PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی کاملا مسخره و ضد حال

ali2424
24-09-2011, 16:49
سلام دوستان توی این هفته اینقدر حالم گرفته شد که اخرم با تجربه خودم نفهمیدم مشکل چیهو اما داستان من بنا به مخالفت دوستان و اصرار خودم این مین 790 fx gd 70 رو با msi 890 fx gd 70 عوض کردم همه چیز خوب پیش میرفت که ناگهان فهمیدم کارت ماهوارم کار نمیکنه بنا براین این کارا انجام دادم اپدیت بایاس تعویض ویندوز سون دیفالت کردن بایاس باز کردن تمام قطعات و دو بار اسمبل کردن بعدش فکر کردم شاید کارتم سوخته که با سیستم دوستم چک کردم درست بود الان که کارت نصب کردم روی سیستم خودم یکبار میشناسه و درست کار میکنه ولی به محض اینکه خاموش میکنم و روشن میکنم دو باره نمیشناسه در ضمن اسلت مین هم با کارت شبکه و مودم دایل اپ تست کردم اونم درست بود وا قعا کلافم کرده دیگه نمیدونم باید چه کار کنم

MB:MSI 890FX GD 70 Cpu:AMD 1090 @3.8GHz HT FERQANCE:2400 NB Ferqance:2400 (NB+SB=4800 GH)
CPU Cooler:Tuniq tower EXTREEM 120
RAM:8 Gb @ CRUCAIL BALSTIC 4*2 GIGA PC 12800 8 8 8 24 RUNING 1600 @7 7 7 20
VGA:ati Sapphire 6870*2 cf (16.16) core clock 1000 memory clock 1250*4=4800
Monitor:LG E2250T
--- sky star 2
PSU:GP 885 Case: Green X3
HARD:Seagate *3 raid 5

EXTREME
24-09-2011, 17:46
علی جان یعنی تو اون اسلات pci کارت شبکه و مودم رو میزاری درسته و مشکلی نداره و کارت --- میزاری فقط مشکل داره؟
بعد کارت --- هم تست کردی رو سیستم دیگه درست بوده ؟
یک پاور دیگه بزار رو سیستمت و با اون چک کن
بیرون از کیس به صورت open air هم چک کردی ؟

MAGIDIYUM
24-09-2011, 18:18
سلام برادر

آقا چه جالب...به طور اتفاقی این تاپیک رو دیدم..من هم حدود هشت ماه پیش سر همین قضیه با یک سیستم که مینش giga 880gp بود و به خاطر این مساله عوضش کردم که به اصطلاح درست بشه و به جاش یه مین giga 890gpa-ud3h گرفتم کلی گرفتار شدم و دقیقا همین مشکل رو داشتم..کارت دی وی بی ای که من استفاده کردم برای این سیستم اسکای استار 2.8 است و نمیدونم چرا از لحاظ شناسایی دیوایس دی وی بی مشکل داره.یه دفعه میبینی 10 بار که سیسیتم روشن و خاموش میشه اصلا نمیشناسه و یه بار میشناسه و ممکنه تا یه هفته خوب کار کنه و دوباره بدبختی پشت بدبختی....حالا این مشکل یه سری مساله ی دیگه هم به وجود آورده من با دی وی بی یه مودم هم برای سیستم گرفته بودم که مثلا هر وقت دیوایس دی وی بی شناسایی نمیشه مودم هم دیوایسش میپره و کار نمیکنه و حتما باید سیستم ریست بشه و دی وی بی شناسایی بشه تا دوباره مودم کار کنه.....به نظر من کلا این چیپست سری 8 ای ام دی مشکل داره و پر از نقص هست این از دیوایسش و هم اینکه پهنای باند اف اس بی این مین بردا بیشتر از فرکانس 1333 رو ساپورت نمیکنه.....العان سیستم رو با کلی ضرر بر پایه ی اینتل 1155 بستم و مشکل اسلات ها و دیوایس دی وی بی حل شد...نمیشه هم بگی مشکل از اون مین هست چون من با چند تا از سریه 8 ای ام دی تست کردم و این مشکل رو داشت.

ali2424
24-09-2011, 18:39
علی جان یعنی تو اون اسلات pci کارت شبکه و مودم رو میزاری درسته و مشکلی نداره و کارت --- میزاری فقط مشکل داره؟ اره فقط مثل اینکه با کارت من مشکل داره حتی کارت sky star hd 2 دوستمم قرض گرفتم با اون روی مین خودم تست کردم قشنگ کار میکرد و بار 10 هم خاموش و روشن کردم مشکلی نداشت حتی در مین قبلیم هم چنین مشکلی اصلا نبود این لعنتی اعصابمو خورد کرده بدتر اینکه اصلا حساب کتاب نداره مثلا وقتی کارت میشناسه بدون هیچ مشکلی کار میکنه من حتی برای اطمینان بیشتر سویچ رو هم حذف کردم و فقط به یک جهت زدم افاقه نکرد بایاس رو هم به حالت2 ماه قبل یر گردوندم گفتم شاید بایاس جدید مشکل داره بازم همون اشه همون کاسه وبد شانسی من اینکه این مین فقط یک اسلت خالیداره الان که دارم این تایپیکو میزنم کارتداره فعلا کار میکنه فقط یک چیزی که فهمیدم اون قسمتی هست که قبل ویندوز یک سری IRQ در بایاس اول مثل مشخصات هر قطعه نوشته اونجا اگه جلوی اسم مسیر PCI SLOT 1 UNKNOWN بزنه اگر بری تو ویندوز دیوایس مسنجر علامت تعجب زرد رنگ روی کارت میزنه ومیگه خطای کانفیلیک واگه همون قسمت بجای UNKNOWN بزنه MULTI MADIA کارت راحت کار میکنه داخل ویندوز حالا من موندم چیکار کنم اخه اگه ببرم گارانتی موندم چی بگم شما بگید

EXTREME
24-09-2011, 18:49
تو دیوایس مینیجر زرد رنگ میشه نمیشه از همونجا سرچش کنی تاویندوز بشناسه

ali2424
24-09-2011, 19:11
تو دیوایس مینیجر زرد رنگ میشه نمیشه از همونجا سرچش کنی تاویندوز بشناسه
نه مهرداد عزیز علامت سوال زرد رنگ که نمیاد یک علامت تعجب زردرنگ میاد و کارت هم شناخته میشه ولی با یک علامت تعجب زرد رنگ و میگه code 28 یعنی خطای کانفیگ البته در صورتی که کارت داخل بایاس درست شناخته بشه اون علامت زرد رنگ میره بد بختیم اینه که من الان 4 جهت رو با کارت نگاه میکنم واین واقعا ضد حاله

EXTREME
24-09-2011, 19:14
عذر میخوام من تا حالا با این مسئله روبه رو نشدم :31:

ali2424
24-09-2011, 19:19
حالا نظر شما چیه باید ببرم گارانتی اخه موندم خودم با سه قطعه دیگه روی همین اسلت تست کردم موردی نداشت اون بخش فنی گارانتی هم که همه میدونن چه ببوهایند قطهع خرابو میگن سالمه وای به حال مورد اینجوری

MAGIDIYUM
24-09-2011, 19:23
به هیچ عنوان امکان نداره دیوایس مجدادا از ویندوز شناسایی بشه... دقیقا مساله ی من هم همین بود.موقعی که دیوایس ارور میده هر چقدر هم سعی کنی نمیشه دیوایس رو شناسوند و UNKNOWN میزنه انگار اصلا همچین دیوایسی رو سیستم از قبل وجود نداشته.من هم به صورت دستی تک تک فایل های dll در سی دی ی دی وی بی رو شناسوندم و تست کردم و هم اتوماتیک.آپدیتش کردم.رو ویندوز های مختلف تست کردم.از طریق بایاس اقدام کردم.....هر راهی اعم از نرم افزاری و سخت افزاری که شما فکرش رو بکنی رفتم.حتی کارم به تعویض و تست ال ان بی و کابل ماهواره و حتی تک تک قطعات هم کشید.

راستی یادم رفت بگم که وقتی دی وی بی شناسایی میشد و بعد از چند ساعت سیستم رو در حالت استند بای میگذاشتم و دوباره لاگ آن میکردم دیوایس میپرید و در مواقع نادر سیستم ریست هم میشد.

گارانتی بردن هم هیچ فایده ای نداره چون پایه و بیس مین سالمه و با مودم یا هر دیوایس دیگه ای خوب کار میکنه و فقط با دی وی بی سیستم به مشکل میخوره و تا اون انسان های اولیه بخوان بفهمن چی به چیه سال 2012 میلادی هم تموم شده.

مشکل اصلی اینکه یک سری از دی وی بی ها از cpu ی سیستم شیر میکنند تا راه اندازی بشن و دسته ی دیگه مثلsky star hd2 از پردازنده ی خود برای رندر استفاده میکنند که در این صورت محتاج پردازنده ی سیستم نیستند و مشکلی پیش نمیآید و ارتباطی با چیپست پردازنده نداره.ولی دی وی بی های ارزان قیمت که از پردازنده ی سیستم استفاده میکنند همیشه دچار مشکل کانفلیک هستند.....حالا اگه این چیپست مادربرد با گرافیک آنبرد مجتمع باشه که دیگه مشکل پشت مشکله و مثل من بدبختی پشت بدبختی میاره...

EXTREME
24-09-2011, 19:27
حالا نظر شما چیه باید ببرم گارانتی اخه موندم خودم با سه قطعه دیگه روی همین اسلت تست کردم موردی نداشت اون بخش فنی گارانتی هم که همه میدونن چه ببوهایند قطهع خرابو میگن سالمه وای به حال مورد اینجوری
شما گفتید که روی یه سیستم دیگه سالم بوده و مشکلی نداشته پس سالمه
کارت های دیگه هم رو مین چک کردین و سالم بوده فکر نکنم گارانتی قبول کنه
البته من یه همچین مشکلی یک بار برام پیش اومد خودش درست شد کد 28 بود

ali2424
24-09-2011, 19:39
به هیچ عنوان امکان نداره دیوایس مجدادا از ویندوز شناسایی بشه... دقیقا مساله ی من هم همین بود.موقعی که دیوایس ارور میده هر چقدر هم سعی کنی نمیشه دیوایس رو شناسوند و UNKNOWN میزنه انگار اصلا همچین دیوایسی رو سیستم از قبل وجود نداشته.من هم به صورت دستی تک تک فایل های dll در سی دی ی دی وی بی رو شناسوندم و تست کردم و هم اتوماتیک.آپدیتش کردم.رو ویندوز های مختلف تست کردم.از طریق بایاس اقدام کردم.....هر راهی اعم از نرم افزاری و سخت افزاری که شما فکرش رو بکنی رفتم.حتی کارم به تعویض و تست ال ان بی و کابل ماهواره و حتی تک تک قطعات هم کشید.

راستی یادم رفت بگم که وقتی دی وی بی شناسایی میشد و بعد از چند ساعت سیستم رو در حالت استند بای میگذاشتم و دوباره لاگ آن میکردم دیوایس میپرید و در مواقع نادر سیستم ریست هم میشد.

گارانتی بردن هم هیچ فایده ای نداره چون پایه و بیس مین سالمه و با مودم یا هر دیوایس دیگه ای خوب کار میکنه و فقط با دی وی بی سیستم به مشکل میخوره و تا اون انسان های اولیه بخوان بفهمن چی به چیه سال 2012 میلادی هم تموم شده.

مشکل اصلی اینکه یک سری از دی وی بی ها از cpu ی سیستم شیر میکنند تا راه اندازی بشن و دسته ی دیگه مثلsky star hd2 از پردازنده ی خود برای رندر استفاده میکنند که در این صورت محتاج پردازنده ی سیستم نیستند و مشکلی پیش نمیآید و ارتباطی با چیپست پردازنده نداره.ولی دی وی بی های ارزان قیمت که از پردازنده ی سیستم استفاده میکنند همیشه دچار مشکل کانفلیک هستند.....حالا اگه این چیپست مادربرد با گرافیک آنبرد مجتمع باشه که دیگه مشکل پشت مشکله و مثل من بدبختی پشت بدبختی میاره...
واقعا دستت درد نکنه دوست عزیز مثل اینکه شما بیشتر از من درگیر ایم مساله بودید اتفاقا من هم به فکرم زد که کابلو عوض کنم ولی با حرفهای شما نظرم عوض شد مخصوصا موقعی که کارت اچ دی 2 رو تست کردم دیدم هیچ مشکلی نداره شاید بگم امروز بیش از 30 بار کارتو در اوردم فوت کرم تمیزکاری و دوباره جا زدم اما یک بار میشنا خت دو بار نمیشناخت واقعا کفر ادمو بالا میزنه مخصوصا وقتی پول دادی پکیج دیج ترک رو خریدی انوقت این فیلمو سیانسا کم کم دارم حر فهای شما رو قبول میکنم مثل اینکه چیپهای سری 800 ای ام دی مشکل دارند چون با مین قبلیم اصلا msi 790 fx gd 70 اصلا همچین مشکلی نبود مثل اینکه یا باید کارتو عوض کنم یا باید مینو

EXTREME
25-09-2011, 12:10
ببینید برید تو دیوایس مینیجر و اون دیوایسی که زرد رنگ هست رو unistall کنید و سپس سیستم رو ریست کنید
ویندوز که بالا بیاد خودش قطعه رو شروع میکنه به شناسایی و یک irq جدید میده
اگر درست نشد یا ا از دیوایس مینیجر یا از تو بایوس باید یک یک IRQ جدید باید بهش بدی که تداخل هم ایجاد نکنه
با این کارها بازم مشکل داری؟

ali2424
25-09-2011, 23:45
ببینید برید تو دیوایس مینیجر و اون دیوایسی که زرد رنگ هست رو unistall کنید و سپس سیستم رو ریست کنید
ویندوز که بالا بیاد خودش قطعه رو شروع میکنه به شناسایی و یک irq جدید میده
اگر درست نشد یا ا از دیوایس مینیجر یا از تو بایوس باید یک یک IRQ جدید باید بهش بدی که تداخل هم ایجاد نکنه
با این کارها بازم مشکل داری؟

مهرداد جان به محض اینکه روی گزینه unistall کلیک میکنم صفحه ابی میده

ali2424
26-09-2011, 19:24
دوستان امروز چیزی رو متوجه شدم او اینه که وقتی برق سیستم رو کلا از طریق محافظ قطع میکنم بار اول کارت رو نمیشناسه ووقتی کامپیوتر رو خاموش و رروشن میکنم بدون قطع برق محافظ کارت درست شناخته میشه وکار میکنه شاید 20 بار خاموش و روشن کردم مشکلی نداشت اما باز وقتی برقو کلا قطع میکنم و بار اول روشن میکنم کارت درست شناخته نمیشه و باز خاموش وروشن میکنم بدون قطع برق محافظ کارت درست کار میکنه یعنی کلا منظورم اینکه برق کیس نباید قطع بشه مشکلی ایجاد نمیکنه اما وقتی برق کیس خالی شد باز فقط برای بار اول کارت شناخته نمیشه کسی نظری نداره به نظر خودم شاید اشکال از بایاسه

EXTREME
26-09-2011, 21:21
دوستان امروز چیزی رو متوجه شدم او اینه که وقتی برق سیستم رو کلا از طریق محافظ قطع میکنم بار اول کارت رو نمیشناسه ووقتی کامپیوتر رو خاموش و رروشن میکنم بدون قطع برق محافظ کارت درست شناخته میشه وکار میکنه شاید 20 بار خاموش و روشن کردم مشکلی نداشت اما باز وقتی برقو کلا قطع میکنم و بار اول روشن میکنم کارت درست شناخته نمیشه و باز خاموش وروشن میکنم بدون قطع برق محافظ کارت درست کار میکنه یعنی کلا منظورم اینکه برق کیس نباید قطع بشه مشکلی ایجاد نمیکنه اما وقتی برق کیس خالی شد باز فقط برای بار اول کارت شناخته نمیشه کسی نظری نداره به نظر خودم شاید اشکال از بایاسه
شما کارت رو با این شرایط هم روی یه سیستم دیگه چک کردین ؟
یعنی روی یه سیستم دیکه بزارین و برقو کامل قطع کنید و ببینید شناسایی میکنه یا نه و چند بار خاموش روشن کنید شناسایی میکنه یا نه ؟
با این شرایط فقط

مهرداد جان به محض اینکه روی گزینه unistall کلیک میکنم صفحه ابی میده
شما از تو safe mode آنیستال کنید از تو دیوایس مینیحر

ali2424
26-09-2011, 23:17
من الان کارت خودم رو با همین شرایط روی سیستم 4 سال پیش مادربرد 945 pls3 گیگا تست کردم هیچ مشکلی نداشت و به ناچار کارت اسکای استار 2 خودم رو به پسر عموم دادم و کارت اسکای استار 3 اور را گرفتم الان که اومدم کارت اونو روی سیستم خودم تست کردم هیچ مشکلی نداره وتمامی جهتها شناسایی شدند مشکل خاموش و روشن شدن هم نداره و جالبتر اینکه کارت من هم روی سیستم اون مشکل نداره با توجه به این نکته میتوان گفت که کارت من با این مین مچ نیست

MAGIDIYUM
26-09-2011, 23:27

سلام

دقیقا مال من هم همینجوریه....علتش هم اینکه وقتی برق کلا از مین خارج میشه حافظه ی سی موسش کاملا خالی میشه و اطلاعات دیوایس دی وی بی رو پاک میکنه که این هم باز یکی از مشکلات این سری مین هاست و به احتمال قوی خود چیپ بایاس هم مورد داره....تازه این بایاس ها یه مشکل دیگه هم داره و اینکه هر چند وقت یک بار میبینی تنظیمات ساعت هم به هم ریخته و مثلا 2 تا 3 ساعت عقب میوفته......و باید از اول تنظیمش کنی.

ali2424
03-10-2011, 23:23
دوستان امروز اتفاقی سری به سایت msi زدم دیدم بایاس جدید اومده منم سریعا بایاس رو اپدیت کردم در کمال ناباوری دیدم مشکلم حل شد فقط خواستم بدونید در ضمن از دوستان عزیز که همکاری کردند کمال تشکر رو دارم

platinium2006
04-10-2011, 04:02
باطری Mainboard رو تعویض کنید.

EXTREME
04-10-2011, 11:29
دوستان امروز اتفاقی سری به سایت msi زدم دیدم بایاس جدید اومده منم سریعا بایاس رو اپدیت کردم در کمال ناباوری دیدم مشکلم حل شد فقط خواستم بدونید در ضمن از دوستان عزیز که همکاری کردند کمال تشکر رو دارم
پس با بایوس مشکل حل شد !!!!
مشکل تداخل هم برطرف شد دیگه

ali2424
04-10-2011, 17:28
پس با بایوس مشکل حل شد !!!!
مشکل تداخل هم برطرف شد دیگه
اره نه تنها مشکل شناخت کارت حل شده بلکه اطلاعات رید ورژنش از 2009 به 2011 رفته واقعا دمش گرم msi با این اپدیت به موقع بایاس خیلی حال کردم و بر خلاف نظر دوستان باید بگم واقعا msi سنگ تموم گذاشته روی این برد الان بدون هیچ مشکلی ارم از سیستم توی حالت 24 ساعت استفاده میکنم در ضمن دانود افلاین هم به راه هر کسی از دوستان که این مینو داره حتما بایاسشو به اخرین ورژن ارتقا بده