PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد چند مادر بورد

عبدالرضا
25-03-2005, 23:05
سلام به همه ی برو بچ پی سی ورلد
لطف کنیددر مورد اطلاحات زیرکه در مورد MB است یه تو ضیحی بدید مخصوصآ قسمتهای که توی پرانتزه ممنون میشم . با تشکر.

• Supports 2 unbuffered DIMM of 2.5 Volt DDR SDRAM
• Supports up to 2 GB memory size with non-ECC
• Supports Single Channel DDR 400 (overclock) * /333/266 MHz and up (*In order to use DDR 400, FSB 800 CPU is required).
(Due to the High Performance Memory design, motherboards or system configurations may or may not operate smoothly at the JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council) standard settings (BIOS Default on the motherboard) such as DDR voltage, memory speeds and memory timing. Please confirm and adjust your memory setting in the BIOS accordingly for better system stability).
Example: Kingston HyperX DDR500 PC4000 operates at 2.65V, 3-4-4-8, CL=3.
For more information about specification of high performance memory modules, please check with your Memory Manufactures for more details.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• One AGP slot supports 4x at 1.5V (3.3v is not supported)
• Five PCI 2.2 32-bit Master PCI Bus slots. (support 3.3v / 5v PCI bus interface) * Support multi-communication PCI Device on PCI 5 (Orange Slot)

HamidFULL
31-03-2005, 21:17
رضا جان شما يه دفعه بگو کل سختفزار رو بگو ديگه! :lol: نميشه اين همه رو توضيح داد خيلی خيلی طول ميکشه :arrow: چون هر قسمت کلی بحث داره از دوستان اگر کسی وقتشو داره بياد بگه!!!!
در ضمن رضا جان شما ميتونی بحث هارو از اول بخونی و دنبال کنی و با تحقيقات خودت اين هرو کم کم بفهمی

برای قدم اول شما در مورد فرکانس و Clock Ram رم تحقيق کن و نتيجه رو اينجا بگو :wink:

عبدالرضا
04-04-2005, 23:07
برای قدم اول شما در مورد فرکانس و Clock Ram رم تحقيق کن و نتيجه رو اينجا بگو
حمید جان با سلام

تا اون جایکه من میدونم فکر کنم ram clock سرعت یه رم رو نشون میده . اگه مقاله ي در اين
مورد هست لطف كن به من معرفي كن.

نميشه اين همه رو توضيح داد خيلی خيلی طول ميکشه

لطف كن يه توضيح مختصر مختصر بده ممنون ميشم .

حميد جان شرمندم يه سوال ديگه هم دارم صداي سيستمم گه گداري (البته نه زياد )خو د به خود قطع ميشه و بايد يه log off بكنم تا دو باره وصل بشه اما امروز يه دفعه صدا قطع شد و
به دنبال ان سيستم به كلي قفل شد و هنگ كرد اين اولين بار بود كه سيستمم هنگ ميكرد (يه خورده ترسيدم ) حميد جان بگو مشكل از كجاست . يا علي :oops:
اين هم مشخصات سيستمم
MB:msi 845pe neo series model (6580 ))q

cpu:2.40 intel
HD:maxtor 40 gb
ram:256:333 hz

shania
05-04-2005, 10:21
در مورد
Supports up to 2 GB memory size with non-ECC
يك سري از رم ها هست كه بيشتر در سرور ها استفاده مي شه و گرون قيمت هم هستند رم هاي ecc(error check & correct) هستش. اين رم ها قابليت تصحيح اشتباهاتي رو داره كه در رم هاي معمولي اتفاق مي افته و سرعت دسترسي به اطلاعات رو كم مي كنه. براي استفاده از اين رم ها بايد از مادربرد هايي استفاده كرد كه اينها رو ساپورت مي كنه. (اميدوارم درست توضيح داده باشم :oops: )

عبدالرضا
05-04-2005, 12:27
با سلام
shania جان ممنون . لطف کن در مورد اصطلاحات دیگه هم یه توضیحی بده ممنون میشم .
hamidfull منتظر جواب شما هم هستم .

HamidFULL
06-04-2005, 00:18
رضا جان من دير امدم اينجا شرمنده بزار تازه باز شده سرمون شلوغه
در مورد مقاله شما ميتونی به سايت رم های معتبر بری و PDF های مربوط به رم رو بگيری و مثلاً به من بگو DDR400 حدود چه Ram Clock ايی داره؟

مشکل صدای سيستم شما نرمفزاری هست چون Sound cart شما unboard هست و عمرا خراب نميشه
احتمالاً شما يه sound device ديگه داريد که از کارت صدای شما استفاده ميکنه که اين مشکل پيش مياد
در مورد هنگ هم نگران نباش هنگ که هميه سيستم ها دارن اگه در اين مورد زياد بايد يه فکری کرد 1 2 بار مهم نيست

Supports up to 2 GB memory يعنی Motheerboard شما تا 2GB رم رو ساپرت ميکنه و ميتونی روش بزاری

shania جان درست ميگه ولی اين رم ها خيلی هم گرون نيستن و بايد اين تکنولوژی رو Motherboard Chipset ساپرت کنه تا شما بتونی رم با تکنولوژی ECC بزاری که کارش تصحيح اشتباهات هست برای جلوگيری از کار دوباره پردازنده و جلوگيری از هنگ و ...

عبدالرضا
06-04-2005, 17:15
hmidfull جان با سلام

اقا ما باید شرمنده باشیم که مزاحم شما میشیم .

درمورد صدا یعنی په sound device ممکنه از کارت صوتی من استفاده بکنه . و ایا این احتمال هست که مشکل از هارد باشه.
در مورد ram clock ddr 400 فکر کنم 200 باشه .
حمید جان اد رس یه سایت فارسی در این مورد اگه داری لطف کن لینکش رو برام بذار ممنون میشم.
حمید جان قیمت این رمهای ECC حدودآ چه قدره.

با تشكر

HamidFULL
06-04-2005, 21:39
سلام رضا جان خواهش ميکنم
فکر نميکنم مشکل از هارد باشه! چون ربطی به هارد نداره وقتی صدای شما قطع ميشه مگه ويندوز از کار ميافته يا دسترسی به هارد نداری اگه دسترسی داری که مشکل از هارد نيست
در مورد ram clock ddr 400 هم درسته آفرين 200MHz هست ولی شما به من بگو پس اين چيه که مينويسن DDR400MHz :?:
والا رضا جان من سايت فارسی در اين مورد سراغ ندارم واقعاً شرمنده کتاب ها و چيز هايی هم که هست يا خارجی هست يا خيلی حرفه ايی
بچه ها اگه ميشناسن اينجا لطف کنن بگن

رم هايی که ECC ساپرت ميکنن نسبت به مدل مشابهشون که ECC ندارن حدود 20 تا 30 هزار تومان گرونتر هستن مثلاً KingStone های اصل که تو ايران هم نيست!

عبدالرضا
06-04-2005, 23:00
HamidFULL باسلام

حميد جان من به هارد دسترسي دارم ولي وقتي صداي سيستم قطع ميشه و مديا پلير
رو باز مكنم تصاوير رو به صورت بريده بريده نشون ميده انگار كه مثلا سر عت تصوير رو
گذاشته باشي رويslow به خاطر اين ميگم شايد اشكال از هارد باشه.

من بگو پس اين چيه که مينويسن DDR400MHz

والا اينو ديگه نمدونم .لطف كن يه توضيحي در اين مورد بده ممنون ميشم.
بازم ممنون[/url]

HamidFULL
07-04-2005, 21:53
رضا اگه کلاً در بقيه مواقع سرعت هارد خوب هست و اين مشکل رو نداره احتمالاً اين مشکل از هست که با يه عوض کردن ويندوز درست ميشه چون گفتی با مشکل حل ميشه
ولی زياد نگران نباش

DDR يعنی Double Data Rate يعنی بطور خلاصه رم هايی که دو برابر رم های SD سرعت دارن و ميتونن اطلاعات رو دوبرابر منتقل کنن حالا اينو زياد باز نميکنيم پس وقت اي ميگيم Ram Clock 200MHz اين ضربدر 2 ميشه و ميشه 400MHz و فرکانس اصلی رم رو نشون ميده همينطور DDR333MHz با Ram Clock 160.7MHz هست يعنی 160x2

عبدالرضا
10-04-2005, 00:34
حمید جان سلام

دستت درد نکنه لطف کردی جوابم رو دادی واقعا کارت حرف نداره.

حمید جان هر وقت دستت رسید و سرت خلوت شد یه توضیح کلی در مورد اصطلا حات بالا بده.

یه سوال دیگه هو داشتم . میخوام بدونم فرق CPU های intel با هسته northwood با prescott در چیه و کدامش بهتره .

بازم ممنون . :) :)

HamidFULL
10-04-2005, 22:56
سلام رضا جان خواهش ميکنم شما لطف دارين
چشم رضا جان من کم کم و سره فرصت و در تاپيک های مختلف کم کم توضيح ميدم
رضا جان هسته يه Northwood هسته ی قديمی تر CPU های اينتل هست که نسل جديد Prescott هست و البته Gallatin هم امده!
مسلما Prescott خيلی بهتر هست چون حدود 70 ميليون ترانزيستور بيشتر از Northwood داره در ضمن به تاپيک مقالات در مورد CPU های اينتل برو اونجا هسته يه Prescott رو بچه ها برسی کردن Prescott هسته يه 90nm هست که Northwood هسته يه 130nm هست که خيلی تکنولوژی پيشرفته تری نسبت به Northwood هست و Performance و مصرف برق و همچی يه اين 2 تا فرق ميکنه

عبدالرضا
10-04-2005, 23:10
حميد جان سلام

و ممنون :) :) :)

عبدالرضا
11-04-2005, 23:10
سلام حمید جان

یه سوال داشتم .

اقا حمید سیستمهای 64 بیتی شرکت intel برای PCها کی به بازار میاد . چون من میخواستم سیستمم رو ارتقا بدم ولی گفتم
یکدفعه سیستمم رو به 64بیتی INTEL ارتقا بدم.

با تشکر :P

HamidFULL
12-04-2005, 10:28
سلام رضا جان 64 بيتی های اينتل ببين تو خارج که 1 ماه هست به بازار آمده و تا 6-7 ماه ديگه هم تو ايران مياد ،ولی احتمالاً قيمتشن بالاست يعنی 2.8 اش حدود 250.000 البته
هنوز هيچی دقيق مشخص نيست! ولی حالا حالا ها 32 بيتی های اينتل جواب ميدن و مشکلی نخواهند داشت

عبدالرضا
12-04-2005, 23:04
HamidFULL, سلام و خيلي ممنون :D :D :D

عبدالرضا
13-04-2005, 23:06
حمید جان سلام
حمید جان شرمندم این مدت شما رو خیلی اذیت کردم
اقا حمید میخواستم بدونم CPU:2.40 Prescott:FSB/533:cache1mb از نظر سرعت و قدرت به پای
CPU:2.40 northwood :FSB/800:CACHE/1MB میرسه .حمید جان اگه برات زحمت نمیشه یه مقدار در این مورد توضیح بده
ممنون میشم .اقا حمید این SMBus 2.0 support یعنی چه یه مقدار هم در این مورد توضیح بده .
با تشکر

HamidFULL
15-04-2005, 23:02
سلام رضا جان اولاً اين مشخصاتی که شما گفتی اشتباه است من اصلاح ميکنم :
CPU 2.4C Prescott FSB800 cache1mb
CPU 2.4B northwood FSB533 CACHE1MB
عزيز اولی يعنی 2.4C خيلی قدرتمند تر از دومی هست به چند دليل 1 اولی HT داره ولی دومی نداره
2 اولی هسته يه Prescott هست ولی دومی Northwood و اخر اولی Clock 200MHz هست ولی دومی Clock 133MHz

عبدالرضا
19-04-2005, 23:05
حمید جان سلام

ممنون اقا حمید که جوابم رو دادی .

اقا حمید یه سوال دیگه هم داشتم . امروز داشتم برای چندمین بار مقالت را درمورد پردازندهای اینتل می خوندم یه سوال برام
پیش امد حمید جان اگه بخوایم یه سیستم رو به 64بیتی ارتقاء بدیم فقط باید CPU رو به 64بیتی ارتقاء بدیم یا باید مادر بورد و
قسمت های دیگه رو هم عوض کنیم اگه برات زحمت نمیشه یه مقدار در این مورد توضیح بده .

بازم ممنون

HamidFULL
19-04-2005, 23:39
سلام رضا جان خواهش ميکنم بابا شما مارو شرمنده ميکنی
عزيز برای 64 بيتی موضوع ايی که مطرح ميشه اينه که شما بايد از Chipset ايی که 64 Bit ساپرت ميکنه استفاده کنی
مثل intel 915P و برای رم هم چون نياز به پهنای باند زياد هست بايد از DDR2 استفاده کنی البته از DDR هم
ميشه استفاده کرد البته اين به Chipset بستگی داره
ولی بقيه قطعه ها مشکلی ندارن البته سيستم عامل هم بايد 64 بيتی باشه
مثلاً برای اينتل Socket LGA775 توانايی 64 bit رو داره و Chipset 915 به بالا هم 64 بيتی ساپرت ميکنن
البته رضا جان من فقط در مورد اينتل گفتم

عبدالرضا
21-04-2005, 23:08
HamidFULL, حميد جان ممنون :P

HamidFULL
23-04-2005, 21:42
خواهش عزيز در خدمت هستيم

سعید مشکی
25-04-2005, 14:01
عبدالرضا جان سلام
با اجازه اساتید میخواستم اگه بتونم و سوادم هم اجازه بده کمکتون کنم.
در رابطه با مشکل صدا باید بهتون بگم که اگر با نصب ویندوز مشکلت حل نشد(که به احتمال زیاد حل نخواهد شد) با آپگرید کردن بایوس سیستمت مشکلت حل خواهد شد.
در رابطه با سی پی یو 64 بیتی اینتل هم اگه ناراحت نمیشی و تو ذوقت نمیخوره بهت توصیه میکنم که این اشتباه رو نکن . البته در این که این سی پی یو ها قابلیتهای فراوانی دارند و سرعت محاسباتی آنها فوق العاده است شکی نیست . اما ایرادی که این سی پی یو های اینتل دارند این است که با نرم افزار های 32 بیتی ( که بصورت معمول شما از آنها استفاده میکنی) سازگاری خوبی ندارند و شما در زمان بوت سیستمتون حتما باید مشخص کنید که با چه نرم افزار هایی میخواهید کار کنید بطور مثال اگه شما در حین کار باویندوز 64 بیتی بخواهید با یک برنامه 32 بیتی کار کنید باید حتما سیستم را ریستارت کرده و در زمان اجرا و در جواب سئوالی که از شما می پرسه که از قابلیت 32 بیت و یا 64 بیتی شما 32 بیتی رو انتخاب کنید که اینتل هنوز نتونسته این مشکل رو حل کنه . اما سی پی یوهای AMD علاوه بر سرعت محاسبات فوق العاده و انجام عملیات گرافیکی عالی این مشکل رو هم ندارند چرا که بصورت سوئیچینگ عمل کرده و بلافاصله در زمان اجرای برنامه های 64 بیتی و 32 بیتی خود به خود برنامه را با ظرفیت ممکنه اجرا میکند و نیز بعلت داشتن فرکانس پایینتر از اینتل و تبادل حرارتی بهتر بصورت بهینه از برق استفاده میکند که این خاصیت اجازه میدهد تا علاوه بر داشتن اصطحلاک کمتر و کارائی بالا در زمانی که شما سیستمتون رو بدون فعالیت نگه میدارید حتی فن سی پی یو روهم خاموش میکنه تا مصرف فوق العاده کمی داشته باشید.
ضمنا اگر در زمان بالا اومدن سیستم تونستید اون رو انقدر سنگین کنید که کند بالا بیاد و بتونید پیغام خوش آمد گویی ویندوز رو ببینید یک جایزه دارید. چرا که در زمان بوت سیستم انقدر سریع بالا میاد که شما پیغامWELCOM رو نخواهید دید.
امیدوارم خوب توضیح داده باشم.
اگر باز هم به اطلاعات بیشتری احتیاج داشتید ما درخدمتیم.
موفق باشید.

عبدالرضا
22-05-2005, 11:57
سعید مشکی, ممنون

Razel
25-01-2006, 00:06
سلام
من اطلاعات زیادی در مورد سخت افزار ندارم و می خوام cpu خودم رو ارتقا بدم.
cpu من intel 2.4 celeron هست و می خوام از بین intel3.2fullcash و amd 64bit یکی رو انتخاب کنم.
هر جایی رفتم یکیش رو تعریف کردن .
واقعا تو دوراهی موندم.
درضمن دلیل اینکه amd 64 بیتی ارزون تر از intel هست چیه؟

از دوستان تقاضا دارم کمکم کنن،چون واقعا تو دوراهی موندم.
اگه آخرین قیمت این cpu ها رو هم بگید خیلی ممنون می شم.

دمتون گرم :happy: