیمت با گرون قیمت هست دیگه

در ضمن من گارانتی می کنم که شما چون 3 سال یه بار عوض می کنی اگه تو طول این 3 سال روزی 7 ساعتم باهاش بترکونی باز بهت کار بده :27:
مردم ما مردمی بسی باحالا در هر زمینه

بری بازار یارو یخچال سامسونگ ببینه بعد جفتش مارک میله باشه چون اسمه سامسونگ زیاد شنیده میگه دیگه بالاتر از این نیست در صورتی که مارک میله خداست فقط بعضی مارکها هستن که تمام محصولاتشون خداست

حالا شما رفتی یه مدل سونی بخر داداش

منم حرف شما رو قبول دارم
مسئله در کل اينطوريه که اجناس کره اي از جمله ال جي و سامسونگ فقط کمي بهتر از مشابه چيني اشون هستند اما هر دو شرکت دارند تلاش ميکنند بهتر و بهتر بشوند.
من نسبت به هيچ برندي تعصب ندارم اما وقتي چند تا جنس کره اي از اين دو شرکت بخري و بعد شاهد پرپر شدنش جلوي چشمتون باشيد ممکنه يه کم از اينها بدتون بياد
مشکل اينجاست که همون طول عمر سه سال هم به سختي در اين اجناس رعايت ميشه. مثلا موبايل من که سامسونگه کمتر از يکسال درست کار کرد الان هم منشي اش از کار افتاده هم اس ام اس رد نميکنه.

*Alucard*
01-10-2011, 17:39
مهمترین قسمت یک ال سی دی یا ال ای دی پنل هست که پنلهای اکثر مدلهای سونی ساخت شرکت SLCD کره ای هست و بیشتر سهامش در اختیار سامسونگه البته سونی اخیرا با پنلهای شارپ هم ال سی دی تولید میکنه ولی مدلهای 2011 ظاهرا همشون از پنلهای سامسونگ استفاده میکنن.
ال جی هم از پنلهای IPS استفاده میکنه که افت کیفیت کمتری در زاویه دیدهای عریضتر دارن برندهای پاناسونیک , فیلیپس و ال جی معمولا از این پنلها تو ساخت ال سی دیهاشون استفاده میکنن.
نکته دیگه تو پنلها تکنولوژی ساخت چیپها هست , چیپهایی که از تکنولوژی 45 نانومتری در ساختشون استفاده شده باشه حرارت کمتری تولید میکنن و در نتیجه عمر بیشتری دارن که فعلا سامسونگ تو این مقوله پیشتاز هست.
آمار خرابی پنلها که قبلا توی یکی از این تاپیکها قرار گرفته بود و نتیجه تحقیقات بنیاد Display research و Consumer reports بود نشون میداد از نظر میزان خرابی و مراجعه به تعمیرگاه برندهای سامسونگ ال جی و سونی در یک سطح قرار دارن.

manutd2009
01-10-2011, 18:18
منم حرف شما رو قبول دارم
مسئله در کل اينطوريه که اجناس کره اي از جمله ال جي و سامسونگ فقط کمي بهتر از مشابه چيني اشون هستند اما هر دو شرکت دارند تلاش ميکنند بهتر و بهتر بشوند.
من نسبت به هيچ برندي تعصب ندارم اما وقتي چند تا جنس کره اي از اين دو شرکت بخري و بعد شاهد پرپر شدنش جلوي چشمتون باشيد ممکنه يه کم از اينها بدتون بياد
مشکل اينجاست که همون طول عمر سه سال هم به سختي در اين اجناس رعايت ميشه. مثلا موبايل من که سامسونگه کمتر از يکسال درست کار کرد الان هم منشي اش از کار افتاده هم اس ام اس رد نميکنه.

=============================

دوست گرامی معلومه میری موبایل سامسونگ می خری اونم نه سری گالکسی بلکه از این بیسیکها اونطوری می شه

تو همون سری گالکسیم مدل خوب و بد داره

مثلا i9000 / 9003 توپه اما ice دست که می کشی رو السی دیش پخش رنگ می ده

در ضمن قرار نیست همه اقلامو با هم مقایسه کنید

آیا میکروسافت تبهری که در نرم افزار داره در تولید سخت افزارم داره
یا ibm خدای سازنده Procecore اما در زمینه نرم افزار تبلت که تخصصی کار نمی کنه که

امیدوارم دوستان بحثی می کنندقبلش بهش فکر کنن همه چیو با هم قاطی نکنن

من دورو برم کلی وسیله از همین مارکای به اصطلاح کره ای است اما به این صورتم که می گید نیست که کمتر از 3 سال از دور خارج بشن

لبته بستگی به طرز استفاده هم داره خیلیها رو دیدم دوشاخه برق tv همیشه تو برق بیخیاله بیخالم هستن 4 روز دیگه که تی وی ترکید میگن brande خوبی نبوده

البته با اجازه استاد گرامی جناب alucard که در این زمینه استاد بنده هستن.

تاپیک LG LX9500

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید