PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فهمیدن کارکردن 2 تا رم در سیستم

TANHAE
27-09-2011, 14:39
سلام
میخواستم بدونم از کجا میشه فهمید که هر دو رم هام دارن کار میکنن
رم هام 2 تا 2 گیگ ddr3 باس 1600 برند corsair هستند
ممنون

jafarian
27-09-2011, 16:29
برنامه hwinfo32 رو نصب کنید به قسمت مموری برین اگررمهای سیستمتون نصب باشه داخل اون قسمت نمایش یا ازداخل ستاپ مینبورد هم میتونید ببینید ازبرنامه Auslogics Benchtown هم میتونید استفاده کنید:20:

لینک دانلود Auslogics Benchtown

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

EXTREME
27-09-2011, 19:25
هم از بایوس و هم از مشخصات سیستم و هم از نرم افزار cpu-z

قله بلند
28-09-2011, 00:30
هم از بایوس و هم از مشخصات سیستم و هم از نرم افزار cpu-z

من cpu-z رو دانلود کردم و اجرا کردم. آیا این برنامه نشون می ده که مثلاً RAM ای که داره کار می کنه، کامل کار می کنه یا ممکنه مشکلی داشته باشه؟ من رم ها رو تست کردم، خطایی نداده ولی سیستم هم با هر دوشون هنگ می کنه

EXTREME
28-09-2011, 10:09
اگه سیستم با هردو هنگ میکنه و جای رم هارو هم عوض کردید باز هم درست نشد رم هارو با نرم افزار memtest تست کنید
این تست باید به مدت 2 ساعت باشه
اگه مشکلی نداشت علت های دیگه ای داره مثل ویندوز - ویروس - هارد - پاور - دمای بالای قطعات و مین

قله بلند
28-09-2011, 11:23
اگه سیستم با هردو هنگ میکنه و جای رم هارو هم عوض کردید باز هم درست نشد رم هارو با نرم افزار memtest تست کنید
این تست باید به مدت 2 ساعت باشه
اگه مشکلی نداشت علت های دیگه ای داره مثل ویندوز - ویروس - هارد - پاور - دمای بالای قطعات و مین
سلام
منظورتون
memtest86+-4.20.iso
هست؟

من هر دو رو با memtest86+-4.20.iso تست کردم ولی حدوداً 15 تا 20 دقیقه طول می کشه و خودش پیغام می ده که خطایی نیست و خارج شو ولی دوباره از نو شروع می کنه به اسکن. یعنی تا 2 ساعت اجازه بدم که اسکن کنه که حدوداً 8 بار می شه عمل اسکن؟

من وقتی آنتی ویروس می ریزم و آپدیت می کنم اینجوری می شه.

EXTREME
28-09-2011, 11:24
سلام
منظورتون
memtest86+-4.20.iso
هست؟

من هر دو رو با memtest86+-4.20.iso تست کردم ولی حدوداً 15 تا 20 دقیقه طول می کشه و خودش پیغام می ده که خطایی نیست و خارج شو ولی دوباره از نو شروع می کنه به اسکن. یعنی تا 2 ساعت اجازه بدم که اسکن کنه که حدوداً 8 بار می شه عمل اسکن؟

من وقتی آنتی ویروس می ریزم و آپدیت می کنم اینجوری می شه.
یعنی اگه آنتی ویروس نریزید هیچ مشکل هنگ کردنی نداره سیستمتون ؟

قله بلند
28-09-2011, 12:25
وقتی نود 32 رو نصب کردم و آپدیت کردم، فردای اون روز، مشکلات شروع شد و دیگه خسته ام کرده بود. ویندوز رو upgrate کردم ولی مشکل به صورت کامل رفع نشد. ویندوز رو از نو نصب کردم و چند روزی(شاید یک هفته) همه چیز خوب بود تا اینکه به سرم زد آویرا نصب کنم. نسخه 32 بیتی و مخصوص ویندوز 7 رو دانلود کردم. آویرا رو آپدیت کردم و فردای اون روز، دچار همین مشکلات شدم. تا الان هم که دارم مشکل رو بررسی می کنم، ویندوز رو از نو نصب نکردم ولی upgrade کردم که مشکل، هنوز باقی است و حل نشده.

بله، وقتی آنتی ویروس وجود داره من دچار مشکل هستم.

linkinpark20
28-09-2011, 12:37
وقتی نود 32 رو نصب کردم و آپدیت کردم، فردای اون روز، مشکلات شروع شد و دیگه خسته ام کرده بود. ویندوز رو upgrate کردم ولی مشکل به صورت کامل رفع نشد. ویندوز رو از نو نصب کردم و چند روزی(شاید یک هفته) همه چیز خوب بود تا اینکه به سرم زد آویرا نصب کنم. نسخه 32 بیتی و مخصوص ویندوز 7 رو دانلود کردم. آویرا رو آپدیت کردم و فردای اون روز، دچار همین مشکلات شدم. تا الان هم که دارم مشکل رو بررسی می کنم، ویندوز رو از نو نصب نکردم ولی upgrade کردم که مشکل، هنوز باقی است و حل نشده.

بله، وقتی آنتی ویروس وجود داره من دچار مشکل هستم.

اگه از زمانی که آنتی ویروس میریزین این مورد بوجود میاد مخصوصا وقتی که آپدیت کردی احتمالا یکی ا زفایل های سیستمی ویندوز رو اشتباها به عنوان تهدید میشناسه آنتی ویروس و در روند کارش اختلال بوجود میاره

EXTREME
28-09-2011, 12:59
شما کانفیگ سیستمتون رو بگین ویندوز و اینکه چند بیتی هست رو بگین
از همون نود استفاده کنید

قله بلند
28-09-2011, 16:13
اگه از زمانی که آنتی ویروس میریزین این مورد بوجود میاد مخصوصا وقتی که آپدیت کردی احتمالا یکی ا زفایل های سیستمی ویندوز رو اشتباها به عنوان تهدید میشناسه آنتی ویروس و در روند کارش اختلال بوجود میاره

آخه یه چیز عجیبه. دیگران هم مثل من از ویندوز 7 استفاده می کنن و مثلاً از نود 32 ولی این اتفاق ها براشون پیش نمی یاد.

مشخصات سیستم من:

دو RAM دو گیگی. پردازنده به 4 هسته ای ارتقا یافته و وقتی که سیستم اینجوری قاطی می کنه می شه دو هسته ای که با فشار عدد 4، دوباره می شه چهار هسته ای.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در حال حاضر، ویندوز 7 که 32 بیتی است روش نصبه و آپدیت نیست. سرویس پک 1 هم نیست. نسخه 2009 ویندوز 7 هست. سی دی کارت گرافیک رو هم نصب نکردم و از یک رم 2 گیگی استفاده می کنم. این RAM فقط دو بار قاطی کرد و حدوداً 12 ساعتی است که باهاش مشکلی ندارم ولی قطعه دوم RAM، مشکلاتش بیشتر بود. در تست دو RAM هم خطایی ظاهر نشد.

چند روز پیش اومدم یه برنامه رو دانلود کنم که از من خواست قبل از دانلود، اجازه اسکن از سیتم رو بدم که اجازه دادم. پیغام زیر اومد. آیا این پیغام هم جزو همین مشکلی است که برام ایجاد شده؟

jafarian
28-09-2011, 16:27
شما باید بزارین 8 بار رمهای سیستم خودتون اسکن بشه به وسیله برنامه memtest یا همون 8 pass اگرتو این مدت error نداد مشکلتون ازرم نیست اگر درضمن ویندوز 64 بیتی نصب کنید با اون تست انجام بدین :20:

قله بلند
28-09-2011, 18:04
ویندوز، 32 بیتی است. چشم، همین کار رو می کنم و نتیجه رو می گم ولی یک سوال: چرا 8 بار؟

EXTREME
28-09-2011, 19:28
شما ویندوز 64 بیتی نصب کنید فکر کنم مشکلتون حل بشه

قله بلند
28-09-2011, 22:24
شما ویندوز 64 بیتی نصب کنید فکر کنم مشکلتون حل بشه
والا یک جا خوندم که ویندوز 64 بیتی هم مشکلات خاص خودش رو داره.

من یکی از RAM ها رو تا pass 8 تست کردم که حدوداً 4 ساعت طول کشید ولی خطایی صادر نشد. حالا باید RAM دوم رو تست کنم.

دمای کارت گرافیک رو با برنامه GPU-Z.0.5.5 دیدم که با وجود این 4 ساعت کار، به 43 درجه سانتی گراد رسیده.

EXTREME
28-09-2011, 22:53
والا یک جا خوندم که ویندوز 64 بیتی هم مشکلات خاص خودش رو داره.

من یکی از RAM ها رو تا pass 8 تست کردم که حدوداً 4 ساعت طول کشید ولی خطایی صادر نشد. حالا باید RAM دوم رو تست کنم.

دمای کارت گرافیک رو با برنامه GPU-Z.0.5.5 دیدم که با وجود این 4 ساعت کار، به 43 درجه سانتی گراد رسیده.
من هیچ مشکلی با سون 64 بیتی ندارم مثلا چه مشکلاتی داره ؟

قله بلند
29-09-2011, 00:09
یه چیزهایی از اون لینک یادم مونده و اون اینکه اگه RAM کمتر از 4 گیگ دارید به سراغ ویندوز 64 بیتی نرید و اینکه دو هسته ای با بالا، 64 بیتی هستند و اینکه مثلاً nero9 با ویندوز 64 بیتی اذیت می کنه و nero8 رو استفاده می کردند و... که دیگه یادم نمونده.

یعنی الان من نسخه 64 بیتی نصب کنم؟ مگه نه اینکه نسخه 32 بیتی هم می تونه اجرا بشه؟

EXTREME
29-09-2011, 11:08
یه چیزهایی از اون لینک یادم مونده و اون اینکه اگه RAM کمتر از 4 گیگ دارید به سراغ ویندوز 64 بیتی نرید و اینکه دو هسته ای با بالا، 64 بیتی هستند و اینکه مثلاً nero9 با ویندوز 64 بیتی اذیت می کنه و nero8 رو استفاده می کردند و... که دیگه یادم نمونده.

یعنی الان من نسخه 64 بیتی نصب کنم؟ مگه نه اینکه نسخه 32 بیتی هم می تونه اجرا بشه؟
نه من با رم 2 گیگ هم از 64 بیتی استفاده کردم مشکلی نداشتم

قله بلند
29-09-2011, 11:40
پس یعنی ویندوز 64 بیتی نصب کنم . تست RAM رو دوباره انجام بدم؟ تست با ویندوز 32 بیتی، مشخص نمی کنه که RAM ها سالم یا خراب هستند؟

ویرایش: RAM دوم رو حدوداً 2 ساعت و 30 دقیقه، تست کردم که تا pass 5 اومد. واقعاً عمل طاقت فرسایی هست. هیچ خطایی صادر نشد.

دمای کارت گرافیک مشکلی نداره؟ در حال حاضر که سیستم 3-4 ساعت هست که روشنه، به 47 درجه سانتی گراد رسیده.

قله بلند
29-09-2011, 15:32
من ویندوز 64 بیتی 7 رو نصب کردم. حالا از نود 32 استفاده کنم یا از آنتی ویروس آویرا؟
الان، avira_antivir_premium_en و آپدیتش رو دارم ولی اپدیت نود 32 رو فکر کنم ندارم.

ویرایش: الان 4 گیگ رم دارم و سرعتش با ویندوز 64 بیتی بیشتر از 2 گیگ رم هست ولی برای 32 بیتی، فرق چندانی نداشت.

ویرایش: نود 32 ای که دارم برای پردازنده های 32 و 64 بیتی است و آویرا هم برای 32 بیتی هاست.می تونم همین اویرا رو امتحان کنم؟ اگه با این مشکلی پیش نیاد یعنی دیگه مشکلی نخواهم داشت؟

EXTREME
29-09-2011, 22:28
من ویندوز 64 بیتی 7 رو نصب کردم. حالا از نود 32 استفاده کنم یا از آنتی ویروس آویرا؟
الان، avira_antivir_premium_en و آپدیتش رو دارم ولی اپدیت نود 32 رو فکر کنم ندارم.

ویرایش: الان 4 گیگ رم دارم و سرعتش با ویندوز 64 بیتی بیشتر از 2 گیگ رم هست ولی برای 32 بیتی، فرق چندانی نداشت.

ویرایش: نود 32 ای که دارم برای پردازنده های 32 و 64 بیتی است و آویرا هم برای 32 بیتی هاست.می تونم همین اویرا رو امتحان کنم؟ اگه با این مشکلی پیش نیاد یعنی دیگه مشکلی نخواهم داشت؟
با نود 64 بیتی امتحان کنید

قله بلند
29-09-2011, 22:37
می تونم بپرسم چرا نود 64 ؟ و مثلا چرا کسپراسکای و یا آویاری 64 بیتی نه؟ مطلب فنی وجود داره؟

EXTREME
29-09-2011, 22:40
می تونم بپرسم چرا نود 64 ؟ و مثلا چرا کسپراسکای و یا آویاری 64 بیتی نه؟ مطلب فنی وجود داره؟
چون سبکت ره و حجم کمتری از رم وسی پی یو رو اشغال میکنه برای تست نصبش کنید مشکلی نداشت پاکش کنید و هر آنتی ویروسی میخواین نصب کنین و مشکلی نداره

قله بلند
30-09-2011, 01:38
من ESET_NOD32_Antivirus_v4.2.71.2_64-BIT رو دانلود، نصب و به روز کردم. سیستم رو خاموش می کنم و فردا گزارش می دم. اگه مشکلی تولید بشه و مثل ویندوز 32 بیتی باشه، باید فردا مشکلاتش شروع بشه که امیدوارم این اتفاق نیافته.

قله بلند
30-09-2011, 13:44
سلام
سیستم رو روشن کردم دیدم که آیکن های روی صفحه دستکتاپ، غیر فعالند و موس روی اونها اثر نداره. خود موس هم از کار افتاد و مجبور به ریست شدم. بعد ریست مشکل ندارم. اگه فقط همین یک دفعه باشه که مشکل حله. واقعاض احساس کردم که خود آنتی ویروس این حالت سکنه رو به سیستم داد.

EXTREME
30-09-2011, 14:19
خوب بعدش چی شد الان دیگه درست شده ؟

قله بلند
30-09-2011, 14:45
الان که سیستم حدوداً 2 ساعتی هست که روشنه، مشکلی نیست. باز هم طی چند روز آینده، گزارش می کنم که چه اتفاقاتی می افته.
جناب mehrdad mm عزیز، وقتی خود این آنتی ویروس رو دانلود کردم، حدوداً 1 ساعت و 15 دقیقه طول کشید و حجمش هم حدوداً 60 مگ بود.
حالا که آنتی ویروس نصبه، دارم یک برنامه 18 مگی رو دانلود می کنم که 1 ساعت طول می کشه. حتی میلها، دیرتر باز می شن. این کندی که به نظر من زیاد هست، طبیعیه؟ یعنی 4 گیگ RAM هم کمه؟
آویرار از نود 32 سبکتره یا سنگیتره؟ من می خوام در حالیکه آنتی ویروس هسا، کارم کند هم نشه و وجود آنتی ویروس رو زیاد احساس نکنم.

EXTREME
30-09-2011, 14:47
کندی تو اینترنته تو سرعت سیستمتون نیست که
این مشکل مربوط به نت هست و از isp میتونه باشه
اویرا ورژن جدیدش سنگین تره و به زمان بوت سیستم اضافه میکنه

قله بلند
30-09-2011, 17:35
متاسفانه، دچار همون مشکلات شدم

یک ساعتی سیستم رو خاموش کردم. سیستم رو روشن کردم و مجبور شدم که 3 بار ریست کنم چون ویندوز بالا نمی یومد. دفعه آخر هم به صفحه start up repair وارد شد و شروع به تعمیر ویندوز کرد. همین اتفاق برای ویندوز 32 بیتی هم می افتاد. در حال حاضر، آنتی ویروس رو حذف کرده چون عمل restore رو انجام داد.

و دوباره همون قصه:41:

EXTREME
30-09-2011, 17:44
یعنی چی ؟
سیستم رو میتونید با یه هارد دیگه چک کنید؟

قله بلند
30-09-2011, 17:55
روی سیستم قدیمی ام یک هارد 12 گیگی دارم و از کس دیگه ای هم نمی تونم در این زمینه ها کمک بگیرم.
سیستم، دوباره همون قصه هایی رو روایت کرد که قبلاً روایت می کرد.
با ویندوز 32 بیتی و انتی ویروس، هر بار که می خواستم وارد سیستم بشم دستور تعمیر ویندوز می یومد و تا تعمیر نمی شد، مشکل حل نمی شد. همین قصه دوباره تکرار شد ولی سیستمم بدون انتی ویروس یعنی بدون مشکل بودن و سیستم با آنتی ویروس یعنی مشکل داشتن.

یعنی مشکل از هادر هست؟

EXTREME
30-09-2011, 19:17
روی سیستم قدیمی ام یک هارد 12 گیگی دارم و از کس دیگه ای هم نمی تونم در این زمینه ها کمک بگیرم.
سیستم، دوباره همون قصه هایی رو روایت کرد که قبلاً روایت می کرد.
با ویندوز 32 بیتی و انتی ویروس، هر بار که می خواستم وارد سیستم بشم دستور تعمیر ویندوز می یومد و تا تعمیر نمی شد، مشکل حل نمی شد. همین قصه دوباره تکرار شد ولی سیستمم بدون انتی ویروس یعنی بدون مشکل بودن و سیستم با آنتی ویروس یعنی مشکل داشتن.

یعنی مشکل از هادر هست؟
من میگم با یه هارد دیگه سیستم رو چک کنید

قله بلند
30-09-2011, 20:16
اگه می شد که خوب بود. بالاخره هر کسی روی هارد سیستمش اطلاعات داره.

از نظر شما، مشکل از RAM ها نیست و الان دیگه باید بگیم مشکل از هارد هست؟ چرا از نظرتون، مشکلش هارد هست؟

EXTREME
30-09-2011, 20:27
اگه می شد که خوب بود. بالاخره هر کسی روی هارد سیستمش اطلاعات داره.

از نظر شما، مشکل از RAM ها نیست و الان دیگه باید بگیم مشکل از هارد هست؟ چرا از نظرتون، مشکلش هارد هست؟
به خاطر بوت نشدن سیستم و هنگ کردن
چون شما راه های نرم افزاری رو انجام دادین و به نتیجه نرسیدین
با یه هارد ide هم چک کنید سیستم رو هم خوبه
رماتون رو که چک کردین
مشکلی نداشت

قله بلند
30-09-2011, 20:32
با همون سی دی که با ویندوز 32 بیتی درست کردم، RAM ها رو با همون ویندوز 32 بیتی چک کردم و از دیروز که ویندوز 64 بیتی ریختم، هنوز چک نکردم.
این کار رو بکنم؟ همون سی دی که درست کردم کافیه و با همون چک کنم؟ 2 ساعت چک کنم؟

یعنی هاردیکه همین ویندوز و همین انتی ویروس رو بتونم توش نصب کنم؟

قله بلند
30-09-2011, 22:40
آقا، دو RAM رو با هم به مدت 1 ساعت و 30 دقیقه تست کردم و هیچ خطایی نیومد. تا pass 2 رفت. تکی تکی هم که قبلاً تست کرده بودم و هیچ خطایی نمی ده.

می تونه از ویندوز باشه؟ ویندوز من سرویس پک 1 نیست. هارد رو واقعاً نمی تونم تهییه کنم، نمی دونم چه کار کنم؟:41:

EXTREME
30-09-2011, 22:52
آقا، دو RAM رو با هم به مدت 1 ساعت و 30 دقیقه تست کردم و هیچ خطایی نیومد. تا pass 2 رفت. تکی تکی هم که قبلاً تست کرده بودم و هیچ خطایی نمی ده.

می تونه از ویندوز باشه؟ ویندوز من سرویس پک 1 نیست. هارد رو واقعاً نمی تونم تهییه کنم، نمی دونم چه کار کنم؟:41:
اگه از ویندوز باشه باید با یه ورژن یا دی وی دی ویندوز دیگه درست بشه اگه درست شد که هیچی درست نشد باید برید سراغ چک کزدن هارد رماتون فکزر نکنم مشکل داشته باشه

قله بلند
30-09-2011, 22:59
ویندوز 7 ولی نسخه جدید؟ و یا اینکه xp رو هم امتحان کنم؟ من ورژن 2005 از ویندوز xp رو دارم.

EXTREME
30-09-2011, 23:58
ویندوز 7 ولی نسخه جدید؟ و یا اینکه xp رو هم امتحان کنم؟ من ورژن 2005 از ویندوز xp رو دارم.
با xp هم امتحان کنید بد نیست ولی xp بریزید 7 هم میپره

قله بلند
01-10-2011, 01:38
یعنی چی ویندوز 7 می پره؟ من روی درایوی که به اینترنت متصلم، ویندوز 7 دارم و روی یکی از درایوهام هم ویندوز 7 دارم. یعنی اگه روی همین درایوی که به اینترنت متصله، xp بریزم، ویندوز 7 از روی هر دو درایو محو می شه؟

EXTREME
01-10-2011, 09:38
یعنی چی ویندوز 7 می پره؟ من روی درایوی که به اینترنت متصلم، ویندوز 7 دارم و روی یکی از درایوهام هم ویندوز 7 دارم. یعنی اگه روی همین درایوی که به اینترنت متصله، xp بریزم، ویندوز 7 از روی هر دو درایو محو می شه؟
اگه رو سیستمتون ویندوز سون نصبه و شما روی یه درایو دیگه ویندوز xp بریزین سون هم میپره به خاطر اینکه فایل های بوت سون برای xp ناشناخته هست و فایل های بوت سون پاک میشن
ولی اگه اول xp بریزین بعد سون مشکلی پیش نمیاد

قله بلند
01-10-2011, 18:10
سلام
ممنون از اینکه این مطالب رو گفتید. پس ویندوز xp نمی ریزم. ولی خیلی خوب می شد که روی همین هارد، این امتحان رو می کردم ولی اطلاعات مهمی روی درایو دیگه دارم. درصدد هستم که ویندوز جدید از 7 رو پیدا کنم و بریزم روی سیستمم و امتحان کنم.

دارم سعی می کن ببینم می تونم یک هارد پیدا کنم. هارد سیستم من ساتا است. اگه یک هارد غیر ساتا باشه، چه طوری ازش استفاده کنم؟ مادر بورد جدید، ide رو هم پشتیبانی می کنه؟

قله بلند
01-10-2011, 18:45
یک مطلبی رو باید ذکر کنم. من توی این دو سه روزه که ویندوز 64 بیتی ریختم و آنتی ویروس هم 64 بیتی بود که از بین رفت و دچار مشکلات شدم، هیچ وقت صفحه آبی رو دریافت نکردم. فقط صفحه مربوط به تعمیر ویندوز و یا ریست شدن و یا از کار افتادن صفحه کلید و موس رو داشتم.
با ویندوز 32 بیتی و آنتی ویروس های 32 بیتی، همیشه صفحه آبی رو علاوه بر موارد بالا داشتم.

EXTREME
01-10-2011, 19:28
یک مطلبی رو باید ذکر کنم. من توی این دو سه روزه که ویندوز 64 بیتی ریختم و آنتی ویروس هم 64 بیتی بود که از بین رفت و دچار مشکلات شدم، هیچ وقت صفحه آبی رو دریافت نکردم. فقط صفحه مربوط به تعمیر ویندوز و یا ریست شدن و یا از کار افتادن صفحه کلید و موس رو داشتم.
با ویندوز 32 بیتی و آنتی ویروس های 32 بیتی، همیشه صفحه آبی رو علاوه بر موارد بالا داشتم.
علاوه بر مورادی که کفتم شما مطمئنی که سیستمت ویروسی نیست ؟

قله بلند
01-10-2011, 21:39
سلام
وقتی ویندوز رو از نو نصب می کنم و آنتی ویرویس می ریزم و آپدیت می کنم، باز هم ممکنه ویروسی شده باشه؟

من بدون آنتی ویروس، 7 روز رو به راحتی کار می کردم و وقتی آنتی ویروس ریختم و آپدیت کردم، مشکلات شروع شد و همیشه هم همینه.

من امروز با یکی از اشنایان صحبت کردم و مساله رو گفتم. به گمانم که هارد سیستمش وسترن نباشه. می گفت که روی یک داریو، ویندوز xp و 7 رو داره و هر دو حاوی آنتی ویروس نود 32 هستند و آپدیت شده و هیچ مشکلی هم نداره ولی نمی دونست مدل هاردش چیه. RAM دو گیک هم داره و پردازنده اش هم احتمالاً اینل هست.

پس می شه احتمال قوی رو به هارد داد؟ بهش گفتم ببینم می تونه یک هارد برام جور کنه

قله بلند
02-10-2011, 11:01
سلام
بعد از 3-4 روز کار با ونیدوز 64 بیتی و اختلالی که نسخه 64 بیتی آنتی ویروس نود 32 ایجاد کرد، من صفحه آبی دیدم ولی جالبه که مشکلات تولید شده با ویندوز 64 بیتی، سبک تر و کمتر از مشکلات ویندوز 32 بیتی با وجود تخریبی بود که آنتی ویروس ایجاد می کرد.

در کل، هر دو ویندوز بدون حضور آنتی ویروسف خیلی خیلی خوب عمل می کنند.

EXTREME
02-10-2011, 18:16
سلام
بعد از 3-4 روز کار با ونیدوز 64 بیتی و اختلالی که نسخه 64 بیتی آنتی ویروس نود 32 ایجاد کرد، من صفحه آبی دیدم ولی جالبه که مشکلات تولید شده با ویندوز 64 بیتی، سبک تر و کمتر از مشکلات ویندوز 32 بیتی با وجود تخریبی بود که آنتی ویروس ایجاد می کرد.

در کل، هر دو ویندوز بدون حضور آنتی ویروسف خیلی خیلی خوب عمل می کنند.
شما از کدوم ورزن نود 32 استفاده میکنید؟

قله بلند
02-10-2011, 21:43
نود 32 ای که استفاده می کردم NOD32 Antivirus 4 بود و نسخه 64 بیتی نود 32 که دانلود کردم ESET_NOD32_Antivirus_v4.2.71.2_64-BIT بود.

EXTREME
02-10-2011, 21:48
نود 32 ای که استفاده می کردم NOD32 Antivirus 4 بود و نسخه 64 بیتی نود 32 که دانلود کردم ESET_NOD32_Antivirus_v4.2.71.2_64-BIT بود.
شما ورژت eset smart security رو دانلود کنید و امتحان کنید

قله بلند
02-10-2011, 23:09
ولی باید از نو ویندوز بریزم چون تا ویندوز از نو ریخته نشه مشکل حل نمی شه. چشم. سعی می کنم این رو هم امتحان کنم.
راستی چی به ذهنتون رسید که این مطلب رو پیشنهاد کردید؟

قله بلند
03-10-2011, 10:45
سلام
من ESET_Smart_Security_v4.2.71.2_64-BIT رو دیشب دانلود کردم.

قبلاً ویندوز رو نصب می کردم و بعد، آنتی ویروس رو دانلود می کردم. این بار می خوام یک کاری بکنم. آنتی ویروس رو دانلود کردم. ویندوز رو می ریزم و بلافاصله آنتی ویروس رو و اون رو به روز می کنم یا اینکه به روزش هم بکنم و فایل به روز رسانی رو نگه دارم؟

یکی از دوستان می گه که سه چیز ممکنه باعث این اتفاق بشه:
1-عدم هماهنگی فرکانسی RAM ها که در مورد من منتفی است چون هر دو RAM از یک نوع هستند
2-تورم خازن روی مادربورد گیگا: که من از مادربود ASUS استفاده می کنم.
3-وجود یک ویروس که باآنتی ویروس، سر ناسازگاری داره: که این بار می خوام بعد از نصب ویندوز، یک راست، آنتی ویروس رو نصب کنم چون اون رو دانلود کردم.

مساله ای که هست آپدیتش هست. یعنی بعد از نصب ویندوز و آنتی ویروس، به اینترنت وصل نباشم و همه آپدیت های آنتی ویروس رو هم داشته باشم. نظرتون چیه؟

EXTREME
03-10-2011, 12:36
سلام
من ESET_Smart_Security_v4.2.71.2_64-BIT رو دیشب دانلود کردم.

قبلاً ویندوز رو نصب می کردم و بعد، آنتی ویروس رو دانلود می کردم. این بار می خوام یک کاری بکنم. آنتی ویروس رو دانلود کردم. ویندوز رو می ریزم و بلافاصله آنتی ویروس رو و اون رو به روز می کنم یا اینکه به روزش هم بکنم و فایل به روز رسانی رو نگه دارم؟

یکی از دوستان می گه که سه چیز ممکنه باعث این اتفاق بشه:
1-عدم هماهنگی فرکانسی RAM ها که در مورد من منتفی است چون هر دو RAM از یک نوع هستند
2-تورم خازن روی مادربورد گیگا: که من از مادربود ASUS استفاده می کنم.
3-وجود یک ویروس که باآنتی ویروس، سر ناسازگاری داره: که این بار می خوام بعد از نصب ویندوز، یک راست، آنتی ویروس رو نصب کنم چون اون رو دانلود کردم.

مساله ای که هست آپدیتش هست. یعنی بعد از نصب ویندوز و آنتی ویروس، به اینترنت وصل نباشم و همه آپدیت های آنتی ویروس رو هم داشته باشم. نظرتون چیه؟
پس برای اینکار باید قبلش فایل های آپدیت آنتی ویروس رو دانلود کنیدو بعد از نصب آنتی ویروس به صورت offline اون رو آپدیت کنید سپس به نت وصل شین که signature اش هم به روز بشه

قله بلند
03-10-2011, 18:47
توی آدرس های زیر، مطالب جالبی از ویروس ها بود

من مورد اول رو در حین کار با ویندوز انجام دادم ولی هیچ ویروس آتو رانی در هیچ کدوم از درایوا ها نیست. و اینکه سی دی نجات هم بسارم و هارد رو اسکن کنم قبل از نصب آنتی ویروس؟

EXTREME
03-10-2011, 20:16
با ویندوز سون میتونید سی دی repair درست کنید تا در صورت ایحاد مشکل دوباره به حالت قبل برگردید
برای چک کردن هارد هم با نرم افزار hdd regenerator اینکارو انجام بدید
سی دی ریپیر هم در سون
تو ران بنویسید system repair disc بعد یه دی وی دی یا سی دی میخواد بزارید رایت میکنه و آمادست

قله بلند
03-10-2011, 20:44
با ویندوز سون میتونید سی دی repair درست کنید تا در صورت ایحاد مشکل دوباره به حالت قبل برگردید
برای چک کردن هارد هم با نرم افزار hdd regenerator اینکارو انجام بدید
سی دی ریپیر هم در سون
تو ران بنویسید system repair disc بعد یه دی وی دی یا سی دی میخواد بزارید رایت میکنه و آمادست

من دارم hdd regenerator رو دانلود می کنم. همین حالا هم می تونم ازش استفاده کنم و ببینیمف هارد مشکل داره یا نه؟ اگه مشکلی وجود داشت، گزارش می کنه؟ یک برنامه است یا اینهم باید در سی دی ریخته بشه و سیستم باهاش بوت بشه؟

در مورد system repair disc ، باید روی سی دی ریخته بشه و حالت بوت داره؟ فرقش با system restore چیه؟

ویرایش: اینطور که دیدم باید سی دی بوت رو تولید کرد برای hdd regenerator .

EXTREME
03-10-2011, 21:00
من دارم hdd regenerator رو دانلود می کنم. همین حالا هم می تونم ازش استفاده کنم و ببینیمف هارد مشکل داره یا نه؟ اگه مشکلی وجود داشت، گزارش می کنه؟ یک برنامه است یا اینهم باید در سی دی ریخته بشه و سیستم باهاش بوت بشه؟

در مورد system repair disc ، باید روی سی دی ریخته بشه و حالت بوت داره؟ فرقش با system restore چیه؟
بله میتونه اکثر مشکلات هارد رو برطرف کنه
بله خودش میگه یک سی دی یا دی وی دی خام بزارین
اگه رایتش کنید بوتیبل هم هست و قابلیت هاش از restore بیشتره و علاوه بر ریستور امکانات دیگری هم داره

قله بلند
03-10-2011, 21:16
وقتی برنامه رو نصب کردم، پنجره اولیه این شکلی است و رجیستر نشده. پوشه کرک داره. یعنی سکتور بد پیدا شده؟

EXTREME
03-10-2011, 21:24
وقتی برنامه رو نصب کردم، پنجره اولیه این شکلی است و رجیستر نشده. پوشه کرک داره. یعنی سکتور بد پیدا شده؟

نه شما بزنید bootable cd و یک سی دی خام بزارین توش تا رایت کنه روش سپس سی دی رو بوت کنید و به صورت بوتیبل هارد رو چک کنید

قله بلند
03-10-2011, 21:38
پس رجیستر شدن و نشدن مهم نیست؟ من پوشه کرک رو در محل نصب کپی کردم ولی ثبت نشد. حتماً این کار رو می کنم.

EXTREME
03-10-2011, 21:46
پس رجیستر شدن و نشدن مهم نیست؟ من پوشه کرک رو در محل نصب کپی کردم ولی ثبت نشد. حتماً این کار رو می کنم.
این نمر افزار یک کرک داره که باید محل نصبش کپی کنید

قله بلند
03-10-2011, 23:10
این کار رو کردم ولی ثبت نشد. با نصب این برنامه و خاموش کردن سیستم و یک استراحت حدوداً 1 ساعته، سیستم دچار خرابی شد و دوباره پیغام تعمیر اومد ولی برای node 32 smart security اینجوری نشد. در حال حاضر، hdd regenerator از روی سیستم حذف شد چون پیغام restore اومد.

من سعی میکنم سی دی رو در حالت جاری بسازم تا برای ویندوز جدید، دوباره این اتفاق ها نیافته. یعنی کشف می کنیم که مشکل از کجاست؟

راستی، وقتی سی دی رو ساختم، می تونم هنگام بوت تعیین کنم که فقط فلان درایو رو اسکن کنه و کاری به داریوهای دیگه نداشته باشه؟

EXTREME
04-10-2011, 11:28
این کار رو کردم ولی ثبت نشد. با نصب این برنامه و خاموش کردن سیستم و یک استراحت حدوداً 1 ساعته، سیستم دچار خرابی شد و دوباره پیغام تعمیر اومد ولی برای node 32 smart security اینجوری نشد. در حال حاضر، hdd regenerator از روی سیستم حذف شد چون پیغام restore اومد.

من سعی میکنم سی دی رو در حالت جاری بسازم تا برای ویندوز جدید، دوباره این اتفاق ها نیافته. یعنی کشف می کنیم که مشکل از کجاست؟

راستی، وقتی سی دی رو ساختم، می تونم هنگام بوت تعیین کنم که فقط فلان درایو رو اسکن کنه و کاری به داریوهای دیگه نداشته باشه؟
نه کل درایو هارو از طریق بوت چک میکنه باید بزارید رو حالت scanne &repair

قله بلند
04-10-2011, 11:36
سلام
خودش می گه که لزومی نداره که از اطلاعاتتون بک آپ بگیرید ولی توصیه می شه. یک سری از فولدرها وفایل ها، فارسی اند و اگه بخوام روی سی دی یا دی وی دی رایت کنم، مجبورم انگلیسی شون کنم که خوشایند نیست. بری همین پرسیدم که فقط یک درایو رو اسکن کنه.

من Kaspersky.Internet.Security.2012_v12.0.0.374.Final رو دانلود کردم. اگه می خواهید این رو به جای نود 32 استفاده کنیم.

قله بلند
04-10-2011, 14:33
سلام
من این سی دی رو تهییه کردم و هنگام اجرا گزینه ای در سمت چپ بالای مانیتور، چشمک می زد که نشاندهنده محدودیت بود. شاید به خاطر اینکه این برنامه، ثبت کامل نمی شه.

سه گزینه داشت:
1-نشان دادن سکتور بد
2-اسکن با تعمیر و یا بدون تعمیر
3-نشان دادن ورژن

من گزینه اول رو انتخاب کردم تا ببینم سکتور بد داره هارد یا نه که بعد از یک ساعت و 42 دقیقه، صفحه ای اومد که همه اعداش صفر بود مثلاض سکتور بد نداشت و....

نظر شما چیه؟ ایا لازمه که دوباره عمل اسکن با تعمیر و بدون تعمیر رو انجام بدم؟ یا اینکه برم و ونیدوز رو بریزم و این بار از Kaspersky.Internet.Security.2012_v12.0.0.374.Final استفاده کنم و کل درایوها رو باهاش اسکن کنم؟

منتظر پاسختون هستم تا گام های بعدی رو بردارم.

EXTREME
04-10-2011, 22:26
اگه سکتور بدی نشون نداده پس مشکلی نداره
برید ویندوز رو بریزید و اون ورزن آنتی ویروس رو بریزید ببینیم چی میشه
عجب مشکل عجیب غریبی هم دارین شما
شما بعد از اینکه ویندوز رو عوض کردید درایو های دیگر و my computer رو باز نکنید بعد بیاین اینجا تا من بگم چیکار کنید

قله بلند
04-10-2011, 23:30
حتماً همین کار رو می کنم. به Kaspersky.Internet.Security.2012_v12.0.0.374.Final اجازه بدم که آپدیت بشه؟

خدا کنه مشکل، خودش رو نشون بده.

EXTREME
05-10-2011, 11:26
حتماً همین کار رو می کنم. به Kaspersky.Internet.Security.2012_v12.0.0.374.Final اجازه بدم که آپدیت بشه؟

خدا کنه مشکل، خودش رو نشون بده.
نه
ویندوز رو عوض کنید و هیچ کاری نکنید my computer و درایو هارو باز نکنید بیاین اینجا بگین تا من بگم به روش سرچی درایوهارو سرچ کنیم

قله بلند
05-10-2011, 23:29
سلام. وقتی hdd regenerator رو دانلود کردم و استفاده کردم، انگار سیستم، بیشتر قاطی می کنه. انگار فقط آنتی ویروس نیست که تولید اختلال می کنه.

EXTREME
05-10-2011, 23:30
سلام. وقتی hdd regenerator رو دانلود کردم و استفاده کردم، انگار سیستم، بیشتر قاطی می کنه. انگار فقط آنتی ویروس نیست که تولید اختلال می کنه.
من نظرم اینه که با یه هارد دیگه سیستم رو چک کنی
البته بعد از نصب ویندوز جدید واستید تا بگم چیکار کنید
هماهنگ کردیم دیگه :31:

قله بلند
06-10-2011, 12:25
چرا با وجود hdd regenerator ، مثلاً باید مشکلات، بیشتر بشه؟ چه رویدادی روی هارد اتفاق می افته که اینجوری می شه؟ با وجود اینکه سکنور بد و یا خطایی هم با hdd regenerator ، صادر نشد.

EXTREME
06-10-2011, 12:48
چرا با وجود hdd regenerator ، مثلاً باید مشکلات، بیشتر بشه؟ چه رویدادی روی هارد اتفاق می افته که اینجوری می شه؟ با وجود اینکه سکنور بد و یا خطایی هم با hdd regenerator ، صادر نشد.
حالا فردا 6 به بعد بیا تا ببینم مشکلت کجاست

قله بلند
06-10-2011, 15:35
کسپراسکی ایی که گفتم رو دانلود و آپدیت کردم. می خواستم امتحان کنم ببینم در همین حالتی که سیستم هست، ویروسی یا تروجانی پیدا می شه یا نه. جالبه که برنامه های کاربردی رو به عنوان ویروس و تروجان گیر می ندازه. ویندوزی رو که به اینترنت متصل می شم رو هم چک کردم که بار اول، 5 تهدید رو پیدا کرد و باز دوم و سوم، هیچ مورد مشکوکی پیدا نشد.

قله بلند
07-10-2011, 20:06
سلام. من اماده ام. ونیدوز رو ریختم و داخل هیچ داریوی نشدم.

من آماده ام...

قله بلند
07-10-2011, 21:24
من درایور c و d و e را دارم که روی e، ویندوز جدید ریختم و به اینترنت متصلم. به غیر از اینها، فقط DVD writer رو می بینم. منظورتون اینه؟

EXTREME
07-10-2011, 21:30
من درایور c و d و e را دارم که روی e، ویندوز جدید ریختم و به اینترنت متصلم. به غیر از اینها، فقط DVD writer رو می بینم. منظورتون اینه؟
نه
از طریق ران وارد درایو ها بشن و داخل درایو ها ببینید چه فایل های هیدنی وجود داره اونارو به من بگین

قله بلند
07-10-2011, 21:42
توی درایو e که ویندوز جدید ریختم و چیز دیگه ای نیست، این فایل های مخفی وجود داره:
MSOCache
program data

فایل های غیر مخفی با این نام ها هم وجود داره:
Office 2007 Enterprise SP2 Temp ( Remove After Main Setup )
Windows.old
Windows.old.000

---------- Post added at 09:42 PM ---------- Previous post was at 09:40 PM ----------

درایو c هیچ فایل مخفی نداره چون ونیدوزی روش نیست

فایل های مخفی درایو d که روش ویندوز هست ولی به اینترنت متصل نیست و هرگز متصل نشده، اینها هستند
$INPLACE.~TR
$WINDOWS.~Q
MSOCache
program data

EXTREME
07-10-2011, 21:50
پس در این قسمت هم مشکلی نیست
رو حالت all files دیدید درایو هارو از طریق ران؟

قله بلند
07-10-2011, 21:53
همون مسیر اولیه ای که گفته بودید رو دوباره دیدم و تنها مورد مخفی اون،
AppData
است.

بله، همین هایی بود که براتون نام بردم

EXTREME
07-10-2011, 21:56
همون مسیر اولیه ای که گفته بودید رو دوباره دیدم و تنها مورد مخفی اون،
AppData
است.
خوب حالا من یک نظری دارم
شما آنتی ویروس فعلا نصب نکن و الان هم فکر کنم وضعیت سیستمت خوب باشه
شما تا 1 هفته بدون آنتی ویروس با سیستمت کار کن هر تغییر در سیستم ایجاد شد مثل هنگ یا کم شدن سرعت پیش اومد براتون سریع بیاین مطرح کنین بهترین راه برای پیدا کردن مشکلتون همینه
اگه مشکل هم سخت افزای باشه من به هارد و رم مشکوکم البته رمتون با تست مشکلی نداشته

قله بلند
07-10-2011, 22:01
دیگه می تونم توی درایوهام برم و مثلاً آفیس و فایرفاکس رو نصب کنم؟

چشم، تا جمعه هفته بعد، هیچ آنتی ویروسی رو نصب نمی کنم.

فقط یک موردی:
چرا بعد از نصب آفیس از بین نمی ره؟ البته در حال حاضر، آفیس نصب نیست. اصولاً وجودش مشکل نیست و می شه حذفش هم کرد؟

EXTREME
07-10-2011, 22:08
دیگه می تونم توی درایوهام برم و مثلاً آفیس و فایرفاکس رو نصب کنم؟

چشم، تا جمعه هفته بعد، هیچ آنتی ویروسی رو نصب نمی کنم.

فقط یک موردی:
چرا بعد از نصب آفیس از بین نمی ره؟ البته در حال حاضر، آفیس نصب نیست. اصولاً وجودش مشکل نیست و می شه حذفش هم کرد؟
مشکلی نداره اون
شما هر نرم افزاری میخواین پاک کنید ایندفعه از تو کنترل پنل اقدام نکنید ایندفعه از نرم افزار your unistaller استفاده کنید که علاوه بر پاک کردن برنامه تمام کلید هایی که در رجیستری ویندوز بوجود اورده رو هم پاک کنه

بله میتونید تو درایو هاتون برید مشکلی نداره

قله بلند
07-10-2011, 23:31
می بخشید. فایل های
windows.old
windows.old.000

حدوداً 28 مگ رو روی سیستمم اشغال کردند و کمی احساس کندی می کنم. با خیال راحت می تونم اینها رو حذف کنم؟ چرا توی ویندوز 7، ویندوز قدیمی، به طور کامل حذف نمی شه و این پوشه ها رو تولید می کنه؟

در حال حاضر، یک سری برنامه که وجودشون لازم هست(البته آنتی ویروس، نه) رو ریختم و اگه اتفاقی افتاد، گزارش خواهم کرد.

قله بلند
09-10-2011, 11:08
سلام
امروز یکشنبه، بعد از استراحت چند ساعته سیستم، هنگام روشن شدن، ریست شد.

EXTREME
09-10-2011, 11:39
سلام
امروز یکشنبه، بعد از استراحت چند ساعته سیستم، هنگام روشن شدن، ریست شد.
یعنی آنتی هم نصب نکردی اینطوری شد ؟

قله بلند
09-10-2011, 13:04
سلام
قرار شد که تا انتهای روز جمعه، آنتی ویروس نصب نکنم. البته الان همه چیز خوبه و فقط سیستم یک بار ریست شد.

ویرایش: الان ساعت 3 بعدازظهره. توی این چهار ساعت که سه بار سیستم رو خاموش کردم و سیستم استراحت کرد و دوباره روشن کردم، به غیر از دفعه اول که ساعت 11 صبح بود، هیچ اتفاق غیر عادی یا غیر منتظره ای نیافتاد و همه چیز خوبه. ممکنه که همون ریست اولیه هم یک امر عادی بوده باشه؟

EXTREME
09-10-2011, 20:53
حالا تا جمعه استفاده کن ببینیم چی میشه
مه به هارد و رمت مشکوکم راستی تاپیک طولانی شد و من یادم رفته
بایوس مینتوآ پیدت کرده بودی ؟
پاورتو چک کرده بودی؟

قله بلند
09-10-2011, 22:10
سلام
ساعت 3 و 30 دقیقه بعدازظهر، سیستم رو خاموش کردم و ساعت 9:30 دقیقه شب هم روشنش کردم و با کمال تعجب دیدم که:

1-ویندوز لود نشد و سیستم رو ریست کردم. دستور تعمیر به من داد و از من خواست که restore رو بپذریرم.
2-آیکن ها، دیرتر از حد معمول بارگذاری شدند که مجبور شدم دوباره ریست کنم.

این اتفاق ها وقتی می افتاد که من انتی ویروس می ریختم ولی نمی دونم چرا حالا که آنتی ویروس نیست و برنامه های معمول هر کامیپوتری وجود داره اینجوری شد؟

اصلاً فکرش رو نمی کردم که به من آپدیت بایوس و چک کردن پاور رو پیشنهاد بدید. خدا رو شکر می کردم که از این ها نباشند. بایوس رو چه طوره می شه آپدیت کرد؟ با این اتفاق هایی که افتاده و براتون نوشتم، باز هم می شه به بایوس و پاور مشکوک بود؟

EXTREME
10-10-2011, 00:21
مشکل شما به احتمال زیاد سخت افزاری هست
من برای همین گفتم آنتی ویروس یک مدت نصب نکنید تا ببینم بازم مشکل خودشو نشون میده یا نه که نشون داد
شما بایوس مین رو آپدیت کنید برای آپدیت بایوس مدل دقیق مینتون رو بگین تا بگم چیکار کنید
اگه با آپدیت بایوس درست نشه
من بیشتر به هاردتون مشکوکم و همچنین رم
اگه با چک کردن این دوقطعه هم درست نشد باید برید سراغ چک کردن پاور
بیشتر از همه هارد احتمالش زیاده
چک کردن از نظر من یعنی با یک قطعه دیگه چک کنید
یعنی شما باید با یه هارد دیگه و با یه رم و یک پاور دیگه سیستم رو چک کنید تا بفهمید مشکل از کجاست اگه مشکل از این موارد هم نبود باید موارد دیگرو چک کنیم

قله بلند
10-10-2011, 01:55
سلام
الان صفحه آبی هم اومد وخود سیستم ریست شد و بعد از ریست، صفحه startup repair اومد و تقاضای restore کرد.

جالبه، من روز جمعه، acrobat reader 9 رو ریختم و تار روز یکشنبه مشکلی نبود. هر بار که restore رو درخواست می کنه، این مورد رو پاک می کنه.

من یک هارد قدیمی دارم که 6 گیگی است و در حال حاضر بهترین گزینه است که ویندوز رو نصب کنم و با اون به اینترنت متصل بشم ولی ساتا نیست و ide است. می تونم به جای هارد جدید، این هارد قدیمی رو استفاده کنم؟ چه طوری؟ می خواهید اول با همین هارد امتحان کنیم و اگه مشکل برطرف نشد بریم سراغ آپدیت بایوس؟

ویرایش:
BOIS version/date........American Megatrends Inc. 1104, 01/07/2010
SMBIOS...................2.5

MB ASUS M4A77TD PRO
CPU AMD X2 555(PHONEM)
RAM CORSAIR DDR 1600 4G
HDD W.D ENT GREN32 500G
VGA SAPHIRE DDR3 1G 4670
DVD RW PIOBEER SATA
POWER ACBEL 400W

درسته؟ مشخصات قطعات سیستم رو کامل، گذاشتم.

EXTREME
10-10-2011, 11:10
سلام
الان صفحه آبی هم اومد وخود سیستم ریست شد و بعد از ریست، صفحه startup repair اومد و تقاضای restore کرد.

جالبه، من روز جمعه، acrobat reader 9 رو ریختم و تار روز یکشنبه مشکلی نبود. هر بار که restore رو درخواست می کنه، این مورد رو پاک می کنه.

من یک هارد قدیمی دارم که 6 گیگی است و در حال حاضر بهترین گزینه است که ویندوز رو نصب کنم و با اون به اینترنت متصل بشم ولی ساتا نیست و ide است. می تونم به جای هارد جدید، این هارد قدیمی رو استفاده کنم؟ چه طوری؟ می خواهید اول با همین هارد امتحان کنیم و اگه مشکل برطرف نشد بریم سراغ آپدیت بایوس؟

ویرایش:
BOIS version/date........American Megatrends Inc. 1104, 01/07/2010
SMBIOS...................2.5

MB ASUS M4A77TD PRO
CPU AMD X2 555(PHONEM)
RAM CORSAIR DDR 1600 4G
HDD W.D ENT GREN32 500G
VGA SAPHIRE DDR3 1G 4670
DVD RW PIOBEER SATA
POWER ACBEL 400W

درسته؟ مشخصات قطعات سیستم رو کامل، گذاشتم.
آره سرعت هارد برای ما فعلا مهم نیست فعلا شما با این هارد امتحان کنید و یک مدت ازش استفاده کنید ببینید چطوریه به شرطی که این هارد سالم باشه
اگه درست نشد باید برید سراغ آپدیت بایوس چک کردن رم ها یعنی با یه رم دیگه تست بشه
چک کردن پاور و مین و دما ی قطعات
راستی وقتی ویندوز نصب میکنی درایورها همه کاملا نصب هستند ؟
تداخل سخت افزاری تو دیوایس مینیجر دیده نمیشه ؟

قله بلند
10-10-2011, 12:24
تداخل سخت افزاری تو دیوایس مینیجر دیده نمیشه ؟

اگه تداخل ایجاد بشه چی می شه؟ یعنی توی دیوایس مینیجر چیزی مشخص می شه؟ من چیز غیر عادی نمی بینم. من فقط برای دی و دی رایتر، نصب رو انجام می دم. حتی سی دی کارت گرافیک رو هم نصب نکردم و فقط دوبار این کار کردم که اونهم بر می گرده یک یک ماه پیش

قله بلند
10-10-2011, 14:20
یه نگاهی کردم به هارد 6 گیگی ام که ببینم اتصالات چه طوری باید باشه. روی خود مادربورد، کجا باید بخش ide رو پیدا کنم؟ ساتا رو نوشته.

روی مادربورد، من دو شکاف سفید می بینم که یک شکاف سیاه بینشون هست و یک شکاف ابی رنگ هم به تنهایی می بینم. دو شکاف سیاه رنگ دیگه هم برای RAM ها هستند.

من فقط ویندوز رو روی هادر 6 گیگی بریزم؟ یا اینکه آنتی ویروس رو هم بریزم؟ مدت تست، دو تا سه روز باشه؟ چون به اطلاعات هاردم نیاز دارم.

راستی، هارد 6 گیگی رو برای نبود سکتور بد، با همون سی دی ای که درست کردمف تست کنم تا مطمئن شیم که خرابی نداشته باشه؟

EXTREME
10-10-2011, 18:47
پورت ide روی مین معلومه به همون پورت بزنید
بله 3 الی 4 روز باید با اون هارد کار کنید تا معلوم بشه مشکل از کجاست
یک تست بکنید با اون نرم افزار هارد رو بد نیست

قله بلند
10-10-2011, 20:22
لازمه آنتی ویروس هم بریزم؟ یا اینکه 3-4 روز فقط با ویندوز کار کنم؟(فکر کنم این هارد دیگه آنتی ویروس رو نتونه تحمل کنه و هنگ کنه )
البته این آزمایش رو تا جمعه باید به تاخیر بندازم چون منتظر یک خبر مهم هستم. انشا الله که مشکل معلوم بشه.

EXTREME
10-10-2011, 20:45
لازمه آنتی ویروس هم بریزم؟ یا اینکه 3-4 روز فقط با ویندوز کار کنم؟(فکر کنم این هارد دیگه آنتی ویروس رو نتونه تحمل کنه و هنگ کنه )
البته این آزمایش رو تا جمعه باید به تاخیر بندازم چون منتظر یک خبر مهم هستم. انشا الله که مشکل معلوم بشه.
نه لازم نیست آنتی ویروس بریزی
فقط 4 روز با این هارد باش

قله بلند
11-10-2011, 09:50
یک اتفاقی می افتاد که برای ویندوز 32 بیتی رخ می داد ولی این رویداد، امروز رخ داد.
اشیاء درون صفحه دستکتاپ(رنگ ها و اشیاء) چنان در هم قاطی می شوند که گویی گوشت چرچ کرده می بینیم. فکر می کردم که تا حالا که برای ویندوز 64 بیتی رخ نداده، رخ نخواهد داد که امروز اینجینیم شد. گفتم بگم شاید مهم و مفید باشه.

ویرایش: باز هم یک اتفاق دیگه که همان ریست نشدن هست. دو بار سیستم رو از برق کشیدم تا بتونم راهش بندازم. برام جالبه، حدوداً 1 ماه پیش، با همین شرایط، یک هفته و بدون هیچ مشکلی کار می کردم ولی حالا، به دو روز نکشید که این اتفاق ها داره می افته

EXTREME
11-10-2011, 20:29
قاطی شدن رنگ یا از ویروسه یا بالا بودن دمای گرافیک یا خرابی گرافیک و کابل دیتا و اسلات گرافیک
برای اون مسئله ای که pm دادین من منظورتونو درست نفهمیدم
مینتون الان پورت ide نداره ؟
هارد 60 گیگ ide هست نمیتونید به مین بزنید؟

قله بلند
11-10-2011, 22:18
قاطی شدن رنگ یا از ویروسه یا بالا بودن دمای گرافیک یا خرابی گرافیک و کابل دیتا و اسلات گرافیک
برای اون مسئله ای که pm دادین من منظورتونو درست نفهمیدم
مینتون الان پورت ide نداره ؟
هارد 60 گیگ ide هست نمیتونید به مین بزنید؟

خدا به داد برسه از این قاطی شدنه؟! خدا کنه با هاردی که می خوام امتحان کنم، اینها رفع بشن.

هاردی که می خوام استفاده کنم، 6 گیگی است یعنی خیلی با حاله!!!

من فکر می کردم که باید دی وی دی هم دارای ide باشه ولی انگار همون هارد رو بتونم به مادربورد متصل کنم کافیه. درسته؟ می تونم با دی و دی حاوی ویندوز 7، نصب رو انجام بدم.

---------- Post added at 10:18 PM ---------- Previous post was at 10:17 PM ----------

راستی دمای همه قطعات رو چه طوری بفهمم تا اعلام کنم؟ با همین سیستم می خوام این کارها رو بکنم و نتیجه رو بگم

EXTREME
12-10-2011, 11:52
با نرم افزار hw monitror میتونید دما رو ببینید
هارد 6 گیگی ندارم احتمالا 60 گیگ هست که شما میگید 6 گیگ
رو هارد ide میتونید سون هم بریزید

قله بلند
12-10-2011, 21:44

در مورد دمای قطعات:
اگه نمایش داده نشد
آدرس تصویر اینه:

سیستم حدوداً یک ساعتی هست که روشنه و کار می کنه.

دما خوبه؟ هنوز روی همون هارد هستم و چیزی رو تغییر ندادم و هر بار که وارد سیستم می شم، شرایط، سخت تر می شه یعنی سیتم، انگار خراب تر می شه. حالا این ازمایش ها رو با هارد جددی هم باید انجام بدم.

EXTREME
12-10-2011, 22:24
دما خوبه پس میمونه هارد و رم و پاور
که باید با یک قطعه ی دیگه ای چک بشه

قله بلند
12-10-2011, 22:57
الحمدالله. از هارد شروع می کنیم.

قله بلند
13-10-2011, 16:09
چشمتون روز بد نبینه. هارد 6 گیگی رو به بدبختی جا انداختم(به کمک بابام). ویندوز 7 رو که روی دی وی دی رایت کرده بودم رو به عنوان boot device نمی شناخت. مجبور شدم از ویندوز xp استفاده کنم ولی بیشتر از 3 گیگ رو اشغال کرده بود. به هیچ عنوان نیز تولید کانکشن نمی کرد(البته از نوع adsl). این هارد فکر نکنم به درد ونیدو ز7 بخوره. احتمالاً مشکل کمبود حافظه پیدا می کنیم.
باید درخواست کنم ببینم کسی می تونه یه هارد پرحجم تر به من قرض بده.

چه آزمایشات سختی هستند.

ویرایش: راستی، این هارد 6 گیگی، سکتور بد نداشت ولی 13 مورد delay داشت. یعنی هارد، خرابه؟

EXTREME
13-10-2011, 22:36
شما با ویندوز xp هم میتونید تست کنید
مسئله ای نیست شما با هارد پر حجم تر هم امتحان کنید
ساختن کانکشن که به سخت افزار مربوط نیست تو ایکس پی از all programs در accesories میتونید رو حالت pppoe نصب کنید

قله بلند
14-10-2011, 09:05
سلام
هر روز تا صفحه پیغام start up repair نیاد، سیستم من درست نمی شه و سامون نمی گیره. بعد از اینکه restore رو پذیرفتم، به بخش Event veiw رفتم. این پیغام یعنی چی؟

آدرس تصویر

که در img89-net گذاشته شده است.

EXTREME
14-10-2011, 14:16
پس با یه هارد دیگه هم همینطور بوده پس مشکل از هارد نیست
رم و پاور رو چک کردین
فکر کنم آخرش مین رو باید چک کنید
بایوس مین رو هم آپدیت کنید

قله بلند
14-10-2011, 14:39
نه هنوز روی همون هارد هستم. اگه خدا بخواد، یه هارد پیدا کردم که نتایج عملکرش رو می گم خدمتون. صبح، وقتی سیستم رو روشن کردم و دوباره همون اتفاق ها افتاد، به این قسمت رفتم و چنین چیزی دیدم. گفتم که بگم ببینم یعنی چی و منظور چی هست.

EXTREME
14-10-2011, 15:25
پس با یه هارد دیگه سیستم رو چک کنید و نتیجرو بگین

قله بلند
14-10-2011, 16:14
حتماً. نتیجه ها رو می گم.
الان که بعدازظهر جمعه است، دو RAM رو در اسلات های مشکی قرار دادم. ببینیم چی می شه تا HDD رو از فرد مورد نظر تحویل بگیرم.

ویرایش: الان یک ساعت هست که سیستم داره با تعویض جای RAM ها از اسلات های سفید به مشکی کار می کنه. وسط کار، به یک باره صفحه آبی اومد و سیستم قادر به ریست شدن و خاموش شدن نبود. سیستم رو از برق کشیدم تا تونستم روشنش کنم. دما بعد از یک ساعت کار اینگونه است:

یعنی چی؟ یعنی این اسلات ها هم مشکل دارند؟
آدرس تصویر:

قله بلند
14-10-2011, 20:31
سلام
با جابه جا کردن RAM ها و انتقال اونها به اسلات های مشکی، اوضاع، لحظه به لحظه داره بدتر می شه. همین الان، که سیستم، دو ساعتی خاموش بود، سه بار ریست شد، دو بار صفحه آبی اومد و یک بار هم رنگ ها قاطی شد. این دیگه چه وضعیه؟ نکنه، مادربورد مشکل داره؟:19:

EXTREME
14-10-2011, 20:36
سلام پیغام دادم بهتون
اگه با یه رم و پاور و هارد دیگه هم همین اتفاق بیفته میتونه از مین و از بایوس مین باشه
بایوس مین رو اگه میتونید آپدیت کنید
راستی این مشکل از گرافیک هم میتونه باشه
من فکر کنم سیستم شما چند قطعش مشکل داره و مشکل از یک قطعه نیست
هم قاطی شدن رنگ دارین و هم موارد دیگه
حالا شما به ترتیب اون مواردی که گفتم چک کنید به نتیجه میرسین
حالا اگه به نتیجه نرسیدین باید قطعات روی یه مین دیگه سوار بشه که بیرون باید این کارو براتون انجام بدن
البته بعد از چک کردن اون قطعاتی که گفتم