PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حدود درجه حرارت سی پی یوamd در منطقه خوزستان (گرما

satdw
19-06-2006, 16:44
سلام دوستان.دوستانی که بحث حرارت رو پیش میکشن ومیگن دمای سی پی یوAMD مثلا 36 درجه یا بیشتر یا کمتر است تو چه منطقه آب وهوایی هستن با چه درجه حرارت هوایی ؟ وآیا این دمای سی پی یو AMD که میگین تو خوزستان با این گرمای تابستون 45 درجه سانتیگراد همینطوره ؟ چون من یه LGAمادر بورد ASUS P5WD2-E PRIMIUM از دوبی گرفتم تایوانی الان با سی پی یو 2.8 1M L2 درجه حرارت اون در ابتدای کار 58 میزنه در حین بازی هم زیر کولر گازی (اینجا تو منطقه خوزستان وجود کولر گازی از نون شب هم لازمتره ) دمای اون حدود 70 تا 73 میزنه .دوستان خواستم بدونم آیا با این وضیت گرما میشه از AMD تو این منطقه استفاده کرد...با تشکر فراوان

mndbnt
19-06-2006, 18:18
دما اين سي پي يو در حالت عادي بين 35 تا 40 است. در بايوس نگاه كن ببين دور فنت چند است ؟ بايد بالاي 5000 باشد .
احتمالا فن را خوب جا نينداختي ؟ شما دما را با چه برنامه اي ديدي ؟

Devil Lord
19-06-2006, 19:41
70 تا 73 اونم واسه یک Cpu که اور هم نیست زیاده حتما مشکلی داری ولی مطمئنن در استفاده از Amِd مشکلی نخواهی داشت

hamed_mj2004
19-06-2006, 20:35
با سلام
من حامد هستم و تازه ثبت نام كردم من هم مثل تو اين مشكل داشتم سي پي يو من هم اي ام دي بود ولي 3000منطقه ما هم گرمي اش مثل شما يا بيشتر است (جهرم-جنوب فارس) و كولر گازي هم نداريم چون نون شب داريم :ohno:
كلي وقت دنبال اين بودم همه قطعات رو عوض كردم دما سي پي يو من بيشتر مي شد 80 يعني اونقدر زياد كه مادربورد فرمان خاموشي مي داد.يه روز يه مادربورد از يكي از آشناها گرفتم و عوضش كردم درست شد. مشكل از اون بود من به تو پيشنهاد مي كنم مادربوردت رو عوضكن( نو نخر از يه نفر يه دست دوم براي تست بگير) بعد همون بازي رو باز كن و تا مي توني باهاش كار كن ببين اوجور ميشه يا نه.
علت از فن نيست.
با تشكر :biggrin:

Mezzo
20-06-2006, 02:43
اگه كيس دماسنج داره كه دماي محيط رو نشون ميده و دماي cpu هم هيچوقت از اون كمتر نميشه
(مگه از liquid cooling استفاده كني) چون فن در حالت ايده آل ميتونه دماي cpu رو تا دماي محيط
كاهش بده. مثلا الان دماسنج كيس من 31.2 درجه نشون ميده ودماي cpu amd من 36 درجه هست
با دور فن 1500 .