PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : چگونه با کیبورد خود آیپد کاملا فارسی بنویسیم ( گ چ پ ژ )

emadpumad
25-09-2011, 14:48
درود بر شما اعضا محترم
در اینجا قصد دارم تا به معرفی یکی از نکات جالب و کاربردی بپردازم
امید وارم که مفید واقع بشه
بدون حاشیه رفتن شروع میکنیم
برای تایپ فارسی در ipad به آدرس زیر میرید General=> Keyboard = > International Keyboards =>Add New Keyboards و کیبرد Arabic رو انتخاب میکنید .سپس در هنگام تایپ در جای مورد نظر برای تایپ کلمات ( گ چ پ ژ ) کلید هاییو که بهتون میگم رو 2 ثانیه نگه میدارید تا حرف مورد نظر پیدا بشه بعد دستتون رو بدونه اینکه بلند کنید میکشید میبرید روی حرف مورد نظر و خلاص
برای گ => ک
برای پ => ب
برای چ => ج
برای ژ => ز
برای آ => ا
من که خودم وقتی این رو متوجه شدم خیلی خوشحال شدم خیلی بهتر و آسون تر از کیبوردهای تصبی هست که معمولا بعضیا باید بیرون برنامه تایپ و سپس Copy & Past کنی
با آرزوی موفقیت برای شما

Hamid..God
25-09-2011, 22:49
ممنون شگرد جالب و البته خيلي مهمي بود و ميتونه خيلي به دوستان كمك كنه بار ها شده بود كه با دوستاني رو به رو شده بودم كه اين مورد رو نميدونستن و بار ها توضيح داده بودم (مثل نارنجي) ولي اين تاپيك موتونه كمك خوبي باشه
يه چيزه ديگه هم بگم اگه دو تا دكمه ي home ولاك رو همزمان بزنين از صفحه عكس (اسكرين شات) ميگيره
اگه يه چيزي هم تايپ كنيد بعد با يه تكون كوچيك ميتونين اندوش كنين ( هر جايي كه باشين در دست رسه) 

emadpumad
26-09-2011, 00:06
درود بر حميد آقا
بسیار ممنون از اینکه تجربیات خود رو در اختیار ما گذاشتید

yas_6969
22-10-2011, 11:29
خوب دوستانی که OS5 هستند و ایپد 1 دارن و میخوام کیبورد فارسی داشته باشن سورس زیر را ادد کنن و برنامه enable persian keyboard for os5 رو نصب کنند.
repo.i-os.ir

برای os4 هم نرم افزاری هست به نام persian keyboard for os4

emadpumad
22-10-2011, 13:09
خوب دوستانی که OS5 هستند و ایپد 1 دارن و میخوام کیبورد فارسی داشته باشن سورس زیر را ادد کنن و برنامه enable persian keyboard for os5 رو نصب کنند.
repo.i-os.ir

برای os4 هم نرم افزاری هست به نام persian keyboard for os4

درود بر شما
متاسفانه كيبورد فارسي فقط براي افرادي قابل استفاده هست كه دستگاهشون جيلبرك شده باشه و اين خيلي بده

stulibious
08-12-2011, 12:47
درود بر شما اعضا محترم
برای تایپ فارسی در ipad به آدرس زیر میرید General=> Keyboard = > International Keyboards =>Add New Keyboards و کیبرد Arabic رو انتخاب میکنید .سپس در هنگام تایپ در جای مورد نظر برای تایپ کلمات ( گ چ پ ژ ) کلید هاییو که بهتون میگم رو 2 ثانیه نگه میدارید تا حرف مورد نظر پیدا بشه بعد دستتون رو بدونه اینکه بلند کنید میکشید میبرید روی حرف مورد نظر و خلاص
برای گ => ک
برای پ => ب
برای چ => ج
برای ژ => ز
برای آ => ا
من که خودم وقتی این رو متوجه شدم خیلی خوشحال شدم خیلی بهتر و آسون تر از کیبوردهای تصبی هست که معمولا بعضیا باید بیرون برنامه تایپ و سپس Copy & Past کنی
با آرزوی موفقیت برای شما

یعنی یک دنیا ممنون از این اطلاعاتی که دادی. از عذابی که این چند وقت دچارش بودم راحتم کردی.

فقط اینو دوست دارم بگم که Jailbreak کردن اونقدام بد نیست. اولآ که کاملآ قانونی هست دومآ بعضی وقتا واقعآ احتیاجه.
بازم ممنون
Under the Digital Millennium Copyright Act, jailbreaking Apple devices is legal in the United States

vahid6489
28-12-2011, 20:57
الان این شگردی که گفتی فقط برای jailbreak شده هاس؟
کلا چه قدر مشکل پیدا میکنم در مورد فونت فارسی؟
ممنون

emadpumad
29-12-2011, 03:23
الان این شگردی که گفتی فقط برای jailbreak شده هاس؟
کلا چه قدر مشکل پیدا میکنم در مورد فونت فارسی؟
ممنون
درود
این روش هیچ ربطی به جیلبریک ندارد
و اصولا دستگاه ها بدون جیلبریک هم با فارسی کوچکترین مشکلی ندارند

endevb
04-06-2012, 21:34
درود بر شما اعضا محترم
برای گ => ک
برای پ => ب
برای چ => ج
برای ژ => ز
برای آ => ا
با آرزوی موفقیت برای شما

آقا واقعا دستت درد نکنه . خداصد در دنیا هزار در آخرت بهت عوض بده . ما رو نجات دادی . خیلی خیلی خیلی خیلی خیلی .... ممنون .................

pouriapesar
09-07-2012, 21:13
أبا خدا خيرت بده ٠سپاس٠

NeodymiumCarbide
18-12-2012, 22:45
اگه جیلبریک هستین میتونین تویک Enable Persian Keyboard رو از ریپوی insanelyi دانلود کنین که ios5 ساپورته و همه ی حروف رو داره

mahsa.artmis
04-01-2014, 19:55
سپاس. واقعا عالی بود

Nocturne
10-01-2014, 00:06
مرسی از استارتر
فقط یه ایراد می بینم. البته به جز دو نقطه زیر ی ها، ایراد اینه که چطور میشه کلمات پیشنهادیش رو (یه جور تصحیح خودکاره دیگه) برای عربی برداشت؟ چون کلمات رو با دایره لغت عربیش مقایسه میکنه و عمدا یه چیز دیگه میزنه...

elham_art
25-12-2014, 23:30
خیلییی خوب بووددددد..ممنون